Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-12-2005, 23:59
aspartam aspartam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

aspartam - MSN üzeri Mesaj gönder

Ben de Baba'dan dileyeceğim ve O, sonsuza dek sizinle birlikte olsun diye size başka bir Yardımcı, Gerçeğin Ruhunu verecek. Dünya O'nu kabul edemez. Çünkü O'nu ne görür, ne de tanır. Siz O'nu tanıyorsunuz. Çünkü O aranızda yaşıyor ve içinizde olacaktır. Yuhanna 14.bölüm 16-17

İşte Muhammed Aleyhisselam!!
Alt 18-12-2005, 03:14
ege-sum ege-sum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

burkay Diyor ki
inkar, var olan bir gerçeği görmezden gelmek gibi birşeydir.

hristiyanlar Tevrat, Zebur, İncil e inanırlar, bu kitaplarda da ne Muhammed ne "Ahmed" yoktur.

demissin arkadas bak burda ne kadar yaniliyorsun islam dini 4 büyük kitapdan bahseder senin o saydigin kitaplar zaten allahin peygamberleri sayesinde yeryüzüne inen kitaplar islamiyet bu 4 kitabi inkar edenin dini yok oldugunu söylüyor ... bunda çeliski sizde bizde degil ... incilin degistirildigini biliyorsun eski ve yeni incil diyerek ... kurani krimde : .------------------------------------------------
3/3,4- O, sana Kitab’ı hak ve kendisinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, daha önce Tevrat’ı ve İncil’i insanlar için birer hidayet olarak indirmişti.Furkan’ı3 da indirdi. Şüphesiz, Allah’ın âyetlerini inkar edenler için şiddetli bir azap vardır. Allah mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir. 3

3/48- Ve Allah ona kitabı, hikmeti, Tevrat ve İncil’i öğretecek.

3/65- Ey kitap ehli! İbrahim hakkında niçin tartışıyorsunuz. Oysa Tevrat da, İncil de ondan sonra indirilmiştir. Siz hiç düşünmüyor musunuz?

57/27- Sonra bunların peşinden ardarda peygamberlerimizi gönderdik. Onların arkasından da Meryem oğlu İsa’yı gönderdik, ona İncil’i verdik ve kendisine uyanların kalplerine şefkat ve merhamet duygusu koyduk. (Kendiliklerinden) icat ettikleri ruhbanlığa5 gelince; biz onu onlara farz kılmamıştık. Allah’ın rızasını kazanmak için onu kendileri icat etmişlerdi. Fakat ona da gereği gibi uymadılar. Biz de içlerinden iman edenlere mükafatlarını verdik. Fakat onlardan birçoğu da fasık kimselerdir. 5

------------------------------------------------------------------------------------------------ ama siz bunlari inkar ediyorsunuz oysaki bütün dünya hz muhammedin yeryüzüne geldigini kabul ediyor hatta hiristiyanlar sizin allahiniz muhammed bile diyen var ... ben turizmde çok karsilastim bu gibi durumlarla ...

sevgili burkay kardeşim cevabınızı okudum ve sizin mantığınızla gitmeye karar verdim bakalım sizin mantığınız sizi nereye çıkartması gerekiyor...
size göre sizden sonraki kitaplar olarak tabir ettiğiniz incil tevrat vs.. deği$tirdi ve Allah kendi ayetini korumadı...
bize göre ise incil tevrat vs.. deği$tirilmedi çünkü Allah kendi sözünü korur ve rabbin sözünü deği$tirmeye kimsenin gücü yetemez..
gelelim sizin mantığınıza...
bildiğin gibi bahailik inancı var onlarda hz.muhammed den sonra peygamber olarak hz.Bahaullah adlı biri çıktı.. vs..
sizin mantığınız çerçevesinde gidersek sizin de bahai olmanız gerekmektedir sizin bahailik inancına inanmamanız ne kadar normalse bizimde islama inanmamamız o derece normaldir...
ben ister bahailik olsun ister müslümanlık olsun hepsine saygı duyuyorum insanlar istediğine inanmakta özgür... sevgi ve kardeşlik çerçevesinde gitmelidir bu ne yazıkki tvlerde bu sevgi ve saygıyı göremiyoruz insanlar biryandan Allahı azına alıyor diğer yandanda birbirlerine ho$olmayan tabirler kullanıyorlar... bence bir din adamı (hangi dine mensup olursa olsun ) sevgi ve saygıyla dolu olmalı... bunlar benim dü$üncelerim...
Saygı ve sevgilerimle...

One Turk Against The World
Alt 18-12-2005, 03:23
Üye

aspartam Diyor ki
Ben de Baba'dan dileyeceğim ve O, sonsuza dek sizinle birlikte olsun diye size başka bir Yardımcı, Gerçeğin Ruhunu verecek. Dünya O'nu kabul edemez. Çünkü O'nu ne görür, ne de tanır. Siz O'nu tanıyorsunuz. Çünkü O aranızda yaşıyor ve içinizde olacaktır. Yuhanna 14.bölüm 16-17

İşte Muhammed Aleyhisselam!!

Sevgili aspartam kardeşim
o bahsedilen bölümün tüm ayetlerini incelediğinizde o yardımcının kutsal ruh olduğunu algılayacaksınız...
bence sakin kafayla o bölümü tekrar okuyunuz...
okuduktan sonra bir sorun kalacağını dü$ünmüyorum....
eğer bu seferde tatmin olmazsanız
http://incilturk.com/islamiyet/incilde_ahmet.htm
bu link'e bakmanızı tavsiye ediyorum...
Saygılarımla..

Alt 18-12-2005, 09:13
aspartam aspartam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

aspartam - MSN üzeri Mesaj gönder

Ben orayı yardımcı+gerçeğin ruhunu (Kur'an ı) verecek diye anlıyorum.
Alt 18-12-2005, 16:58
Üye

aspartam Diyor ki
Ben orayı yardımcı+gerçeğin ruhunu (Kur'an ı) verecek diye anlıyorum.
size saygıduyorum fakat o verdiğim link i incelemenizi öneriyorum... o zaman sizde farketeceksiniz...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil