Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-03-2018, 20:53
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bedevi salağa yatmayı da iyi beceriyorsun . Çok yeteneklisin.

Tek eksiğin , kendini ele vermen.

Heee Türklere indirim yapıyorum . Nolucak.
Alt 13-03-2018, 21:14
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Leonardo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tamam da.

Ölmüş oğlunun eşiyle evlenebilirsin.

Oğlun boşanmışsa, onun eşi ile evlenebilirsin.

Bunda skandal yaratan ne onu anlamadım?
Anlasan zaten Müslüman kalamazsın..Anlamadığın için Müslümansın..
Türkiye'de kaynatalar,gelinin yalnız başına olduğu eve bile gir(e)mezler..Millet yanlış anlar diye..
Durum bu..
Sende diyorsun ki,''oğlan ölünce,kaynata geline atlar..''
Sanki kaynata hazır bekliyor..!

Ahlaksız olan benim,benim..Sizin gibi ahlak savunucularının olduğu bir Dünya'da,ahlaksız olarak anılmaktan hiç gocunmam..

Bakın şimdi..Türkiye'de,askerde şehit olan oğlunun karısı ile evlenen bir baba var mı?Böyle bir şey olabilir mi?
Azıcık DÜŞÜNÜN..!
Alt 14-03-2018, 00:55
Üye

Ahlaksız

Bedevi nikli kişiyi hiç tanımamışsın.
Bedevi nikine bakıpta sakın ha sakın , MÜSLÜMAN sanma .

Bedevi , MÜSLÜMANLARDAN asla haz etmez. Hatta kendi mesih inancı sebebiyle , müslüman ve milliyetcilerin kendilerine her dönem baskı ve şiddet uyguladığını

Ancaak , son dönem iktidarının , Hristiyanlara bağzı haklar tanıdığını ve hattaa feto denilen yapının , Hristiyanlıkla DIYALOG kurmasını LUTUF olarak gören bir HRISTIYANDIR.

ideoloji yada her hangi bir değer olarak görmediği ATATURKÇÜLÜK ten de nefret eder. Türk kelimesine , öylesine düşmandır ki , her Türk kelimesi yazılan alanı troller.

Bakma sen onun , bu başlık konusunda ki sahte atarlanmasına ve çıkışlarına .

Ne diyor ? Saldırıyor diyor. Burada ki maksadı savunma değil. Islamcılar ile bizim dalaşmamızı istiyor.

Bu hristiyan tiplerin en sevimlisi budur.

Trollediğini sanarken , trollenir bu keriz.

Bunu trollemek istersen ? Azıcık TÜRK yaz ve süsle , anın da parlar ve dipsiz manalı sözler çakar.

Esasın da, şimdiye kadar bu hristiyan bedevinin TÜRK kelimesini duyar duymaz neden , sinek sokmuş dana misali sağa sola cırtık atar gibi koşturduğunu anlayamıyorum.

Bir yara var olmaya var da ! Nedir bilemiyoruz.

Bu salakta , isa nın çarmıha , insanların günahları affedilsin yada bedel mi ne diyorlar , onun için gerdirildiğini düşünüyor.

Gel bedevinin zeka seviyesini hesapla işte.

Fetoş ve diyaloğundan LUTUF diye bahseden bir salak.
Alt 14-03-2018, 03:03
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Oğlunuzun eşi size haramdır.

Haram kılındı size anneleriniz ve kızlarınız ve kız kardeşleriniz... ve
oğullarınızın eşleri - halâilu ebnâikum (Nisâ 23)
Alt 14-03-2018, 09:20
Üye

Islam peygamberi ,Nisa 23ayetini mi önce söyle di ? Yoksa Ahzab 37ayetini mi ?

Kanıtta yok. Nuzul sıralaması dense de , kimin neye göre sıraladığı meçhul.

Nisa 23 söylendikten sonra , ahzab 37 söylendiyse , bu sözlerin sahibi ZEYD i iyi hesap edememiş.

Tam tersiyse DURUMA göre söz söylenmiş oluyor.

Her ne olursa olsun , islam peygamberinin GELİNİ olan kadınla nikahlandığına itiraz edilmesi söz konusu değil.

Bu nikahın ŞAHİTLERI kim ?

Şahitsiz nikah olmaz değil mi ?
Alt 14-03-2018, 12:16
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Anlasan zaten Müslüman kalamazsın..Anlamadığın için Müslümansın..
Türkiye'de kaynatalar,gelinin yalnız başına olduğu eve bile gir(e)mezler..Millet yanlış anlar diye..
Durum bu..
Sende diyorsun ki,''oğlan ölünce,kaynata geline atlar..''
Sanki kaynata hazır bekliyor..!

Ahlaksız olan benim,benim..Sizin gibi ahlak savunucularının olduğu bir Dünya'da,ahlaksız olarak anılmaktan hiç gocunmam..

Bakın şimdi..Türkiye'de,askerde şehit olan oğlunun karısı ile evlenen bir baba var mı?Böyle bir şey olabilir mi?
Azıcık DÜŞÜNÜN..!

- Hiç öyle değil. Kayın babalarını yıkayan, hasta olduklarında onlara bakan, türlü ihtiyaçlarını karşılayan gelinler de var. Bizde Evlendiğin kızın ebeveynlerine de "anne" yada "baba" dersin (ben demem herhalde o ayrı).

- Ayeti de yukarıya ekledim. "oğlunla ilişkisi kalmamışsa, ya da oğlun vefat etmişse" (tabi ki kendin de görece genç ve sağlıklı isen, öyle bir sorumluluğu kaldıracak durumdaysan) evlenebilirsin.

/Oğlunla evli değilse, artık gelinin filan da değildir (?)
Alt 14-03-2018, 20:29
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Fabula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ahlaksız

Bedevi nikli kişiyi hiç tanımamışsın.
Bedevi nikine bakıpta sakın ha sakın , MÜSLÜMAN sanma .

Bedevi , MÜSLÜMANLARDAN asla haz etmez. Hatta kendi mesih inancı sebebiyle , müslüman ve milliyetcilerin kendilerine her dönem baskı ve şiddet uyguladığını

Ancaak , son dönem iktidarının , Hristiyanlara bağzı haklar tanıdığını ve hattaa feto denilen yapının , Hristiyanlıkla DIYALOG kurmasını LUTUF olarak gören bir HRISTIYANDIR.

ideoloji yada her hangi bir değer olarak görmediği ATATURKÇÜLÜK ten de nefret eder. Türk kelimesine , öylesine düşmandır ki , her Türk kelimesi yazılan alanı troller.

Bakma sen onun , bu başlık konusunda ki sahte atarlanmasına ve çıkışlarına .

Ne diyor ? Saldırıyor diyor. Burada ki maksadı savunma değil. Islamcılar ile bizim dalaşmamızı istiyor.

Bu hristiyan tiplerin en sevimlisi budur.

Trollediğini sanarken , trollenir bu keriz.

Bunu trollemek istersen ? Azıcık TÜRK yaz ve süsle , anın da parlar ve dipsiz manalı sözler çakar.

Esasın da, şimdiye kadar bu hristiyan bedevinin TÜRK kelimesini duyar duymaz neden , sinek sokmuş dana misali sağa sola cırtık atar gibi koşturduğunu anlayamıyorum.

Bir yara var olmaya var da ! Nedir bilemiyoruz.

Bu salakta , isa nın çarmıha , insanların günahları affedilsin yada bedel mi ne diyorlar , onun için gerdirildiğini düşünüyor.

Gel bedevinin zeka seviyesini hesapla işte.

Fetoş ve diyaloğundan LUTUF diye bahseden bir salak.
Fabula;adam trol mü,hristiyan mı bilmiyorum..İlgilenmiyorum da..Ne olduğu önemli değil..Bence önemli olaqn dürüst olup olmaması..Ben dürüstlüğe önem veririm..Kimin neye taptığı veya tapmadığı ile ilgilenmem..Dürüst olduktan sonra,isterse kişi ışidi desteklesin,banane..
Leonardo,bedevi ismindeki trolse,bunu yönetim değerlendirsin..
Bence ana avrat sövmeyen herkes yazabilmeli burada..Ben trol de olsa,tolerans gösterilmesinden yanayım..Zaten yönetim de hoşgörülü..
Bu Türklük konusuna da değineyim..Ben mankurtum..Türk olduğum için mutlu veya gururlu değilim..
Yani bir insan Türklere düşman da olabilir..Bu gayet normal..
Bu yüzden kimseye bir şey demem ama dürüst değilse,orada sıkıntı var demektir..
Hasan Akçay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Oğlunuzun eşi size haramdır.

Haram kılındı size anneleriniz ve kızlarınız ve kız kardeşleriniz... ve
oğullarınızın eşleri - halâilu ebnâikum (Nisâ 23)
Hasan Akçay;Allah niye birşeyi yasaklar veya haram kılar?
Mesela Allah ''içki haramdır'' dediği zaman,ne anlamalıyız bundan?
Demek ki içki içenlerden Allah rahatsız..Öyle değil mi?
Aynı şekilde düşünmeye devam..
Allah ''oğlunuzun eşi ile seks yapamazsınız'' dediği zaman,demek ki birileri kendi oğlunun eşi ile,yani gelini ile seks yapmıştır demek..Bu çok fazla olmuş ki,Allah rahatsız olmuş ve sonra bunu haram kılmış..Aynı şekilde ayetin başında ''ananızla da seks yapmak haram'' deniyor..Demek ki araplar anaları ile sevişmişler ki,Allah bundan rahatsız olmuş ve bunu haram kılmış..
Peki,arapların anaları veya gelinleri ile evlendiklerine dair bir bulgu var mı elimizde?
YOK..
Bu ayetleri veya benzer hadisleri okuduğumuz zaman,arapların her türlü sapıklığı yaptığını sanarız,halbuki böyle bir şey yok..Araplarda,Dünya'daki diğer toplumlar gibi sıradan bir toplum..Kendi içlerinde örfleri/adetleri olan bir toplum..Şimdi öyle bir lanse ediliyor ki bu insanlar,24 saat içki içen,domuz yiyen,anaları ile sevişen insanlar olarak algılıyoruz..

Şunu hep atlıyorsunuz..Karşınızdaki bir mit kitabı ve bu kitabın içindekiler,yazıldıkları tarihten çok çok öncesinden bahseden mit kitaplarından bir demettir..Yani bu kitabın içinde Sümer'de var,Babil'de var,Akad'da var,Asur'da var,Mısır'da var,Fenike'de var,Yahudi metinleri de var,hristiyan metinleri de var,gnostik metinler de var..
Bu bakımdan bu metinleri,kendi başına anlamanız MÜMKÜN DEĞİLDİR..
- Hiç öyle değil. Kayın babalarını yıkayan, hasta olduklarında onlara bakan, türlü ihtiyaçlarını karşılayan gelinler de var. Bizde Evlendiğin kızın ebeveynlerine de "anne" yada "baba" dersin (ben demem herhalde o ayrı).

- Ayeti de yukarıya ekledim. "oğlunla ilişkisi kalmamışsa, ya da oğlun vefat etmişse" (tabi ki kendin de görece genç ve sağlıklı isen, öyle bir sorumluluğu kaldıracak durumdaysan) evlenebilirsin.

Ne kadar rahatsınız öyle..
Mesela,25 yaşında oğlum,2 senelik evli ve bir çocuğu var..Askerde ölüyor..Bende oğlumun karısına atlıyorum yani..Bu mu?Bu nasıl mide?
Alt 15-03-2018, 04:13
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ilginc bir kisiliksiniz vesselam.

Gelinine kizim diyen bir baba, kaynatasina baba diyen bir gelin, esi öldükten sonra askim, kocacigim, tatlim, birtanem vs. dediginde sizde ne gibi bir his olusuyor merak konusu.

Kocasiyla iliski hallerindeki durumlar zihnine kazinmisken bir gelinin, eski kayinbasiyla ayni durumu yasayan kadin nasil bir ruh haline burunür. Oglunun esiyle iliski yasadigini bilen bu baba nasil bir hal ile eski geliniyle iliskiye yeltenebilir. Bunlarda merak konusu

Oglu ve gelininden olma cocuklarin dedelerine annelerinin dedeleriyle evlendikten sonra baba demeleri hem cocuklar acisindan, hem gelin ve kayinbabalar acisindan nasil ruhsal bir taplo olusturur buda büyük merak konusu.

Bunlarin hepsinde siz sorun görmediginize göre sizinle insani acidan zerre yararli bir sey malesef konusulamaz.

Gercekten sizi anlamakta asiri zorlaniyorum. Tepkisiz kalmayi becerebilseydim size bir satir bile yazmazdim, ama malesefki bukadarda olmaz dedittiriyorsunuz insanlara.
Alt 15-03-2018, 07:39
Kıdemli Üye

Pardon Yani haklıdır:

Gelinine kizim diyen bir baba
oğlu öldükten sonra o geliniyle evlenirse
iğrenç olmaktan da öte
biyolojik oğullarınızın eşlerini size haram kıldık diyen 4:23'e göre
küfre batar, kafir olur.

Muhammed nebi bir şekilde dul kalan biyolojik geliniyle evlenseydi eğer,
peygamberlikten azledilip kafir olarak ölür
ve o büyük gündeki cezaya çarpılırdı (Yûnus 15):

Bizimle buluşmayı beklemeyenler kendilerine apaçık ayetlerimiz okununca şöyle dediler: "Bize başka bir Kuran (okuma) getir ya da bunda değişiklik yap!" De ki: "Onu BEN değiştiremem. Bana ne indirildiyse ona uyarım ben. Yoksa Rabbime baş kaldırırsam o büyük gündeki cezadan korkarım."

Pardon yani elbet haklı olurdu,
şimdi lütfen dikkat,
eğer Zeyd EVLATLIK değil de
o devrin müşrik hurafesi gereğince
biyolojik EVLAT olsa idi.

Hiç düşündünüz mü demiştim
lütfen bir daha düşünün:
biyolojik evlat denerek evlatlık olduğu kendisinden saklanan evlatlık
gerçeği öğrendiğinde asıl ailemi benden sakladınız diye
ne amansız ruhsal travmalar geçirir, bir daha düşünün.

Pardon Yani kardeşimiz
ne yazık ki bunu göz ardı ederek
o amansız zulmü onaylıyor.
Alt 15-03-2018, 08:54
Kıdemli Üye

Düzeltiyorum:

Pardon yani elbet haklı olurdu,
şimdi lütfen dikkat,
eğer Zeyd EVLATLIK değil de
o devrin müşrik hurafesi gereğince biyolojik evlattır ama
gerçekten biyolojik EVLAT olsa idi.