Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-09-2005, 18:24
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Güzellik, Cinsellik& Adn cennetleri...

Kadında, güzellikten ziyade zeka ögesine önem veriyor diye Gazali, Ahme
d İbn hanbel'i yermiştir. Gerçekten de Hanbel, iki kızkardeşten biriyle ev- lenmek istediğinde, çirkin ve gözü şaşı olanın, diğer kardeşe nazaran daha
akıllı olduğunuöğrenmiş ve bu nedenle çirkini seçmiştir. İmam Gazali:İhya
u'Ulumi'd-Din cilt II S. 104 Hanbel'i tenkid eder bu tercihinden ötürü:'' Bu
şekilde hareket ŞEHEVİ zevkini düşünmeyenlerin geleneğidir. Ama DİYA-
NETİ üzerinde korkan kimse, kendisini NAMAHREMDEN korumak için güzel
liği arasın ve güzeli seçsin. Çünkü mübah olanla zevklenmek din için bir kal'adır....'' Bir erkeğin kendisini namahremden koruması demek günümüz
türkçesi il: Gözü dışarıda OLMAMASI demektir. Demek ki ancak ve ancak karısının güzelliği onu bu ahlaksız temayülden alakoyabilecektir. Ne erkeği
n iradesi, ne genel ahlak ne de şeriat...
Alt 12-09-2005, 18:47
korelmis korelmis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Hz.Aişe'nin Yaşı 9 Değildi!!!

Hz. Aişe Validemizin doğum tarihiyle ilgili bir takım görüşler ileri sürülmüştür. Bunun sebebi ise o dönemde çocukların doğum tarihine önem verilmez ve tespit edilmezdi. Bilahare çocuk meşhur biri olursa insanlar onun doğum tarihiyle ilgilenir ve tespite çalışırlardı.

Hz. Aişe'den bir rivayette;

"Hz. Muhammed henüz Mekke de iken ve bende oynayan bir çocuk iken "onların vadeleri kıyamettir. Kıyamet ne dehşetli ve ne acıdır!" mealindeki (kamer s. 46) ayet inmişti... (Buhari 1.cilt Telifil Kur’an bahsi)"

Bu sure Mekke devrinin birinci döneminde(4.yıl) inmiştir. Hz. Aişe validemiz bu sure ve ayetleri net olarak hatırladığına göre en az 7-8(ya da daha büyük) yaşlarda olması gerekir. Resulullah'ın Hz Aişe'yi istetmesi vahyin başlangıcından 10 yıl sonradır. Hz. Ayşe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur. Dolayısıyla Hz. Ayşe’nin peygamberimizle evlendiği yaşın en az 15-16 olduğu ortaya çıkar.

Bu konu, daha detaylı bir şekilde Mevlana Şibli’ nin “Asr-ı saadet” kitabında geçer. (İst. 1928. 2/ 997)

Bunu doğrulayan bir başka delil ise kız kardeşi Esma’nın durumudur. Kardeşi Esma Abdullah bin Zübeyir’in annesidir. Esma yüz yaşına kadar yaşamış ve Hicretin 73. yılında vefat etmiştir. Hz. Aişe validemizden on yaş daha büyüktür. Hz. Ebu Bekir (r.a) kızı Esma ve oğlu Abdullah Abdul Uzza’nın kızı Kayleden, Hz. Aişe ile Abdurrahman ise Ümm-i Rümandan doğmuşlardır. Hz. Esma yüz yaşında ve hicri 73. yılda öldüğüne göre hicret esnasında 27 yaşında olması gerekir. Bundan on yaş küçük olan kardeşi Hz. Aişe validemizin de 17 yaşında olması gerekir ki bu da aşağı yukarı Buhari de Hz. Aişe’nin kendi hadisindeki ifadeye uygun düşmektedir.

Böyle olmasını gerektiren bir başka sebep ise Hz. Muhammed (a.s) ın eşinin vefatıyla çocuklarının bakıma ihtiyacının olmasıdır. Kızı Fatıma henüz çocuk yaşta ve bu işin üstesinden gelecek durumda değildir. Bu nedenle evini idare edip çocuklarına sahip çıkacak bir eşe ihtiyacı vardır. Dokuz yaşında bir çocuğun bunları yapması mümkün değildir. Ayrıca peygamberimizin kızı Fatıma (r.a) nın peygamberlikten bir yıl önce doğduğu ve hicretin ikinci yılında da Hz. Ali ile evlendirildiği bilinmektedir. Evlendiklerinde Hz. Ali 21 yaşından biraz büyük Fatıma’nın ise 15 yaşından biraz fazla olduğu bilinmektedir. Hz. Fatımayı Hz. Ali ile evlendirmeden önce Ebu Bekir ve Ömer(R.A) onunla evlenmek için peygamberimizden istemişler, ancak peygamberimiz onlara cevap vermemiş ve Hz. Ali ile evlendirmiştir.

Buradan hareketle şunu söylemek istiyoruz: Bu bölgede ve bu zamanda kız çocukları dokuz yaşında evlenecek çağa geliyor ise niçin peygamberimiz evinde büyüttüğü Ali ile Fatımayı evlendirmek için 15-16 yaşına kadar beklemiştir? Yine dava arkadaşları onunla evlenmek istediklerine göre bu kadar süre (6-7 yıl) niçin beklemiş olsunlar? Hz. Muhammed (a.s) ile kendi kızını dokuz yaşında evlendirmiş olan Hz. Ebu Bekir niçin aynı yaşa gelince bu teklifi Hz. Muhammed (a.s) a yapmadı da yedi yıl bekledi? Bu noktadan bakıldığında da bu iddianın doğru olması mümkün görünmemektedir.

Hz. Aişe validemiz peygamberimizle dokuz yıl beraber yaşamıştır. Onun Kur’an, hadis ve fıkıh ilimlerindeki yerini bütün islam alimleri teslim etmektedir. O devrinin en büyük alimlerini tenkit etmiş, çeşitli konularda fetvalar vermiş, Kur’an’ın ve sünnetin doğru anlaşılması konusunda insanlara önderlik etmiştir. Sünneti Kur’an’la test etmenin ilk örneklerini vermiştir. Bu birikimi henüz çocuk denecek yaşta bir insanın elde etmiş olmasını kabullenmek oldukça zordur.

Bu konuyu aydınlatan bir başka rivayette şöyledir: Hz. Aişe validemiz henüz peygamberimizle evlenmeden önce Cübeyir bin Mut’im ile nişanlanmıştı. Mut’im Hz. Aişeyi oğluna almakla evine müslümanlığı sokacağını düşünerek bu nikahı feshetmişti. Hz. Ebu Bekir (r.a) islamı ilk kabul edenlerden biri olduğuna göre; bu olayın vukuu, islamın alenen duyurulmasından veya şuyu bulmasından önce olması gerekir. İslam alenen açıklanıp müslümanlar Kabe yürüyüşü veya Safa tepesi toplantısından sonra topluma deşifre olduktan sonra Ebu Bekir (r.a) ın müslüman olduğu bilinince kızını almaktan vazgeçmiş olması daha doğru görünmektedir. Bu olayda yine Hz. Aişe’nin peygamberimizle evlenmeden önce evlilik çağına geldiğini ve nişanlandığını göstermektedir.

Hz. Aişe validemiz peygamberimizle dokuz yıl evli kalmışlardı. Peygamberimizin vefatı esnasında İse 27 yaşında idi. Peygamberimizden sonra da 48 yıl yaşamış ve hicri 58. yılda ve 74 yaşında vefat etmiştir. Sondan başa doğru gidersek 74 ten 48 i çıkartıp kalandan da evli olduğu yılı çıkartınca evlendiği yaşı bulmuş oluruz. 74 – 48 = 26; 26 – 9 = 17 kalır ki yaklaşık 17 veya 18 yaşında evlendiği gerçeği ortaya çıkar.

Bu olayda birkaç yıllık bir yanılma payının olması aklen mümkün iken dokuz yıllık bir yanılmayı akıl asla kabul etmez. Bir insanın yaşının bu kadar önemli olmasının nedeni malum olduğu üzere bir dinin peygamberine uygun olmayan bir işin isnad edilmesidir. Müslümanlar inanırlar ki peygamberler meşruiyetin örneğidir. Onlar bir hata yaparsa Allah onların hatasını düzeltir. Böylece bir dini ilk yaşayan insanın kusursuz olmasını sağlayarak insanlara doğru bir örneklik sunar. Peygamberimizin gerek ailevi ilişkilerinde, gerekse toplumsal olaylarla ilgili düzeltilmesinin Kur’an da örneklerini de görmekteyiz. (Tahrim 1-5, Abese 1-4 ) gibi.

Ancak bu konuyla ilgili hiçbir uyarı söz konusu değildir. Bu bizim için en temel meşruiyet sebebidir. Eğer böyle bir yanlış yapılmış olsa idi Allah asla ihmal etmez elçisini düzeltirdi. Allah'ın doğru bulduğunu kimse yanlış göremez ve diline dolayamaz. Müslümanlar "işittik ve itaat ettik, işittik ve iman ettik" derler ve teslim olurlar. Biz de bu minval üzere teslim olup inanıyoruz ki Allah'ın Rasulü en doğru olanı yapmıştır. Bu ve benzeri olayları diline dolayanlar hep olmuş, kıyamete kadar da olacaktır. Önemli olan inananların bunlara pirim vermemesidir. Siz bunların yanlışlığını yüz defa ispat etseniz, onlar yüz bir defa itiraz ederler. Çünkü onlar sizin inandıklarınıza sizin inandığınız gibi inanmayan insanlardır.

Kaynak:http://www.islamicevap.com/
Alt 12-09-2005, 18:59
haci haci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bütün eski İslam kaynakları Ayşe'nin gerdeğe girdiği yaşın 9 olduğunu yazar.
Sonrakiler bunu 19 mu yaptılar yoksa.. Keh keh kehhhhhhhh

HACI
Alt 12-09-2005, 19:06
Üye

Standart Bakın Alümünyum ve Mehmet ve River kardeşler

'korelmis' adlı dost ne güzel cevap derlemiş islamicevap.com'dan.. Korelmişi Kütubu sitte, Sahih hadis, Buhari ve Müslim'in e's-Sahihleri, mütevatır ve Mevzuu hadisler konusunda aydınlatında lütfen copy-paste yaptığı sayfanın anlamını, HANGİ TEMEL İSLAMİ kaynakları inkar noktasına geldiğini idrak etsin bari dostumuz. Hadi biriniz sevabına Ayşe-bahsini ŞERH EDEN VE MUSADDIK olan kaynakların sarsılmaz 'emanetini' aktarsın bu dosta. Böyle aydınlatma işlerini Alümünyum çok sever İktibasl a miktibasla da olsa razıyım alümünyum kardeş. Hadi kolları sıva da korel mise bu kaynak cangılında rehber ol. 'Korelmis', arkadaşım.. Sende bula bula bu siteyi mi buldun? Sevde.de; İslamüstündür; islamiyetgerçekleri, enfal.de gibi daha fazla emek verenler dururken??
Alt 12-09-2005, 19:14
Üye

Standart 'Korelmis' kardeş bak bi

O senin copy-paste aktarmandaki hesap İsmail Acarkan&Bahaettin Sağlam ekürüsinden alınmadır. www.islamicevap.com kaynaklarını saklamakla ayıp etmiş. Sende nerden bilicen.Birileri uzmanlık hesabı yapmış diye Kafirlere el-cevap yazıverdin, hemi? Önce Acarkan&Sağlam ekürüsinin kitabını oku da kaynaklar nasıl ters yüz edilir.Hadisler nasıl saklanır, tevil edilir üstatlarından öğren 'korelmis' birader. Alümünyumda sana fena rehber olmaz bu konuda. Sana gerçek kaynakları sunalım öyle ise. Buyrun bakalım:
*Haticeden sonraki ilk karısı Hz. Ayşe ile olan Zifaf ve gerdek meselesi-
*İslam Fıkhında (ilerde farklı mezheplerde farklı yorumlara mazhar olacak olan) müştehat kavramı-
*Ayşe'nin babası Ebubekirin; 7 YAŞINDAKİ kızına talip olan Muhammedin isteği karşısındaki şaşkınlığı-

Muhammed’in en küçük karısı Aişe’dir. Muhammed 52 yaşında iken, 9 yaşında olan Aişe ile gerdeğe girmiştir (Aişe, Muhammed ile evlendiğinde 6 yaşında idi (Bkz:Buhari, e’s Sahih, Kitabu Menakıbı’l-Ensar/44; Tecrid, Hadis no:1553; Müslim, e’s-Sahih, Kitabu’n-Nikah/69, Hadis no:1422) ,demek ki 3 yıl beklenilmiş).Bunun üzerine, islam hukuku bundan bir sonuç çıkarıyor ve "9 yaşındaki bir kız, "müştehat" (şehvete konu olabilecek çagda sayılır) deniyor. Ve de bu nedenle, bir erkeğin 9 yaşındaki bır kızla evlenebileceğini bildiriyor bır fıkıh hükmü olarak(Bkz:Muhammed Ali Tehanevi, Keşşafu ıstılaha-tı’l-Fünun,1/788).

M. Sofuoğlu (Cilt 4, Syf - 318,319)
Sahih-i Müslim ve Tercümesi

Babanın Küçük Bakire Kızı Evlendirmesi Babı

1422…….: Aişe şöyle dedi: Ben altı yaşımda iken Resulullah beni (nişan) akdi yaptı. (Üç yıl sonra) ben dokuz yaşında bir kız iken de benimle evlendi. Aişe dedi ki: Biz Medine’ye geldik. Akabinde ben bir ay sıtmaya tutuldum, hummanın şiddetinden saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulunca) saçım gürleşti ve omuzlarıma kadar uzadı. Bir kere ben arkadaşlarımla beraber bir salıncak üzerinde oynarken annem Ummu Ruman bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Benden ne isteyeceğini bilmiyordum. Annem elimden tuttu sonunda beni evin kapısı önünde durdurdu. Bende yorgunluktan dolayı “heh, heh” diyerek kaba kaba soluyordum. Nihayet derin derin soluyuşum geçti. Sonra beni eve soktu. Evde Ensar’dan birtakım kadınlarla karşılaştım. Bu kadınlar: Hayır ve bereket üzere, en hayırlı kısmete dediler. Annem beni bu kadınlara teslim etti. Onlar da başımı yıkadılar ve üstümü başımı düzelttiler. Duha vaktinde Resulullah’ı habersizce görmekten başka beni hiçbir şey heyecanlandırmadı. Akabinde Ensar kadınları beni Resulullah’a teslim ettiler.
Aişe: Peygamber beni altı yaşında bir kız iken akid yaptı, dokuz yaşında bir kız iken de benimle evlendi demiştir.

Ma’mer, Zuhri’den, o da Urve’den, o da Aişe’den haber verdi ki: Peygamber Aişe’yi yedi yaşında bir kız iken akid yaptı, dokuz yaşında ve oyuncakları beraber iken de evlendi ve nihayet Aişe on sekiz yaşında bulunduğu sırada Resulullah vefat etti.

Aişe şöyle demiştir: Resulullah Aişe’yi altı yaşında iken akid yaptı. Aişe dokuz yaşında bir kız iken Resulullah’ın evine gidip zifaf oldu. On sekizlik bir kadın iken de Resulullah vefat etti.

6542 - Abdullah İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam, Hz. Aişe radıyallahu anha ile yedi yaşında iken onunla nikahlandı, dokuz yaşında iken zifaf yaptı. Resulullah aleyhissalatu vesselam, Hz. Aişe onsekiz yaşlarında iken vefat etti"

5607 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm benimle Şevvâl'de nikâh yapmıştı. Şevvâl'de gerdek yaptı. Yanında hangi kadını benden daha bahtlı idi?" (Urve der ki: "Hz. Aişe radıyallahu anhâ) yakınlarından olan kadınları şevvâl ayında gerdeğe sokmayı müstehab addederdi."
Müslim, Nikah 73, (1423);
Tirmizi, Nikah 9, (1093);
Nesai, Nikah 77, (6, 130).

5575 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine'ye geldik. Benî'l-Hâris İbnu'l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü. (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ümmü Rumân, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, Ensârdan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, (kuşluk vakti aniden) Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm(ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O'na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim."
Buhari, Nikâh 38, 39, 57, 59, 61;
Müslim, Nikah 69, (1422);
Ebu Dâvud, Nikâh 34, (2121); Edeb 63, (4933, 4934, 4935, 4936, 4937);
Nesai, Nikah 29, (6, 82).

5574 - Urve merhum, Hz. Aişe radıyallahu anhâ'dan şunu nakletmiştir: "Hz. Peygamber aleyhissalâtu vesselâm bana dedi ki: "Rüyamda sen bana üç gece gösterildin: Melek seni bana bir ipek parçası içerisinde getirdi ve "Bu senin zevcendir, aç onu!" dedi. Ben de açtım, içindeki sendin. Ben: "Bu rüya Allah katından ise, onu gerçekleştirecektir" dedim."
Buhari, Nikâh 9, 35, Ta'bîr 20, 21;
Müslim, Fezâilu's-Sahâbe 79;
Tirmizi, Menakıb (3875).

4448 - Hz. Aişe radıyallahu anha anlatıyor: ""Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın hanımlarından hiçbirine, Hz. Hatice radıyallahu anha'ya karşı duyduğum kıskançlığı hiç duymadım. Halbuki onu hiç görmüşlüğüm de yok. Ancak, Aleyhissalatu vesselam onun yâdını çok yapardı. Ne zaman bir koyun kesip parçalara ayırsa Hatice'nin dostlarına da gönderirdi. Bazan ona: "Sanki dünyada Hatice'den başka kadın yok!" derdim de bana: "(Onun gibisi var mıydı, o şöyleydi, o böyleydi..! (Öbür kadınlar beni çocuktan mahrum ederken) benim çocuklarım ondan oldu" diye karşılık verirdi. (Hz. Aişe derki: İçinden " Bir daha Hatice hakkında kötü söz söylemeyeceğim" dedim)." Hz. Aişe devamla der ki: ""Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, Hatice'den üç yıl sonra benimle evlendi."
Buhari, Menakıbu'l-Ensar 20, Nikah 108, Edeb 73, Tevhid 32;
Müslim, Fezailu's-Sahabe 73, 74, 77, 78, (2434, 2435, 2436, 2437);
Tirmizi, Menakıb, (3885, 3886).

6577 - Hz. Aişe radıyallahu anha anlatıyor: "Ben Resulullah aleyhissalatu vesselam'ın yanında iken bebeklerimle oynardım. Aleyhissalatu vesselam da benim kız arkadaşlarımı bana gönderirdi. Arkadaşlarımla beraber oynardık."

5607 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm benimle Şevvâl'de nikâh yapmıştı. Şevvâl'de gerdek yaptı. Yanında hangi kadını benden daha bahtlı idi?" (Urve der ki: "Hz. Aişe radıyallahu anhâ) yakınlarından olan kadınları şevvâl ayında gerdeğe sokmayı müstehab addederdi."
Müslim, Nikah 73, (1423);
Tirmizi, Nikah 9, (1093);
Nesai, Nikah 77, (6, 130).

6542 - Abdullah İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam, Hz. Aişe radıyallahu anha ile yedi yaşında iken onunla nikahlandı, dokuz yaşında iken zifaf yaptı. Resulullah aleyhissalatu vesselam, Hz. Aişe onsekiz yaşlarında iken vefat etti"

6547 - Ebu Saidi'l-Hudri radıyallahu anh anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam, Hz. Aişe radıyallahu anha'yı, elli dirhem değerinde ev eşyası mukabilinde nikahladı."

14- Aişe(rah)anlatıyor;
‘’Resullah ‘ın yanında kızlarla oynuyordum ,benimle birlikte oynayan arkadaşlarım vardı.Resullah (s.a.) eve girdiği zaman onlar gizlenirlerdi. Kendisi evde olmadığı zaman – onları bana gönderir,benimle oynarlardı..’’204

Sevgili Alüminyum başta olmak üzere....
Burada fikir teatisi yaparken arkadaşlar ne yazık ki ''Müminin El Kitabı'';
''Çocuklara dini Masallar''; ''Diyanet'in Sesi'' düzeyinde tevatür ve rivayete dayalı laflar yerine: ADAMAKILLI s a h i h & mütevatır hadis vb kaynakları göstererek kelam ederlerse onlara kulak verirken site sakinleride -benim gibi- sıkılmazlar diye düşünüyorum.
Bu kadar hassasiyet ve itina gösterilmesi gereken konularda biraz emek ve gayret göstererek, görüşlerinizi kaynaklarla desteklemeniz gerekir. Aksi takdirde bir İmam Buhari, bir Fahruddin Razi ya da bir Gazali ayarında ulema olmalısınız ki; ''Görüşlerim bunlar'' diye ortaya koyduklarınıza kulak verirken gülümsemeyelim.Bunları daha önce de ifade etmiştim ama anlaşılan beyhude nefes tüketiyoruz. islamı 'Kafirlere' karşı ne bahasına olursa olsun savunmak içgüdüsüyle birşeyler karalayan
arkadaşlar: Sizin islamda ve Kuranda çelişki yoktur- Kuran en mükemmel doyurucu bilgiler ihtiva etmektedir- Peygamber örnek insandır şeklindeki
ucuz propaganda cümlelerinizi, Kuran kursuna giden yeğen ve amcaoğulla
rınıza saklayın. Kaynaklarla yüzleşmekten korkuyorsanız, abdestinizi alıp kıbleye dönün, ve Allahınıza size bu güzel dini bahşettiği için hamd edin.
Laf kalabalığı olsun, cevapsız kalmasınlar diye birşeyler karalamak mecbu
riyetinde mi hissediyorsunuz kendinizi? Ayetel Kürsüyü tekrar hatmedin.
'Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalışanlar' (Uğur Mumcu ağabeyi- mizin veciz sözüdür) mümkünse uzak dursun. Cevap mahiyetinde yazılan her zırvayı okurken ömür tüketmeyelim burda.
Alt 12-09-2005, 19:34
Üye

bana şu sorunun cevabını verin. Hz.Aişe peygamberimizle 6 yaşında evlenmiş 9 yaşında zifaf olmuş diyorsunuz. Hz.Aişe peygamberimizle evlenmeden önce cübeyr bin mutim ile nişanlanmış. ancak islamın ortaya çıkışıyla nişanlar atılmış. Sizin hesabınıza göre Hz.Aişe ilk nişanında birkaç haftalık mıydı, tabii anne karnından bahsediyorum. hahahah güldürmeyin insanı ya
Alt 12-09-2005, 20:15
Üye

Standart NİŞAN?

Ne nişanı? Seni kandırmışlar nişan mişan diye. O kadar saf olma. Akıllı çocuklar öyle her lafa kanmaz. ''Hz.Aişe peygamberimizle 6 yaşında evlenmiş 9 yaşında zifaf olmuş diyorsunuz.'' (korelmis) Bizim birşey dediği
miz yok: Sadece Sen ve senin gibi tembel müslümanların KAPAKLARINI
DAHİ AÇMADIĞI TEMEL İSLAMİ KAYNAKLARI zevkle okuyup öğreniyoruz.
Ben kendi adıma sadece(!)Zübde-tül BUHARİ'yi (Ömer Ziyaeddin Dağıstani) deflarca okudum. İslamın temel kaynaklarından haberda olunca, senin gibi magazin ve dedikodu üretenleri ciddiye almak çok zorlaşıyor. Çünkü temel kaynaklar konusunda cehalet denizinde kulaç atan arkadaşlarsınız. İşin üzücü yanı GERÇEKTEN tembelsiniz. İslam hakkında okuduğunuz tek şey; oda OKUNURSA Sızıntı, diyanet dergisi gibi marmelat yayınlar.. Biraz önüne kitap açda Allahın sevgili kullarından ol. Seni takdir etsin. Bak benim 'korelmis' Kulum artık desteksiz sallamayı bıraktı; 'İkra' =OKU emrime itaat etti desin... Hadi bakayım, koş ilk harçlığından Sahih-i Buhari Mutasari, Tecridi Sarih tercümesini (e's-Sahihleri) al; ya da gel sana ödünç verelim..
Sonra başka kaynaklara geçersin, ve yüzüne az önceki gibi sahte sırıtm alar değil, 'nurlanmış' /'aydınlanmış' olmanın tebessümü yayılsın..
Alt 12-09-2005, 21:01
Üye

okumuşsun belli. insanları belli bir yönde düşünmeye sevk etmek için elinden geleni yapan, gerçekleri çarpıtan, olmayanı ekleyen, abartan, kesen biçen, başını sonunu yok eden, cımbızcı, uydurma hadisleri yer çekimi kanunu bilen, din aleyhine ne varsa toplayan ve yalnızca bunlardan oluşan kitaplar yazmayı marifet sanan insanların yazdığı bir düzine zırvayı okumuşsun. bunun yanında açıp başka şeyler de okuduysan tebrik ederim. ama bak yunus ne diyor:

İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmez isen
Ya nice okumaktır

Okumaktan mânâ ne
Kişi Hakk'ı bilmektir
Çün okudun bilmez isen
Ha bir kuru emektir
Alt 12-09-2005, 21:09
Üye

bi de unutmadan. hz. ayşenin daha önceden nişanlı olduğunu nasıl reddettin şaşırdım. demek ki hemen turan dursun'un kitabını açtın baktın orada bulamayınca da yok dedin. boşuna zahmet etmişsin. ben de baktım. o kitapta islam lehinde bir tek kelime yok. adam sadece aleyhte ne varsa toplamış. zaten islam aleyhinde kullanılacak bir sürü uydurma hadis varken neden çarpıtmış, uydurmuş ve kırpmış hayret! neyse sen bi bu nişan meselesini araştır derim. her yerde var çünkü.
Alt 12-09-2005, 21:34
Üye

Arap dünyasında beşik kertmesi olayları çok doğaldır. Ayşe içinde birileri
ne söz kesilmiş olması muhtemeldir, olup olmamasının hiç bir ehemmiye
tide yoktur. Asıl ehemmiyeti olan= Kuran'dan sonra mütevatır mertebesi
ne ulaşmış BÜTÜN temel KAYNAKLARIN, VE Hz. Ayşe(r.a) KENDİ SÖZLERİ
VAR ortada:
5575 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine'ye geldik. Benî'l-Hâris İbnu'l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü. (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ümmü Rumân, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, Ensârdan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, (kuşluk vakti aniden) Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm(ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O'na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim."
Buhari, Nikâh 38, 39, 57, 59, 61;
Müslim, Nikah 69, (1422);
Ebu Dâvud, Nikâh 34, (2121); Edeb 63, (4933, 4934, 4935, 4936, 4937);
Nesai, Nikah 29, (6, 82).

İyi dinle bak: Senin kaynak olarak verdiğin www.islamicevap bütün o saf
sata hesaplamaları Hatemü'l Enbiya Hz Muhammed ve hayatı: Ali Himmet berki/Keskinoğlu S. 210'dan ARAKLAMIŞ anlaşılan. Kaynağını vermediğin
e göre. Kütub-u Sitte, Buhari ve Müslim hadisleri bahis konusu iken bu ze
vata sadece susmak ve edeb dışına çıkmamak düşer. Sen de zamanla öğrenirsin.. Mevlana Şibli ve hatemü'l Enbiya'ya da kitaplarında yer veren
daha önce de yazdığım gibi Sağlam/Acarkan soytarı ekürisidir.. Bak seeen
demek tek Turan Dursunu okumamışım ha, ne dersin?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil