Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-05-2017, 01:46
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şimdi yazacaklarım tamamen kişisel görüşlerim ve olayların gelişimiyle vardığım sonuçlardır.

Şu anda ülkemizde yönetimde kendini peygamberilk makamının devamı niteliğinde halife ve hatta Allahın gölgesi olduğuna inandırılmış bir kişi var. bakın şu anda RTE ye göre yaptığı hiç bir şey suç değil, her tür takiyyecilik, yol bu yolda mübah.

Uygulamalarını boş yere hukuk, veya demokrasi çığlıklarıyla anlamaya çalışıyorsunuz.

Ona göre o Allahın Şeriatını (sunni mezhepsel) uyguladığına inanıyor. Liyakat değil itaat , düşman yok, tövbe et biat et ve onun gibi savaş istersen fetöcü ol, istersen ateist farketmez, ona uy, onun emirlerini Allahın buyruğu gibi gör yeter. Çünkü o buna inanıyor.

Bir çok fetöcüyü neden serbest bırakıyor sanıyorsunuz? Neden fetöcülere kilit noktalarda tutuyor sanıyorsunuz? Yada yandaşları düşünün,Onlar esir düşmüş müşrikler, tövbe etmiş ve islama( tayyibizme) biat etmişler, onlar ensar, onlar bize göre dönek, ona göre doğru yolu bulmuş ve biatını kanıtlamakla mükellef yandaş müslüman kardeşleri.Fidyesini verenide, tövbe edenide keyfine göre bırakma hakkı buluyor kendinde.

Kurana uyuyor ve onları serbest bırakıyor, bozgunculuk yapan, ona ve allaha karşı duran herkesle cihadda, cumhuriyettekiler, Mhpliler, Hdpliler, sözcü gazetesi yazarları, CHPliler; yani o kendince İslamın temsilcisi, ona karşı olan herkeste Bozguncu, münafık, kafir, müşrik.

Görmüyor musunuz gelinen noktayı.

Tüm işlediği suçları kendine hak görüyor ve dikatatörlüğünü islama dayandırarak bu coğrafyada daha kanlı süreçlere mümin kardeşleriyle hazırlanıyor.

Müminler kimler onuda görün, ehli kitap olanlar amma bu kişilik öyle narsistki bu gün nasılki arkasında surup hala bu hastalıklı kişiliğin farkında olmayanları nasıl harcadıysa din referansıyla yarında aynı oyunu dünya arenasında sergileme ve dünya hakini olma hayallari kuracak derecede despot ve deli.

Hitlerin yöntemlerini aratmayacak ve onun uygulamarı kadar acımasızca insanı ayrıştıran ve kendini üstün gören kişiliğiylede yeni çağın din kisvesiyle kana boğulmasından zerre çekinmeyecek bir yapıda.

İslamcılar red etsede bu adamın bakışı tamamiyle din referansıyla. Hadis reddiyecileri kelleniz yakında gitmez ise(tövbe etmezseniz) şanslısınız.

Çünkü bu canavarı yaratan islam dinidir gerçeğini görüp neler yaptığını ve yapabileceğini anlayın diye yazıyorum.

unutun iyi demokratik günler hayalini, kapkaranlık bir 7. yüzyıl arap yaşantısına doğru çekiliyor ülke ve bu delice ikiyüzlüce diktatörlük hevesi emperyalistlerin dikkatinden kaçıyor sanıyorsanız oda aldanmanız olur, çünkü ne yazıkki onlarda bunu kullanma peşinde ve bu coğrafyada ne yazıkki bu hasta bakış sayesinde çok büyük acılara hazırlık yapılmakta.

Dinlerini sevgi kelebeği sanmaya devam edenler dahada karanlık yüzünü gördüğünüzde inancınızın zaten epey geç olacak.

Hüsnü Mahalli bu konularda uyardığı için anında hapse tıkıldı. Şimdi konuşamıyor bile.

Türkiyedeki demokratik sistem son çırpınışlarında, oda biterse zaten islam ülkeleri için umut bitmiştir. Sanıyorki millet islamla uçarız, yok gözüm bu günün çıkarcı bakışıyla islamın gerçek yüzünü görmemekte ısrar eden müslümanlar bu geri kalmışlığı cehaleti mason oyunu saçmalamasıyla geçiştirenler islam ülkelerinin kurtuluş umudu olan Türkiyenin yıkılışıyla asla çıkamadıkları o karanlıkta dahada uzun süre kalacaklar.

Şimdilik saygımla gittim..

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 26-05-2019, 16:02
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 26-05-2019, 18:31
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben bu dünyanın devr-i devranını, izzet-i nefsini x,
Yansın bu y su veren itfaiyenin hortumunu z,
Ben deli miyim Mecnun gibi bir q için çöllere düşeyim,
Verirse verir, vermezse Leyla'yı da p.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 25-03-2021, 22:32
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Mahir Ünal adlı bir AKP'li, basına demeç verirken "19 yıldır hazırlık yapıyorduk" diye bir cümle kurmuş. Köşe yazarları ve bazı gazeteciler "oha, amma attı ha, bunlar pusulayı iyice şaşırdı, 19 yıldır iktidardasınız daha ne hazırlığı, bu kadar da yalan söylenir mi" gibi yorumlar yapmışlar. Bence adam yalan söylememiş, hatta uzun zamandır söyledikleri tek doğru şey bu olabilir.

Bence adam tüm Türkiye halkına hitap etmemiş. Başta Türkiye'deki şeriatçı dinci tarikatlara, derneklere, Ortadoğu'da ilişki içinde olduğu devlet başkanlarına, kendi tabanına, kendi tabanındaki militanlara, asker-polis-bekçi teşkilatlarına "hazırlıklarımız tamam" dendi. Belki 2023'de, belki daha önce hazırlandıkları şeyi uygulamaya çalışacaklar.

2023 yaklaştıkça yalancılık-ikiyüzlülük bir kenara bırakıldı, gericileşme ve otoriterleşme, özellikle her şeyin tek adamın iki dudağı arasına sıkışması alenileşti. Anlaşılan, demokrasi treninde inecekleri durağa yaklaştılar, varınca inecekler. Monarşi ve hafifletilmiş bir şeriat yönetimine geçmeyi deneyecekler.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Önerilen Siteler