Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-09-2007, 09:39
hiramusta hiramusta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Ramazan

Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur'an'ın indirildiği aydır. Öyle ise sizden ramazan ayını idrak edenler onda oruç tutsun. Kim o anda hasta veya yolcu olursa (tutamadığı günler sayısınca) başka günlerde kaza etsin. Allah sizin için kolaylık ister, zorluk istemez. Bütün bunlar, sayıyı tamamlamanız ve size doğru yolu göstermesine karşılık, Allah'ı tazim etmeniz, şükretmeniz içindir.2/185
Bugün Ramazan'ın ilkgünü...ve ben açııımmm.Suratım asık,psikolojim bozuk.Taki aklıma İsa'nın oruçla ilgili sözleri gelinceye kadar.İsa oruç tutanlarla ilgili şunu diyor;
"Oruç tuttuğunuz zaman, ikiyüzlüler gibi surat asmayın. Onlar oruç tuttuklarını insanlara belli etmek için kendilerine perişan bir görünüm verirler. Size doğrusunu söyleyeyim, onlar ödüllerini almışlardır.Siz oruç tuttuğunuz zaman, başınıza yağ sürüp yüzünüzü yıkayın.Öyle ki, insanlara değil, gizlide olan Babanız'a oruçlu görünesiniz. Gizlilik içinde yapılanı gören Babanız sizi ödüllendirecektir."Matta 6:16-17-18

Bunları okuyunca kendimden utandım ve bi çeki düzen verdim ve Rabbimden şahsım adına Ramazan'ı layıkıyla idrak edebilmeyi diledim.Tüm mü'minlerin Ramazan'ı mübarek olsun.
Alt 13-09-2007, 10:11
Kıdemli Üye

Standart Re: Haydin Oruca

Yav bir yerden tereyağlı yumurta kokusu geliyor.
Alt 13-09-2007, 15:57
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sn. -Maximus-'un yazısına bayıldım.
Gerçekleri dile getirmiş, kendi dünyasından.
Yaşanmışlıkları da kendisini doğrulamış. Üzüldüm.
Amaç ile araçları karıştıranlardan.

Hatalarımı, cehaletime bağışlayın
Alt 13-09-2007, 16:22
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

İnsanlık Hali *

Gül'e Siirt'te oruç kazası!
* * *MİLLİYET İNTERNET

* * *Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Doğu ve Güneydoğu'daki bazı il ve ilçeleri kapsayan 4 günlük ilk yurt içi gezisinin üçüncü gününde Siirt'te oruç kazası ile karşılaştı. Gül, Siirt Valiliği'nde sivil toplum kuruluşları ile yapacağı görüşme salonuna girdiğinde oturduğu masada bir bardak su duruyordu. Gül, kameralar ve foto muhabirlerinin bulunduğu bölümde, masaya oturup önce bir yudum, daha sonra bardağı elinden bırakmadan ikinci yudumu içti. Ramazanın birinci günü olması nedeniyle oruçlu olduğunu farkeden Gül, görevlilere, "Neden buraya su koydunuz" diye çıkıştı. milliyet.com.tr'nin cumhurbaşkanlığı kaynaklardan edindiği bilgiye göre Gül orucunu tutuyor."

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 13-09-2007, 16:30
zelzeleci zelzeleci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Görevliye niye çıkışmış ki, kendi hatası.
Pehhh, demokrat halkın demokrat yöntecilerine bak hele...

En Allah'sızca hareketler Allah'lı insanlardan gelir. Çünkü 'Allah' onların kriteridir.
Alt 13-09-2007, 17:02
-Maximus- -Maximus- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

mhmmd";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn. -Maximus-'un yazısına bayıldım.
Gerçekleri dile getirmiş, kendi dünyasından.
Yaşanmışlıkları da kendisini doğrulamış. Üzüldüm.
Amaç ile araçları karıştıranlardan.

Hatalarımı, cehaletime bağışlayın
niye alındınız mhmmd, hikaye biryerlerden tanıdıkmı geldi size, yoksa aynanızdaki kişiyimi
özetlemiş, kızsanızda türkiye genelidir bu hikaye.
Alt 13-09-2007, 17:16
gerilla gerilla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tekrar ediyorum,
kayseri'de kafası çalışanları okutmazlar, ticarete verirler. kafası çalışmayanlarıda aç kalır diye okuturlar. abdullah gül'de okumuş-yazmış adam.
Alt 13-09-2007, 17:30
Üye Değil

Ramazanın *birinci *günü *olması *nedeniyle *oruçlu *olduğunu *farkeden *Gül,

Bence bu cümle yanlış. "Ramazanın birinci günü olması nedeniyle oruçlu gibi görünmesi gerektiğini hatırlayan Gül" cümlesi durumu daha iyi anlatırdı.
Alt 13-09-2007, 19:31
Kıdemli Üye

İstanbul için iftar vakti...
Herkese afiyet olsun.Allah orucunuzu kabul etsin.
Alt 13-09-2007, 23:26
agnostic_z agnostic_z isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ramazan başladı;

Acın halinden anlamak istiyorum diyen vatandaş 2 saat sonra pastırmalı,hurmalı,biftekli sıcak pideli sofrasına kurulacak.Taşıma suyla değirmen döndürürcesine fakire fukaraya üç beş şey verilecek.

Yollar teksasa dönecek.Sigarasızlık beynine vurmuş insanlar yollarda sövgüler ve kavgalar eşliğinde ramazanın gelişini bize hissettirecek.

Oruç tutmayanlar en doğal hakları olan yemek yeme,su içme ya da sigara içme gibi ihtiyaçlarını giderirken sözlü ve fiziksel saldırılara uğrayacak,hatta ölecek!

Benim ramazan dendiğinde aklımda beliren ilk şeyler bunlar.Haa gerçekten diğer insanlara baskı kurmaya çalışmayan,orucu ruhuna da tutturan ve işini gücünü orucum diye aksatmayan,oruç tutmayanlara orucum tripleri atmayan müslümanlar da yok değil.Onları tenzih ediyorum ki zaten siz de biliyorsunuz böyle insanlar ufak bi azınlık,onların oruçlarına saygı duyuyor,ramazan aylarını kutluyorum.Bu azınlığın dışında kalan ve yukarda örneğini verdiğim insan grublarına giren çoğunluğa ise; saygı görmek için önce saygı göstermelisin prensibi gereği,--onlardan herhangi bi saygı ya da anlayış göremediğim için-- *ne saygı duyuyorum ne de ramazanlarını kutluyorum,hatta bu insanlar yüzünden ramazanın bi an önce bitmesini istiyorum *:!:

Düşünüyorum;o halde varım...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil