Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-10-2013, 11:39
AbdullahAbdal AbdullahAbdal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Hirİstİyan ve musevİler aptal olabİlİr mİ?

İslamın Müslüman olmayanları Öldürme emri ortadayken,
Dünya Müslüman oluncaya kadar durmaksızın savaşın yokedin diye ayeti varken,

Canıyla malıyla Cihad etme ayetleri bolca bulunurken.
Yani kısacası Müslümanların Hristiyan ve Musevileri katletmek yokedip öldürme isteği bu kadar açık ortadayken...

Hristiyan ve Museviler neden bilim sayesinde buldukları ilaçları ve aşıları ölmemeleri için Müslümanlara verirler?

Herşey Allahtansa hastalığınızada çareyi Allahınız bulsun deyipte ölüme terketmezler?

Hristiyan Devletler Müslümanlara bu ilaçları vermemiş olsalardı. ortadoğu çöllerinde insan nufusu kalmayabilirdi.

Hatta hastalıkların yaygınlaştığı son yüzyılda yaptıkları tıbbi buluşları müslümanlara vermeseler, Müslüman görmek için müzelere gitmek gerekebilirdi..

Peki kendilerini öldürmek ve cihad için can atan bu insanlara neden ilaç ve aşılarını verdiler?Neden yaşatmaya çalıştılar?
Neden Müslümanların salgın hastalıklarla yok olmasına izin vermediler?
Neden islam dininin yokolmasını istemediler?

Hıristiyan ve Museviler salak mı?
Yoksa işin içinde bilmediğimiz bir şey mi var?

Bu konuda düşüncesi olanların görüşünü alalım lütfen..
Bana çok mantıklı gelmiyor.
Çünkü Tersini düşünelim.. Müslümanlar aynı imkanları bulsalar değil ilaç ve aşıları vermeyi Müslüman olmayanları bir kaşık suda boğarlardı.

Gerçekten aptal mı bunlar?
Değillerse nedeni ne?
Alt 07-10-2013, 12:07
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Sn. AbdullahAbdal;

Sizin harâretle karşı olduğunuz şey İslâmın teorisi/öğretileri mi; yoksa müslümalar mı ?
Çünki ikisi tamâmen farklı birer olgu.
Alt 07-10-2013, 12:26
cenkvarol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cenkvarol cenkvarol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu konuda inanç sahibi olan tarafların çok katı kurallarının olduğunu sanmıyorum. Yani topluluk arası ilişkilerde karşı tarafı öldürmeden evvel onun inancını değiştirip kendi tarafına katmak gibi bir yol da var. insanoğlu kutsal kitabında yazsın veya yazmasın ilk tercihini öldürmekten yana kullanmak istemez, ikna yolunu denemek ister sonuç alamazsa da kestirip atmak yerine bunun zamanla olacağına inanır. ölüm kendi toplumu ve inancı için bir tehdit olması durumunda ise tabi ki işler değişir ve savaş kaçınılmaz olur.

İkincisi yaşama ömrünün daha fazla uzamasını sağlayan bilimsel ilerlemlerin altında dinin tapularından kurtulup kendisini insanlığa adamış olan bilim adamlarnın payı da az değil. Bu tür bilimsel ilerlemelerin sadece belli bir dinin tapusu altında kalmasına sanırım en başta bu insanlar karşı çıkardı.

üçüncüsü ise belki de işin en önemli olan tarafı kapitalist bir ekonomi sistemindeki kar arzusu, eğer Avrupa'da herkesin altındaki araba sayısı ikiye çıkmış ve talep sorunu doğmuşsa ürettiğin minübüsü Ürdün'e satmak zorundasın, yoksa o aracın o ülkede bir ambulans olarak kullanılıp kullanımayacağına bakmazsın. önemli olan kardır, aynı şey ilaç sektörü için de geçerlidir, sürekli üretimi sağlanan ilaçların elde kalmayıp satışının olması için ölülerden çok yaşayan hastalara ihtiyacın olacaktır. yiyecek, giyim ve silah sektörü dersen aynı mantık daha doğrusu zorunluluk onlarda da geçerlidir, satıp kar etmek ve kendi çalışan insanının karnını doyurmak için ürettiğin malın talebi olması gerekir, müslüman dünyasındaki açlık, yoksulluk ve savaşlar bu talebi ve tüketimi sağlamak adına yok edilmesi değil tam terine korunması gereken bir alandır.

"İslamı yanlış yaşıyorlar" değil, doğrusu "İslam yanlış, yaşanılmıyor." CENKVAROL

http://hakikatbununneresinde.blogspot.com/
Alt 07-10-2013, 15:04
Üye

Vefik Sami´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn. AbdullahAbdal;

Sizin harâretle karşı olduğunuz şey İslâmın teorisi/öğretileri mi; yoksa müslümalar mı ?
Çünki ikisi tamâmen farklı birer olgu.
Benim sorduğum soruyla Alakası varmı?
Bu Adamlar salakmıki buluşlarını Kendini öldürmek için yeminli insanlara veriyorlar..
Yoksa başka düşünceleri mi var?
Bunudamı düşünemiyorsunuz?
Alt 07-10-2013, 15:11
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn.cenkvarol;güzel açıklamış..Ek olarak birşey demeye gerek yok..
Alt 07-10-2013, 15:12
Üye

cenkvarol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu konuda inanç sahibi olan tarafların çok katı kurallarının olduğunu sanmıyorum. Yani topluluk arası ilişkilerde karşı tarafı öldürmeden evvel onun inancını değiştirip kendi tarafına katmak gibi bir yol da var. insanoğlu kutsal kitabında yazsın veya yazmasın ilk tercihini öldürmekten yana kullanmak istemez, ikna yolunu denemek ister sonuç alamazsa da kestirip atmak yerine bunun zamanla olacağına inanır. ölüm kendi toplumu ve inancı için bir tehdit olması durumunda ise tabi ki işler değişir ve savaş kaçınılmaz olur.

İkincisi yaşama ömrünün daha fazla uzamasını sağlayan bilimsel ilerlemlerin altında dinin tapularından kurtulup kendisini insanlığa adamış olan bilim adamlarnın payı da az değil. Bu tür bilimsel ilerlemelerin sadece belli bir dinin tapusu altında kalmasına sanırım en başta bu insanlar karşı çıkardı.

üçüncüsü ise belki de işin en önemli olan tarafı kapitalist bir ekonomi sistemindeki kar arzusu, eğer Avrupa'da herkesin altındaki araba sayısı ikiye çıkmış ve talep sorunu doğmuşsa ürettiğin minübüsü Ürdün'e satmak zorundasın, yoksa o aracın o ülkede bir ambulans olarak kullanılıp kullanımayacağına bakmazsın. önemli olan kardır, aynı şey ilaç sektörü için de geçerlidir, sürekli üretimi sağlanan ilaçların elde kalmayıp satışının olması için ölülerden çok yaşayan hastalara ihtiyacın olacaktır. yiyecek, giyim ve silah sektörü dersen aynı mantık daha doğrusu zorunluluk onlarda da geçerlidir, satıp kar etmek ve kendi çalışan insanının karnını doyurmak için ürettiğin malın talebi olması gerekir, müslüman dünyasındaki açlık, yoksulluk ve savaşlar bu talebi ve tüketimi sağlamak adına yok edilmesi değil tam terine korunması gereken bir alandır.
Hem salak olabilirler, belki de değiller gibi bişey olmuş bence bu konuda net görüşler sunalım.. Belki bir gerçeği ortaya çıkaracağız..
Belkide biz Ateistlerin işine yarayacak bir görüş ortaya çıkabilir.

Evde sivrisinek dolu, sinek ilacıda var..Ama adam sinekilacı sıkmak yerine Sivrisinek ölmesin diye önlerine bal koyuyor neden?
Alt 07-10-2013, 15:28
Üyeliğini Sonlandırmış

AbdullahAbdal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim sorduğum soruyla Alakası varmı?
Bu Adamlar salakmıki buluşlarını Kendini öldürmek için yeminli insanlara veriyorlar..
Yoksa başka düşünceleri mi var?
Bunudamı düşünemiyorsunuz?
Ben ne dediğinizi, ne anlatmaya çalıştığınızı gâyet net anladım da; siz benim yazdığım iki satırı anlamazlıktan geliyorsunuz. Yazdıklarınız içinde ilaç ve aşı var. Sâdece silahtan söz etmiş olsaydınız, o zaman benim tepkim daha farklı olurdu.

Selâhaddin Eyyubi, Kudüs'ü geri almak için gelen ve bu esnâda hastalanan İngiltere kralı Ricahrd'a özel hekimıni gönderir.

Şimdi sizin mantığınıza göre Selâhaddin Eyyubi "aptal" mıdır ?
Müslümanlar bir "aptal"ı mı övmektedirler.
Kezâ müslümanlar bu övgüleri nedeniyle "aptallık"mı etmiş oluyorlar ?
Alt 07-10-2013, 15:37
Üye

NOLAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn.cenkvarol;güzel açıklamış..Ek olarak birşey demeye gerek yok..
"bu konuda inanç sahibi olan tarafların çok katı kurallarının olduğunu sanmıyorum."

Sayın cenk varolun bu cümlesi , İslamı iyi bilmedikleri için kendilerine cihad ilan edildiğini ve onlarla dost olmayın ayetlerini bilmediklerini hatta ellerinde olsa bir kaşık suda boğacaklarını bilmediklerini ... o nedenle de katı kuralları olmadığını ima ediyor..

aynı görüştemisiniz?
Alt 07-10-2013, 15:45
Üye

Vefik Sami´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben ne dediğinizi, ne anlatmaya çalıştığınızı gâyet net anladım da; siz benim yazdığım iki satırı anlamazlıktan geliyorsunuz. Yazdıklarınız içinde ilaç ve aşı var. Sâdece silahtan söz etmiş olsaydınız, o zaman benim tepkim daha farklı olurdu.

Selâhaddin Eyyubi, Kudüs'ü geri almak için gelen ve bu esnâda hastalanan İngiltere kralı Ricahrd'a özel hekimıni gönderir.

Şimdi sizin mantığınıza göre Selâhaddin Eyyubi "aptal" mıdır ?
Müslümanlar bir "aptal"ı mı övmektedirler.
Kezâ müslümanlar bu övgüleri nedeniyle "aptallık"mı etmiş oluyorlar ?
Selahaddin eyubiyi eleştirmek için,,
Hristiyanlıkta aynı Kuranda olduğu gibi öldürün katledin yokedin ayetleri var mı?
eğer varsa yanıtım evet..

Selahaddin eyyubinin salak olduğunu değil.. o olayın gerçek olmadığını biliyorum..gerçek olduğunu iddia edersek..o zaman selahhain eyyubinin amacı neydi ? diye araştırırız..

Bütün buluşları Müslümanlar yapsaydı..El kaide Hristiyan ve Musevilere ilaç nakliyatcılığı işinemi başlardı diyorsunuz?

Burda dizi filim yazmıyoruz insanların duygularını sömürmek için..
Gerçeği arıyoruz..
Alt 07-10-2013, 16:02
Üyeliğini Sonlandırmış

Selahaddin eyyubinin salak olduğunu değil.. o olayın gerçek olmadığını biliyorum..gerçek olduğunu iddia edersek..o zaman selahhain eyyubinin amacı neydi ? diye araştırırız..
Öyleyse, Hrsitiyan ve Mûsevilerin de amacını araştırmanız gerekmez miydi ?
"Aptal" olduklarına hükmetmeden evvel ?

Burda dizi filim yazmıyoruz insanların duygularını sömürmek için..
Gerçeği arıyoruz..
Dizi filmlerin dahi, kendi içinde işleyen bir mantığı vardır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil