Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-10-2006, 23:44
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Re: Kuran mucizeleri(!) için site linki

mslmn ben embesilim 46 raporumda var. bu embesili sen aydınlat. bir nesnenin yedi kat olması içinbir temeli bir dayanak noktası olması gerekir yedi katın temeli veya dayanak noktası neresi. birde kesinlikle kuranı ve hadisleri *akaidini mezheblerini tarikatlarını rituellerini sendeniyi bilirim.sana tavsiyem bu sitede iyi dolaş bu işler sallamayla olmaz . o meşhur bilimsellik hiç bir islam ülkesine bisikletin gidonu nu bile yaptırmayı sağlatmamış. hala garudy den *başka dayanağınz yok. *mumyanızda uydurma o *da firavun değil. *aydaki ezan da uydurma. gerçekten müslüman böyle malayağni lerdenmedet ummaz ve yemez. ikideniz hikayesinide *(cahiliye) devrinden çoook önce fenikeli denizciler biliyordu. sizin farkında olmadan yaptığınız arapçılık veya arap milliyetçiliği. *arapların müslüman olmadan önce ve müslüman olduktan sonrada giydikleri yerel kıyafetlere bile uluhiyet bulunduğunu sanıyorsunuz peygamber eskimo olsaydı balina derisinden elbisemi giyecekti salih müslümanlar. bunu bir düşün kolaycılığa kaçma. big bang bir teori ahada bilim nesheti bunu ne diyeceksin kuran yanılmışmı yoksa yanlış tercümemi *etmişler diyeceksiniz. bugün gördünmü caminin parasını çalan imamı . bunada kılıf *klişelerdençek bu münferit yahut cımbızla çakilmiş.bu kadar teknoloji imamına para çaldıran bir din yanyana ne güzel duruyor değilmi. *halbuki doğru olan şu islami tabirle *insan fıtratı çalar.bunu din kuranlakaldıracağını sanar *menfaatın başladığı yerde din geriler
Alt 20-10-2006, 00:04
mslmnm mslmnm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

benden iyi bileceğini hiç zannetmiyorum sen inanmıyor olablirisin normaldir seninde aklın avr sende yolunu çizebiliyorsun nerye gidiceğini sana ancak gösteririz biz ama sonunda yine sen karar veririsn nereye gidiceğin konusunda bizden sadece göstermesi sana sorum o zaman kuran mucizesi konu ama yumurtada yazan kelimei tevhid ve allah yazıları bunlar sana bir şey ifade etmiyoprmu yada sen bunların islamcı kesimlerin kendilerinin yaptığını falanmı düşünüyorsun ole düşünüyorsan yumurtanın altından alınan yumurtaya insan eli değmeden üzerinde yazan ayazılar acaba nasıl oıldu yoksa tesadüfenmi oldu tefekkuret biraz....

sadece bu bir örnekti daha nice örnekler var ....
Alt 20-10-2006, 00:11
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

mslmn *yumurtadaki yazıdançok afrikdaki açlarıdoyurursa daha tanrıya yakışır bir iş yapmış olur sorduklarımı cevap yazmamışsın. yalanın islamda günah olduğunu hatırlatayım. islamın sembolik yanların dan haberin olduğu anlaşılıyor.
Alt 20-10-2006, 00:12
turok turok isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yahuuu allahin isi gucu kalmadida tavugun gotunden cikacak yumurtaya adinimi yaziyooo yanii

o kadar kudretliyse yildizlari hizaya sokup adini yazsin , ne bu yahuuu !!

* *isimiz tavugun kicina kaldiysa daha cokkkk bekleriz cok !

74.17. Ben onu sarp bir yokuşa sardıracağım!
74.18. Zira o, düşündü taşındı, ölçtü biçti.
74.19. Canı çıkasıca, ne biçim ölçtü biçti!
74.20. Sonra, canı çıkasıca tekrar (ölçtü biçti); nasıl ölçtü biçtiyse
Alt 20-10-2006, 00:32
Aday Üye

özgür_beyin bana yalanın nerde olduğunu göster sen biraz bunu tefekkur et...

turok burda yumurtaya tavuğa bakma senin bakış açını anlamış değilim nasıl baktın konuya çözemedim bir türlü...
yumurta bir kere misaldi başka misallerde var ben bunu verdim açıklıcak olursak yumurta tavuğun o bilinen yerinden geliyor ve burdan çıkana kadar hiç bir şekilde yumurtaya mudahale edilmesi mümkün deil yorum yapıcaksan bana bu olay nasıl oluyor bana bunu anlatırmısın tesadüfenmi oluyor yoksa

istese senin dediğin gibi yıldızları bir izayada sokar ismini de yazar her şeyi yapar onun yaratıcısı o çünkü ve her şeyin yaratıcısı o sana bi soru sorim sen nasıl yaratıldın tesadüfenmi oluştun seni yaratan bir şeyler olması lazım ve ceddini yaratan bir şeylerin olması lazım ne bu hiç araştırdınmı...
Alt 20-10-2006, 00:41
turok turok isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hadi yapsinda goreyim !))))) istese yaparmis ... ama nedense hic bir zaman yapabilmis degil yahuuu .....

* bu gune kadar cok gorduk o yumurta mucizelerini sonunda hepsinin foyasi ortaya cikdi... nerdeymis bu yumurta , hem tavugun seyinden cikan yumurta ile imama geleceksem daha neler !!)))))

74.17. Ben onu sarp bir yokuşa sardıracağım!
74.18. Zira o, düşündü taşındı, ölçtü biçti.
74.19. Canı çıkasıca, ne biçim ölçtü biçti!
74.20. Sonra, canı çıkasıca tekrar (ölçtü biçti); nasıl ölçtü biçtiyse
Alt 20-10-2006, 01:02
Aday Üye

mslmnm";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
özgür_beyin bana yalanın nerde olduğunu göster sen biraz bunu tefekkur et...

turok burda yumurtaya tavuğa bakma senin bakış açını anlamış değilim nasıl baktın konuya çözemedim bir türlü...
yumurta bir kere misaldi başka misallerde var ben bunu verdim açıklıcak olursak yumurta tavuğun o bilinen yerinden geliyor ve burdan çıkana kadar hiç bir şekilde yumurtaya mudahale edilmesi mümkün deil yorum yapıcaksan bana bu olay nasıl oluyor bana bunu anlatırmısın tesadüfenmi oluyor yoksa

istese senin dediğin gibi yıldızları bir izayada sokar ismini de yazar her şeyi yapar onun yaratıcısı o çünkü ve her şeyin yaratıcısı o sana bi soru sorim sen nasıl yaratıldın tesadüfenmi oluştun seni yaratan bir şeyler olması lazım ve ceddini yaratan bir şeylerin olması lazım ne bu hiç araştırdınmı...
sen bi ilk önce yukardakilere kendi kendine cevap vermeye çalışta sonra bir şeyler sole senin kullandığın taktiklerdende çok gördüm ben nasıl foyası çıktı anlatsana benide aydınlatmış olursun
ben sna yumurta sadece bir misaldi diyorum ama sen takıldın kaldın yumurtaya yedi kat sema kuranda geçiyor *denizlerin birbirine karışmaması .... misaller çok.. ama önemli olan senin arayıp bulman...

Veya engin bir denizdeki karanlıklara benzer. Onu dalga üstünde dalga kaplıyor. üstünde de bulut. Birbiri üstüne karanlıklar. Elini çıkartan neredeyse onu bile göremeyecek. Allah'ın ışık vermediğine hiçbir ışık bulunamaz...

bu ayeti anlayabilirmisin analsan o zamanlar teknoloji yoktu ama bu gerçek var dı bu nasıl tesbit edilmiş yoksa o zamanlar kim nerden bilcek bu nu diyipte uydurulmuşmuydu ama şidmi biliniyor ve de onaylanmış ne olucak o zamandan bilmesi bu mucizenin ne bağlıcaz şmdi biz bunu...anlat ta dinliyelim

bana soru soran kazanır oyununu oynama
Alt 20-10-2006, 01:23
Aday Üye

bence sen bi ilk önce mucizeleri oku ondan sonra ne düşnürsün artık
ama ilk önce tarafsız bir şekilde oku kafanı yor ne anlatılmak isteniyor bunları anladıktan sonra ne düşünüceksin artık bakalım...

mucizeler çok 20. yy da daha yeni yeni bilinen olaylar bundan 1400 yıl önce kuran bize bildirmişti ve kurdan da buyrulurki daha ne düşünürsünüz....
Alt 20-10-2006, 05:50
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Kuranin en buyuk mucizesi, tonlarca sacmaliga, celiskiye ragmen bu kadar taraftar toplayabilmesidir. Muhammed insan psikolojisini iyi bilen biriymis, etrafindakileri iyi tanimis, nelere kanabileceklerini hesaplamis, mukaafat ve ceza ile terbiye etmis taraftarlarini.
* Mucize masallarini cok dinledik, yeni birsey degil sundugun, hepsi de agzinin payini aldi. Eski yazilanlari arastirirsan bizim *bos yere vaktimizi almaya kalkismazsin. bizlere ders vermeye kalkismadan once, forumda dolasip kendini egitmeni tavsiye ederim, .

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 20-10-2006, 06:19
kuvvaci kuvvaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Harun Yahya efendi önce bu değirmenin suyu nerden geliyor onun hesabını versin. Böyle insanlar baştakiler tarafından korunduğu müddetçe yetişen nesil sorgulamaktan araştırmaktan alıkonduğu müddetçe daha çoookk alem gider aya biz kalırız yaya..

Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil