Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-10-2018, 20:20
Barlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Barlas Barlas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Kur'an kime indirildi(!)

KUR'AN KİME İNDİRİLDİ(!) ?

a) Mekke'lilere ve Mekke civarında yaşayanlara:

"Bu (Kur'an), Ümmü'l-kurâ (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır..." (En'am Suresi, ayet 92)

"Şehirlerin anası (olan Mekke'de) ve onun çevresinde bulunanları uyarman ve asla şüphe olmayan toplanma günüyle onları korkutman için, sana böyle Arapça bir Kur'an vahyettik..." (Şura Suresi, ayet 7)

b) Arap Kavmine (milletine)

"[Ey Muhammed!] Sen, sana vahyedilene sımsıkı sarıl. Şüphesiz sen, dosdoğru yoldasın. Doğrusu Kur'an, sana ve kavmine bir öğüttür. İleride ondan sorumlu tutulacaksınız." (Zuhruf Suresi, ayet 43-44)

"Bu Kitab'ın, âlemlerin Rabbi tarafından indirilmiş olduğunda asla şüphe yoktur. «Onu Peygamber kendisi uydurdu» diyorlar öyle mi? Hayır! O, senden önce kendilerine hiçbir uyarıcı (peygamber) gelmemiş bir kavmi uyarman için -doğru yolu bulalar diye- Rabbinden gönderilen hak (Kitap)tır." (Secde Suresi, ayet 2-3)

c) Tüm İnsanlara:

"Ey İnsanlar! Rabbiniz'den size açık bir delil geldi, size apaçık bir nur, Kuran indirdik." (Nisa Suresi, ayet 174)

-----

Evet, nerden geliyor bu çelişme? Her şeyi bilen, yüce, alim ve yanılmaz olduğu kabul edilen Tanrı'nın (Kur'an'da Allah) böyle bir çelişmeye düşebileceğini ve örneğin "Ben Kur'an'ı Mekke'lilere gönderdim" derken fikir değiştirip, "Kur'an'ı Arap kavmine gönderdim" demesi ve sonra bütün bu söylediklerini yalanlarcasına, "Hayır, ben Kur'an'ı bütün insanlığa gönderdim" diye konuşması mümkün olamayacağına göre, çelişkinin kaynağını başka yerde aramak icap eder.

Çelişkilerin sebebi, Kur'an'ın Tanrı sözü olmayıp, onu Muhammed'in yazmasında yatar. Konumuzla ilgili olarak, Muhammed, peygamberlik işine kalkıştığı ilk zamanlarda kendini sadece Mekke ve civarındakiler için bir peygamber olarak düşünmüştür. Zamanla amacını genişletmiş, Tanrı tarafından "bütün Araplara" gönderilmiş bir peygamber olduğu kanısını yaymaya başlamıştır.

Fakat Mekke'den Medine'ye geçipte çete saldırıları ve savaşlar sayesinde ganimetler edinmeye ve bu sayede taraftarlarının sayısını çoğaltmaya başlamış, yavaş yavaş güçlenmiş, güçlendikçe yeni saldırı ve savaşlara girişmiş, bu sayede kendisini Arap kavmiyle birlikte Yahudilere, Hıristiyanlara ve dolayısıyla tüm insanlara gönderilmiş peygamber olarak kabul ettirme yolunu seçmiştir...

Faydalanılan kaynak:
Prof. Dr. İlhan ARSEL - Kur'an'ın Eleştirisi/3.
Alt 30-10-2018, 20:43
Eski yurt Eski yurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İlhan arsel'den almış kopyalamış. Dostum aynı anda bunların hepsi olamaz mı? Yani hem arap kavmine hemde şehirlerin anası ve çevresindekilere (şehirlerin anası ifadesine dikkat) ve bütün insanlığa. dostum inanır mısın ben böyle olduğunu düşünüyorum.

Kuran-ı kerim ilk dönemden beri müşrik arapları, Hristiyanları, Yahudileri ve bütün insanları hak dine çağırıyor. Bir dinin düşmanından bu din öğrenilmez.
Alt 30-10-2018, 20:47
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Eski yurt´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlhan arsel'den almış kopyalamış. Dostum aynı anda bunların hepsi olamaz mı? Yani hem arap kavmine hemde şehirlerin anası ve çevresindekilere (şehirlerin anası ifadesine dikkat) ve bütün insanlığa. dostum inanır mısın ben böyle olduğunu düşünüyorum.

Kuran-ı kerim ilk dönemden beri müşrik arapları, Hristiyanları, Yahudileri ve bütün insanları hak dine çağırıyor. Bir dinin düşmanından bu din öğrenilmez.
Bütün insanları hak dine çağırıyor ama gelmeyeni öldürün diyor. Siz kaç yaşındasınız, kaç kere ateistleri dinlediniz yada kaç kere Kuran'ı okudunuz ?
Alt 30-10-2018, 20:54
Barlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Barlas Barlas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Gerçekten bir Tanrı tarafından gönderilseydi bu Kur'an, sadece "yeryüzündeki tüm insanlara indirdik" demesi icap ederdi.

Önce Mekke'lilere, sonra Arap kavmine, sonra tüm insanlığa - bunlar bir insanın düşeceği çelişkiler.
Alt 30-10-2018, 21:16
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bütün insanları hak dine çağırıyor ama gelmeyeni öldürün diyor. Siz kaç yaşındasınız, kaç kere ateistleri dinlediniz yada kaç kere Kuran'ı okudunuz ?
Dinde zorlama yoktur. sen bunu hangi dinin kitabından öğrendin gelmeyeni öldürün diyen ayeti.
Ha doğru gavurluk kitabında öyle yazar bu doğru. İslam kendisiyle savaşanlarla savaşılmasını emreder bütün devletler böyledir.

Tevbe suresi 6.ayeti bir zahmet okursanız bu konuda kırpma yapan sahtekar dinsizleri görmüş olursunuz.
Alt 30-10-2018, 21:17
Üye

Barlas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gerçekten bir Tanrı tarafından gönderilseydi bu Kur'an, sadece "yeryüzündeki tüm insanlara indirdik" demesi icap ederdi.

Önce Mekke'lilere, sonra Arap kavmine, sonra tüm insanlığa - bunlar bir insanın düşeceği çelişkiler.
O senin düşüncen dostum inanmaya niyetin yok bahane arıyorsun. dilini dahi bilmediğin kitap hakkında ahkam kesiyorsun.
Alt 30-10-2018, 21:50
Üye

O senin düşüncen dostum inanmaya niyetin yok bahane arıyorsun. dilini dahi bilmediğin kitap hakkında ahkam kesiyorsun.
Bize bir hadis kitabı önerir misiniz ?
Alt 31-10-2018, 13:10
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İslam kendisiyle savaşanlarla savaşılmasını emreder
Savaşmayacaklardı da ölmeyi mi,öldürülmeyi mi bekleyeceklerdi ? Etki tepki meselesi ,size biri savaş açar,saldırırsa,fıtrat ,akıl,mantık gereği mecburen sizde karşı koyar savaşırsınız...bunun için onlarca ayet indirmeye ne gerek var ?
bu şuna benziyor : " Ey müminler! Acıkınca yemek yiyin.bu size emredilmiştir." Kur'an' da o kadar çok savaşmakla ,saldırıyla ilgili ay var ki ..kastedilen "düşmana karşı koymak" dan fazlası olmalı..
Başka bir ayette Yahudiler ve Hristiyanlar için " Allah onları katletsin/öldürsün" deniyor .(fakat ayette orjinal kelime olan " katale /ktl" kahretsin diye tercüme ediliyor..) Belliki Allah durduk yerde yahudi hristiyanlara lanet okuyor ,onların öldürülmesine razı oluyor.Yahudiler ve hristiyanlar müslümanlara saldırmadığı halde bu öfkenin,lanetin,ölmelerinin istenmesinin nedeni savaş olmadığı ayetde Üzeyr Allah'ın oğludur,Mesih Allah'ın
oğludur denilmesinden belli.yani Yahudi ve Hristiyanların ölmesini istemesinin nedeni sadece şirk koşmaları,Allah'ın oğlu inancına sahip olmaları..buda Kur'an' da ki savaş ayetlerinin basitce sadece "savunma " amaçlı olmadığının kanıtıdır.
Adam falanca Allah'ın oğludur diyormuş..bırak desin.onun inancı o.hangi hakla sırf bunu diyenlarin ölmeleri istensin ? Bu gün Arabistanda yahudi ve hristiyan nüfusundan bahsedemiyorsak,sebebi savaş ayetleridir, bu ayettir ..

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 31-10-2018, 14:06
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dinde zorlama yoktur. sen bunu hangi dinin kitabından öğrendin gelmeyeni öldürün diyen ayeti.
Ha doğru gavurluk kitabında öyle yazar bu doğru. İslam kendisiyle savaşanlarla savaşılmasını emreder bütün devletler böyledir.

Tevbe suresi 6.ayeti bir zahmet okursanız bu konuda kırpma yapan sahtekar dinsizleri görmüş olursunuz.
TEVBE-29: KENDİLERİNE KİTAP VERİLENLERDEN Allah'a ve âhiret gününe inanmayan, Allah'ın ve resulünün yasakladığını haram saymayan ve hak dini din edinmeyenlerle, boyun eğerek kendi elleriyle cizye verecekleri zamana kadar savaşın.

SORU : Kendilerine kitap verilmeyenlerle de cizye verecekleri zamana kadar savaşacakmıyız ?

müslümanlara savaş açanlar sadece KENDİLERİNE KİTAP VERİLENLER mi ki ayette sadece onlara vurgu yapılmış ? kendilerine kitap verilmeyenler savaşmamış mı müslümanlarla ? savaşmış..öyleyse ayette ki KENDİLERİNE KİTAP VERİLENLER denmesinin nedeni nedir ?
cevabı basit : ehli kitap cizye verirse dinlerini yaşamakta özgürdür.
diğerlerinden cizye istenmiyor..niye ? cevap : ölüler cizye veremez . ya islamı kabul edeceksin yada öleceksin.bütün mesele bu.
anadoluda ermeniler ,rumlar vs hristiyan kalabilmişken ,tengrici türkler niye toptan müslüman olmuşlardır ?

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 31-10-2018, 15:03
Üye

Suudi Arabistan, İran yada Afganistan'da başı açık gezen kadınlara neler yapılıyor biliyor musunuz ?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil