Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-09-2008, 06:11
Black_TIGER Black_TIGER isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart ateistlerin adaleti

surekli yasak aliyorum sebebi de hakaret mis .kendi yaptiklari ne ateistlerin burda yazdiklari hakaret dolu sozler.((
Karlı Kayın´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah varsa; yanımıza muhammet peygamber ve isa peygamberi de alıp dörtlüyü tamamlar, süper OKEY oynarız.

Bak söyliyeyim; ben bunların üçünü de üterim.
(karli kayin bunu yazan)

sonrada tanridan adalet bekleyen adaletsiz kisiler.tanrinin adaletini gormuyormusun hala sen yok sayiyorsun ben varoldugna inaniyorum ama ikimizde burda rahat yazabiliyoruz.sen sen inanmiyorsun allahın verdigi gozle okuyorsun bende sende benim gibi isitiyorsun ikimizde ayni yemekleri yiyoruz ..daha ornek vereyimmi.nerde tanrinni adaletsizligi

Konu Black_TIGER tarafından (15-09-2008 Saat 06:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 15-09-2008, 11:58
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

biz sizin kişisel haklarınıza hakaret etememekteyiz ama bizim için olmayan bir varlığa nasıl hitap edeceğimizin öçlçütüde siz değilsiniz.. adalet dağıtmaya mı başlıyacaksınız eğer sizde tnrınız gibi yapacaksanız biz bu eşitsizliğimizden memnunuz!
sizin eşitliğinizi biliyoruz!!

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 15-09-2008, 12:34
serüvenci serüvenci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

black_tiger,

öncelikle karlı kayının yazdıklarını hakaret olarak kabul etmediğimizi belirtmeliyiz. hoşuna gitsin veya gitmesin bu bir espridir, hakaret içermeyen bir espridir. sitemizde özellikle peygamber dediğiniz kişilere ve olmayan allaha; hakaret ve küfür edilmemesine dikkat ederiz. bu konuda kesin ve kati bir yaklaşımımız vardır. bunun yanı sıra kişilere hakaret edilmemesi gereğini de vurgularız. yalancı, ahmak vs. gibi ithamlar veya hakaretler istenilmeyen sürtüşmelere neden olacağı için söylenmemesi taraftarıyız. taraftarı olmadığımız davranışlar sergilendiğinde de ateist veya inanır olmasına bakmadan adaletimizi uygularız. adaletimizi merak ediyorsanız verdiğim linki inceleyebilirsiniz.

http://www.turandursun.com/forumlar/...t=4930&page=18

ayrıca eğer rahatsız olduğunuz bir mesaj var ise her mesajını üstünde görüğünüz üçgen içinde ünlem işaretini kullanarak şikayet edebilirsiniz. eğer şikayetinizde haklı iseniz kesinlikle gereken yapılacaktır.

saygılarımla.
Alt 15-09-2008, 13:11
çakırcalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
çakırcalı çakırcalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Black_TIGER´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
surekli yasak aliyorum sebebi de hakaret mis .kendi yaptiklari ne ateistlerin burda yazdiklari hakaret dolu sozler.((
(karli kayin bunu yazan)

sonrada tanridan adalet bekleyen adaletsiz kisiler.tanrinin adaletini gormuyormusun hala sen yok sayiyorsun ben varoldugna inaniyorum ama ikimizde burda rahat yazabiliyoruz.sen sen inanmiyorsun allahın verdigi gozle okuyorsun bende sende benim gibi isitiyorsun ikimizde ayni yemekleri yiyoruz ..daha ornek vereyimmi.nerde tanrinni adaletsizligi
Sayın Black_TIGER;
Karlı Kayın adlı arkadaşın yazısında şahsen her hangi bir hakaret göremedim. Eğer kastettiğiniz üslup ve sizin değer yargılarınız ölçüsünde saygısızlıksa, yanılıyorsunuz. Bu sitede sizin değer yargılarınıza; tanrı, peygamber gibi kavramlara sizin kadar sahip çıkılacak, saygı gösterilecek olsaydı, sitenin bir anlamı kalmaz, katılan herkesin müslüman olması beklenirdi. Bir ateistin tanrıya veya Muhammet'e sizin kadar saygı duymasını, sahiplenmesini sizin mantığınız alıyor mu?

Ben, inanan birçok üyenin yazılarında özellikle ateistlere karşı çok daha ağır sözlere rastladım (akılsızlar, ahmaklar ve özellikle kafirler gibi). Bunlara da bir yaptırım uygulanmıyor sanırım. Kaldı ki, bir insanın sırf ateist olduğunu söylemesi dahi, siz müslümanlara göre "kafir" olmasına yetiyor ki, şu durumda kimse ateist olduğunu dahi söylemesin, çünkü islama "küfür" etmiş oluyor.

Ben, "Halaya giren mendil sallar" demiyorum, varın mendil sallamayın; ama, "Hamama giren terler" diyeceğim. Bu siteye giriyorsanız, bu tür sözleri, esprileri sık sık göreceksiniz ki, bunları ayrıca tahkir unsuru olarak değerlendirmemeye çalışın. Çünkü yukarıda da vurgulamaya çalıştığım üzere, sitenin varlığı dahi, siz inananlara göre hakarettir. Ne yapılmasını bekliyorsunuz, site kapansın mı?
Alt 15-09-2008, 19:28
Aydınus
Üye Değil

Din ve dinin ileri sürdükleri günümüz insanına komik gelir .

Her türlü dogmanın zararına karşı bağışıklı olan ateistlere ise hepten komik gelir .

Mizah , dinin içerisinde vardır .

Turan Dursun da bu duruma sürekli vurgu yapmış , fakat dinciler tarafından sürekli olarak insanların maneviyatı ile alay etmekle suçlanmıştır .

Bazı arkadaşlarımızın böyle bir üslup seçmesi nedense bazılarını çok kızdırıyor .

Hiç kızmasınlar !

Her saçmalığı ciddiye almak gibi bir zorunluluğumuz yok .

İşte size bir İbrahim hikayesi :

İbrahim , Allah'a söz vermiştir ; bir erkek evladı olursa onu Allah'a kurban edecektir .

Adını İsmail koyduğu evladı büyüyünce onu kesmek amacıyla tepelere biryerlere götürür .

Oğlu İsmail ise durumun farkında ve bilincindedir .

İbrahim , İsmail'in gözünü bağlar , fakat kesmeye de tereddüt eder .

Oğlu İsmail ise babasına şöyle seslenir :

- Babacığım ; içindeki evlat sevgisi seni Allah'a olan vaadinden caydırmasın .

( Olayın bundan sonrasını ele almaya gerek var mı bilmiyorum ; bilirsiniz , bıçak İsmail'i kesmez , İbrahim bıçağı taşa çalar , taş ikiye ayrılır . Bıçak işte bu derece keskindir . Sonra bıçağı tekrar İsmail'in boynuna çalar , gel gör ki gene kesmez . Böyle böyle derken gökten melekler kurbanlık hayvan getirirler ve bundan sonra da Allah'a kurban kesme geleneği oluşur . )

Yukarıda mavi renkle işaret ettiğim yere bakınız lütfen . Her cami köşesinde böyle anlatmazlar mı ?

Anlatırlar .

Yahu , bu insanlar nasıl insanlardır ki , hiç mi hiç düşünmezler .

Bir insan , hem de öz babası tarafından nasıl bu kadar kesilme meraklısı ve heveslisi olur da ''babacığım ; içindeki evlat sevgisi seni Allah'a olan vaadinden caydırmasın '' sözleriyle bir anlamda ''beni iyice bir kes baba'' manasında sözler sarfedebilir ?

Bu baba nasıl bir babadır ki , sırf Allah'a söz verdi diye evladını hem de ciddi ciddi kesmeye kalkışabilir ?

Bu nasıl iştir ki , o anda gökten melekler gelir ?

Ha sahi ; bu melekler nedir ?

Cinler , periler , bilmem nemne uğursuzlukları ...

Ne yani ; böyle şeylere inanmıyoruz diye mi maneviyat düşmanlığı yapıyoruz ?

Soruyorum ; ben şimdi size CİDDİ CİDDİ bir cadı hikayesi anlatsam inanacak mısınız ?

Yani oldukça çirkin görünüşlü bir cadının kazanlarda yüzlerce otu kaynatıp insanlara kötülük edeceğine ?...

Ve cadının aynanın karşısına geçip '' ayna ayna , söyle bana ; bu dünyadaki en en güzel kadın kim ? '' diye sormasına ...

Ayna konuşuyor :

( Masal bu abi , elbetteki konuşacak . Hem konuşmayan ayna mı var ?! )

- En güzeli sensin ama , senden daha güzeli de var .

Şimdi birileri size bu cadı hikayesini CİDDİ CİDDİ anlatacak ve siz de hiç sorgulamadan ciddi ciddi kabul edecek ve hatta çeşitli dinsel rituellere girişeceksiniz öyle mi ?

İnsanlar halinize gülmez mi o zaman ?

Bu durumda gülen mi suçlu , kendini böyle komik duruma düşürenler mi ?

Holölo hölölö diye dans eden Afrika yerlilerinin günah çıkarma ayinine de inanın ve huşu içerisinde dinleyin o halde . Yorum yapmayın sakın , yoksa maneviyata hakaret olur sümme haşa !

Otobana çöküp de trafiği tıkayan ineğe ''ulan inek , kalk şurdan , millet işine gücüne gidecek , ayıp oluyor ama '' dahi diyemeyen ve ineğin kendi keyfi icabınca otobanı terkedinceye kadar bekleşen Hintlilere de saygı duyalım , tek çift laf etmeyelim , e haliyle onlarınki de inanç .

Bildiğimiz timsahı tanrı bilen Afrika yerlilerine saygı duyalım .

( Yorum yok , kafirleşmeyelim lütfen ! )

Ganj Nehri'nde yıkanıp da günahlarından arınacağına inanan Hintliye de tek çift laf etmeyelim , zira bizimkiler de bir Hac ziyareti ile günahlarından o saat arınıyor !

Şeytan taşlamayı oldukça mantıklı bulalım ; görünmeyen soyut şeytanı , görünen somut taşlarla taşlayan insanları bağrımıza basalım , ''Allah bize de nasip eder inşaallah'' diye daha bir de duacı olalım !

Din , su içmemizden tut da yemek yememize varıncaya kadar , tuvalette defi hacet gidermemizden tut da taa yatak odamıza kadar AB normları gibi normlar dayatsın , biz de ciddi ciddi inanalım , inanmıyorsak da inanır görünüp riyakarlık yapalım , yeter ki maneviyata helal gelip maneviyatlı arkadaşlarımız üzülmesin , o hassas narin kalpleri incinmesin !

Yok yok ; en iyisi biz siteyi kapatıp gidelim .
Alt 15-09-2008, 22:05
Üye

Standart Birde soyle dusunun bunu

Bakin soyle diyelim dini ateistligi herseyi bir an icin bir kenara birakalim .biraktiniz mi tamam simdi verecegim ornegi bir dusununun.

Konumuz ataturk olsun bilindigi uzere ataturk kurtulus savasini baslatmis duzenli ordular kurmus halki toplamis ve turklere kin kusan ordulari bozguna ugratmis ve bugunku ozgurlugumuze kavusmamizi saglamistir .yunanli ataturku sevmez ve iftira atar ve turkler nasil sinir olur gider o yunani orda bulur.ama o yunan kendine gore haklidir iftira atarken oyle degil mi ?

Sizin yaptignizda buna benzer iste .inanmiyorsunuz alay a aliyorsunuz bu bize gore hakaret oluyor.sunu derseniz de haklisiniz biz sizin gorusunu savundugunuz bilim adamlari hakkinda ileri geri konussak o zaman size bişey demeye hakkimiz yok .sizin inandigniz kişilere biz ileri geri konusmuyoruz .bakin bir sonuc daha cikti burdan siz insanlarin dusuncelerine inaniyorsunuz bilim adamlari dusuncelerine haksizmiyim

neyse sonuc olarak alaya alacaksaniz kendi aranizda alin ve sitenin tuzugunu degistirin .bunu yapmayacaksaniz alay a almaya bir son verin
Alt 16-09-2008, 02:16
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Arkadaşım sana bir link vereyim 3. mesaja bak:
http://www.turandursun.com/forumlar/...ead.php?t=3516

Bu linkte ise 162. mesajda anılan üyenin iletilerine bir göz at kendisi ateisttir ama en ağır cezayı yedi.
http://www.turandursun.com/forumlar/...t=4930&page=17

Bu linkte 65. mesajda biri inanmayanlara "hayvan" diyor. "sizin tehşinizide yüce kitabımız koymuş" deyip bak ne yazıyor:
http://www.turandursun.com/forumlar/...p?t=468&page=7
Ama inanmayanları aşağılayan hakaret eden bu mesaj silinmiyor. Hem de taa bilmem kaç gün önce ünlem işaretine tıklayıp moderatöre bildirmeme rağmen. Ararsam daha da bulurum. Ateistlere yönelik ne hakaretler gördüm forumda duruyor. Ateistlerin kanı helal tabii hakaret ne ki?

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 16-09-2008, 03:05
Üye

Standart titanas verdigin linklere baktim buyur oku

Titanas verdigin linklere baktim ilkinde walla diye bir nick ban yemis .dinlede hic alakasi yok kutsal kitap yazmak istedigi icin ban yemis.hakaretten yememis

biz size kitap yazmayin demiyoruz gidin ne yazarsaniz yazin.ama icinde kuran i alaya alcak hakaret icerek tavirlar yazmayin.ama nedense kuran da ki celiskili ayet aramaktan baska bir sey yok herdefasinda curutuluyor her defasinda baska bir sey buluyorsunuz .hic dusunmeden soruyorsunuz bazen iddalari .guzel sorun ki guzel cevap alin iste butun mesele . Yada soyle soylersiniz de olur .koru korune ateistligi savunuyoruz. Siz ne derseniz deyin inanacak degiliz .bunu derseniz tuzugu degistirin sadece dinsizler girsin bu foruma .

Diger linklerde yorumlar var ben yaziyi gormedim .bakin su dogru kuran da din ile ugrasanlari hayvanlar olarak tabir eder ama bu saglikli bir tartisma icin size soylenecek bir laf degildir o bizim bilmemiz icindir .ama o kisi neden demis bunu verdigin nickte gormedim acikcasi.tamam banlarsiniz bişey diyemem ona.onun tartisigi kisiyide banlamaniz gerekmiyormu?

Peki sonuc olarak ;bakin siz burda herturlu basligi acip muslumanlari alaya alan bir uslup la saygisizlik la yaziyor bazen daha ileri gidiyorsunuz .3 uncu verdigin nickte 5 sayfada yine var bak hristiyanlara salaklar diyor birisi yine.yani dine saldiran sizlersiniz biz ise savunma yapiyoruz sizin saldiri gucunuz arttikca bizimde savunma gucumuz artiyor.sizin yazilarinizdan ruh haliniz belli hic dusunmeden cok sinirli bir sekilde yaziyorsunuz bizde sinirleniyoruz dogal olarak
Alt 16-09-2008, 22:19
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Eyvallah Black Tiger ama sen yanılıyorsun İkinci linkte adı geçen Walla kutsal kitap yazmak istediği için değil sohbet odasında Allah'a ve Muhammed'e küfrettiği için banlandı. İstersen linke bir daha tıkla ve 162. mesaja bir daha bak. Yönetim Kurulu'ndan herhangi bir kişiye sor istersen. Mesela onu banlayana Cem'e sor Walla sohbet odasında ne dedi de banladınız diye özelden sor. Demek ki hakaret özgürlüğü yok.
"biz size kitap yazmayin demiyoruz gidin ne yazarsaniz yazin.ama icinde kuran i alaya alcak hakaret icerek tavirlar yazmayin.ama nedense kuran da ki celiskili ayet aramaktan baska bir sey yok herdefasinda curutuluyor her defasinda baska bir sey buluyorsunuz .hic dusunmeden soruyorsunuz bazen iddalari .guzel sorun ki guzel cevap alin iste butun mesele . Yada soyle soylersiniz de olur .koru korune ateistligi savunuyoruz. Siz ne derseniz deyin inanacak degiliz .bunu derseniz tuzugu degistirin sadece dinsizler girsin bu foruma ."
diyorsun ben sana Allah var ya da yok Kuran'da çelişki var ya da yok onunla ilgili bir mesaj yazmadım. Bu sözlerini ayrı bir topicte tartışabiliriz. Sen sitenin adalet anlayışı ile ilgili bir iddiada bulunmuşsun ben de bu mesajımda ona binaen birkaç örnek verdim. Allah'a İnanıp inanmamak senin elinde biz karışmayız. Eleştiri yaparsın çekilirsin burası bir forum. Ha farklı fikirlere tahammül edemiyorsan da girip okuyarak kendini yıpratmazsın. Seçim senin ne inanma diye zorlayan olur ne de lütfen gitme diyen olur.

İlk linkte ise Kuran'ı eleştiren bir arkadaşın mesajında yani 3. mesajda biraz ağır görülebilecek bir kelime senin deyiminle "kafir" bir arkadaş tarafından silindi ve Yönetim Kurulu'ndaki "kafir" arkadaş şunu da eklemiş:
"sitemiz tüzüğü:
5- İslam Dinine veya Başka Bir Dine, Onun "Peygamberine" Hakaret Etmeyiniz

Bu sitenin dinlere karşı bir site olması, ateist veya din karşıtı üyelerimizin İslam'a, Muhammed'e veya başka dinlere hakaret etme serbestisini getirmez. Eleştirmek ve hakaret etmek farklı şeylerdir. Saygı temelinde dinlerin eleştirilmesinden yanayız. Dinlere hakaret içeren yazılara sitemizde yer verilmeyecektir. Böyle yazılar tarafımızdan silinecektir."

Son linkte 65. mesaja bak mesela benim bu mesajımın sağında 9 yazıyor onda 65 yazacak onu oku.
"tamam banlarsiniz bişey diyemem ona.onun tartisigi kisiyide banlamaniz gerekmiyormu?" demişsin bak Tiger tekrar edeyim adam banlanmadı hiçbir ceza yemedi bu bir. İkincisi adam kimseyle özel tartışmıyor tartıştığı bir özel kişi yok sadece kendi gibi düşünmeyenlere sövüp gitmiş.

"Peki sonuc olarak ;bakin siz burda herturlu basligi acip muslumanlari alaya alan bir uslup la saygisizlik la yaziyor bazen daha ileri gidiyorsunuz .3 uncu verdigin nickte 5 sayfada yine var bak hristiyanlara salaklar diyor birisi yine.yani dine saldiran sizlersiniz biz ise savunma yapiyoruz sizin saldiri gucunuz arttikca bizimde savunma gucumuz artiyor.sizin yazilarinizdan ruh haliniz belli hic dusunmeden cok sinirli bir sekilde yaziyorsunuz bizde sinirleniyoruz dogal olarak " demişsin. Bu doğru değil. Ben ne zaman inananlara hakaret ettim ne zaman alay ettim? Ben böyle bir şeyi asla yapmadım. Neden "siz" diye bir genelleme yapıyorsun? Eğer hakaret eden varsa mesajın sağ üst köşesindeki ünleme tıkla gereği yapılsın. Mesaj sayısı onbinden fazla YK üyesi sayısı ise bir elin parmakları kadar gözden kaçabilir bazı mesajlar sen bunu bildir, şikayet et. Bu senin de hakkın benim de hakkım başka bir üyenin de hakkı. Bak sen sakin ben sakin konuşuyoruz ve benim içimde ister inan ister inanma sana karşı inancın yüzünden en ufak bir kin öfke ya da aşağılama yok. Hiçkimse inancı her ne olursa olsun bir başkasına hakaret edemez. Her ne olursak olalım önce insan olmalı. Hiçbir inanç ayrımı yapmadan diyorum bir insan, insan gibi hakaretsiz konuşmalı eğer hakaret varsa sağ üstteki ünlem ne güne duruyor tıkla ve mesajı şikayet et. Sen şikayet et ki mesajdaki uygunsuz ifade silinsin.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 17-09-2008, 20:52
Üye

Standart titanasa

titanas ben sohbet odasinda kufur ettigini gormedim.yanilmis degilim bilmiyordum kufur ettigini.

birde butun sorulara kendi yaptiklarını demissin.halbuki ben siz diye sormustum yani ateistlere .ornek olarak ta seni vermedim karli kayin i verdim.bu durumda sen yanilmissin soruya kendini muhattab almissin.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil