Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-09-2017, 17:10
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Felâsife
Bu ne fark edecek ki?
Daha önce dağıttığına inanmayan, külliyen yalan diyen, böyle kasaptan dağıtılsa o zamanda bunu beğenmeyecektir, o zamanda kötüleyecek bir şeyler bulacaktır.
Bu yorumun temel amaci Hayvan Katliam Bayraminin boyle yapilmasi daha mantikli olur anlaminda degil.
Neden bu kadar hayvani Kurban Bayrami adi altinda Yobaz Bir inancin bayrami haline getirilmesi soruldugunda, bunun yanlis oldugunu soylendiginde.. EFENEDIM ALLAHU TALAA VE PEYGAMBER EFENDIMIZ ET YEMIYENLERIN ET YEMELERI ICIN, BIC COK FAKIR FUKARANIN, COCUGUN ET YEMEDIKLERINDEN DOLAYI BOYLE BIR KUTSAL BAYRAMI GETIRMISTIR!!!!!
Uydurma yalanlarina karsi kisa verilmis bir aciklamadir...
Bu nasil bir Allah herseyin yaraticis, yaptirici, uygulayicisi vs vs birinin boylesi bir acizlik ortam icinde olmasi dusundurucu degilmidir?
Bu nasil bir Allah vicdanli bir yasam ortami saglamiyor?
Vicdansizmi?
Herseyin dusmani bu Allah olamazmi?
Yeteri kadar Olmiyan ve inanilan Allah hakkinda yiginla yazi ve yorumlar var... daha fazla yazmaya gerek varmidir?
Insanligin kabul etmedigi, Vicdanin kabul edemedigi yanlisliklari ortaya koymak ve yer yuzunun en vahsi inancini mahkum etmek siz ve sizin gibi dusunenenler yanlis veya suc sayilmis olabilir..
Bizim icin, Insanlik sucu isliyenler INSANLIK DUSMANLARIDIR
Sizin icin, Allah ve onun uckur duskunu cinsi sapik Muhammed`e karsi cikanlar, kafir zindik vs vs olabilir.
Biz Aklin yolu vicdanimizla hareket ediyoruz..
Siz Beyninize yerlestirilmis gunumuzun en tehlikeli zehiri ile uyusturulmus Cennet hevesi ve cehennem korkusu ile yasiyanlarsiniz...

Felâsife
KÖTÜ görülenin için de ki İYİ görülmez.
Ying Yang 'ı görmek o kadar kolay değildir, hatta çok zordur, imkansıza yakındır.

Zira görmek, anlamadıktan sonra ne işe yarar ki?
Kötü denilen şey, her tarafı kaplayan bir şeydir. O yüzden kendimizi kandırmaya gerekte yoktur.
Kötü kötüdür, bitti.
Muhammed ve onun olmiyan Allahi kotu olarak gorunuyormu?
Kufurler, Dusmanliklar, Oldurmeler, Cocuk yastaki mahsum kiz cocuklarina tecavuzler, Bir birlerine kendi kucuk yastaki kiz cocuklarini peskes cektirmeler, Esirleri hunarca katletmeler, Yagmalama, Talan Etme, Gasp etmek icin yapilan saldirilar sonucu vahisce insanlari katletme, kucuk yastaki kiz cocuklarini askerlere SAVAS GANIMETI olarak dagitip tecavuz etme vs vs vs vs INSANLIGIN VE VICDANIN HANGI SAYFASINA SIGDIRABILIRSINIZ????

Yani Kotu Olan ve Igrenc iki ogeyi nasil iyi gosterebilirsiniz... herseyi ALLAH BILIYOR yaaa... herseyi bildigi icinde herseyi yapabiliyor.....
Siz bunlari gorebiliyormusunuz?
Kotu olan ve kotu gorulen bir seyi, siz nasil iyi gorebiliyorsunuz?
Kotuye kotu diyebilecek VICDANA SAHIPSENIZ soylenecek bir sey yok... vicdanin olmadigi yerde ADALET OLAMAZ....

Felâsife
Et tüketimi zirvede olacak, hemde modern olacak.
Öteki de tüketim dipte olacak, hemde vahşi olacak.

Bir çelişki yok mu bu işte?
Islam ulkelerinde nehirlerin aktigi gibi, petrol akarken, dunyanin en zenginleri ve mulkiyet sahibi bunlarken... Tuketimlerimi Dipte!!!!!
Turkiye de dahil maddi imkani olmiyanlarin boyle bir luxu olabilirmi? Kurban kesenlerin hangi biri copte yemek ariyan, cop topliyarak gecimini sagliyan Cingene veya baska fakirlere kurban dagittigini istisna bir tarafa, yani milliyonda bir olabilir dusuncesiyle.. Temel felsefesi Hile ve Yalan olan Yobaz Islamin oyunlarini bilmiyen varmi?

Yer yuzunun en vahsi Dini olan Islamin sahip oldugu barbarligi ve vahsiligi anlamamak, gormemek asil celiskinin temel olgusudur

Felâsife
İnsan bu.
INSAN ILE.
INSAN KILIGINA GIRMIS INSANLIK DUSMANLARINI AYRIT EDEBILIYOR VE GOREBILIYORSAK... INSANLIK GOREVIMIZIDE YAPMIS OLURUZ..
YOK DEGILSE BIZDE BIRER INSANLIK DUSMANLIGI YAPMAKTAN OTEYE GIDEMEYIZ...

Saygi ve Insani Sevgilerimle.

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR
Alt 06-09-2017, 19:03
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Baskoylu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu yorumun temel amaci Hayvan Katliam Bayraminin boyle yapilmasi daha mantikli olur anlaminda degil.
Mantıklı olmasıda zaten mümkün değil, sonuçta dediğime geliyor mesele, yanlış bir çıkarımda bulunmamışım yani, "Kötü herhalükâr da kötüdür" Ne yaparsa yapsın, nasıl yaparsa yapsın kötüdür.
Arada ki sözler anca bahanelerdir, değil mi ki bir şey kötü diye imlenmiştir, olay biter.
Din boyutuyla zaten işim olmaz, o sizin meseleniz.

Ying Yang geleyim, insanlara göre dünya böyle değildir ya siyahtır, ya da beyazdır.
Ying Yang ne mümkün!
Hele ki renkli görmek, bu ne mümkün!

Ben başka bir yazımda, insan evrimini daha tamamlamadı, şuan "ara tür müyüz" derken, işin içinde bu da var. İçsel görüş olarak henüz daha ilkel bir düzeydeyiz.

Eğer öyle kolay olsaydı bu mesele, mesela sizin gibi, size karşı oldu diye birini, hemen siyah ilan etmezdi.
Biz siz, ya siyah ya beyaz!

İsâ bile böyle demiş ki sevginin adamı gûyâ, Bizim davamızı gütmüyorsa, bize karşı sayılır!
İsâ'nın dünyası bile ya siyah ya beyazmış... breh breh breh!

Sevginin dünyası böyle olabilir mi? Oluyormuş işte. Laf ola beri gele.
Ötekileri zaten al birine vur ötekine, Sevgi, Barış, Allah hikayeleri.
İdeolojik dünyada çok farklı değil, hak, hukuk, adalet ama kime.

Evrensel insan dünyayı siyah ya da beyaz görebilir mi?
Görüyorsa ona Evrensel insan, dünya insanı denir mi?

Herkes desede ben demem.

Dünya renkli yav, hem de rengârenk!
Her bir inançta bir rengi temsil ediyor, görene.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 20-07-2021, 07:11
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

En vahsi ve canavar hayvan olarak adlandirdigimiz, Timsah Aslan, Kurt, Sirtlan gibi benzeri etcil hayvanlardan daha vahsi ve canavar olan, Islam denilen suc makinasinin KURBAN BAYRAMI adi altinda vahsice hayvanlari topluca bogazlarken. INSANLIGIN BUNA SEYIRCI KALMASI, Insanlik ozelliklerine sahip olmadiklarinin en guzel kanitidir.

Kahrolsun; Kurban Bayrami adi Altinda KUTLANAN HAYVAN KATLIAM BAYRAMI.

Insan Bogazliyan Suc Makinasi Islam, Hayvan Bogazlanmasi gunluk ibadetleri olmustur. Cunku Yagmalama, Gasp, Talan ve Savaslarla Toplu Katliamlarla baslayip helen Barbarligini devam eden insanlik tarihin en vahsi dini islam`dir

Eyy Insanlik Dusmani YOBAZ VE BARBAR ISLAM, Seni Insanlik Adina Bir Kez Daha Kiniyorum.

Baskoylu.

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR
Alt 08-09-2021, 14:46
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayın EdepYahu,

Hayvanların aklı-şuuru olmadığını, acı çekmediğini ancak hayvanlardan daha akılsız-şuursuz birisi söyleyebilir.

Bu akılsız-şuursuz-deneysiz-gözlemsiz zırvalara devam ederseniz denetime alınacaksınız.

TuranDursun.com moderasyonu

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 08-09-2021, 15:08
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

- Bazı hayvanlar yere yatırıldığında, özellikle sırtüstü yatırıldığında hareket etmezler, sakinleşirler.
- Bazı hayvanlar en çok korktukları hayvanla karşı karşıya geldiklerinde veya çok korktuklarında kısa süreli felç geçirirler. Felç geçirmelerinin sebebi yukarıdaki ibişin söylediği hormonun salgılanmış olmasıdır.

Helal kesimde hayvanların acı çekmediği yalandır. Kesilmekte olan hayvan acı içinde çırpınır, kurtulmaya çalışır. Başkalarına kafir diyen sizlerden daha kafiri var mıdır, bilmiyorum.

Birbirinizi kesin bakalım acı çekiliyor mu, çekilmiyor mu? Mesela şu yukarıda bilim insanıymış gibi konuşan ibişi kesin. Hemen öldürmeyin ki deneyin sonucunu açıklayabilsin, hatta yaşasın ki kalan ömründe kitap-makale filan yazıp yanlışını düzeltsin.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 09-09-2021, 22:02
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kurban bayramlarında alnıma çok kan sürüldü.
Bayramları yaşayanlar bilir.

Kesilen kurbanın kanına parmağını batıran bir büyüğümüz, alnımızın ortasına parmağıyla dokunurdu.

https://kurul.diyanet.gov.tr/Cevap-A...2xtNuyterRk%3d

Diyanet bunun dinde yeri olmadığını söylemiş. Dinde yeri yoksa, müslümanlar niye böyle yapıyor?
''Bu uygulama başka kültürlerden girmiş'' deniyor ya, ne mesela? Bir açıklasalar keşke.!

Ben açıklayayım, belki diyanetten biri görür de, anlar bu meseleyi.

Fısıh bayramında Gerizim dağına çıkan SAMİRİLER, bir kuzu kurban ediyorlar ve kuzunun kanını çocuklarının alnına sürüyorlar.
Alt 09-09-2021, 22:35
antkanser antkanser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kurban bayramlarında alnıma çok kan sürüldü.
Bayramları yaşayanlar bilir.

Kesilen kurbanın kanına parmağını batıran bir büyüğümüz, alnımızın ortasına parmağıyla dokunurdu.

https://kurul.diyanet.gov.tr/Cevap-A...2xtNuyterRk%3d

Diyanet bunun dinde yeri olmadığını söylemiş. Dinde yeri yoksa, müslümanlar niye böyle yapıyor?
''Bu uygulama başka kültürlerden girmiş'' deniyor ya, ne mesela? Bir açıklasalar keşke.!

Ben açıklayayım, belki diyanetten biri görür de, anlar bu meseleyi.

Fısıh bayramında Gerizim dağına çıkan SAMİRİLER, bir kuzu kurban ediyorlar ve kuzunun kanını çocuklarının alnına sürüyorlar.
damarlarına sünnilik işlemiş.

60 yaşındayım benim anlıma kan süren olmadı. sahte türk.

mülümalık yahudiliğin bir mezhebi olarak doğdu

normaldir.

arapça'da Sâmire veya Sâmiriyyûn şeklinde isimlendirilen Sâmirîler'in gerek adı gerekse kökeni hususunda biri yahudi, diğeri Sâmirî kaynaklarına dayanan iki farklı görüş mevcuttur. Yahudiler bu grubu, Filistin topraklarının kuzeyindeki Sâmiriye şehri ve çevresi için kullanılan İbrânîce Şomron kelimesine nisbetle Şomronim diye adlandırır. Şomronim ismi Eski Ahid'de dinî ve etnik açıdan karışık bir topluluğu ifade etmek üzere bir yerde geçer (II. Krallar, 17/29). Şamerim (Şomerim) ismini benimseyen Sâmirîler ise kendilerini olumsuz çağrışımı olan Şomronim ile ilişkilendirmeyip İsrâil (Yûsuf ve Levi) soyundan gelen ve kohenliği devam ettiren bir topluluk diye kabul eder. İbrânîce'de şamerim "gözetenler, koruyucular" mânasına gelir. "Tanrı ile yapılan ahdin ve hakikatin muhafızları" anlamında kullanılan kelime bu anlamıyla diğer İsrâiloğulları'nın ahdi korumadaki gevşekliği imasını da içerir.

el ilahın müslüman ahlaksız'ı...

okuyucuların dikkatine ben bir materyalistim yani ben dinsizim.
bu müslüman lardan değilim.

buda ateist olduğunu idda eden müslümandır bilgilerinize.

açtığı hiç bir konuda sonuca gitmemiştir. kendi gibi sünni beyinlilere ders mahiyetindedir açtığı konular.

..
Alt 10-09-2021, 02:05
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

natkanser Diyor ki
60 yaşındayım benim anlıma kan süren olmadı. sahte türk.

mülümalık yahudiliğin bir mezhebi olarak doğdu

normaldir.

Dostum sen nerde yaşıyorsun, hangi öyredensin bilemem.

Lakin,

sünni mahallelerin ritüeli, örfü, sünni mezhep dini budur. Çocukken benim ve bütün akrabalarımın kesilen kurbanın kanı sürülürdü.

Yahudilik iddian tartışlabilir, araştırılabilir.

Şuradan dayanakla; "yahudi ve hristiyanlara benzemeyiniz" hadisine bakıldığında. Ortada çelişkili bir durum vardır. Kadınlar açısından konuşuyorum. Yoksa erkeklere bakarak bir benzerlik bulamazsın.

Çarşaflı hristiyan ve yahudi kadın fotoları görünce bu hadisle çeliştiklerini gördüm.

Öyle ya, bir tarafda bıyıklarınızı kazıyın, kısaltın onlara muhalif olun demişsin. Öte tarafda kadınlara has onlara benzemeyini tariflemeyi es mi geçmişsin, yoksa unutmuşmusun desem? Ne desem bilemedim.

Basbaya dediğin gibi çarşaf, ristiyanda da, yahudi de aynı. Muhalefet bunun neresinde? v.s.v.s.
Alt 10-09-2021, 02:25
Üyeliğini Sonlandırmış

Bıyıkları Kısaltıp Sakalı Uzatmak Gerekir5243- İbn Ömer (radıyallahü anh)'den rivâyete göre, Rasûlüllah (sallallahü aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur:
(Bıyıklarınızı kısaltıp sakallarınızı uzatınız.) (Ebû Dâvûd, Tereccül: 16; Tirmizî, Edeb: 14)

diyor, kısa bıyık bırakın sakalı kazıyın demiyor sanırım.

Allah(c.c) şöyle buyuruyor: "Resul size neyi verdiyse onu alın, sizi neyden nehy ettiyse ondan da kaçının. Allah(c.c)'tan korkun, çünkü Allah(c.c)'ın azabı şiddetlidir." (Haşr-7)

Resulullah(s.a.v) şöyle buyuruyor: "Size neyi emr ettiysem onu alınız ve sizi neden nehy ettiysem ondan da uzak durunuz" (İbni mace )

Resulullah(s.a.v) şöyle buyuruyor: "Her kim benim sünnetimden yüz çevirirse o benden değildir." (Müslim)

Resulullah(s.a.v) şöyle buyuruyor: "Bizden başkasının sünnetini yapan bizden değildir." (Deylemi)

Resulullah(s.a.v) şöyle buyuruyor: "Kim bir kavme benzerse o ondandır" (Ebu Davud)

Bu ve bununla eş manalı ayet ve hadis'lerin ifade etmiş olduğu mana gayet açık ve nettir. Bu da şudur: "Sakal ibadeti Allah(c.c)'ın bir emridir. Dolayısıyla bu emre muhalefet isyandır."

Enes (r.a)‘dan şöyle dedi: Resulullah(s.a.v) bir gün oturan bir ensar topluluğun yanından geçerken birinin sakalının bembeyaz olduğunu görür, ve ona: " Bunları kınala, Yahudi ve hıritiyanlara muhalefet et." buyurdu.
Dediler ki: "Peki ey Allah'ın resul'ü(s.a.v), onlar sakallarını kısaltıyorlar bıyıklarını uzatıyorlar, buna ne dersin ."
Resulullah(s.a.v) buyurdular ki : "Siz sakalınızı hür bırakın. (yani ona dokunmayın) bıyıklarınızı ise kısaltın." (Ahmed)

Alt 10-09-2021, 02:33
Üyeliğini Sonlandırmış

Buda aileye son katılanlardan,

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil