Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Anket Sonucuna Bak: Ezan sesinden rahatsız oluyor musun?
Kesinlikle evet! 95 62,91%
Olsada benim için fark etmez 29 19,21%
Hayır 27 17,88%
Katılımcı sayısı: 151. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-08-2014, 16:35
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

türkün hiçbir üstünlüğü yoktur. kan dökmekten başka hiçbirşey yapmamış bir ırk.

insan olsak yeter
Alt 26-08-2014, 16:42
insannedir insannedir isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

vishnu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yok canım zulm gördüğü yere adli
cehli gördüğü yere ilmi
inkarı gördüğü yere imanı
rezaleti gördüğü yere fazileti vaz etmek için kılıçını çıkarmıştır!

hatta kılıcını denize saplamıştır! sen kelamını yayamıyorum bu deniz mani oluyor diye!! islam altına sahip olmak için değil! altına sahip olanlara sahip olmak için kılıcını çıkarmıştır
semayı tavan yeri taban ara yerdeki can insandır insan bana verin demiştir!!!

papazlar ağlaya ağlaya islam ordusunu bu diyardan çıkarma diye dua etmişlerdir
sureyide bir veba salgını çıkmış!
hazreti ömer halktan topladığınız cizyeleri (vergileri) halk geri verin demiş!
neden geri veriyorsunuz! biz size hizmet etmek için bu parayı almıştık şimdi burada veba hastalığı çıktı biz gidiyoruz yanımızda sizin paranızı da mı göterelim demişlerdir! papazlar kilisede ağlaya ağlaya ne olur bu orduyu buradan gönderme diye Allaha yalvarmışlardır!!!!
yaa
Alt 26-08-2014, 16:44
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

insannedir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
neden Real madrid en iyi takım! neden brazilya ne olursa olsun yine dünyanın en iyi takımı! sonra neden Allah herkesi eşit yaratmamış!!!
nasıl dünya da böyle üstünlükler varsa!!!! Türkün'de kanın da hususiyetlik vardır!!!1 anlatabildim mi!
islam dinin de! kimse masası kasası şöhreti babası anası şusu busu debdedesi tanatası çok vs.. diye tercih edilmez!
takvasına göre tercih edilir
kim Allahın emilerine çok saygısı fazla! ve Allahın yaratmış Olduğu mahlukata da kalbi rikkatle şefakatle atarsa! o çarpıtının fazlalalığına göre o hakkı tercih edilir!!
Hitler gibisiniz MaşalRA

Neyin kafası bir anlasam burada tartışdığın insanlardan iki farkın var birisi onlar sana göre bir adet fazla tanrıya inanmıyor. Diğeri ise daha yüzüklerin efendisi masalı türünde hikayeleri gerçek kabul edip hayatımızı o yöne cevirmedik...

Neyse konu iyiyden iyiye kaçmaya başladı. Konu ezan konusudur ve lütfen konu dışına kaymaya devam etmeyin. Kimse sizin o gürültünüzü(kişisel fikikrim) dinlemek zorunda değil ama dinlemek isteyenide asmıyoruz zaten sadece bana ve benim gibi düşünenlere zorla dinletmeye çalışmasınlar yeterli.... MP3 çalar diye bir şey var ve artık günümüzdeki telefonlarla da müzik dinlenebiliyor, aç oradan istediğin kadar dinle beni ilgilendirmez...

Bundan sonra konu ile alakasız mesajları forum kirlerine atıcağımı da bildiririm.

Saygılar

Dinlerin doğru tarafları da vardır; Mesela Hristiyanlık İslamiyetin, İslamiyet de Hristiyanlığın yanlış olduğunu iddia eder.
Alt 26-08-2014, 17:07
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benim şahsi fikrim şudur, ezan okunacaksa eski usul okunsun, yan, teknolojiye başvurmadan, konu daha geniş alanlara ezan sesini duyurmaksa zaten herkesin saati vb var.

Bak şu an ezan okunuyor ne güzel o kadar kısık ki ses, şikayetler üzerine kısıldıkça kısıldı şu an dibimde ki caminin sesi az geliyor bu da çekilebiliyor.

Her yere plaja, otogara, avmlere bile megafon koyup ezan sesi dinletiyorsunuz, gına geldi gına..

Ayrıca bu ses olayının yasal bir sınırı var, camilerin bu yasal sınırı aştığı ile ilgili bir sürü dava var ve hep mahkum olmuşlar, aşmayacaksın kardeşim, zaten günde 5 vakit insanlara zorla bunu dinletiyorsunuz, kimsenin işine gelmiyor ama bu ülkede 2 milyondan fazla ateist ve dine inanmayan insan var, ve islamı katı haliyle benimsememiş en az 20 milyon insan var.
Alt 26-08-2014, 19:47
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

insannedir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Türk kelimesinin ne manaya geldiğini oku Neden türk olmak istediğimi anlarsın!
palavra senin dedigin anlam.. herkes bilir turk kelimesini. asli cinceden gelir.

Chinese tu-kin, recorded from c.177 B.C.E. as the name of a people living south of the Altai Mountains (identified by some with the Huns)
altay daglarinda yasayn halka verilen isimdir bu.. musluman olmadan cok cok once.... ustelik butun turkler bugun de musluman degil.. hristiyani var budisti var.. ateisti var (benim gibi)

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 28-08-2014, 02:01
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Ciddi anlamda derin ve uzun bir yazı yazdım ve bilgisayarın azizliğine uğradım hay bin kunduz.. off..

Öz olarak bir iki satır geçeyim.

Türkün bir üstünlüğü yoktur evet, bunun aksini iddia edenler de ahmaktır. Ama 2. cümleye katılmıyorum.

Siz, tarihte Türklerin çıkarları uğruna gerçekleştirdiği savaşlara bakın-inceleyin, ama bu savaşlar içine Türklerin dahil olduklarını katmayın. Yani sadece açtıkları savaşları sıralayın ve yazın. Diğer yandan da, İngilizlerin Almanların Romalıların Rusyanın açtığı savaşlara bakın ve inceleyip kenara not alın. Sonucu karşılaştırın bakalım nasıl bir tablo meydana çıkacak.

Bizler beyaz tarihden edindiğimiz bilgiler ile yola çıkıyoruz. Halbuki adalet iki kefesi olan bir terazidir. Sadece tek bir kefeyi doldurarak verilen karar sağlıklı değildir.

Atalarını öven insanlar sadece ahmaklardır.

Bizler onların yaptıklarını yapmamalıyız. Onların cehaletleri ve ahmaklıkları sonucunda şu anki durumdayız.

Bizde herkes hocadır, herşeyi bilir. Çamur atmak en kolay yoludur işin, ama ortaya birşey çıkarmak ciddi anlamda emek-zaman-güç ister. Tanıdığım çoğu insanda da bunu yapacak çap çok azdır.

devamını yazacam ama cidden canım sıkıldı.....adi bilgisayar..

Kısaltarak özet geçeyim.

Bir davranışın toplumsal etkisini görmek için şöyle bir örnekleme yapalım.

Bir davranışın, toplumsal ilerlemeye ve insanlığa faydasının iyi veya kötü olup olmadığını test edelim. Bunun için bir davranışı ele alalım ve bunu 70milyon insana yaptıralım.

1. örnek: futbol izlemek, ciddi anlamda zaman kaybı ve elde edilen hiç birşey yok. Ardında da insanların bu konuda harcadığı zaman ve zihnin enerjisinin ziyan olduğu bir eylem. Öte yandan, topluma öğretilen tarafçılık ve ilerleyen boyutu fanatizm.

2. örnek: uğraşı, insana elbecerisi veya beyinlerini çalıştırmaları için iyi bir yöntem. Hem dünyanın işleyişi hem de kişisel anlamda rahatlama için iyi bir alternatif. Öte yandan, birşey meydana getirmenin ardındaki zorluğu öğrenme, zeka ve saygı duygusunun gelişimi.

Ek olarak: birşeylerin başka bir şeye dönüştüğü an, en muhteşem andır

3. örnek: Televizyon, ciddi anlamda vakit kaybı ve beyin yıkama. Öte yandan kaybedilen zaman, size dayatılan kültür ve toplumun ahmaklaştırılması.

Toplum; ağzı açık, gözleri kapalı bir organizmadır. Neyi verdiğinize bakmaz ve onu kabul eder. Bunun en etkin aracısı da tv dir.

4. örnek: Kitap okumak, toplum olarak bilgi ve dağarcığın gelişimi için eşsiz fırsat.

5. örnek: az hayal gücünüzü kullanın yauuu......

Yukarıda örnekleri verilen davranışları tüm ükenin yaptığını düşünün ve sonuçlarını modelleyin.

ah ula bilgisayar.......yaktın beni...

ya cidden keyfim kaçtı beyler..özür dilerim sizlerden.. kafamı toparlayınca, derleyip yazarım bu başlığa..

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 31-08-2014, 11:28
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ALKA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Camisiz, ezansız, kilisesiz ve çansız bir mahallede oturma şansına sahip olduğum için mutluyum.

Dışarıdan gelen tek ses şu an kuş cıvıltıları, oynayan ve gülen çocukların sesleri..
Çok kıskandım seni!

Ben etrafı camilerle çevrili bir mahallede oturuyorum. Cami sayısından artık çoktan geçtim, desibel patlaması yaşıyoruz. Çıkan ses o kadar yüksek ki, ezanın çevre illere de duyurulmasına çalışılıyor gibi bir çaba var sanki.

Bu rahatsızlığın ateist olmamla en ufak ilgisi yok. Son derece dini bütün bir müslüman olsaydım, yine bu durumdan aynı kertede rahatsız olurdum. "En güzel namazlar, dualar bizde! Bize gel vatandaş!" dercesine, diğer camilerden yükselen ezan sesini bastırmaya çalışan camiler, gün be gün volümü arttırıyorlar. Sonuç olarak ortaya kasetçiler çarşısı gibi bir karmaşa çıkıyor.

Çok cami, yüksek ses, makam dışı ezan ve detone çığırışlar!.. Bunlardan rahatsız olmak için gayrımüslim olmaya gerek yok. Neden müslümanlar rahatsız ve şikayetçi olmazlar, anlayamıyorum. Sabahın ilk ışıklarıyla okunan ezan, günün en sessiz saatinde göğü yırtarcasına çınlarken, uykularından korkarak uyanan bebeklerin, çocukların ağlayışları karşısında, günde 5 vakit namazında olan kişilerin bu konuda neden bir talepleri olmaz?

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 04-09-2014, 13:14
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bende ezanın kendisinden değil ama desibelinden rahatsız oluyorum.

insan olsak yeter
Alt 08-12-2014, 21:52
Nana Buluku Nana Buluku isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben rahatsız olmuyorum.
Alt 15-07-2015, 22:10
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Muslümlerin remazan bayramindan faydalanıp köyüme geldim.

EZAN SESİ YOKKK .etrafimda bi tane misliman tip yok,aç gezen yok

Muhteşem bişey.huzur burdaa. Heheheheheh

Yarında gidip bi güzel içicem yaylada.

Önerilen Siteler