Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Diğer Bilimler > Arkeoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-01-2019, 01:51
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu da ilginçmiş.

Konu ile direk alakası olmayacak dediğim şeyin ama ben bu yaz köye bir tane konteyner koydurdum. Tabii köy yerinde gören merak ediyor, soruyor bakıyor filan. Yakın köyden biri kaça aldığımı filan sordu.
Dedim ev bu fiyat, kamyon 2000tl, vinç 800 tl deyince, iyiymiş, bende mi alsam filan diye hesap yaptı, vince gerek yok dedi.
Bende abi kamyondan nasıl indireceksin? 3x7m 3 ton ağırlığın da bu şey dedim.
O kolay dedi, bir şeyler anlattı ama çokta anladım, tek başına da indireceğini söyledi. Sonra sohbet bitti, gitti bu abi.

Amcama anlattım, böyle böyle dedi, kamyondan nasıl indirecek ki, iyi salladı filan deyince.
Amcam, sakına iddiaya filan girme, indiririm dediyse indirir, onlar köylerde neler yapıyorlar dedi.
Ben de şaştım kaldı tabii.

Diyeceğim kırsal yaşamda ki çözümler bir değişik olabiliyor, biz şehir kafasıyla 3 tonluk bir şeyi anca vincle kaldırırken, köylü başka şeyler yapabiliyor. Zaten köyde elde olanı değerlendirmek konusun da köylülere hayran kaldım, resmen doğal pratik çözümü geliştirmişler.

Sevgiler
konteynırda napıyorsun reiz, ev olarak mı? derme çatma ev yapmak yerine köylerde ben çok konteynır görüyorum artık çatısı perdesi falan her şeyi var çokgzel amerikan sidingli falan oluyor dışına bahçe de yapıyolar.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 10-01-2019, 13:15
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evet ev olarak, dediğin gibi yapılınca çok şirin de olabiliyorlar, tasarımda sınır yok adeta ama benimkinin çatısı bile yok, kendi haliyle kutu gibi. Zaten gerekte yok, izalasyon olayı çok iyi. Çatı işin süslü tarafı birazda, prefabrik evlerden de daha sağlam ve ekonomikler.
Köyteynır diyorum ben zaten onlara.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.

Önerilen Siteler