Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-05-2020, 20:33
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Senin kılçıksız, pürüzsüz devrimci anlayışın gerçek yaşama uygun değil, çünkü hiç kimse yüzde yüz aynı düşünmez, insanın doğasına aykırıdır.
Bekara karı boşamak kolaydır değil mi dayı. Herkes herkese faşist deyip duruyor, geçenlerde sende bana diyordun. Faşist olmak, diyenleri baz alınca iyi bir şeydire gidiyor, çünkü anlaşılıyor ki, bunu diyenlere bakınca artık bir gereksinimdir. Şimdi kendi aranızda faşistleşiyorsunuz, o sana sen ona bazen birileri herkese bazen herkes birisine..
Şu takılı plak demende çok doğru, bazıları ne dersen de aynı tonlamayla sürekli aynı şeyi tekrar ediyorlar.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 20-05-2020, 23:34
Otoriter Kemalist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Otoriter Kemalist Otoriter Kemalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bekara karı boşamak kolaydır değil mi dayı. Herkes herkese faşist deyip duruyor, geçenlerde sende bana diyordun. Faşist olmak, diyenleri baz alınca iyi bir şeydire gidiyor, çünkü anlaşılıyor ki, bunu diyenlere bakınca artık bir gereksinimdir. Şimdi kendi aranızda faşistleşiyorsunuz, o sana sen ona bazen birileri herkese bazen herkes birisine..
Şu takılı plak demende çok doğru, bazıları ne dersen de aynı tonlamayla sürekli aynı şeyi tekrar ediyorlar.
Ben hiç "aman bana faşist demesinler" kaygısı taşımıyorum. Hatta bana faşist denmesi çok hoşuma gidiyor.

Çünkü günümüzde teröristlere ve terör sevicilere yağ çekmeyen herkese faşist deniyor.

O yüzden bana faşist dendiği zaman vatansever ve doğru yolda birisi olduğuma emin oluyorum.
Alt 21-05-2020, 00:40
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alt 21-05-2020, 08:59
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Otoriter Kemalist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben hiç "aman bana faşist demesinler" kaygısı taşımıyorum. Hatta bana faşist denmesi çok hoşuma gidiyor.

Çünkü günümüzde teröristlere ve terör sevicilere yağ çekmeyen herkese faşist deniyor.

O yüzden bana faşist dendiği zaman vatansever ve doğru yolda birisi olduğuma emin oluyorum.

Gerçekten öylesin. Bu tavrını sonuna kadar koru.Faşistler kime yağ çeker bilirmisin.?
Alt 28-05-2020, 17:26
tolonbey tolonbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

iste böyleee,
Arkadaslar,bütün REJiMLERi birbirine kattiniz.
Size soriyim bakiyim,Komunist rejimde yönetilen bir ülkeye hic gittinizmi.Sanirim gitmediniz.Pekiii gidip görmediginiz bir rejimi nasil taniyabilirrsiniz.Almanyaya geldinizmi?Firansaya gittinizmi?Italyaya yolunuz düstümü?Düsmedi.Iskembeden salliyorda salliyorsunuz.
Dogu ve bati almanyanin birlestigi sahile gittim ne gördüm biliyormusunuz?Bati almanyanin sahil denizi pirill piril,dogu almanyanin sahil denizi cöplük.
Bati almanyanin gümrügü modern,dogu almanyanin gümrügü eski yikik dökük duvarlar.Kopup dügümlenmis halatlar ilkel besppara etmez yapilar.
Yasaminda hic muz yememis isciler,memurlar pasalar.
Batiya kacmak icin firsat kolluyorlar.
Romanyada cavusesko 1150 odali sarayda yasarkan isci sinifi nasildi biliyormusunuz.yirtikk dikik elbiseler.Sapsiz kanve taslari
Rejimden nafret eden insanlarin % 98 i.

Romanya gümrügüne girdim önümdeki alman arabanin arka kapagini acti,ordan bir cift terlik cikardi gümrükcüye verdii,gümrükcü hic kontrolsuz adama gec dedi.
Bendende benzer birseyler isteyince dedimki görevini yap.Dediki o zanan arabada nekadar esya varsa indir kontrol edecem.Kontrolum tam iki saat sürdü.
Ukraynali anlatti komunist rejimi.Ilk dafada köyde devlet bir lokanta acti hep orda yedik ictik her ögün.Bu 9 ay sürdü.Hic kimse memnun olmayinca tekrar evlerde yememize müsaade edildi.Yani bu rejim anamizi sikti dedi.
Benzin aliyim dedim,millet kuyrukta,benzinci bana dediki 10km ilerde otelde bir memur var ondan bir kagit getirirsen beklemeden benzin alirsin.Gittim adami bulup kagidi aldim.Gelip benzinciden benzini alip yoluma devam ettim.Millet hala sirada benzin alacak.Bati almanyada benzin istasyonlarinda bekliyen yok.Giren alip cikiyor.
Bati almanyayla dogu almanyaya arasinda giris cikis serbest olunca bati alman hudud polisi dogu Almanyalinin paraportuna giris damgari bastiktan sonra pasaportun arasina birde MUZ sikistirip dogu almanyaliyaa pasaportunu uzatinca dogu almanyali dört köse oluyordu muzu görünce.
Efendim isci sinifiymis,patron rejimiymis,Fasizimmis,kapitalizimmis.
Dünyada en mükemmel sistem demokrasidir.Kapitalist sistemdir.
Asil Sorun insanlarin yetersiz egitilmesindedir.Cin komunist sistemdedir.Bütün dünyayi ürettikleriyle bombarduman etmektedir.Cin bankalarindan dolarlar tasmaktadir.Yakinda CiN amarikayi geride birakacak.Almanya cinden faizle para istemektedir.Demekki sorun sistemden cok EGiTiMDEDiR.BECERiDEDiRDE.
Türkistan saldirisindan araplar bir cok TÜRK gencini KÖLE olarak alip götürürler.Aradan 50 yil bile gecmeden Misirda iki devlet kurar bu köle TÜRKLER.Kavgasiz ,gürültüsüz.Hatta araplar bile yardimci olur bu köle Türklere devlet kurmada.Cünkü biliyorlarTürkler devlet kurup yönetmekte BECERiLERiNi.

japonyada her sabah isciler söyle der.Bugün dünden daha kaliteli calisip fazla is yapacam.Patronda söyle diyor,nasil ediyimde iscime daha fazla ücret ödiyim faydam dokunsun.

Bunu seccadeden basini kaldirmayan müslüman bile demez ve yapmaz.
Japon mühendis carsiya gider.Arkadan insaatta calisan isci emniyet ipini mühendis yok deye cikarir.Rahat calisabilsdin deye.Calisirken iscinin basi döner insaattan düser ölür.Bunu habar alan mühendis insata kosar.Ve kendi kendine derki ben burda olsaydim o emniyet kemerini cikaramazdi, simdi yasiyor olacakti suc benim der kendini insaattan atar ve parcalanir ölür.Yani bir Japon gibi ne yapmamiz gerektigini bildikmi MUTLU yasayabiliriz.Aksi takdirde benim mezhebim hak seninkisiyse BOK der gireriz birbirimize.Ya bas keseriz,yakursunlariz yada yakariz yakiliriz AllahUAKBAR deye deye.

Bugün japon halki en mükemmel istenilen hayati yasamaktadir.Amarika bile gibtayla bakar Japonlara.Deniz kabarmasinda japonlar cok büyük zorluklar cektiler.Ama bu zorlugu kisa zamanda atlattilar.Nedenmi? bölgede yiyecek nerdeyse kalmadi.Herkes siraya girdi,ötekinin önüne gecmeye calismadi hic kimse,bir ekmekten fazlada ekmek almadi digerlerinede yetsin deye.Yani baskalarinida en az kendi kadar düsünecek sekilde japon halki yetistirilmis ve yetistiriliyor.Japonlar bu egitim sistemine 1700 yillarinda baslamislar.Hanki parti gelirse gelsin bu sistemde milim degisiklige gitmiyor.Yani 500 yildir ayni yolda halk egitiliyor.Tabiki bukadar itinali vede uzun zamandan beri ayni egitimi alan halk bu seviyeye gelebilir.
Türkiyede solcusu gelince sola,sagcisi gelince FELLAHLASMAYA,milliyetcisi gelince FELLAHLIKLA Türklügü karistirarak birseyler yapmaya calisilirsa varacagimiz yer AFGANISTANIN,IRAKIN,SURiYENIN ,LIBYANIN vardigi yer olur.Niye yapmis bu müslüman ülkeler bu katliamlari arabin allahi bunlari cennete koysun deye.72 tane memeleri taze tomurcuklanmis kizlar tüysüz 72 tanede taze oglan versin deye.Altin garyolada veriyorki bunlari o garyolada becersin deye güye.Bu dünyada yilda 8milyon insan acindan ölüyor.Onlara bir tas corba veremeyen Allah ahrette neler neler verecekmis mis mis kismisde bakarsiniz verir.Bu gandirikciligi yapan kim Allahmi yoksa Fellahmi Tabiki FEELLAH.Eeeeeeeeeee bu sacmalara inananlarin Japonlar gibi yasamayi rüyada bile göremezler.
Dedeniz
Alt 18-05-2022, 13:20
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 20-05-2022, 23:30
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Başlıkta yapılan tartışmalar İbrahim'in tezlerine yapılan itirazlar günümüzde anlam taşımamaktadır.Bu tartışmalar geçmişe aittir.Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan'ın hareketlerinin ardılları günümüzde İbrahim'in Kemalizm hakkında ki görüşlerini kabul etmektedirler.Tarih İbrahim Kaypakkaya'yı haklı çıkarmış ve haklılığı eleştirenlerin ardılları tarafından tescil edilmiştir.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 22-05-2022, 02:09
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sana verdiğim cevabın içeriğini anlamadın veya anladın içindeki Atatürk kini nedeniyle cevabımı dolduracak cevap yerine konuyu yine Atatürk'e getirdin.

Örneğin:
Ben sana diyorum ki, Aleviler dini bir tarikat olarak anılır ama diğer yandan da çağdaş, modern, ilerici bir halktır.
İşte ben Alevilerin dini tarikat tarafında takılı kalmam, onların ilerici tarafını da ciddiye alır ve saygı duyarım diyorum.
Sen ise "Nasıl olur, onlar dinci bir tarikattır, bir ateist olarak onları nasıl savunursun!?" diyorsun.

Aynen bu örnekteki gibi davranıyor ve düşünüyorsun ama öyle tahmin ediyorum ki, saplantına takılı kalmandan dolayı kendin dediğin "doğru tahlil" sözüne kendin uyamıyorsun.

Bir başka örnek verelim, sen Atatürk karşıtısın ben de Atatürkçüyüm.
Sen Atatürkçü olduğum için beni faşist olarak görürsün.
Ben ise senin Atatürk karşıtlığını devrim meydanında bir kenara koyar devrimci tarafını ön plana alırım.
İşte ikimizin devrimci anlayışı budur.
Senin kılçıksız, pürüzsüz devrimci anlayışın gerçek yaşama uygun değil, çünkü hiç kimse yüzde yüz aynı düşünmez, insanın doğasına aykırıdır.
Örneğin sana göre Deniz Gezmiş faşist, çünkü Atatürkçü.
Oysa Kaypakkaya da Gezmiş de gerçek bir devrimci önderleridir, yani ikisinin de hedefi devrim, ikisinin de düşmanı kapitalizm.

Biz sana devrimciliğin yaşam koşullarına göre nasıl olması gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz ama sen her defasında kırık plak gibi konuyu hep Atatürk'e getirmeye çalışıyorsun.
Atatürk'ü tartışmak bugünün meselesi değil, haydi hep birlikte önce devrim yapalım, sonra oturur Atatürk'ü tartışırız
Bence şu tayyiple aynı kulvarda olmaktan çık, devrimci tarafına yoğunlaş, kendine yazık ediyorsun.
Surekli Denetimde oldugumdan dolayi ve foruma surekli girmedigimden dolayi Sayin Bilgivehis arkadasin bu cevabini okumamistim.

Saygideger Marcos dost ve Şüpheci Dinsiz dostun duyarliliklarindan dolayi yapilan guzel yorumlarini okurken gordum.

Tayip ile ayni kulvarda benmiyim yoksa sen ve senin gibilermi?
Tayyip denilen Dinci Yobazin politikasina uyum sagliyan, Ataturk gibi iki yuzlu sahtekar olan bu fasist kohne duzenin basinda 20 yildan fazladir olmasi sen ve senin gibilerin eseridir.
Cunku bu fasist Kohne Duzeni ve Onun Korucusunu BEN VE BENIM GIBILER DEGIL, SEN VE SENIN GIBILER SAVUNUYOR.....

17 Ekim Devrim surecinde St Petersburg bolgesinde gorevli ve yetkili bir yoldasin cok mesafe kat etmemesi ve orgutleme konusunda kendisini zayif ve eksik gormesinden kaynakli, Lenin Yoldasa soyle bir mektup gonderir
" Yoldasim burada insanlari ideolijik olarak orgutlemek oldukca zor, cunku DINI inanclarindan dolayi bizleri dinlemek istemedikleri yuz ifadeleri, hal ve hareketlerinden anliyabiliyoruz, Bunlara karsi DIN yanlisi gorunup orgutlersek daha basarili olacagimizi dusunuyorum" Devrim surecinden sonra gercek fikir ve dusuncelerimizi aciklariz" gibi uzun bir yazi yazar.
Lenin soyle bir cevap verir, "Yoldasim boylesi bir hile ve yalan ile halka yaklasmak DEVRIMCI ye yakismiyan bir durustur, kaldiki devrim surecinden sonra sana ve devrime en buyuk DUSMAN onlar olacaktir. Dusuncen taktik olarak sana gore dogru olsada, Devrime, Devrimciye ve Devrimcilige uygun bir davranis degildir.

Devrimciligin yasam kosullari sen ve senin gibi Irkci, Milliyetci ve Gericiler anliyor, her ne hikmtese bizler bir turlu anliyamiyoruz!!!!!
Devrimci Yasam Kosullarinda,
KAYPAKLIK OLMAMALIDIR,
OPORTONISTLIK OLMAMALIDIR,
REVIZIYONISTLIK OLMAMALIDIR,
HELE HELE IKI YUZLU RIYAKAR VE SAHTEKAR HIC OLMAMALIDIR.
DURUST VE ONURLU OLMALIDIR.
EGITICI VE OGRETICI OLMALIDIR.
BILGILI VE BIRIKIMLI OLMALIDIR.
AYAKLARI YERDEN KOPUK HAREKET ETMEMELIDIR.
IRKCI, MILLIYETCI VE DINCI YOBAZ YAPISINI LAV ETMELIDIR.
DIALEKTIK VE DIALEKTIK TARIHSEL MATERYALIZMI IYI KAVRAMALIDIR.

Sonuc olarak bu ulkede bu ulkenin kurucusu, onderi ve lideri olarak gorunen, gosterilmeye calisilan bu ADOLF HITLERIN USTASI DEGILMIDIR?
iddalarimda ve yorumlarimda Ataturk`e yonelik gerceklerle bagdasmiyan veya tarihi belgelerle kanitlamadigim her hangi bir konu varmi?
Butun bunlara ragmen carsaf gibi hersey acik acik ortadayken inadina kan emici Turkiye Halklarin Dusmani olan Fasist Irkci, Milliyetci ve Gerici Misto Koru neden savunmaya calisip kisisel saldiri ve hakaret etmeye devam ediyorsun?

Kemalizm konusunda yiginlarla belgelenmis yorumlarim var,
neden onlarin hic birine karsilik bir cevap vermiyorsun, veya aksini idda edip kanitlamiyorsun?
Biz sen ve senin gibilerine "SOSYAL FASIST" derdik.
Yani sosyalist maskesi altinda, Irkci, Milliyetci ve Gerici mantigin savunucsu olduklarindan dolayi boyle bir sifatlandirma geregi duyulmustu.

Dolayisiyla Sen ve Senin gibiler Sosyalist gorunen ve ozunde ise MHP liden daha azili birer fasist oldugunuzu cok iyi bildigimizden, cokta fazla muhatap olmak istemedigimizden dolayi fazla ciddiye almiyoruz, CUNKU IRKCI, MILLIYETCI VE GERICI YANINIZ HEP BEYNINIZIN BIR YERINDE GIZLIDIR...
TEHLIKELI OLANDA BUDUR, CUNKU OLABILECEK DEVRIME EN BUYUK ENGEL, SIZIN GIBI GIZLI IRKCI, MILLIYETCI VE GERICILERDEN GELIR...

Saygi ve Insani Sevgilerimle

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR
Alt 18-05-2023, 02:26
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 18-05-2023, 20:50
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu yürek kurusun unutursam

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil