Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-12-2009, 15:34
suzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
suzi suzi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn EnvyMe
Yani öyle şeyler yazıyorsunuz ki islamiyeti, kuran a bakarak mı değerlendireceğiz sizin uygulamalarınıza bakarak mı?Madem dininizi bizden iyi biliyorsunuz şu kadınların hak ve özgürlüklerinden bahseden birtek ayet yazıverin şuraya.

Ayrıca siz yasaların sağladığı uygun ortamın sonucu islami gericiliği reformize edebiliyorsunuz.Yani mevcut koşullar ortamındasınız.
Alt 25-12-2009, 15:38
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Resim koyup ardından insanlara hayvan demek ile bu iş çözülüyor ise ve ardından da bilimsel yöntemden, hak ve özgürlükten bahseder isek ben bu anlamsız keşmekeşin içinde olmamak adına sizinle tartışmaktan geri çekilirim.

İtikatınıza tüküreyim demek ne demektir? Böyle mi bir kesimin haklarını savunacaksınız? Birini savunur iken diğerini ezme, tükürme.

Yazık demekten başka birşey gelmiyor içimden. Boşa yazmışım size hep...

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 25-12-2009, 15:48
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

EnvyMe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Resim koyup ardından insanlara hayvan demek ile bu iş çözülüyor ise ve ardından da bilimsel yöntemden, hak ve özgürlükten bahseder isek ben bu anlamsız keşmekeşin içinde olmamak adına sizinle tartışmaktan geri çekilirim.

İtikatınıza tüküreyim demek ne demektir? Böyle mi bir kesimin haklarını savunacaksınız? Birini savunur iken diğerini ezme, tükürme.

Yazık demekten başka birşey gelmiyor içimden. Boşa yazmışım size hep...
İnsanları bitki ,mantar ,kategorisinde inceleyemeyiz ki.İnsan sistematikte omurgalı bir hayvandır.Burada hakaret etmedim.Dikkatinizi çekeyim.Resimler sadece İslamik çok eşliliğin doğada hayvanlarca uygulandığına kanıt niteliğindedir.İtikatınıza tükereyim diyen ben değilim ,eli pankartlı küçücük kızlar.Belliki bıkmışlar erkek sömürüne tabi (tabi : ayrıca arapça köle demektir.) tutulmaktan.

"Yazık" derken ne yapmalıyım ,bir horoz gibi kümesime kadınlarımımı doldurmalıyım (şayet maddi olarak güç yetirebilirsem) ,yada erkek aslan gibi yan gelip yatma ve dörde kadar alabileceğim karılarımla yaşamayamı çalışmalıyım.

Kimseye hayvan demişliğim yoktur.Örnekler hayvanlar aleminden çok eşlilik olunca ,insanda omurgalı bir hayvan olunca "hayvan" kelimesini kullanmak durumundayım.Tekrar ediyorum, itikatınıza tüküreyim dercesine o pankartı açanları tanımıyorum ,bilmiyorum.Sadece erkeğe dörde kadar eş alabilmeyi meşru kılan İslamı ,yaptıkları eylemle gözler önüne seren bu kücücük kızlarımıza HAK ve ÖZGÜRLÜKLERİ için TAM DESTEK VERİYORUM.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 25-12-2009, 15:52
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

poligami primatlarda vardır dostum aera..(bazısı ataerkil bazısı anaerkil olsa da).. bunu poligamiliği savunmak için söylemiyorum.. ama primat olduğumuza göre doğamıza uygun birşey bu ve de ilkel adetlerde yerini alıyor tabii ki.. kuran da ilkel bir kitap sonuçta... gayet normal..

ilkeli de kötü anlamda algılamıyorum.. ilkel demek doğal demek belki de

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 25-12-2009, 15:55
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanları bitki ,mantar ,kategorisinde inceleyemeyiz ki.İnsan sistematikte omurgalı bir hayvandır.Burada hakaret etmedim.Dikkatinizi çekeyim.Resimler sadece İslamik çok eşliliğin doğada hayvanlarca uygulandığına kanıt niteliğindedir.İtikatınıza tükereyim diyen ben değilim ,eli pankartlı küçücük kızlar.Belliki bıkmışlar erkek sömürüne tabi (tabi : ayrıca arapça köle demektir.) tutulmaktan.

"Yazık" derken ne yapmalıyım ,bir horoz gibi kümesime kadınlarımımı doldurmalıyım (şayet maddi olarak güç yetirebilirsem) ,yada erkek aslan gibi yan gelip yatma ve dörde kadar alabileceğim karılarımla yaşamayamı çalışmalıyım.

Kimseye hayvan demişliğim yoktur.Örnekler hayvanlar aleminden çok eşlilik olunca ,insanda omurgalı bir hayvan olunca "hayvan" kelimesini kullanmak durumundayım.Tekrar ediyorum, itikatınıza tüküreyim dercesine o pankartı açanları tanımıyorum ,bilmiyorum.Sadece erkeğe dörde kadar eş alabilmeyi meşru kılan İslamı ,yaptıkları eylemle gözler önüne seren bu kücücük kızlarımıza HAK ve ÖZGÜRLÜKLERİ için TAM DESTEK VERİYORUM.
Kadın haklarından, insanları bitki, mantar kategorisinde inceleyemeyize gelmiş konu. İnsanlar omurgalı bir hayvanmış. Bunu inkar eden oldu mu peki?

Ya da insanlar dışarıda size, sen insan değil misin mi yoksa sen hayvan değil misin mi demeli? Burada insanında bir memeli veya omurgalı istediğiniz kadar uzatın hayvan olduğunu tartışmıyoruz ki.

Diğer anlamadığım ise, açık açık ima edişinizi inkar edişiniz.

İtikatınıza tüküreyim dercesine o pankartı açanlar.

Yukarıda söyledim size, tartışmayı farklı mecralara çektiğiniz için sizinle tartışmamızın artık anlamı yok.

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 25-12-2009, 16:05
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili AerA ;

"İnsan sistematikte omurgalı bir hayvandır." AerA.

İnsan,
Çok eşlilik yapmaz ise,
bu sistematikten ari-beri mi olmuş oluyor ?

Kendin için istemediğini,başkaları için de isteme.
Alt 25-12-2009, 16:07
Kıdemli Üye

EnvyMe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kadın haklarından, insanları bitki, mantar kategorisinde inceleyemeyize gelmiş konu. İnsanlar omurgalı bir hayvanmış. Bunu inkar eden oldu mu peki?

Ya da insanlar dışarıda size, sen insan değil misin mi yoksa sen hayvan değil misin mi demeli? Burada insanında bir memeli veya omurgalı istediğiniz kadar uzatın hayvan olduğunu tartışmıyoruz ki.

Diğer anlamadığım ise, açık açık ima edişinizi inkar edişiniz.

İtikatınıza tüküreyim dercesine o pankartı açanlar.

Yukarıda söyledim size, tartışmayı farklı mecralara çektiğiniz için sizinle tartışmamızın artık anlamı yok.
"Resmi koyup insanlara hayvan demek" - envyme,
inkar etmişsin demekki insanın hayvanlığını.

Neyi tartıştığımız çok iyi biliyorum ,medeni hukukun ilkellikten kurtaralım şu toplumu diye kadına verdiği haklardan kadını soyutlamaya çalışan İslamdan bahsediyoruz.Son resime tekrar bakın ve küçücük yüzlerdeki çaresizliği görün.

"Diğer anlamadığım ise, açık açık ima edişinizi inkar edişiniz.
İtikatınıza tüküreyim dercesine o pankartı açanlar." ,şayet kendinizi mutlu hissedecekseniz bende o kızlarımla hem fikirdeyim.Yada belki onlar benimle aynı fikirdeler.

Farklı maceralara açıldığım yok sayın EnvyMe.İslamda çok eşlilik erkeğe vadır ve bu kadının elinden alınmış bir çok eşlilik hakkıdır.Ayrıca çok eşlilik kadın acısından bakıldığında ne kadar utanç vericiymiş küçücük kızlarımız açıklamış.

Siz ben çok eşliliğe karşıyım diyorsanız (ki dediğinizi göremedim) ,bu ,çok eşlilik ilkelliğinin dinde olmadığı anlamına mı geliyor?Sadece sizin pozitif yaklaşımınızla kadınlar yüceltilmiş mi oluyor İslamda?

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 25-12-2009, 16:17
suzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
suzi suzi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sn.Aera
İslamiyet çağdaş değerlere uygun gösterilmeye çalışıldığı için, teşhir edilmelerinin zorunluluğuna da ne yazık ki tahammülleri yoktur.
Alt 25-12-2009, 16:23
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın suzi ;

Çağdaş değerlere uygun olmayan şeylerin teşhir edilmesi başkadır,
teşhir adı altında,
hakaret başka şeydir.

Eğer İNSAN sistematikte omurgalı bir hayvan ise,
Uyar arkadaşımızın ifadesi ile de bir primat,
O halde,
çok eşli olup olmamakla ne ilgisi vardır hayvanlığın.
Neden bunu diyen birisi kendini sistematikteki omurgalı veya primattan ari kılmaya çalışıp,
beriler de,
ötekini o sınıfa sokma gayretinde olur ki ?

Çağdaşlık bu mudur ?
Çağdaş ahlak normları böyle mi söylemektedir ?

Kendin için istemediğini,başkaları için de isteme.
Alt 25-12-2009, 16:27
Kıdemli Üye

suzi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sn.Aera
İslamiyet çağdaş değerlere uygun gösterilmeye çalışıldığı için, teşhir edilmelerinin zorunluluğuna da ne yazık ki tahammülleri yoktur.
Bu çok yerinde bir tespittir.Şayet konumuz Musevilikte kadın hakları olsaydı aynı şekilde "yok denecek kadar az" diyebilecektim.Veya İsevilikte sapkın Mormon tarikatı ve kadın hakları üzerine tartışıyor olsaydık yine çok rahatlıkla "yok denecek kadar az" diyebilecektim.

Tartışma konusu Muhammedilik çerçevesinde incelendiği için "yok denecek kadar az" diyebiliyorum - ki şayet bu kadını yüceltiyorsa - o zaman ben haksızım ve özür diliyorum.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil