Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-02-2011, 09:36
ahmetaltan ahmetaltan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Standart Dekolte giyineni taciz etmek.....

Bir ilahiyat profesörü, "Dekolte giyinen bir kadını taciz edenin suçu varsada, kadının da suçu vardır" türü laf etmiş.
Vay efendim bir yaygara....
Bu sözünü malum basın çarpıtarak, "Dekolte giyinen bir kadına tecavüz edenin suçu varsada, kadının da suçu vardır" şeklinde lanse edilmiş. "Taciz", olmuş "Tecavüz".
Profesörü, bir linç etmedikleri kaldı....
Şimdi bu sözü ("Dekolte giyinen bir kadını taciz edenin suçu varsada, kadının da suçu vardır") irdeleyelim :
Elbetteki, her halükarda taciz etmek suç ve ayıptır. Taciz eden açısından hiç bir şekilde mazur gösterilemez.
Ancaaak....
Kendini "teşhir" etmekten sakınmayan bir kadın, yani dekolte giyinen bir kadın, kendini koruyan ve tesettürüne dikkat eden kadından daha fazla taciz tehlikesine maruzdur. Tacizciyi "suça tahrik" var....
Şimdi burada Profesörün sözünün neresi yanlış?
Sanki Profesör, "dekolte giyinen kadınlar taciz edilmelidir" demiş gibi topa tutuluyor. İnsaf...
Alt 17-02-2011, 12:39
erdm34 erdm34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Laf cambazlıgı yapıp müslümanları köşeye şıkıştırıyorlar sanki sayın dinsizler emin bundan yolda yürüyen çok güzel çekici sexsi bir kadın bayan görünce kendileride bakıyorlardır şimdi hade canım biz bakmayız derler.. siz körmüsünüz elbetteki bakıyorsunuzdur siz bakınca suç deil müslüman biri bakınca suç nasıl oluyor bu iş gerçek bir müslüman yapmaz yapanların imanları tam deildir eksiktir beni dar ölecegimi bilsem gidpte bir kadına tecavüz etmem ben o kişilikle alakalı bir şey...
Alt 17-02-2011, 13:33
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ahmetaltan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir ilahiyat profesörü, "Dekolte giyinen bir kadını taciz edenin suçu varsada, kadının da suçu vardır" türü laf etmiş.
Vay efendim bir yaygara....
Bu sözünü malum basın çarpıtarak, "Dekolte giyinen bir kadına tecavüz edenin suçu varsada, kadının da suçu vardır" şeklinde lanse edilmiş. "Taciz", olmuş "Tecavüz".
Profesörü, bir linç etmedikleri kaldı....
Şimdi bu sözü ("Dekolte giyinen bir kadını taciz edenin suçu varsada, kadının da suçu vardır") irdeleyelim :
Elbetteki, her halükarda taciz etmek suç ve ayıptır. Taciz eden açısından hiç bir şekilde mazur gösterilemez.
Ancaaak....
Kendini "teşhir" etmekten sakınmayan bir kadın, yani dekolte giyinen bir kadın, kendini koruyan ve tesettürüne dikkat eden kadından daha fazla taciz tehlikesine maruzdur. Tacizciyi "suça tahrik" var....
Şimdi burada Profesörün sözünün neresi yanlış?
Sanki Profesör, "dekolte giyinen kadınlar taciz edilmelidir" demiş gibi topa tutuluyor. İnsaf...
"Kendini teşhir etmek" ne demek yahu? Bir kadının istediği gibi giyinmesi, kendini teşhir etmek mi oluyor? Ve ayrıca, diyelim ki kendini teşhir etmek istiyor. Sana ne? Sana ne gibi bir hak doğdu ki?

Türbanlı kadınların çok tahrik edici göründüğünü düşünen bir kitle oluşsa, o zaman kadınların türbanlarını açar mıydınız?

Mağazalar da satacakları ürünleri vitrinlerde teşhir ediyorlar. Ne oldu şimdi? Camı kırıp, içeri girip istediğini toparlama hakkın mı doğdu?

Bunu bir de "suça tahrik" olarak değerlendiriyorsunuz. Yuh artık be!

Siz kadın olmayı, erkek olmayı yani insan olmayı, cinselliği, suçu o kadar yanlış bir yerden öğreniyorsunuz ki, ortaya işte böyle aynı torna tezgahının mamülü tipler olarak çıkıyorsunuz.

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 17-02-2011, 16:13
simply a good person - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
simply a good person simply a good person isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Akillara zarar ziyan düsünceler cikmis, bunlari okudukca insanlikdan ümidim kesiliyor.

-Bayanlarin dekolte giymesi tahrik nedeni,
-bebeklerin cok sevimli olmasi tahrik nedeni,
-kücücük kizlarin oglanlarin masum bakislari tahrik nedeni,
-tavugun honolulu dansi yapar gibi yürümesi tahrik nedeni
-koyunlarin histerik sekilde meeee diye bagirmalari tahrik nedeni,
-sanirim eseklerin sucuda o güzel gözleri.

Bizim toplumda hep baskasi suclu olur ya, hata hic kendinde aranmaz. Ama bu egitimle aydinlanma ile giderilebilen bir hastalik. Herkeze acil sifalar diliyorum.

Biz bayanlarda dekolte giymeye devam edecegiz, isterse biri taciz niyetiyle yaklassin bakalim. Hayatimda göstermedigim siddet icin bilenmis durumdayim.

O k u m a k ....c a h i l l i ğ e ....z a r a r l ı d ı r !
Alt 17-02-2011, 18:01
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

"Bir ilahiyat profesoru"nu tebrik etmek lazim aslinda. Milyonlarca insanlasamamislarin dusundugunu, hic degilse acikca soylemis. Durust davrandigi, kendi gibilerin eline dusersek, neler olabilecegini anlatmis birkac cumleyle..

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.

Konu vartor tarafından (17-02-2011 Saat 18:24 ) değiştirilmiştir.
Alt 17-02-2011, 18:16
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

AhbAp Diyor ki
Türbanlı kadınların çok tahrik edici göründüğünü düşünen bir kitle oluşsa, o zaman kadınların türbanlarını açar mıydınız?
Ne yalan söyleyim, bazen cok cekici giyinen türbanlilar görüyorum. Yani öyle bir giyinisleri var ki baslari acik olanlardan daha seksi görünüyorlar. Simdi ne yapacaz?? Taciz etme hakki dogurur mu bu durum sayin hocam?

ahmetaltan'i da ayrica kutluyorum, ilahiyat profesörünün sözlerinin basin tarafindan nasil carpitildigini bize cok iyi göstermis.

Lanse edilen hali: Dekolte giyinen bir kadına tecavüz edenin suçu varsada, kadının da suçu vardır

Gercek hali: Dekolte giyinen bir kadını taciz edenin suçu varsada, kadının da suçu vardır

Demek ki fark taciz etme ile tecavüz etmede imis. Hadin erkekler taciz serbest, abartip tecavüz etmeden su acik sacik giyenleri biraz elleyin.

Yuh yada oha diyorum, baska bisey demiyorum

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 17-02-2011, 22:38
Jolly Jocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Jolly Jocker Jolly Jocker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

erdm34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Laf cambazlıgı yapıp müslümanları köşeye şıkıştırıyorlar sanki sayın dinsizler emin bundan yolda yürüyen çok güzel çekici sexsi bir kadın bayan görünce kendileride bakıyorlardır şimdi hade canım biz bakmayız derler.. siz körmüsünüz elbetteki bakıyorsunuzdur siz bakınca suç deil müslüman biri bakınca suç nasıl oluyor bu iş gerçek bir müslüman yapmaz yapanların imanları tam deildir eksiktir beni dar ölecegimi bilsem gidpte bir kadına tecavüz etmem ben o kişilikle alakalı bir şey...
Sorun bakmakta, beğenmekte ya da tahrik olmakta değil taciz etmekte. Bunu hala anlayamadınız mı? Meselenin temeli, tahrik olan insanların verdiği tepkilerin sağlıksızlığında. Birilerinin içindeki potansiyel tecavüzcü açığa çıkmasın diye tesettüre girmek çözüm değil. İçteki o potansiyel tecavüzcüyü yok etmek asıl çözüm. Cinsel açlık, empati kuramama, kadın cinselliğini aşağılama ve erkek egemen zihniyet tacize-tecavüze yol açıyor. Bunun kökeninde de muhafazakar-ataerkil kültür yapısı bulunuyor. Kültür de gökten inmiyor tabi, toplumsal ilişkilerin çarpıklığı kültürde yansımasını buluyor. Çocukluktan itibaren kız ve oğlan çocuklar ayrıldığı için birbirlerini tanımıyor, birbirleriyle yeterince iletişim kuramıyorlar. Hal böyle olunca birbirlerine karşı tepkileri de sağlıksız görünümler alabiliyor. Erkek, 'erkekliği' kadını olumsuzlamak üzerinden tanımladığı için, bu sosyal role tıkıştırılan oğlan çocukların cinselliği kavrayış ve yaşayışları da empati yoksunu bir içerikte oluyor. Gerçek çözüm, ataerkil-muhafazakar kültürü ve bu kültürün temeli olan eşitsizlikçi ve hiyerarşik toplumsal ilişkileri devrimci bir dönüşüme uğratmaktır.
Alt 17-02-2011, 22:52
Jolly Jocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Jolly Jocker Jolly Jocker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Arkadaşlar sesimizi daha geniş duyurabiliyoruz. Konu hakkında blogumda ve bu başlıkta yazdığım yazı soL.org.tr'de de yayınlandı. http://haber.sol.org.tr/serbest-kurs...t-haberi-39342

Ateistlerin hakları ve güvenliği konusunda da birşeyler yazıp gönderdim ama şu sıralar bu konu pek gündemde olmadığından(zaten bizim varlığımız ne zaman umursandı ki?) onun yayınlanmasından pek umudum yok.
Alt 18-02-2011, 01:01
saYRam saYRam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Freddie´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar sesimizi daha geniş duyurabiliyoruz. Konu hakkında blogumda ve bu başlıkta yazdığım yazı soL.org.tr'de de yayınlandı. http://haber.sol.org.tr/serbest-kurs...t-haberi-39342

Ateistlerin hakları ve güvenliği konusunda da birşeyler yazıp gönderdim ama şu sıralar bu konu pek gündemde olmadığından(zaten bizim varlığımız ne zaman umursandı ki?) onun yayınlanmasından pek umudum yok.
güzelmiş. benimde bir makalem var buraya da yazacağım hatta örtünme paradoksu ile iligili onu da yazarlar mı acaba?
Alt 18-02-2011, 02:41
simply a good person - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
simply a good person simply a good person isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

32. Gün'de suan "dekolte tacize davetiye midir?" tartisiliyor. Kadinlar platformundan bir profesör, diyanet isleri kadin kollarindan bir bayan ve bir haci efendi.

Yaziklar olsun diyorum. Ben orda haci hoca takimi yerine avukatlar politikacilar beklerdim. Cok önemli konularda yine dini ulemani fikirleri aliniyor. Artik anayasal haklarimizdan degil de dini haklardan mi bahsedilecek bu ülkede.

Tekrar yaziklar olsun...

O k u m a k ....c a h i l l i ğ e ....z a r a r l ı d ı r !

Önerilen Siteler