Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-11-2006, 06:35
sodomo-- sodomo-- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Ali Sina 50 bin dolar ödül veriyor iddialarını çürütene

Ali Sina, Kanada'da yaşayan İranlı bir eski müslüman. İnternetteki en azılı anti-islamcı olarak biliniyor ve polemikleri ile meşhur oldu ve belkide anti-islam alanında en geniş kapsamlı web sitesinin sahibi. Diyebilirm ki adeta islam dünyasının baş belası oldu son yıllarda ve sayısız ölüm tehdidi alıyor hem de ciddi ciddi, kellesine ödül bile koyulmuş durumda...O kadar ateşli bir anti-islamcı ki, kendisini Muhammed aleyhine öne çıkarttığı iddialarına cevap verebilecek ve onu polemiklerinde dize getirecek olan bir müslüman bulursa ona 50.000 usd ödül vereceğini ilan etti.

http://www.faithfreedom.org/challenge.htm

İddialarını (ing.) olarak şöyle sıralıyorum (şimdi Türkçesi uygun kaçmaz)

a rapist
a pedophile
an assassin
a mass murderer
a ruthless torturer
a terrorist (I have been made victorious through terror)
a lecher
a misogynist
a narcissist
a thief and plunderer
a cult leader
a mentally deranged (was paranoid, heard voices, hallucinated of seeing jinns, Satan and angels, used to think he had sex with his wives when he did not, suffered from depression and had suicidal tendencies).

Diyor ki: "Bu iddialarımı çürütecek olan var ise 50.000 usd yi hemen vereyim..."

Peki ama nasıl ispatlanacak tezlerinin çürütüldüğü ?

"Bakın benim polemiklerime, bana karşı ciddi bir anti-tez getiren bir islamcı oldu mu şu ana kadar görün" diyor...Bütün tartışmaları internet üzerinden yürütüyor ve herkes polemikleri görebilir ve yorum gönderebilir ve gönderilen her yorumu da mutlaka sayfalarına koyuyor.

Son polemikleri arasında bizim "Kuran'a dönüşçümüz" Edip Yüksel de var iyi mi ?

http://www.faithfreedom.org/debates/EdipYuksel.htm

Bir ara sizin için Edip Yüksel ile yaptığı polemiği Türkçe'ye çevireceğim...

Benden söylemesi, müslüman kardeşlerimiz için büyük bir fırsat. Hem bir kafirin ağzının payını verecekler hem de 50 bin doları cebe indirecekler.

Yok mu ingilizce bilen bir müslüman kardeşimiz ?

Doğrusu ben eğer müslüman olsaydım hiç durmaz katılırdım onun polemiklerine...

İngilizce bilen Boğaziçi ve Bilkent mezunu Nurcu ve Adnan hocacı, takım elbiseli, ipek kravatlı, deri ceketli ve bilumum bilimsel yaratılışçı tezlerini Türkçe'ye çevirerek yüzlerce web sitesi kuran mürekkep yalamış, görgülü, bilgili ve saygılı müslüman kardeşlerim. Verin şu din düşmanının ağzının payını !! Yoksa entellektüel gücünüz sadece "içeridekilere" mi yetiyor ? Hadi göreyim sizi.....

Not: Akadmisyen olmayanlar ile polmemiğe girmiyor çünkü milyonlarca müslümandan polemik teklifi alıyormuş ama akademisyen olmayanlar da onun iddialarını çürütecek tezlerini toplu olarak yazıp http://www.faithfreedom.org/forum.htm forum linkine gönderebilir. Eğer görüşleri sağlam bulursa orada polemiğe girecekmiş...
Alt 22-11-2006, 06:45
jayjay jayjay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Ali Sina 50 bin dolar ödül veriyor iddialarını çürütene

bir de bu sitede islamic book diye bir karikatür kitabı var. Resullulahın karikatürlerini, hadisler, ayetler eşliğinde çizmişler.
Alt 22-11-2006, 06:53
Üye

Adam tam psikopat olmuş bu yolda Jayjay
Ama ben onun zayıf bir tarafını biliyorum, eğer akıl eden olursa oradan yaklaşırsa işini bitirebilir. Tabii ateistler için geçerli bu söylediğim...
Alt 22-11-2006, 07:03
Üye

Ateistler neden işini bitirebilir? ben yazılarını okumadım, biraz zamanımı alır... Boş vaktimde okuyacam.
Alt 22-11-2006, 07:03
Üye

Bak mesela bizim bu siteye fazla müslüman uğramaz ve gelenlerde genellikle "Kuran'a dönüşçü" tayfadan olur, niye ? Çünkü dinlerini savunacak durumda değiller de ondan...Kuran'a dönüşçüler'de keyfi bir şekilde attılar çöpe bütün kaynakları ve yükleri hafifledi ya, bol keseden atıp tutuyorlar yeni bir şey keşfetmişler gibi ama kendi kendilerini komik duruma düşürmekten başka bir işe yaramıyor bu. Hele hele "kelimelerle oynama" saplantıları yok mu, katıla katıla gülüyorum çoğu zaman...Yabancı linklerde de boy gösteriyorlar dinlerini savunmak için ama nafile...Bence teoride islam havluyu atmıştır. *Savunuulacak bir tarafı yoktur.
Alt 22-11-2006, 07:06
Üye

Ateistler işini bitirebilir çünkü adam Eski Ahit ve Yeni Ahite tam bağlı ve onların çok insancıl olduğunu söylüyor...Olur mu ? yani müslümanları gerçeği görememekle suçlarken kendisi de kendi dininde göremiyor...

Bir dindarın diğer bir dindarı eleştirmesi de hiç o kadar kolay değil hani
Alt 22-11-2006, 07:15
Üye

Adamın şu anda bir dinsel inanışı var mıymış?
Alt 22-11-2006, 07:20
Üye

Var tabii. Hristiyan hem de koyu bir Hristiyan. İslam'dan dönme bir Hristiyan ve zannımca bu ona bayağı avantaj sağlıyor Kanada'da...Muhtemeldir ki, itiyorlar arkadan....
Alt 22-11-2006, 15:11
Üye Değil

Sodomo,
Ben adamı dinsiz biliyordum. FaQs sayfasında oyle yazıyordu. Niye İslam'a saldırıyorsunuz soruna ben dinsizim ama İslam var olan dinler içerisinde en saldırgan ve zararlısı ondan ona saldırıyorum demişti.

Tabi kontrol etmem lazım tekrar siteyi. Vaktim olunca bakarım.
Alt 22-11-2006, 15:30
Üye Değil

Dayanamadım baktım siteye

Adama sormuşlar; Siz hangi dini öneriyorsunuz peki diye...

O da Krisnamurti'den bazı alıntılar yapıp şu cevabı vermiş;

"If you look for meaning in life, don’t look for it in religions. Don’t go from one cult to another or from one guru to the next. You can expend all your life or look for eternity and will find nothing but disappointment and disillusionment. Look instead in service to humanity. You will find “meaning” in your love for other human beings. You can experience God when you have helped someone who needed your help. The only truth that counts is the love that we have for each other. This is absolute and real. The rest is mirage, fancies of human imagination, and fallacies of our own making."

Kabaca çevirmek gerekirse,

"Hayatta anlam arıyorsanz dinde aramayın,bir tarikattan başkasına gecmeyin,bütün hayatınız boyunca sonsuzlugu arayıp durabilirsiniz, hayalkırıklıgından ve ilüzyondan başka bişi bulmazsınız.İnsanlıga hizmete bakın.Anlamı insanları sevmede bulacaksınız. Tanrıyı yardımınıza ihtiyac duyan bir insana yardım ederken tecrube edebilirsiniz.Tek gercek birbirimize duydugumuz sevgidir ve bu kesin gercektir. Gerisi insan hayalgucunun fantezisi ve kendi uydurmalarıdır."

Bence adam dinsiz.

Sevgiler...

edit: Linki vermeyi unutmuşum.

http://www.news.faithfreedom.org/ind...e=FAQ&id_cat=3

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil