Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 11-09-2009, 10:27
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Çalışmalarının daim olması dileğiyle kutlarım seni tensiz.

"Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar"

Ernesto Che Guevera
Alt 11-09-2009, 11:05
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Hem yönetimi, bu ödüllendirme olayini akil ettikleri icin, hem de Tensiz.Denek'i, gercekten siteye cok emek verdigi icin kutlarim. Gecenlerde siteye bir baktim, 175 kisi online, sasirdim dogrusu. Nasil bu kadar büyümüs.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 11-09-2009, 11:08
toli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
toli toli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tebrik ederim tensiz.denek..

''Bir şahinin nasıl eğitildiğini bilir misin? Gözleri dikilir; geçici olarak körleştirilmiş bir halde "tanrı"sının gereksiz emirlerine sabırla boyun eğer, ta ki kendi iradesi bastırılana ve itaat etmeyi öğrenene kadar..''
Alt 11-09-2009, 11:25
saroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
saroz saroz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Tensiz denek çalışmalarını ilgiyle ve minnetle izliyorum. Yeri doldurulamaz yetenek ve emeğin için teşekkürler.

Saygılarımla.

Kendisinin Efendisi Olmayan Hiç Kimse Özgür Değildir.
Epiktetos
Alt 11-09-2009, 12:09
Zihin Harmanı Zihin Harmanı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tensiz denek denen arkadaşımızın evrim teorisini canlandırdığını iddia eden kardeşlerimiz bu arkadaşımızın akademik deneyimlerinin de yazıverirler mi acep?
Alt 11-09-2009, 12:26
tensiz.denek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tensiz.denek tensiz.denek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

tensiz.denek - MSN üzeri Mesaj gönder

Sayın Zihin Harmanı,

Yurtdışında fizik eğitimi görmekteyim. Özellikle uygulamalı fizik, biyoloji, astrofizik, nanofizik, elektronik ve teknolojileri alanlarıyla ilgiliyimdir.

Saygılar

... sadece çok büyük bir zeka saçma düşüncelerin içine mantık üfleyebilir. [Milan Kundera]
Alt 11-09-2009, 12:31
Zihin Harmanı Zihin Harmanı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tensiz.denek´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Zihin Harmanı,

Yurtdışında fizik eğitimi görmekteyim. Özellikle uygulamalı fizik, biyoloji, astrofizik, nanofizik, elektronik ve teknolojileri alanlarıyla ilgiliyimdir.

Saygılar
Fizik eğitimi almak demek her alanda uzman kişiliğe sahip olmak anlamına geliyor?

her insan hobi olarak ilgilendiği alanda uzman mıdır?

fizik okuyorsunuz ,ama gel gör ki biyoloji alanında nanoteknoloji alanında elektronik alanda uzmansınız öyle mi?

fizik ile evrim teorisinin bağlantısı nedir anlayamadım açıklar mısınız?
Alt 11-09-2009, 13:09
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Zihin Harmanı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Fizik eğitimi almak demek her alanda uzman kişiliğe sahip olmak anlamına geliyor?

her insan hobi olarak ilgilendiği alanda uzman mıdır?

fizik okuyorsunuz ,ama gel gör ki biyoloji alanında nanoteknoloji alanında elektronik alanda uzmansınız öyle mi?
Sayın Zihin Harmanı

Bilimin bazı diğer alanlarıyla da ilgli olduğumu söyledim. Uzman olduğumu söylediğimi siz uydurdunuz.
Bir uygulamalı fizikçi olarak bize verilen en büyük ve önemli eğitim bilimsel kuramlar değildir, metodolojik eğitimdir. Biz evrendeki fenomenleri nasıl gözlemlememiz, bu gözlemlerimizi nasıl değerlendirmemiz ve bu değerlendirmeleri nasıl düzenleyerek fenomenlerin nasıl ortaya çıktığını nasıl açıklamamız gerektiği öğretilir. Bu öğreti bir felsefedir, bilim felsefesidir. Uygulamalı fizik alanından mezun olan öğrenciler, fizik ve mühendislik başta olmak üzere bilimin herhangi bir alanında uzmanlaşabilecek kapasiteye sahip olurlar ve akademide tıp dahil bütün alanlarda çalışabilirler. Türkiyede durum nasıl bilmiyorum ama yurtdışında böyle.
Zihin Harmanı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
fizik ile evrim teorisinin bağlantısı nedir anlayamadım açıklar mısınız?
Bunu sorduğunuza göre akademiden uzak olmalısınız. Bütün bilim alanları birbirine bağlıdır ve bütün bilim dallarında evrim öğretisine rastlanır.
Biyoloji öğrencileri fizik eğitimi alır, fizik öğrencileri organik kimya eğitimi alır, bütün bilim öğrencileri bilgisayar ve matematik eğitimi alır. Astrofizikçi yıldızların evrimini, biyolog canlıların evrimini, jeolog yerkürenin evrimini inceler. Bugün yeni yetişen bütün bilimadamlarının evrimin ve evrimsel mekanizmaların nasıl çalıştığı konularında bir fikirleri vardır. Bir biyologun ne kadar fizik bilmesi gerekiyorsa benim de o kadar biyoloji bilmem gereklidir ki bir gün üniversitede aynı odada kapalı kadığımızda muhabbet edecek konumuz olsun.

Saygılar,

... sadece çok büyük bir zeka saçma düşüncelerin içine mantık üfleyebilir. [Milan Kundera]
Alt 11-09-2009, 13:28
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Ah, aynı zamanda belirtmeden geçemeyeceğim. Benim evrim sitelerine yaptığım katkı bilimsel bir katkı değildir, teknik bir katlıdır. Bilgisayar alanında teknik konularda bir site yürütebilecek bilgiye sahibim.

TD sitesinde yazdığım yazılar, evrim forumumuzda diğer arkadaşlarımızın yazdıkları yazılar evrim teorisi'nin bilimselliğini bilmeyen veya yanlış algılayan üyeleri bilgilendirmek amaçlıdır. Bu yazılara ister itimad edersiniz ister etmezsiniz, ona karışamayız. Yazdıklarımızı ancak verdiğimiz kaynaklar doğrulayabilir.

Evrim sitemizde ise makaleler bölümünde benim yazdığım hiçbir makaleye veya haberler bölümünde yazdığım bir habere rastlayamazsınız. Makalelerimizi genelde bilim adamlarımızdan, haberlerimizi de gazetelerden ve gazeticilerden alıntılarız. Kaynaklarımızın güvenilir olmasına dikkat eder ve kaynakların bilimsel olması konusunda seçici davranırız. Bu bugünden önceki politikamızdır ve bu politika gelecektede devam edecektir.

Saygılar,

Alt 11-09-2009, 13:30
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

tensiz.denek´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir biyologun ne kadar fizik bilmesi gerekiyorsa benim de o kadar biyoloji bilmem gereklidir ki bir gün üniversitede aynı odada kapalı kadığımızda muhabbet edecek konumuz olsun.
-e güzel ...

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil