Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-08-2011, 01:07
imansiz imansiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sozumu geri aldim neymis bu musluman ilim adamlari be)10 uncu yuzyilda atomu bulmuslar demek.

yok ilk optigi bulan ibni abbastir ilk fuzeyi bulan11 yuzyildan abdul kerim dalyandir filan bunlari gecin,mikrobu bulmus madem pasteurden evvel ,,,,neden hastaliklar icin 2011 yilinda hala hocaya gidip dua okutuyorlar?

mikrobu buldu madem o zaman ilk mikroskobuda aksemseddin icatlamis demek yada icatlamadiysa mikrobu neyle gordu?mikroplarin hastaliklara yolactigini neden aciklamadi mesela?mikroplar icin neden asi icatlamadi?

ilk oku bulanda meseka afrikali bir kabileden bir kisidir caglar once o zaman afrikalilar modern fuze sistemlerinin mucididir)

senin su azdigin klavenin plastiginden elektronik devresine kadar ustune oturdugun sandalyenin icindeki suntaya kadar ekraninin camina kadar bulmus adamlar.gelmis buraya copy paste liste asiyorsun.
Alt 12-08-2011, 01:09
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Jockey robot var bir de. Hani deve yarışlarında develerin üstüne binici olarak binen çocukların yerine yapılmış o robot jockeyler. Birleşik Arap Emirlikleri patentli..

Alt 12-08-2011, 01:13
Üye

ALKA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Jockey robot var bir de. Hani deve yarışlarında develerin üstüne binici olarak binen çocukların yerine yapılmış o robot jockeyler. Birleşik Arap Emirlikleri patentli..

subhanallah ibretlik bir icad.o robotu yaptiran araptir ama yapan kesin koreli cinli yada japon bir firma filandir.500 sene sonra boyle forumlarda diyeceklerki ilk deve suren jokey robot musluman icadi su andaki robot teknolojisinin ilk oncusu
Alt 12-08-2011, 01:18
Astur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Astur Astur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Şu köşe yazısına bir bak derim, İslam dünyası ve Batı (aslında dünyanın geri kalanı ve Batı) arasındaki uçurumun nasıl ve neden oluştuğuna ilişkin güzel tespitler var:

http://www.milliyet.com.tr/2003/05/07/yazar/akyol.html

A skeptic is one who prefers beliefs and conclusions that are reliable and valid to ones that are comforting or convenient, and therefore rigorously and openly applies the methods of science and reason to all empirical claims, especially their own. A skeptic provisionally proportions acceptance of any claim to valid logic and a fair and thorough assessment of available evidence, and studies the pitfalls of human reason and the mechanisms of deception so as to avoid being deceived by others or themselves. Skepticism values method over any particular conclusion.
–Dr. Steven Novella, The New England Skeptical Society
Alt 12-08-2011, 01:19
pavelkalouda pavelkalouda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Smile

imansiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sozumu geri aldim neymis bu musluman ilim adamlari be)10 uncu yuzyilda atomu bulmuslar demek.

yok ilk optigi bulan ibni abbastir ilk fuzeyi bulan11 yuzyildan abdul kerim dalyandir filan bunlari gecin,mikrobu bulmus madem pasteurden evvel ,,,,neden hastaliklar icin 2011 yilinda hala hocaya gidip dua okutuyorlar?

mikrobu buldu madem o zaman ilk mikroskobuda aksemseddin icatlamis demek yada icatlamadiysa mikrobu neyle gordu?mikroplarin hastaliklara yolactigini neden aciklamadi mesela?mikroplar icin neden asi icatlamadi?

ilk oku bulanda meseka afrikali bir kabileden bir kisidir caglar once o zaman afrikalilar modern fuze sistemlerinin mucididir)

senin su azdigin klavenin plastiginden elektronik devresine kadar ustune oturdugun sandalyenin icindeki suntaya kadar ekraninin camina kadar bulmus adamlar.gelmis buraya copy paste liste asiyorsun.

arkadaşım adı üstünde 11yy da bulmuş diyosun..adam bulmuş nihayetinde. en önemli olan şeyi altyapıyı oluşturmuş. o zamanlar senin dehaların avrupalılar neredeydi acaba?

hacıya hocaya gidenlerden bana ne ben kendi düşüncelerimi ifade ediyorum burada. onlar gitti diye bütün müslümanlar da mı gidiyo sence mesela ben hacıdan hocadan hiç medet ummadım

ayrıca ilk mikrobu bulanın diğer herşeyi bulma zorunluluğu da yoktur heralde. istersen şu yazdığın klavyenin plastiğini de onlar bulsun

bir de ben o kadar buluşun hepsini ezberleyecek değilim. copy paste da olsun artık
Alt 12-08-2011, 01:26
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hangi 10. yüzyıl? Atom fikri taa milattan önceye gider atom Eski Yunan'da Filozof Demoktritos'un keşfidir.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 12-08-2011, 01:31
Üye

dogru birader adam 10 uncu yuzyilda atomu bulmus daha ne yapsin ben buldum siz ne yaparsaniz yapin artik hesabi)

o astigin listede sacma sapan seyler var.yok ilk bilimsel cografya kitabini yazan alim filan bunlar fasa fisodur.

bana buldugu atomu ispatla neyle bulmus nasil bulmus?o bulusuyla nukleer santral filan kurup ilk elektrigimi uretmis?atom bombasi yapip islamin avrupayi fethetmesinimi saglamis?

hadi gectim su anda her ulkenin tibbi bir gelismislik seviyesi var hic bir islam ulkesi su anda aids e care bulmak icin calisiyormu mesela?afrikanin yarisi su anda aids le bogusuyor,

20 yil sonra aids in asisi bulundugunda eminim ilk mikrobu bulan aksemseddindir dolayisiyla aidis asisi islam kokenlidir filan dersiniz siz.
Alt 12-08-2011, 01:42
pavelkalouda pavelkalouda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

senin baya bi icadın var galiba. yapılanları küçümsediğine göre

islam dünyasının aids ve kansere çare bulmak için çaba göstermediğini söylemen de gerçekten çok komik

adam atomu veya bilmem neyi buldu diye haaydii bakalım "bu gazla dünyayı kurtarmasını" falan mı bekliyosun ne bekliyosun anlamadım ki ?
Alt 12-08-2011, 01:52
Üye

pavelkalouda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
senin baya bi icadın var galiba. yapılanları küçümsediğine göre

islam dünyasının aids ve kansere çare bulmak için çaba göstermediğini söylemen de gerçekten çok komik

adam atomu veya bilmem neyi buldu diye haaydii bakalım "bu gazla dünyayı kurtarmasını" falan mı bekliyosun ne bekliyosun anlamadım ki ?
yok yok yanlis anlama bisey bekledigim yokda senin kirli donunu yikadigin deterjani bile adam bulmus sen kimyanin babasi abdul bin zeyyididir filan derdindesin.sen derken tum islam alemi.bana su anda senin yada muslumanlarin hayatlarinda cok faydasi olan olmazsa olmaz son 300 yilda yapilmis bir musluman icadi goster.birak atomu dunya haritasini bana benim hayatimi kolaylastiran hayatimi kurtaran filan bir icat goster,,,,???
Alt 12-08-2011, 01:52
Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Anti Anti isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu konuda müslümanların verebildiği örneklerin tarihlerine bir bakın, ondan sonra ilahi komedyayı anlayın.
Yapamıyoruz işte, bizim zihnimiz körlenmiş falan diyin, susun. Kabul edin.
600-700 yıldır "tık" yok anasını satayım.

Tanrı, insanı yarattı ve ona "yürü ya kulum" dedi, "ben artık yokum."

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil