Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-09-2016, 18:31
morrigan morrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Masum ve suçsuz bir kadına şiddet kabul edilemeyecek insalık dışı bir harekettir, bunu insan olan hiç bir kimse tasvip etmez onaylamaz, tartışılması bile insanlık dışıdır.

Masum ve suçsuz bir kadına şiddet uygulayan iten kakan hor gören her mahluk en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Ancak ilk iki satırda belirttiğim gibi ''masum ve suçsuz'' bir kadın için şiddete karşıyım yoksa suçlunun kadını erkeği olmaz, cinsiyet ayrımı olmaz, erkekte olsa kadında olsa yaptığı kötülük ve suçu çok büyükse her türlü şiddeti ve cezayı çekmesi normaldir.

Mesela örnek bir video ile bunu gösterelim. Bu videodaki mahluk ne insan ne de bir kadındır, zavallı savunmasız kedi yavrularını dereye atarak boğulmalarına sebep olacak kadar duygusuz gözü dönmüş bir canidir.
Suçlu kadında olsa en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Giyim konusuna gelince, aşırıya gitmediği sürece herkesin giyim tarzına saygı göstermek zorundayız, ancak bir kadında utanma arlanma edep ahlak yoksa pek tabi giydikleriyle de eleştirilebilir, bir kadın eteğinin yırtmacını malum bölgeye kadar açarak neyi amaçlıyorsa eleştiren insanların amacı da odur.

Yani bir insanda edep, ahlak, utanma olması için ne dindar olması gerekiyor ne de bir ateist olması,
Bir erkek eşinin transparan bir minik etek giyip sokakta arabada donunun gözükmesine, frikik vermesine ses çıkarmıyor, başka erkeklerin eşinin üzerinde fantazi kurup ağzının sularının akmasına aldırış etmiyorsa o erkeğin yüzüne tükürmek gerek. Eşinizin vucudu size özel olmadıktan sonra o eşi başklarının da kullanmasında bir mahsur yoktur o zaman.

İnsanların herkesin giyim tarzına saygı göztermek gibi bir zorunluluğu da yoktur, eleştiriye her zaman açıktır, demek ki dikkat etmek gerekiyor.
Alt 22-09-2016, 18:52
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Morigan hayvanlara karşı şiddet konusunda kesinlikle haklısın katılıyorum sana ,duyarlı olmanizdan sebep bir fotografda ben asıyorum. Seninde benimde buraya yazdıklarımiz başlikla kel alaka olmasına karşın, duyarlı olmandan sebep destek verdim.
Vahşet,sadistlik,barbarlik.

Konuya gelirsek.
Sanane milletin dantelli kilotundan
Millet size ait olan dantelli kilota karışiyormu

Millet danteli kilotunu gösteriyor diye olesiye dövüp saldırmak neyin nesi.
Kocasından bahsetmişsinde , kız bekar ve özgür , kimi suçlayacaksın?

Kocası musade ediyorsa sanane. Senin kilotunu göstermiyorki. Neden rahatsız oluyorsun.
Belkide kilotta giymiyor eeee nolucak kilot görünmüyor ,kilot yok bahanende yok.ne diyeceksin? Derdin kilotsa şayet.

Derdiniz niye bacak arası? Sapıkmısınız.
Bazı kapalı ve evli bayanların kilotlarını gösterme yontemleride var biliyormusun? Anlatmamı istermisin.

Tarz deişik ama kilot yine gösteriliyor.
Alt 22-09-2016, 19:05
Üye

masal,

ben şortlu bayanı eleştirmedim, dikkat edersen ben giyimin birazda edeple, ahlakla utançla alakalı olduğu söyledim, kimin ne giydiği giymediği beni ilgilendirmez. Ancak kimin ne giydiğine kimse saygı göstermek zorunda da değil, sen nasıl kapalı bayanı eleştiriyorsan bende amacını açmış edep dışı açıklığı eleştiriyorum.

Sen istersen karını kızını sokakta anadoğma da gezdirebilirsin benim için sorun yok, sana edep ahlak öğretecek değiliz.

Yaratıcının bizlere bir gıda nimet olarak yarattığı hayvanlara karşı çok duyarlıysan et ve hayvansal gıdalar tüketme, deri ayakkabı ve bu tür hayvan derisiyle yapılan malzemeler giyecekler kullanma. Şu zavallı savunmasız kedi yavrularını kıyaslaman düşündürücü.
Alt 22-09-2016, 19:29
Üye

Sananeyse niye eleştirdin ? Kilotu
Sananeyse niye elestirdin benim ailemi anadan uryan gezdirmemi.

Sanane ise sanane gibi davran.
Belkide TAKİYE yapıyorsun . Banane derken içinden öldürmek ,yok etmek için planlar kuruyorsun. Kim bilir?
Alt 22-09-2016, 19:40
pianola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pianola pianola isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

morrigan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
masal,

ben şortlu bayanı eleştirmedim, dikkat edersen ben giyimin birazda edeple, ahlakla utançla alakalı olduğu söyledim, kimin ne giydiği giymediği beni ilgilendirmez. Ancak kimin ne giydiğine kimse saygı göstermek zorunda da değil, sen nasıl kapalı bayanı eleştiriyorsan bende amacını açmış edep dışı açıklığı eleştiriyorum.
Amacini asmis mi.

Kimin ne amaci oldugunu sen mi belirleyeceksin morrigan, belki ben dantelli donumu gostermek istiyorum, kime ne bundan, benim amacim o, hayatimin amaci, dantelli donumu gosterip tahrik edebildigimi tahrik etmek, sahsi ideolojim, yasam tarzim bu.

Kapali kisi nasil tesetturunu gostermek istiyor, ben de donumu gostermek istiyorum.

Istemeyen bakmaz, at gozlugu takip onune bakar. Zorla boynundan tutup donumdaki dantellere baktirmiyorum ya.

Sen sana gore ahlaksizca giyinenlerin suratina tekma atilmasini savunuyorsun. O zaman digerlerinin de kapalilarin suratina tekme atmasinda bir beis yok, herkes begenmediginin suratina tekme atsin.

Ben de içgözlemin kurbanıyım.
Sylvia Plath

Her bir sözcük, sessizlik ve hiçbirşeyliğin içinde gereksiz bir leke gibi...
Samuel Beckett

Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece...
Aşık Veysel

Tekrar ede ede bitirilemeyen keşif, tekrar ede ede bitirememenin keşfine dönüşür.
Maurice Blanchot

İletişim, bir iletişimsizlik düzeneğidir.
Lacan

Sonuçta hepsi kendini kandırmaktan ibaret, öyle değil mi..?
Marilyn Monroe

ex nihilo nihil fit
il n'y a pas de hors-texte
Alt 22-09-2016, 20:01
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

masal,

Saldırgan din adına saldırıyor...
Saldırgan yine din adına serbest bırakılıyor...

Saldırılanın özgürlüğüne saldırılıyor...
Saldırılan fiziki tecavüze uğruyor...
Saldırılanın davacı olma hakkı dogrudan elinden alınıyor.
Devlet tarafından saldırı dolaylı olarak teşvik ediliyor...

Bu kadar haksız, bu kadar hukuksuz ve bu kadar ahlaksızlığı bırakmışsın kızın külotundan uğraşıyon ve adına da eleştiri diyorsun.
Hayır! bu eleştiriyi aşmış saldırganı savunmadan başka bir şey değildir.
Ahlaktan, edepten bahsedip de asıl ahlaksızı, saygısızı onurlandırmaktır...

Ne dinmiş be! özgürlüğe edepsiz demek nasıl bir haleti ruhiyeymiş...
Alt 22-09-2016, 21:28
Save The Day Save The Day isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Masum ve suçsuz bir kadına şiddet kabul edilemeyecek insalık dışı bir harekettir, bunu insan olan hiç bir kimse tasvip etmez onaylamaz, tartışılması bile insanlık dışıdır.

Masum ve suçsuz bir kadına şiddet uygulayan iten kakan hor gören her mahluk en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Ancak ilk iki satırda belirttiğim gibi ''masum ve suçsuz'' bir kadın için şiddete karşıyım yoksa suçlunun kadını erkeği olmaz, cinsiyet ayrımı olmaz, erkekte olsa kadında olsa yaptığı kötülük ve suçu çok büyükse her türlü şiddeti ve cezayı çekmesi normaldir.

Mesela örnek bir video ile bunu gösterelim. Bu videodaki mahluk ne insan ne de bir kadındır, zavallı savunmasız kedi yavrularını dereye atarak boğulmalarına sebep olacak kadar duygusuz gözü dönmüş bir canidir.
Suçlu kadında olsa en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Giyim konusuna gelince, aşırıya gitmediği sürece herkesin giyim tarzına saygı göstermek zorundayız, ancak bir kadında utanma arlanma edep ahlak yoksa pek tabi giydikleriyle de eleştirilebilir, bir kadın eteğinin yırtmacını malum bölgeye kadar açarak neyi amaçlıyorsa eleştiren insanların amacı da odur.

Yani bir insanda edep, ahlak, utanma olması için ne dindar olması gerekiyor ne de bir ateist olması,
Bir erkek eşinin transparan bir minik etek giyip sokakta arabada donunun gözükmesine, frikik vermesine ses çıkarmıyor, başka erkeklerin eşinin üzerinde fantazi kurup ağzının sularının akmasına aldırış etmiyorsa o erkeğin yüzüne tükürmek gerek. Eşinizin vucudu size özel olmadıktan sonra o eşi başklarının da kullanmasında bir mahsur yoktur o zaman.

İnsanların herkesin giyim tarzına saygı göztermek gibi bir zorunluluğu da yoktur, eleştiriye her zaman açıktır, demek ki dikkat etmek gerekiyor.
Paragraftan çıkan sonuç saygı göstermek zorunda değiliz ve saldırabiliriz doğru mu? Böyle olmaz. O zaman birinin giyimi bir başkasına göre aşırıya kaçma olarak görülebilir ve saldırılabilir. Aşırıya kaçmayı ortak olarak ele alamayız. Sen o şortu anormal olarak görürken bir başkası normal olarak görür. Bunun üzerinden şiddete başvurursak ortalık karışır, kan gövdeyi götürür ve düzen kalmaz. Kanunlarda ilgili kıyafetle ilgili yasak yoksa istediği gibi giyinebilir ve karışamazsın. Eğer saldırı uygulayacak olursan aynı karşılığı verebilir karşıdaki kişi. İşte bu yüzden ruhsatlı tabanca taşımak önemli. Malum ülkemizde ne olacağını kestirmek güç. Her an bir saldırı olabilir. Tabanca taşıma ruhsatı olduktan sonra kendini çok iyi koruyabilir kişi. Tabancanın etkisini biliyorsundur. Tabi direk ateş ederse suçlu durumuna düşebilir. Ama saldırı geleceğini anladığında silahı çıkarırsa kendinden uzak tutabilir karşıdakini. Çok güzel bir alet bu tabanca.
Alt 22-09-2016, 22:37
Üye

Pyrrhon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Amacini asmis mi.

Kimin ne amaci oldugunu sen mi belirleyeceksin morrigan, belki ben dantelli donumu gostermek istiyorum, kime ne bundan, benim amacim o, hayatimin amaci, dantelli donumu gosterip tahrik edebildigimi tahrik etmek, sahsi ideolojim, yasam tarzim bu.

Kapali kisi nasil tesetturunu gostermek istiyor, ben de donumu gostermek istiyorum.

Istemeyen bakmaz, at gozlugu takip onune bakar. Zorla boynundan tutup donumdaki dantellere baktirmiyorum ya.

Sen sana gore ahlaksizca giyinenlerin suratina tekma atilmasini savunuyorsun. O zaman digerlerinin de kapalilarin suratina tekme atmasinda bir beis yok, herkes begenmediginin suratina tekme atsin.
Pyrrhon,

benim bu saldırganı savunduğum falan yok, hatta en ağır şekilkde cezalandırılsın, idam edilsin umrumda değil. Bir kişinin giyim tarzını eleştirmek, saygı göstermemek o insana saldırı yapmayı gerektirmez,

benim dikkat çekmek istediğim nokta ahlak ve edeptir, bunun dinle de alakası yok, bak mesela kendini komple çarşafa sarmış yüzü gözü görünmeyen kadınları da eleştiriyorum,
edebi ahlakı olmayan da dantelli donunu gösterebilir sorun yok ama kimse kimsenin kıçını başını görmek zorunda değil, burası Türkiye, Las Vegas değil, bir topluma ya da etrafındakilere rahatsızlık verilmediği sürece herkes istediği şeyi giyebilir, çıplaklar kampında bir çarşaflı nasıl eleştirilirse sokakta arabada tansparan giysiler giyen orasını burasını gösteren kadınlar eleştirlir.

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saldırgan din adına saldırıyor...
Saldırgan yine din adına serbest bırakılıyor...

Saldırılanın özgürlüğüne saldırılıyor...
Saldırılan fiziki tecavüze uğruyor...
Saldırılanın davacı olma hakkı dogrudan elinden alınıyor.
Devlet tarafından saldırı dolaylı olarak teşvik ediliyor...

Bu kadar haksız, bu kadar hukuksuz ve bu kadar ahlaksızlığı bırakmışsın kızın külotundan uğraşıyon ve adına da eleştiri diyorsun.
Hayır! bu eleştiriyi aşmış saldırganı savunmadan başka bir şey değildir.
Ahlaktan, edepten bahsedip de asıl ahlaksızı, saygısızı onurlandırmaktır...

Ne dinmiş be! özgürlüğe edepsiz demek nasıl bir haleti ruhiyeymiş...
Sen aklını dinle bozmuş bir kafirsin, okuduklarını da anlamıyorsun.
ben o bayanın donundan bahsetmedim bile, örnek verdim sadece, bu bayana saldıranı da kınıyorum cezalandırılmasını istiyorum.

Her zaman ki gibi konuyu evirip çevirip dine bağlamışsın, kız sanki ateistte hemen dine bağlıyor, nerden biliyorsun kız belki müslüman

kız çıkıp ben müslümanım dese bir fatiha okusa ona da düşmanlık edeceksin yanlış mı?

edep diyoruz utanma diyoruz ahlak diyoruz dine bağlıyorsun.

Save The Day´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Paragraftan çıkan sonuç saygı göstermek zorunda değiliz ve saldırabiliriz doğru mu? Böyle olmaz. O zaman birinin giyimi bir başkasına göre aşırıya kaçma olarak görülebilir ve saldırılabilir. Aşırıya kaçmayı ortak olarak ele alamayız. Sen o şortu anormal olarak görürken bir başkası normal olarak görür. Bunun üzerinden şiddete başvurursak ortalık karışır, kan gövdeyi götürür ve düzen kalmaz. Kanunlarda ilgili kıyafetle ilgili yasak yoksa istediği gibi giyinebilir ve karışamazsın. Eğer saldırı uygulayacak olursan aynı karşılığı verebilir karşıdaki kişi. İşte bu yüzden ruhsatlı tabanca taşımak önemli. Malum ülkemizde ne olacağını kestirmek güç. Her an bir saldırı olabilir. Tabanca taşıma ruhsatı olduktan sonra kendini çok iyi koruyabilir kişi. Tabancanın etkisini biliyorsundur. Tabi direk ateş ederse suçlu durumuna düşebilir. Ama saldırı geleceğini anladığında silahı çıkarırsa kendinden uzak tutabilir karşıdakini. Çok güzel bir alet bu tabanca.
Saygı göstermek zorunda değiliz DOĞRU
Saldırabilirz YANLIŞ
Ancak kanunlarda belli kıyafetlerle ilgili bir yasak yok diye anadan doğma sokağa çıkıp dolaşanın başına bir şey gelse işte şu kişi çırılçıplak sokakta geziyordu şöyle saldırdılar diye haberler duymamız da mümkündür. Biri rahatsız olmazken bir başkası ahlakı ve edebi gereği bundan rahatsızlık duyabilir.
Alt 22-09-2016, 22:56
Üye

Kilot muhabbetini açan sensin ,başkalarına müslüman oyunu yapma.

Ancak kanunlarda belli kıyafetlerle ilgili bir yasak yok diye anadan doğma sokağa çıkıp dolaşanın başına bir şey gelse işte şu kişi çırılçıplak sokakta geziyordu şöyle saldırdılar diye haberler duymamız da mümkündür. Biri rahatsız olmazken bir başkası ahlakı ve edebi gereği bundan rahatsızlık duyabilir
Plajda tüm insanlar mayo ve bikini ile gezerken . Araya giren haşemalı kadınlara saldırı olabilir! Normal mi diyorsunuz yani .

Özelikle tüm dünyada sadece ve sadece müslümanlara ait bir davranış şeklidir inancindan dolayı başka insanlara,hayvanlara,bitkilere, dağa,taşa SALDIRMAK.
Alt 22-09-2016, 22:59
Save The Day Save The Day isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

morrigan

İçinden istediğini düşün. Bir eyleme geçmek orada asıl problem. Yoksa bana uygun değil diye herhangi bir kıyafeti giyen insana da saldırıp öldürebilirsin. Bunu esas alamayız. O zaman hukuk devletinden söz edemeyiz. Kan gölüne döner. İçinden istediğini düşünürsün, bana uygun değil vs diye ama saldıramazsın. Yoksa ortalık karışır. Kıyafet konusunda ise insan çıplak olarak dünyaya gelir. Kanunlarda da kıyafet giyerek dışarı çıkma diye bir zorunluluk varsa göster. Bu saldırı halkın barbarlığındandır. Bu saldırıyı ''doğru'' olarak gösteremeyiz. Birsürü de cinayet işleniyor. Yapılıyor diye doğru denemez. O zaman cinayet doğrudur istediğimi öldürürüm gibi bir şey de çıkabilir. İşte bu mantık yanlıştır ve kullanamayız diyorum. Orada barbarlık üzerinden prim yapmaya çalışma. Saygı derken içinden düşünürsün ama eyleme dökemezsin. Karşıdaki insanın karşılık verme hakkı vardır. Hatta ülkemiz bu tür sorunlarla cebelleştiği diyorum ki kişi ruhsatlı tabanca taşıması lazım. Kendisine bir saldırı durumunda onunla kendini koruması gerekir. Tabi bunun için kanunları iyi öğrenmek lazım. Uygun durumda silahı kullanır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil