Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-10-2017, 20:41
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Natan;kendi aletinize bakmakta,saçlarınızın ağarmasına neden olur..
Zamanında,saçlarına bir iki ak düşmüş arkadaşlarımızla bu konuda eğlenirdik..
Alt 31-10-2017, 08:39
mars mars isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"Sizden birisi cinsel munasebette bulundugu zaman esinin cinsel organina bakmasin, zira cinsel organa bakmak korluge sebep olur". Feyzul Kadir, 1-326

Ah, sen ne guzel seysin, sen
Natan belirttiğin hadis uydurma.
Alt 31-10-2017, 10:05
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Natan;kendi aletinize bakmakta,saçlarınızın ağarmasına neden olur..
Zamanında,saçlarına bir iki ak düşmüş arkadaşlarımızla bu konuda eğlenirdik..
Zaten genc yasimda saclarim beyazladi..
Ama bazen ben de egleniyorum.

mars´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Natan belirttiğin hadis uydurma.
Peki uydurma olmayan hadis var mi? Bunlar neye gore belirlenir dostum?
Alt 31-10-2017, 14:11
Durak Durak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"Benden size gelen şeyi Allah'ın Kitabına arzedin. O'na uygunsa ben söylemişimdir. Şayet ona uygun değilse ben söylememişimdir."
Alt 31-10-2017, 22:18
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bugün hadisleri toptan reddeden Müslümanlar var..Bunu yapıyorlar,çünkü yapmak zorundalar..
Bugün Suudi Arabistan ılımlı islama dönme kararı veriyor..Bunu yaptılar,çünkü yapmak zorundaydılar..
Müslümanların hadis inkarcılığı,yaşadıkları çağa ayak uydurmak içindir..!
Hadislerin uydurma olduğunu söylemekte böyledir..O hadis uydurma,sahih değil filan..Nereden biliyorsun,muhaddis misin,uzman mısın,nedir yani?!!
Sanki senetleri takip etti,ravileri araştırdı da;böyle kesin konuşuyor..
Bu bir kaçıştır..Kendilerine yönelecek tepkiden kaçıştır..

Hadislerin bir kısmı uydurmadır ama kütübi sitte gibi hadis literatürlerindeki hadisleri inkar edemezsiniz..Bazı hadisleri(kutsi) inkar,ayet inkarı ile eşdeğerdir..Geçmişte mesela Buhari'nin yazdığı kitaplar öpülüp yemin filan edilirmiş..Bugün kuran üzerine yemin eden Müslümanlar gibi..!Yani bu işler kahvehane muhabbeti ile çözülmez..Hayatında 3 tane hadis okumamış zırcahiller,''o hadis uydurma'',''bu hadis sahih değildir'' diyerek,bize ukalalık yapmasın burada..

Konu çok basit..
Kuran'da konuşan kim?ALLAH..
Hadislerde konuşan kim?MUHAMMED..
Sen kıt bilginle,''bu hadis uydurma'' dersen ve o hadiste uydurma değilse,ne olacak?
Konuşan Muhammed'in sözlerini inkar etmiş olacaksın..
Anladın mı müslüman?
Alt 04-12-2017, 05:35
BATIRALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BATIRALP BATIRALP isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

;31097 Diyor ki
Hadislerden İnciler(6)

Hadis No : 5019
Ravi: Ebu Hureyre
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Güneş, battığı yerden doğmadıkça kıyamet kopmaz. Batıdan doğunca, insanlar görür ve hepsi de iman eder. Ancak, daha önce inanmamış veya imanın şevkiyle hayır kazanamamış olan hiç kimseye bu iman fayda sağlamaz." *
Kaynak: Buhari, Rikak 39, İstiska 27, Zekat 9; Müslim, İman 248, (157); Ebu Davud, Melahim 12, (4312)

Hadis No : 5024
Ravi: Enes
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet Allah Allah diyen bir kimsenin üzerine kopmayacaktır." *
Kaynak: Müslim, İman 234, (148); Tirmizi, Fiten 35, (2208) *

Hadis No : 5030
Ravi: İbnu Mes'ud
Tanım: Resulullah (sav): "Kıyamet sadece şerir insanların üzerine kopacaktır!" buyurdular. *
Kaynak: Müslim, Fiten 131, (2949)

Hadis No : 5021
Ravi: Ebu Said
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Ruhumu kudret elinde tutan Zat-ı Zülcelal'e yemin olsun ki, vahşi hayvanlar insanlarla konuşmadıkça, kişiye kamçısının ucundaki meşin, ayakkabısının bağı konuşmadıkça, kendisinden sonra ehlinin ne yaptığını dizi haber vermedikçe kıyamet kopmaz." *
Kaynak: Tirmizi, Fiten 19, (2182) *

Hadis No : 5022
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Devs kabilesinin kadınlarının kıçları, Zü'l-halasa putunun etrafında titremedikçe kıyamet kopmaz. Zü'l-halasa, Devsiilerin cahiliye devrinde tapındıkları [Tebale'deki] puttur." *
Kaynak: Buhari, Fiten 23; Müslim, Fiten 51, (2906)

Hadis No : 5028
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Zaman yakınlaşmadıkça kıyamet kopmaz. Bu yakınlaşma öyle olur ki, bir yıl bir ay gibi, ay bir hafta gibi, hafta da bir gün gibi, gün saat gibi, saat de bir çıra tutuşması gibi (kısa) olur." *
Kaynak: Tirmizi, Zühd 24, (2333) *

Hadis No : 5032
Tanım: İstanbul'un fethi kıyamet anında olacaktır. *
Kaynak: Tirmizi, Fiten 25, (2240) *

Hadis No : 5027
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Fırat nehri altın bir dağ üzerinden açılmadıkça kıyamet kopmaz. Onun üzerine insanlar savaşırlar. Yüz kişiden doksan dokuzu öldürülür. Onlardan her biri: "Herhalde savaşı ben kazanacağım" der." *
Kaynak: Buhari, Fiten 24; Müslim, Fiten 29, (2894); Ebu Davud, Melahim 13, (4313, 4314); Tirmizi, Cennet 26, *

Hadis No : 5036
Ravi: Abdullah İbnu Büsr
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Melhame ile Medine'nin fethi arasında altı yıl vardır. Yedinci yılda da Mesih Deccal çıkar." *
Kaynak: Ebu Davud, Melahim 4, (4296); İbnu Mace, Fiten 35, (4093) *

Hadis No : 5017
Tanım: Bir adam Resulullah (sav)'a: "Kıyamet ne zaman kopacak?" diye sormuştu. Aleyhissalatu vesselam bir müddet sükuttan sonra yanında duran Ezd-i Şenue kabilesine mensup bir çocuğa bakıp: "Bu delikanlı pir-i fani olmadan önce kıyametiniz kopacaktır!" buyurdular. Hz. Enes (ra) der ki: "Çocuk o gün benim akranım idi." *
Kaynak: Müslim, Fiten 138, (2953)

Hadis No : 5012
Ravi: Sehl İbnu Sa'd
Tanım: Resulullah (sav): "Ben kıyamet şöyle yakın olduğu halde gönderildim!" buyurdular ve şehadet parmağıyla orta parmağını yanyana gösterdiler. *
Kaynak: Buhari, Rikak 39, Tefsir, Naziat 1, Talak 25; Müslim, Fiten 132, (2950) *

Hadis No : 5018
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Otuz kadar yalancı deccaller çıkmadıkça kıyamet kopmaz. Bunlardan her biri Allah'ın elçisi olduğunu zanneder." *
Kaynak: Tirmizi, Fiten 43, (2219); Ebu Davud, Melahim 16 (4333, 4334, 4335) *

Hadis No : 5014
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Hicaz bölgesinden bir ateş çıkmadıkça kıyamet kopmaz. Bu ateş Busra'daki develerin boyunlarını aydınlatacaktır." *
Kaynak: Buhari, Fiten 24; Müslim, Fiten 42, (2902) *

Hadis No : 5015
Ravi: İbnu Ömer
Tanım: Resulullah (sav): "Kıyametten önce, Hadramevt'ten -veya Hadramevt denizinden- bir ateş çıkacak, insanları toplayacak" buyurmuşlardı. (Orada bulunanlar): "Ey Allah'ın Resulü (o güne ulaşırsak) ne yapmamızı emredersiniz?" diye sordular. "Size Şam('ı yani Suriye'ye gitmenizi) tavsiye ederim" buyurdular. *
Kaynak: Tirmizi, Fiten 42, (2218) *

Hadis No : 5033
Ravi: Ali
Tanım: Resulullah (sav) (bir gün): "Ümmetim on beş şeyi yapmaya başlayınca ona büyük belanın gelmesi vacib olur" buyurmuşlardı. (Yanındakiler): "Ey Allah'ın Resulü! Bunlar nelerdir?" diye sordular. Aleyhissalatu vesselam saydı: 1- Ganimet (yani milli servet, fakir fukaraya uğramadan sadece zengin ve mevki sahibi kimseler arasında) tedavül eden bir meta haline gelirse. 2- Emanet (edilen şeyleri emanet alan kimseler, sorumlu ve yetkililer, memurlar) ganimet (malı yerini tutup, yağmalayıp nefislerine helal) kıldıkları zaman. 3- Zekat (ödemeyi ibadet bilmeyip bir angarya ve) ceza telakki ettikleri zaman. 4- Kişi annesinin hukukuna riayet etmeyip, kadınına itaat ettiği; 5- Babasından uzaklaşıp ahbabına yaklaştığı; 6- Mescidlerde (rıza-yı ilahi gözetmeyen husumet, alış-veriş, eğlence ve siyasata vs. müteallik) sesler yükseldiği zaman. 7- Kavme, onların en alçağı (erzel) reis olduğu; 8- (Devlet otoritesinin yetersizliği sebebiyle tedhiş ve zulümle insanları sindiren zorba) kişiye zararı dokunmasın diye hürmet ettiği; 9- İpek (haram bilinmeyip erkekler tarafından) giyildiği; 10- (San'at, bale, konser gibi çeşitli adlar altında; bar, gazino, dansing ve salonlarda ve hatta televizyon ve filim gibi çeşitli vasıtalarla yaygın şekilde) şarkıcı kadınlar ve çalgı aletleri edinildiği; 11- Bu ümmetin sonradan gelen nesilleri, önceden gelip geçenlere (çeşitli ithamlar ve bahanelerle) hakaret ettiği zaman artık kızıl rüzgarı, [(zelzeleyi), yere batışı (hasfı) veya suret değiştirmeyi (meshi) veya gökten taş yağmasını, (hazfı)] bekleyin." *
Kaynak: Tirmizi, Fiten 39, (2211)

(Alın size kıyametle ilgili hadisler.Ben diğer hadislerin yorumunu size bırakıyorum.Ne zaman kıyamet
kopacağını anlamış değilim .Son hadisi değerlendirmek istiyorum.Bu alıntıladığım hadise göre
kıyametin simdiye kadar kopması gerekirdi.Yanlız ganimet sözcüğü dikkatimi çekti.Bu ganimet ne
zaman milli servet oldu anlamış değilim.Peygamber zamanında islamı yaymak amacıyla savaşlar
istilalar yapılıyordu.Bu istilalar sonucunda o çağa göre el konulan değerli şeylere ganimet deniliyordu.
Bir nevi bu ganimet olayı o dönemin geçim kaynağıydı.İşin garibi zorla insanların elindeki mallara
değerli eşyalarına hem de allah adına el konuluyordu.Tamam oraları istila ettin.İslamı yaydın.Ama
ordaki insanların o emeklerine hiç saygınız yok mu.Bu nasıl allahtır.Ha bu ganimetler arasında kadın-
lar da vardı.Safiyye'de peygamberin savaş ganimeti olarak nikahladığı bir eşidir.Bu gerçekleri artık
görün.Körü körüne bir şeye inanmayın.Şu kıyamet alametlerine bakın.Orta çağın masalları.Aynı
masallar kuranda da mevcut.Şu masallardan hangisi gerçekleşti.Çağımız bilgi çağı.Bilgi *sayesinde
çağdaş uygar olunur.Atatürk ne güzel demiş:''Uygarlık öyle güçlü bir ışıktır ki ona ilgisiz kalanları
yakar,yok eder.'' Müslüman ülkeleri yakması gibi....Türkiye hariç....)
(Devam edecek)
hiç bilmediğiniz din hakkında atıp tutmuşsunuz cevap verilecek hiçbir yanı yok kıyametin zamanını Tanrı meleklere dahi bildirmemiştir ki kuranda da böyle söyler ancak kıyamete yakın nelerin olacağı hadislerde vardır ki o hadisler günümüzde gerçekleşmiştir örneğin mesafelerin kısalması yolculuk süresinin kısılması !, insanların yüksek bina yapmada birbiri ile yarışması ki günümüzde gökdelenler malumdur ! , insanlığın azgınlaşması cinayetlerin çoğalması öldürenin niye öldürdüğünü ölennin niye öldüğünü bilememsi ! ki günümüzde psikopatlar rastgele ateş açıyor kimin niye öldüğü öldürenen niye öldürdüğü meçhul ! yine insanların çok fakirleşmesi savaşların depremlerin artması insanların evlat sahibi olmak istememesi bir köpeğin dahi evlat yetiştirmekden daha kolay olması insanların evlat edinmek yerine kedi köpek sahibi olmayı istemesi vs.... say say bitmez sıradan bir insan bundan 5 yıl sonrasını dahi tahmin edemezken bir insan nasıl 1400 sene sonra olacakları tahmin edebilir !!!! ayrıca dindeki kıyamet olgusunu bilimde kabul ediyor !!! kuranda kıyamet ile ilgili tasvirlerde şu ifadeler var ; yıldızlar kararıp dökülmeye başladığı zaman içine çöktüğü zaman diye ... peki ne demek bu _ bir yıldızın enerjisi bittiği zaman kara deliğe dönüşü içine çöker ve çevresinde ki gezegenleri yutar yok eder peki bilim ne diyor evet kıyamet var diyor ! http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/d...t_kopacak.html

Ayrıca sen Atatürkü hiç tanımamışsın ben sana Atatürkün kendi sözlerini atayım bak bakalım din hakkında ne diyor ! ;

Efendiler,
dinsiz bir milletin idamesine, imkan yoktur.
İslam dini öyle yüce bir dindir ki; "ilim Çin'de de
olsa alınız" diyen bir Peygamberin ümmetiyiz.
Biz İslam olduğumuz için geri kalmadık. Yüce
Dinimize ne zaman ki hurafeler ve bidatlar ilave
yapıldı; o zaman gerçek İslam'dan uzaklaştırıldık,
onun için bu hallere düştük.
Mustafa Kemal ATATÜRK - 1924

Atatürk, Zağnos Paşa Cami Hutbesin de cemaata şöyle seslenmiştir:

" Ey millet! Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selâmeti, sevgi ve iyiliği üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenâb-ı Hak tarafından insanlara dinî hakikatleri tebliğe memur edilmiş ve resul olmuştur. Temel nizamı, hepimizin bildiği Kur'ân-ı Azimüşşan'daki açık ve kesin hükümlerdir.

İnsanlara maneví mutluluk vermiş olan dinimiz, son dindir, mükemmel dindir. Çünkü dinimiz; akla,
mantığa ve gerçeklere tamamen uymakta ve uygun gelmektedir. Eğer akla, mantığa ve gerçeklere
uymamış olsa idi bununla diğer ilâhî tabiat kanunları arasında birbirine zıtlık olması gerekirdi. Çünkü bütün tabiat kanunlarını yapan Cenab-ı Hak'tır.

Arkadaşlar! Cenab-ı Peygamber çalışmalarında iki yere, iki eve sahipti. Biri kendi evi, diğeri Allah'ın evi idi. Millet işlerini Allah'ın evinde yapardı. Hazret-i peygamber'in mübarek yollarını takip ederek bu dakikada milletimize ve milletimizin şimdiki ve geleceğine ait konuları görüşmek maksadıyla bu kutsal yerde, Allah'ın huzurunda bulunuyoruz. Beni bu şerefe kavuşturan Balıkesir'in dindar ve kahraman insanlarıdır. Bundan dolayı çok memnunum. Bu vesile ile büyük bir sevaba nail olacağımı ümit ediyorum.

Efendiler! Camiler birbirimizin yüzüne bakmaksızın yatıp kalkmak için yapılmamıştır. Camiler, söylenenleri dinleme ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapılması lazım geldiğini düşünmek, yani birbirimizin görüş ve düşüncelerini almak için yapılmıştır. Millet işlerinde her ferdin zihninin başlı başına faaliyette bulunması lâzımdır. İşte biz de burada din ve dünya için, geleceğimiz için her şeyden önce hakimiyetimiz için neler düşündüğümüzü meydana koyalım.

Ben yalnız kendi düşüncemi söylemek istemiyorum. Hepinizin düşüncelerini anlamak istiyorum. Millî emeller, millî irade yalnız bir şahsın düşünmesinden değil, millet fertlerinin tamamının arzularının, emellerinin birleşmesinden ibarettir. Bundan dolayı benden ne öğrenmek, ne sormak istiyorsanız serbestçe sormanızı rica ederim
Alt 05-12-2017, 17:13
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Kutub-i Sitte’de bu hadisi okudum.
Gerçek olmasına ihtimal veremedim.
Bu hadisin gerçek olmasının ihtimali sıfır, iki eli ve iki kolu kesilmiş birisi hala hırsızlık yapıyor. Ve 2 kol 2 eli kesilen kişi o devirde hiç bir tıbbi ilerleme yaşanmamış bir coğrafyada hala yaşıyabiliyor.

Resulullah (sav)’a bir hırsız getirilmişti. “Öldürün onu!” diye emretti. Kendisine: “Ey Allah’ın Resulü, bu adam sadece çaldı” denildi. Bunun üzerine “Öyleyse (elini) kesin!” dedi ve derhal eli kesildi.

Sonra aynı adam ikinci sefer getirildi. Yine: “Öldürün onu!” diye emretti. Kendisine: “Ey Allah’ın Resulü, bu adam hırsızlık yaptı” dendi. Bunun üzerine “Öyleyse kesin!” dedi ve derhal (sol ayağı) kesildi.

Sonra üçüncü sefer getirildi ve hırsızlık yaptığı söylendi. Hz. Peygamber: “Öldürün onu!” diye emretti. Kendisine: “Ey Allah’ın Resulü, bu adam hırsızlık yaptı” denildi. Bunun üzerine: “(Sol elini) kesin!” diye emretti.

Sonra aynı adamı dördüncü kere getirdiler. “Öldürün onu!” buyurdu. Kendisine: “Ey Allah’ın Resulü, bu adam hırsızlık yaptı” dediler. Bunun üzerine “(Sağ ayağını da) kesin!” diye emir buyurdu.

Aynı adam beşinci sefer getiririldi. Hz. Peygamber (sav): “Öldürün onu” diye emretti. Hz. Cabir (ra) der ki: “Adamı götürüp öldürdük. Sonra sürüyerek götürüp bir kuyuya attık. Üzerini de taşla doldurduk.”

(Kaynak: Ebu Davud, Hudud 20, (4410); Nesai, Sarik 15, (890,91))
Alt 08-12-2017, 01:49
BATIRALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BATIRALP BATIRALP isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaşım hadislerin çoğu uydurmadır ki en çok araplar böyle şerefsizlikler yapıyor ! hz.peygamber hayatdayken uyarmıştır demiştir ki ; benden sonra söylemediğim sözleri hadis diye söyleyecekler bakın o sözlere kurana uyuyorsa ben söylemişimdir uymuyorsa o hadis denilen söz yalandır ! şimdi peygamber kafasına göre konuşmaz Tanrı yasaklamıştır dine aykırı birşey söyleyemez çünkü insan sözü aklı mantığı ile Tanrının sonsuz bilgisi aklı çelişir bu yüzden yasaktır ben size gerçek hadislerden örnekler yazayım zaten farklı anlayacaksınız ;

İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır

sizden biriniz bir günah işlediğinde tövbe edip hemen bir sevap işlesin

cennet annelerin ayakları altındadır

babaya itaat Allaha itaat gibidir

evlat kokusu cennet kokusu gibidir cenne kokusundan bir örnektir

bunlar sahih hadislerdir sosyal hayata dair hatırladıklarım pek çok hadis vardır gerçek olan hatta Atatürk gerçek hadisleri derletip bir kitap haline getirmiştir kuranın Türkçe tefsirinden sonra ama diyanet denen kurum işini iyi yapmadığı için halkı yeterince bilgilendirmiyor cübbeli tarzı şarlatanların eline düşüyor bazı insanlar ...

şimdi size hz.peygamberin kıyamete yakın zamanda olacak olayları anlatan hadislerine örnek vereyim ki bir insan 1400 sene sonrasını nasıl birbir tahmin eder ve tutar ! bizler 5 yıl sonraki dünyanın halini dahi doğru tahmin edemeyiz ... buda peygamberin sıradan bir insan olmadığının peygamber olduğunun bir kanıtı niteliğindedir ...

Kıyametin küçük alametleri

Kıyametin kopmasına yakın önce küçük alametler çıkacaktır. Sonra da büyük alametler çıkacaktır. Kıyametin küçük alametleri ile ilgili hadis-i şeriflerden bazıları şunlardır:
(İnsanlar camilerle ve camilerin süsüyle övünmedikçe kıyamet kopmaz.) [İbni Mace]

(Erkek erkekle, kadın kadınla yetinmedikçe, kıyamet kopmaz.) [Hatib]

(Fitneler artmadıkça, kıyamet kopmaz.) [Buhari]

(İnsanlarda cimrilik artar ve kıyamet kötülerden başkası üzerine kopmaz.) [İ.Neccar]

(Ahlaksızlık ve fuhuş açık olmadan komşular kötüleşmeden hainler emin, eminler hain sayılmadan, akrabalık arasında soğukluk olmadan kıyamet kopmaz.) [İ. Ahmed]

(Yemin ederim ki, cimrilik, fuhuş meydana çıkmadıkça, emine hıyanet edilip, haine güvenilmedikçe, iyiler helak olup kötüler kalmadıkça kıyamet kopmaz.) [Hakim]

(Yağmurların bereketi kaldıkça kıyamet kopmaz.) [Ebu Ya'la]

(Yeryüzünde Allah diyen Müslüman kaldıkça kıyamet kopmaz.) [Müslim]

(Zamanda yakınlık olmadıkça, bir yıl bir ay gibi, bir ay bir hafta gibi, bir hafta bir gün, bir gün bir saat gibi kısa gelmedikçe kıyamet kopmaz.) [Tirmizi]

(İlim kalkmadıkça, depremler, katliamlar çoğalmadıkça kıyamet kopmaz.) [Buhari]

(Mal çoğalıp artmadıkça kıyamet kopmaz. Öyle ki, zekât verilecek kimse bulunmaz. Birine zekât teklif edilince, "Benim buna ihtiyacım yok" der.) [Buhari]

(İki büyük taife, davaları bir olduğu halde, çarpışmadıkça, kendilerine Allah'ın resulüyüm [peygamberim] diyen yalancılar çıkmadıkça kıyamet kopmaz.) [Buhari]

(Müslümanlar Yahudilerle savaşmadıkça, taşlar bile, "Ey Müslüman şu arkamda gizlenen Yahudi'yi öldür" diye haber vermedikçe kıyamet kopmaz.) [Buhari]

(Yetmiş tane resulüm diyen yalancı çıkmadıkça kıyamet kopmaz.) [Taberani]

(Erkekler azalacak, kadınlar çoğalacak.) [Buhari]

ki bu olayların tamamı günümüzde gerçekleşmiştir birde mesafelerin kısalması yani yolculukların çabucak yapılması ki günümüzde ki uçaklar hızlı trenler vs.... yine insanların yüksek bine yapmada birbiri ile yarışması hadisi ki günümüzde ki gökdelenler malumdur vs...

Bizim dinimiz, milletimize hakir, miskin ve zelil olmayı tavsiye etmez. Tam tersine Allah da, Peygamber de insanların ve milletlerin izzet ve şerefini korumalarını emrediyor.ATATÜRK
Alt 09-06-2019, 22:39
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

“İzzetim ve celâlim hakkı için, mağfiret etmek istediğim hiç kimseyi, bedenine bir hastalık, rızkına bir darlık vererek boynundaki günahlarından temizlemeden dünyadan çıkarmayacağım.

Hadislere itibar etmiyorum kur-an benim şablonum diyen bir sahtekarın , sırf insanları etkileyebilmek için yazısına ulayıp HAYAL satıp birilerinin acıları üzerinden PRIM yapmak adına yazdıgı dinbaz derginin içinde rast geldim ve buraya ekledim.

Yazarın sahtekarlıgı ve takiyesi bir kenara.

Bu hadis denilene itibar edene sorarım
Çocuk istismarcısı bir ite hastalık verip onu mağfiret ettirim ne demek.

Çocuk istismarcısı günahkarmıdır ? Degilmidir?

Yada

Kendi cocuğunu bogazlatıp , hastalıga tutulan katilin mağfireti için neden çaba gösterilirki ?

7 cihana hükmetmiş diye ( ne demekse 7 cihan ) , Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi demesi , oglunu ve nice sucsuz insanı katletmesi bu kişiyi hasta edip pürü pak eder mi.

Sahtekar her yerde SAHTEKAR.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil