Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-11-2010, 04:08
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Cemal;

Eşinizin teyzesi için taziyelerimi sunuyorum.Dilerim sizler mutlu,sağlıklı ve huzurlu yaşarsınız...

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 10-11-2010, 05:55
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

copy pasta kismi haric de o türkce nereye ait. azerede benzetemedim.

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 10-11-2010, 07:45
3.yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
3.yol 3.yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Pirof Cemal
Su anda dunyanin nufusu 6,880,572,917 kisi. Bunu 365'e bolersen yaklasik 18.8 milyon kisi ayni dogum gune denk geliyor ...... Yani 9 milyon eskilerde kaldi artik .....
Alt 18-11-2010, 20:26
Cemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cemal Cemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: şirrinmişirrin egemino canlıuzurlu bi sayilgassabasının şirim bi beldesimden tefrişediyom sitteye.

aBim.bayramda sitteye giremedim.baskınmı vardın*?neydin.giriş olmuyodu.
HERKEŞİN geÇMiş BAYRAMINA KUTLARIM....
KARDEŞİNİS.CEmal. (allA TEKRARINA NASİPETSİN.AMİN)

'Biri senin hakkında kötü bir şey söylerse
sakın kızma ama şöyle karşılık ver:
Hakkımda bunu söyleyen hiç şüphesiz başka kusurlarımı bilmiyormuş.
Bilseydi, sadece bunu söylemekle kalmazdı!
'
Alt 22-11-2010, 23:51
Üye

Bulunduğu yer: şirrinmişirrin egemino canlıuzurlu bi sayilgassabasının şirim bi beldesimden tefrişediyom sitteye.
Standart öLüm ALLaın emri..ayrılık olmasa..

nAYil abim..benim neçe yasdıımı dahle öğrenmedimmi.allaşkına..bu aSEricede nerden çıktı.bunsOydaşlarımıs bele çikinmi yasıyo*-konuşuyo.BUgeçem pasargünü hURiyet kastesi bi mizaa eki vermişdin.oRda MUULİS bEY deyi bir var.hiçbaktımmı onaa.bene ne kadanda bezziyo konuşması*-yazması.. neyseme ben nesem oyum..kimsem okimesneyim..ve benim gayretim*-*
birbardak su kadan temis-ve *mubarekolamak..sadeceme bu.. bibaldaksu..aşarıda suyun marifetine yacemabim.
ALİsayfalar abim..savol-varol.ALLa sana uzun ömür vesin.gömdük teyseye..gömdük ve doymayan gbütün gösler kimin onun gösünede toprak attık.. sona bizin borlada ömcetattalar sıralanır.taadorusuömce ölü saına yatırılıl-sırtına bires toprak destekverilir.elekefen üstüne torak atılır.sonama hasıröltülür.sonama tattalar sıra sıra konur.ve herkeş başlar küreknentoprak dökülür. meftanınbaşında duvası okunur.iş biter..işte bütüm kavgasını yaptıımıs *-vardın-yoktun-doruydun-eriydin..herşe bitti.. öteye geçti göçtü.orda ne var.nassı hesapgörülcek.cennetmi-cehendemmi onumiçin geçelli.kabilazabı orda başlıcek.biseannatılannar dorumu-yoksa Alla ve peyganber bambaşka şeler söledide bismi yannışannadık..herşe orada belli olcek..orda matde sene nası davrancek..artıkın oraya gidinces görces..:*
hEPmerak ederim.bu dunya yıkılsa-hanıgüneş çoookbüyüyüp dunyayı yutcekmişya..işte ele bişe olsa..ve issannık-hayvannık yokolsa bitse..nolcek..bu guvatlımatde yenidem bubisin kimin issanı yetişmei becerebilecekmi? hanıoeleolcek-bubele olccek-ısı şöle olcek.hasit meydanagelcek*-o tekücre yapcek..soanama sıkıntıdan bölüne bölüne çok hüçreli olcek.ordan ot olmaa-bok olmaaa ve sonundaadam olmaa kadan varcek..bunnar bene zor geliyo..bibaşka güç var.sizin adına kurtdeşen döktüünüs...yanı bisinçok üstümüsde bi güç..hanı o hiçsemediinis ALLa olmasa nası yaratılış olcek..yanı bis-beklesek..dana genniliinden gassaba gidip *-kes lan bene-decek.gassapda yokya.genniliiinden bıçaa yatcek..kesilcek..sonama kıyma olcek..sonama benim önümde köfte olcek..pişcek..müşterinin önüne sevrise gitcek..benimhiçaklım basmıyo... neyseme herkeşin inacı ve aklı gennikafasına ..
suolayına gelinces..onunkimin olsak..su kimi.....
*--*-*-*--*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*---*-*-*--*-*-
BİR AN İÇİN SEN SU OLDUĞUNU DÜŞÜN;

Su denli özel, su denli yararlı ve su denli çok, tükenmez…
İnanıyorum ki gerçekten de öylesin.
Ama ister çeşmelerden dökül, ister göklerden yağ, ister nehirler dolusu ak; dibi olmayan bir kovayı dolduramazsın.
Yani seni dinlemeyenlere sesini duyuramazsın.
Unutma daha çok bağırdığında daha çok dinlenmezsin, gürültünün parçası olursun yalnızca!…
Suyun yanında olanlar suyu en az içenlerdir.
Çünkü ”Su nasılsa burada, gerek yok ki suyu kana kana içmeye” diye düşünürler..
Tıpkı, sesini sürekli duyanların seni dinlemedikleri gibi!

Ormandaki hiçbir hayvan, ırmağın gürültüler koparan yerinden su içmeye çalışmadı şimdiye dek.
Hepsi, hep sabahın en sakin anini bekledi; suyun durgun yerlerini bulabilmek için.
Gittiler ve sakin sakin gereksinimlerini giderdiler. Onlar için en uygun olan kendi istedikleri zamandı.
Sen hep bir su olduğunu düşün. Su gibi güzel, su gibi vazgeçilmez…
Ve su gibi yasam kaynağı olduğunu düşün.
Ama su gibi yaşatıcı ol. Su gibi yıkıcı, sürükleyici ve öldürücü değil!..
Suysan tarlalarını basma insanların, yuvalarını yıkma, ocaklarını söndürme; sana “felaket” denmesin!
Suysan bir bardağa sığabil ki damarlara girebilesin!..

Su gibi özel, su gibi güzel, su gibi yararlı, su gibi gerekli ve su gibi bitmez tükenmez olduğunu da unutma.
Ayrıca su gibi sakin olabileceğin gibi, su gibi de “kıyametler” koparıcı olabileceğini unutma…
Vadiler varken önünde ve ovalar varken, yayılabileceğin küçük ırmaklara ayırabiliyorsan kendini ve bardaklara bölebiliyorsan, yaşam verirsin çevrene.
Yoksa hep duyulmayan, dinlenmeyen, korkulan ve kaçılan olursun seller, afetler gibi.
Tercih elindeydi hep ve hep “senin” ellerinde olacak…
Ya tutmayı öğreneceksin dilini ya da hiç durmadan konuştuğun için, yalnızca bomboş ve anlamsız sesler çıkartan birisi olduğunu zannettireceksin çevrendeki insanlara!
Ama yapman gereken su değil mi?
Düşüneceksin ne zaman ne söyleyeceğini. Düşüneceksin kimin dinleyip dinlemediğini, kimin anlayıp anlamadığını.
Düşüneceksin anlatmak istediklerinin ne kadarını anlatabildiğini…
Hatta anlayanların anladıklarının da senin anlattıklarının ne kadarı olduğunu düşüneceksin…
Konuşmak için en uygun zamanı bekleyecek, en az ama en uygun sözcükleri seçmeye çalışacaksın…
Yolcuların, önceden aldıkları biletleri ceplerinde olduğu halde, saatlerini kontrol ederek, zaman yaklaştığında, vapurun kalkacağı iskelede hazır olmaları gibi, sen de fikrini bildireceğin kişinin ” kıyıya yanaşmasını” bekleyeceksin!..Demeyeceksin ” Ben canım isteyince giderim iskeleye, vapur da o saniyede gelmek zorunda!"..
Demeyeceksin ” Ben aklıma geleni geldiği biçimde söylerim. Karşımdaki da değil duymak değil dinlemek, anlattığımdan bile fazlasını anlamak zorunda..
” Keşke öyle olsaydı. Keşke hakli olsaydın, ama maalesef değil…
Ağzını açıp “Şelaleden dökülen suyu” içmeye çalışan bir tavşan gördün mü hiç?…
Ya da önüne çıkan ağaçları bile sürükleyen bir selden susuzluk gidermeye uğraşan bir ceylan gördün mü?
Kaplanlar bile içebilmek için suyun durulmasını bekler; beyni olan her canlı gibi!
Haydi… Sen şimdi ” su olduğunu” düşün ve kendini ” su gibi ” hisset…
Su gibi özel, su gibi güzel, su gibi berrak, su gibi yararlı…
Su gibi yaşam kaynağı ve su gibi bitmez tükenmez olduğunu anımsa…
Ama yine su gibi ” küçük bir bardağın içine” sığdır ki kendini girebilmeyi öğren insanların damarlarına.

Yaşam ver… Vazgeçilmez ol!

inaçlı-inaçsıs--*-*-* hepimis*hepsu kimin olalım iŞalla.

'
Alt 12-12-2010, 01:49
Üye

Cool nOLcek bu sittenin ahlı yaw

ıSparta abim.yawnolcekbu sittenin halı.bele*?büttüm gün arasıra akşamdanbari deniyom.girmiyo.sitteye..buhucum devam ediyo heraldem..yanım boraynan oreşceme balık avlasam taa az sinir olurum.ordada boşa atıyon.ama hiçolmasın temis hava alıyon.borda ureşuereş..genehava alıyon.ama kapalıyer de..neyseme işallama düzetmişindirar tıkın..yosam bakteklifim geçelli..demedi deme sonacıma iPraim... bide valla busitteye hucum bizin bilgisayannaradamı buleşti bilmiyom..Şinik aseveline kadan musafir vardın evde.Bubamlarda olduundan arada bi açıp deniyom..hanı girsedesitteye-* musafir varkeneolmas.helekine bubettin görse keser vallama aLİmallah..ama giremi deyi zırt açtım.olamdı pırt kapadım.Bu hucum bisedemi buleşti bilmiyom..benim bu hanı ses opello işareti varya -*hanı sesi göstertiyo..o zepevek gitti taa sayfanın başında o gogol çıbıının üstünde yapıştı-*öleceme saaksaan kimi duruyo.. yappıştı oraya..hoş-poşt ediyom..alıp sürüklemee çalaşıyom.yappıştı oraya..bu hucumcular mirüsmi buleştitti.netcez galikine bilmiyom:..yasmaktan vasmı geçsek..(amman ceMALım ele bişeyapıp bisi marum etme kenninden*-naflarınız duyup vasgeçiyom ...)
Abim bi fursat bulup yeni bilinselyazıma as sonacıma yoolıcam.Bilakis eVVer issan abimlen*-çiVİsipasLI abim okuyup*-bilassa yaratılış hakkında fikkir edimsinner.çok faydalı bi yazı olcek.amma arayıp bulmam lasım.bu ilinselbiLİm yazısına nereye kodumdu..bulamadımm.. 8(bu ses iaşretine *hanı şeyin üstüne tüy dikmişin kimin duram şeye nassı kaldıtces.açıpkapayıncas gidermi..yoksammirüs buleştide *-omu orda dutuyo..mirüsse yandık)

'
Alt 12-12-2010, 02:07
Üye

Standart Zavalli matdenİn zikkintidan patlamasi .... :(

vedeme eVRimleşmee BAşlamaSI..

hER yeeeeerrrr karandıııığğkkk….
Kapkarandık abim..
Taaaknei başnangıç yanı,hiçbişe yok..
sadeceme hörzaman varolan, anasından doomamış ve dourulmamış,
Hörşeye kadir olan maTdem var..

zaVallım sadecem o var.tekbaşıma..
sadece o..hepvar.
ama yapayannıs..
Abim saa dön bişe yok*-sola dön bişe yok..

** dinine okuyumlan*diyo.. yok Alla yok..nolcek benim bu halim.. nolcek lan delircembu yannızlıktan**
Sıkkıldı garibim matdem..
hEmide nassı zıkılmak abim..
at yok*-ot yok- insan yok*bibok yok…
**gebercem laaaağn.. gebercem dininiöptüğümünün yannızlıı..
Patlıycam lanğ.. Patlıycaaağğğm..*

aBİmm bende yokkumki.. bu garipmatdeme acık maval okiyimm.
elendireyim *gırgılyapayımm.
aMa gabiyet bende deilkine.
taa bu ökküs matde heç bişe yaratmamışkine.. malakolu malak..salak

Neysemeabim saabak*bişe yok.. sola bakbişe yok.. sıkıl..zıkkıl..sıkkıl..
*Delircem LAğğn..delircemAllaım..delircem laaağğğn..*- deyi çıllık atarkene atarkene abim.
GUmbüüüüğğrrrr deyi bi gürültü abimmm.

Bu bizin hıyar matde çaat deyiçatladı ..
alSana bikbok *denen böyyük patlamanın enbilinsel aççıklamsı abim..
ama ayılıncas bi baktı..
Allaaa..yanıda bi matde taa var..
**Lan bu zıkkıntıdan patlamanın faydasına bak** dedi.

Birdik *-iki olduk… Alla bereket vesin çovaldık..
Naberlan kılçık dedi öbürüne..
Sesyok seda yok.. dümdüsmatde o.. genni kimin marifetli deilkine..
daş kimi..odun kimi mok kimi bişe işte ..
*altıüstümatde işte hıyarın-dedi.. * NE beklenirki bu matde denenmoktann..*
Lan amma davar çıktın*dedi zıkkıntıylan gene..
Deyyusu adam yerine koduk*amaolmadı dedi..

Genebaşladı zıkkılmaa.. zıkıl –zıkıl**zıkıl..zıkıllll..
Zıkılzıkıl..abim sonu yokbu işin.. Gene gümbüüüürrrrdenk patladı göbekten..

Bak kimse bilmes…
İLK DEFA AÇIKLIYOM…
KAYİNATTA İKKİNCİ Bİ BİKBOK PATlaması taa oldu..
pıROf ceMAL bu ilinsel bilgiye ilk sise aççıklıyo kayinat denen bu ağlemdeğğ..

**Anam odane laağğn* dedi genni genine.. göbekten çatlamak taa iyimiş ..
Yarısı yokkarda yarısıda aşşada duruyodu…
Naberlan kuyruk* dedi..
Anam allaım.. alt taraf başladı kıpır kıpır kıpraşmaaa..
Laağn didi.. Angaralı duRgutun köççekelrikimin oyneşiyo bu..

Sevdi aşşasını.. eletti..beletti..gözetti..
taa dorusu etcekte.. amagös yaratmamıştıki..
Leeğn *-* sen benim kuyruumsun.. ben artıkın kuyruklu bi hayvan oldum..yaşasın dedi..
Şööle bietrafına bakcek oldu.. bakcem emmecik velakim..Göz yokki..

Abim.. benim süratnen bölümmmem-
Bölümdükçe gayet akkıllıça erVİMleşmem ve göz yapmam lasım dedi..
Matde ya bu.. her şeye yapr abm. Yeterkine istesin..

İstedi işte.. *Allaım bene bi gös ver yareppim dedi..

sOnacıma tüü Alla karetsim.. Ulen aTevis abillerime ayıp oldu..
Alla.. malla deyip duruyos.. Yok ele bişe.. Ben gennim isteyelekten herbişe yaparım..
Nedemek **ALlaım bene gös ver..
Gennimyaparım leğn ben gös *dedi ve başladı ortadan eşiynen beraber bölümme..

Bölümdü.. bölümdü..bölümdü..
Bölümdüüüü.. bööölüüüğğğmmdddüüüüğğğğ..
Düttürürüüüüüü..düttürrrrüüüüü..

Ana..one lan.. suda oynayan kurbaa kimin bişe oldu..
Cannandım leeeeğğğn *deyi bi çıllık attı.ele korkuç bi çıllığktikibu..
Çığlıktan sonacıma tam ortadan 2ikiye bölümdü…
One lağğn..
Alla eşimi yarattı genimden * dedi.
Bak *- aDEm bubamısdan Hava anamısın yaratılışının -*gerçeini açıkladım sise…
Bu kıyamaunutmayın haaağğğğ..
sOnama gene Allakaretsin bene.. lan boyuna Alla *diyom..

Bidaaa*Alla filece dersem Alla çarpsın bene..cehendemin en dibine atsın bene..
kAynarsulardan irim içirsin bene*dedi.
biTaa Alla malla demicem vALLA *didi..
eKMek kuaran çarpsın* 

Abim bu matde kardeşimis ordansonacıma..
acık eşiynen oynaşa.. acık sıkıldıkça patlaya..
Bölümdükçebölümdü.. bölümdükçebölümdü..
VE herbir parçasına bi müttet sona ** *get lan sesleri..get başımdan..* deyi baırdı.
Oynaşcemben..sisin yüzünüsden dorudürüsbi oynaşamıyom leeğğn..

Defolupgedin.ve gennibaşınısa ne olceksenisolun..hıyar toumları*deyi baırdı..
**DeFOOOĞĞL LEEEĞĞĞNnnNNN.. Daıtırım ALLAIMa.. ittir olun gidin deyi kovaleşti onnara..

Abim görüyonusmu matdenin yücelini..nassı yoveş yoveşyaratmaa başlıyo..
Encikleri saldı çayıra.. dedi* Mevlam kayıra..

Hanı hAZ.İPraim peyganberimisde Zara validemis istemedi deyi*haCER anamısa daın başına
Koverip gitmiştiya…
işTEonun gerçeibu olaydır abim..
Dinçisalaklar matdenin kılçıklarına *Gediinn LAAAğğn.. deFFolun gidin iPteler*
deyi baarıp kovalamasına.. sonadan sonaya.. sümerbaklılardan filece duya uydura
hAz. İBraam efendimise
yamamışlar..
Aslı aynene annattım kimidir abim. yAnı hikayenin aslı. mATdeme ayittir.dinçiler çalmıştır..
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
*-*-*-*-** *-*-*-*- 89898989989())()()()()()()()()()%%%%%%½½½½½#####
Arkasına sona annetcem..
Bugunnük bokkadan yeter.
mATTe bu abimbokkadan kısa bitermi hikayesi..
Taaa neler yapcek.. evrile devriele.. düşe gakla..
İnek olcek..camıs olceeğkk..
Ökküs olceeğğk..
Hıyar olceeğğk..
Adamolcekkkk benim oolum..
Büyücek okullaraaağğ gitceeeğk.. niiiğnnnii
Danalar girmiiğğğşş bostaannaaağ..
Huuuğğ.huuğğ.. huuuu..
Hu benim matdeme huuuğğğğ ..huuuğ
Uyusunda büyüsüüüğnn neeeğnnni..

Falaca filece..,
Dalgacı ceMAL çekipgide..

pırOf. ceMAL DÜMEN (Haydar amcanıs benimabimolur.bi sorumunus olursaçekkinmeyin ben ona sölerim)

'
Alt 12-12-2010, 02:18
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger cemal;

Hic olur mu? "Yalnizlik Allah'a Kalmis" onlar ikiz. Yani bir madde, bir de anti madde var. Ama, ayni habil ve Kabil gibi, dogal yapilarindan dolayi!? biribirlerini yok etmek icin ugrasirken, guclu, otorite sahibi ve iktidara gelecek olan, bu savasi madde kazaniyor.

Insanogluna bakki, simdi; o savasi kaybeden anti maddenin pesine dusmus, onu yaratacak gozlemi, teorisini ve teorisinin testini gerceklestirmis ve son olarak ta, bu surekli suregelen surecte de, 38 tane anti hidrojen atomunu hapsetmis, yakalamis ve anti maddeyi tekrar yasama dondurene kadar da, bunda kararli gorunuyor.

http://www.turandursun.com/forumlar/...56&postcount=2

Yani, uzun lafin kisasi, ve senin anlayacagin; insanoglu bu savasi yeniden yasatmak istiyor, bakarsin bu sefer anti madde galip gelir de, hersey basasagi ve alt ust, ic dis olur. Madde de bundan sonra akillanir da, ikizi ile bir daha guc, otorite ve iktidar savasina tutusmaz. Yani, bakarsin "insanoglunun fendi, maddeyi yendi" olur.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 12-12-2010, 22:09
Üye

Unhappy fısSSSSSSsssss

eVVer abim meraba,* biliyom herşein farkında ve çok efemdi bi issansın.HERşein farkındasın ama*-matdenin genniliinden hiçbişe yapmasının imkansıs olduunun farkındamısın.bizim bilmediimis bi güçvar.sisler dine karşısınıs deyi buna kabul edemiyonus.esas sorum bençe borda..pireye kızıyonus*yorgan yakıyonus...

'
Alt 12-12-2010, 22:32
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger cemal;

Benim dusuncem, ne maddeci, ne de materyalist. Aslinda metafizigin, varlik ile ilgili, hic bir akilci dogrusunun inanci olan izm degil.

Benim dusuncem, varligin, ne oldugunun kesinligi, sabitligi, ispati v.s. degil.

Benim dusuncem, epistemolojik, yani bilgi ve bilimin bilimsel metodu.

Bu da varligin ne oldugunun kesinligi ile ilgilenmez. Varligi bir fenomen olarak, gozlemler, teorisini sunar, bu teoriyi test eder ve gerektiginde de gozlemi ile yanlislar. Bilimsel metod da budur. Yani, bilim, varligin ne oldugunu degil; onun gozleminin teorisini ortaya koyar.

Oyuzden ben, ne maddeci (materyalist), ne dusunceci (idealist) ne akilci (inancsal ve dogrucu) degilim. Ben bilimselim. Varlik olarak fenomeni gozlemler ve gozlemimi gozlemin icinde bir yer almadan, dile getiririm.

Varligin, ne oldugunu kesin olarak soylemek, bilimin konusu degildir, bilimsel de degildir. Bilim, sadece fenomeni gozlemler ve teorisini bir olgu olarak ortaya koyar. Bilim ve bilimsellikte, tartisma yoktur. Herkesin istisnasiz, gozlemledigi ve teorisini uyguladigi gercekler, olgular vardir.

Mesela, "su 0 derecede donar" bilimsel bir aciklamadir. Ama, suyun bir madde oldugu bilimsel degil, ontolojiktir. Suyun kimyasal molekul yapisinin, H2O olmasi, bilimseldir. Ne zamana kadar, gozlem ile bu teoriler yanlislanana kadar.

Oyuzden varligi madde veya tanri olarak tartismak, bilimin, degil; bilimsel degildir. Metafizigin, ontoloji ve teolojisinin konusudur. Bilim ve bilimsellik ise, epistemolojinin konusudur. Bilimde, kesinlik, inanc, tartisma, yoktur. Bilimsel veriler, gercek, herkesin kabul ettigi gercekler ve olgulardir. Yani, kisinin kendi aklinin dogruladigi inanca acik degildir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti

Önerilen Siteler