Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-01-2015, 20:12
Hypatia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hypatia Hypatia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Baska forumlara bakiyorumda oyle saf dusunup yaziyorlarki.
Bu adam yalan yanlis biseyden bahsetmiyoki.
Islama gore evlilik akdi icin yas siniri yok zaten.
Cinsel munasebet icin kizin ay basi beklenir o kadar.
Yanlismiyim ?
Alt 11-01-2015, 20:23
Cercis Hz Circis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cercis Hz Circis Cercis Hz Circis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

evlilik eşlere cinsel ilişki hakkını veriyorken kadın eş'e 9 veya 16 (hangisini savunuyorlarsa artık) yaşına dek ilişkiye girilme hakkı vermiyor demek saçmalık olur. öyle ise niçin evleniliyor? gerçekleştirilen evlilik, cinsel ilişkili evlilik, cinsel ilişkisiz evlilik şeklinde ayırt edilemez.
Alt 11-01-2015, 21:04
Hypatia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hypatia Hypatia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ben bunu savunmuyorum.savunulan dusunceyi aktardim.
Alt 11-01-2015, 21:57
Cercis Hz Circis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cercis Hz Circis Cercis Hz Circis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

anladım Hypatia.
# bir de böylesi var;
9 yaşına dek cima yasak ama diğer şehvet yolları serbest.
Alt 12-01-2015, 01:44
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

SiriusBLACK´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yani bana dokunmayan yılan deilde bana dokunmayan tanrı çok yaşasın der gibi.
Ve Muhammed o kadar kıskanç ki diger tezimde söylediğim gibi. Öldükten sonra hanımları ömürlerinin sonuna dek evlenemiyorlar dul olarak vefat ediyorlar.
Hadisler ve Kur'an saolsun. Yalan gördüm bu kadar görmedim zemzem kafası diyorum ben buna. ( :
Sayin siriusblack,Muhammedin, karilarina ,kendisi öldükden sonra evlenme yasagi getirmesinin sebebi kiskanclikmi? yoksa kisirlikla da iliskilendirilebilirmi? cünkü biryanda herkes kisir diye alay ediyor,yani kadinlar kendinden genc o öldükden sonra evlenirlerce coluk cocuk sahibi olucaklar ve bu yaratdigi dinede zarar vericek,alaylarda cabasi.saygilar

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 12-01-2015, 05:04
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba dostlar;

Konuyla ilgili olarak şunu hatırlamalıyız; 1500 yıl önce arap bedevi kültürü, köleliğin, sübyancılığın v.s. gayet normal görüldüğü bir çağı kutsayanların bu gün kabul edememesi kadar bu gerçekleri doğal bir şey olamaz. Değişmeyen kurallar asla sürekli devinen ve gelişen değişen insan ve evren modelinde geçerli olamaz.

Bu nedenle kuranı ve islamı reform etme çabasında olan islamcılar türüyor ve türeyecekte. Ayşenin evlilik yaşı kurana uygun, kuranda alt sınır vardır ve cinselliğe giriş olarak bellidir. Adetten öncesidir ki buda ortalama 7-8 yaştır. Ayşenin yaşını büyütmekle işi kurtaracağını sanan islamcı dostlar kurandaki talak 4 ayetini ne yazıkki çıkarıp atamamaktalar. Ancak muhammedi kurtarmak islamı kurtarmaktan daha önemlidir islamcılar için.

Ayşeyi büyütürde büyütürler, ben 30 yaşına getirmelerini bekliyorum.

Şimdilik saygımla gittim...

Başsağlığı dileyen tüm dostlara teşekkür ediyorum ...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 12-01-2015, 09:52
RollingStones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
RollingStones RollingStones isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

aliyarasfal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu nedenle kuranı ve islamı reform etme çabasında olan islamcılar türüyor ve türeyecekte. Ayşenin evlilik yaşı kurana uygun, kuranda alt sınır vardır ve cinselliğe giriş olarak bellidir. Adetten öncesidir ki buda ortalama 7-8 yaştır. Ayşenin yaşını büyütmekle işi kurtaracağını sanan islamcı dostlar kurandaki talak 4 ayetini ne yazıkki çıkarıp atamamaktalar.

Herzamanki gibi yine uyduruyorsunuz.

Gördüğünüzü değil görmek istediğiniz şeydir bu yazdıklarınız.

talak 4'müş

bu ayetten, cinselliğin yaşını 7-8 olarak çıkarabilenin, zeka yaşının bu olduğunu rahatça söyleyebilirim.

"Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; Onları hiç beklemediğin anda gerçekleşir." Gabriel Garcia Marquez
Alt 12-01-2015, 10:01
searcher searcher isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

RollingStones´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Herzamanki gibi yine uyduruyorsunuz.

Gördüğünüzü değil görmek istediğiniz şeydir bu yazdıklarınız.

talak 4'müş

bu ayetten, cinselliğin yaşını 7-8 olarak çıkarabilenin, zeka yaşının bu olduğunu rahatça söyleyebilirim.
Senin taptığın araplar yüzyıllardır bu anlamı çıkarmışlar, sen de bu adamlara taptığına göre senin zeka yaşın kaç olabilir, bir tahmin et.
Alt 12-01-2015, 18:10
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Rolling Stone;

Kuranın zeka yaşı bu, yani siz kabul etmiyorsunuz diye söylemeyelim mi?

Peygamber olduğunuzu sanmaktan vazgeçin.

Kuran sübyancı bir toplumun ve kültürün yazdığı kitaptır. Zeka yaşınız müsait, bu çağa uydurmanın imkansızlığını anlamanız için ne yapabiliriz?

Arap toplumlarına (arapça bilenlere) bu masallarınızı yutturamazsınız. Sizler ancak türkiye gibi inandığından habersiz, dili anlamayan toplumlardaki çocukluktan itibaren kutsal kurgu ile beyni yıkanmış toplumlara böyle demogojiler üreterek rant ve sömürüyü uzatırsınız.

Bakın belki bu yüzyıl değil, ancak önümüzdeki yüzyılda dünyanın büyük kesimi bu masallardan arınacak, ancak sizin gibiler sayesinde cehaleti bitmeyen toplumlar kalacağından , dünyada gelecek açısından insanlık dramları artarak sürecek.

Talak 4 basit örnek, kölelik, fuhuş, tecavüz, talan, yalan dolan(bakınız şair katliamları) bu inancın özüdür. İstila ile varlığını sürdürür ve cehaletin sırtında şahlanır.

Zeka sorunu olsaydı keşke, kültür sorunu, 7. yüzyıl arap bedevisinin normal yaşantısı bu çağa uymuyor, buda sizin sancınız, ancak hepimizin sorunu ne yazıkki. Çünkü inanmak ayrı konudur, inandığını uygulamak noktası sorunun kaynağıdır.

Bu inancı uygulamak insanlık suçudur, çünkü sizin yutturmaya çalıştığınız şekilde değildir gerçek yüzü ve erdem barındırmaz, bu nedenle gizlemeye, yoksaymaya çalışmanız dahi bu gerçeklikleri bu erdemsizliğin göstergesidir.

Sübyancılığı yasaklayan hüküm yoktur islamda ama tersi mevcut(talak 4)ve köleliği tastikleyen, tecavüzü normalleştiren ayet bol.

İnancınıza çok uyumlusunuz. İnanmak vicdanı öldürür, özellikle kendini semavi diye yutturmaya çalışan üç dine.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil