Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-10-2008, 18:34
katre_07 katre_07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

katre_07 - MSN üzeri Mesaj gönder

sanırım şaka yapıyosun madem tartışmamızı duzeylı kıldık..bu şaka da ınsanı olan her şey gıbı kabulum..

farklı anlamlara burunebılmekle beraber..genel olarak evrıme ınanan yaratılışçı düşüncedir..

doğada olanları okumaktır..(zamanında ılk ınen kelıme olan oku kelımesını en guzel şeklıyle kuran daha tam olarak ınmemışken ve okunacak bır kuran dahi ortada yokken(işte alın sıze bır çelişki daha(!)Allahın murad ettığını en guzel şeklıyle anlayan peygamberın bıze oğrettiği şeklıyle doğayı okumaktır...

evrim olsun olmasın bu kaınattakı tasarımdan bahsedılırse eğer, doğadakı her şeyde Allahın lutfunu hıkmetını sanatını kudretını hayranlıkla anlamaktır,anlamaya çalışmaktır tum yaratılmışlarda olan onun ımzasını gormektır vb..dıyebıleceğim kışilere gore değişen ilginç bır kavramdır....
Alt 13-10-2008, 18:53
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

"genel olarak evrıme ınanan yaratılışçı düşüncedir" ilginç.! İlginç diyorum geçenlerde bir başka "yaratılışçı" arkadaşa söylediğim "eninde sonunda evrim vardır ama bu süreci yönlendiren bir tasarımcı vardır" a geleceksiniz iddiası için ilk örnek (en azından forumumuzda) oldunuz.

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 13-10-2008, 19:05
Üye

bunu ayrı bır konuya yazmıştım:

evrıme ınanmıyorum..
evrıme ınansaydım yıne tanrıya ınanırdım..
ayrıca evrıme ınanan aynı zamanda tanrıya ınanan bır çok ınsandan haberdarım..
tanrıtanımaz olan ınsanları da anlamakta guçlık çekıyorum..

gıtmem lazım yurtta yemek kalmıcak şimdi..
Alt 15-10-2008, 03:55
simson simson isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

zaten bu belgeselde dr. miller da inanıyo tanrıya ve evrime. Evrimi dine karşı kullananlar bilime hizmet etmiş olmazlar. aksine bilime iyice darbe vururlar bilim ateizme kurban ediliyor bilin ki bu yönde en büyük darbeyi dinciler vurur
Alt 15-10-2008, 05:30
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Neden mutlaka bir şeye inanmak zorunda hisediyorsunuz kendinizi. İnanmak degil bilmek önemli. Ögrenebilmek önemli.

İnsan inanmamalı, bilmeye ögrenmeye çalışmalı. Kabuller inanç temelinde degil kanıtlar temelinde olmalı.

Bir şeye inandıgınız zaman artık sizin için sorgulama bitmiştir. Bunun tanrı ya da evrim ya da herhangi bir şey olması farketmez. İnanç sorgunun önünde engeldir. Bir kere inanmaya başladınız mı, sadece inancınızı teyit edecek kanıtları aramaya, kabul etmeye, aksi kanıtları çarpıtmaya başlarsınız. Bilim adamları içerisinde de bunun pek çok örnegi bulunabilir. İnaç ile kalkan insan mutlaka yanılmaya mahkumdur. Nesnelligini kaybetmiştir çünkü.

Dogru yaklaşım öngörü olmalıdır. Öngörü gözlem, deney ve kanıt aramayı gerektirir. Bu da herzaman yeni öngörülere gebe olmak demektir.

Ben evrime inanmıyorum, tanrıya da inanmıyorum. Evrimin dogru oldugunu hemen her konuda görüyor, yaşıyorum. Henüz aksini kanıtlayan bir ipucuna rastlamadım. Memelilere bir göz gezdirdigimde tüm ortak noktalara baktıgımda evrimin bir gerçek oldugunu, hepimizin ortak atadan geldigimiz hissedebilmek pek de zor olmasa gerek.

Bir tanrıya ise inanmamı gerektirecek bir kanıta rastlamadım henüz. Bir tanrıyı ya da yaratıcıyı belki öngörebilirim, bu mantıksız degil. Ama bu yaratıcı benden bir şey istemiş olamaz, bazı insanları peygamber yapmış olamaz. Tarihsel veriler bunun tam tersi çünkü. Muhammedi peygamber olarak ve tanrısını tanrı olarak göreceksek, neden Zerdüştü peygamber ve Ahura Mazda'yı da tanrı olarak göremeyecegimizi izah etmek durumundayız. Ya da neden Sargon'u peygamber ve İştarı da tanrıçası olarak görmemiz gerektigini izah edemeyiz. İnsanlık tarihinde, her devlet kuruluşunda bu kutsallık , egemenin kutsal olması istisnasız yaşanmıştır. Tanrıdan güç almayan bir egemen ilk çag toplumlarında yoktur. O halde burada neden diye sormamız gerekiyor.

Neden tüm devlet kurucuları tanrısaldır. Neden kendi tanrıları onlarla mutlaka konuşmuştur. Ve neden bu konuşmaların hiç bir şahidi yoktur. Neden hep devlet erki tanrıya dayanılarak elde edilmiştir. Bu sorulara mantıki cevaplar veremeden Muhammede geçemeyiz. Bu sorulara verilecek mantıki cevapların ise Muhammedi kapsamaması için hiç bir sebep yoktur.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 15-10-2008, 13:50
simson simson isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

işte bu açıklamalardan dolayı kimse evrime inanmıyor ve bilinçaltında yatan din karşıtlığı zeytinyağının altındakinin aslında zeytinyağı olmadığını hemen bize teşhir ediyor sizin evrimden kastınız dinsizlik aslında dini kesime hiç de kızmamak lazım siz böyle davrandıkça evrimin kabul görmemesi çok normal halbuki siz bilimle dini ayrı kefelere koyup birbirine düşman etmeseydiniz herkes inanacaktı hem tanrıya hem de aksi!!!!! ispatlanana dek evrime. bugün bilim adamları sizin yüzünüzden evrimi koruma altına aldı evrimi savunmanın aslında gerçekten evrimi değil bilimselliği savunmak olduğunu anlatmak için evrimi savundular evrimin yüzde yüz doğru olduğunu savundukları için değil burası çok çok çok çok önemli bir nokta. bugün evrim bilimselli korumak için savunuluyor ve ben de bunun sonuna kadar arkasındayım fakat sonuna kadar da müslümanım diğer sorularına gelince bunların evrimle alakası yok sapla samanı karıştırmayalım konuyu dağıtmayalım saygılar....
Alt 15-10-2008, 14:18
Üye

ınsan bılır bıldığını bılır bıldıklerını bılır bıldıkçe bılır bıldıklerınce bıldıklerını bılgılerını bılır bıldığini bılgisiyle bılır..

ve sonra ınanır..

burası en uç noktadır ve gerçek mu mın bılmeden asla ınanmaz..

yanı ınanmak bınbır bılmekten geçer..bın bırı bıldıkten sonra ıstesende ıstemesen de artık ınanırsın.

kutlu olsun sana.

Konu katre_07 tarafından (15-10-2008 Saat 19:49 ) değiştirilmiştir.
Alt 04-11-2008, 01:33
judas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
judas judas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Harun Yahya'ya gülüyorlar, Türkiyeyi rezil etmiş utandım
Alt 09-11-2008, 03:47
karadenizli karadenizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

''Tesadüf, cahilliğimizi örttüğümüz bir kelimeden başka birşey değildir.''
Alt 19-11-2008, 05:11
kibritci kibritci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

karadenizli piyangonun sana çıkması belki tesadüftür ama piyangonun basılmış her hangi bir bilete çıkması tesadüf değil zorunluluktur. Olasılık ve tesadüf aynı şey değildir unutma.

Önerilen Siteler