Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-10-2009, 22:55
En el hak En el hak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

abim verdiğin link türkçe değil

malesef benimde yabacı dilim yok

sadece gördüklerim üzerine yorum yapmam ne kadar doğru olur
Alt 04-10-2009, 23:00
cyctec3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cyctec3 cyctec3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ki-Adi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Cyctec3 nasılsın? cyctec_reload gelcekti bir haber var mı?
gelmesin artik . bu kadar yeter aslinda kiadi arkadas. oda gelirse haliniz duman. reloaded daha bi baska, o gelmesin bence. yoksa herkes felsefe zehirlenmesine maruz kalir hatta eflatun vb renkteki eskimis felsefecilere daha dogrusu eski yunana takilmis felsefecilere sizi kufrettirir.

isin espirisi ama sizinle paylasmak istedigim bir konu kaldi oda| varlik , bilinc, zaman. bunlari aslinda yeterince irdeleyip tatminkar bir iki yazi ile yazip artik bu diyardan gitmek istiyorum. diger kosulda korteksim yoruluyor.

"Akıl en ağır yüktür" Cyctec23
Alt 04-10-2009, 23:10
Üye

jazz_01´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
abim verdiğin link türkçe değil

malesef benimde yabacı dilim yok

sadece gördüklerim üzerine yorum yapmam ne kadar doğru olur
sole bir yorum yapabiliriz,

akilli varliklarin bu dunaydada evrendede sadece bizler olamadigidir.

bunun boyle olmasi bizi ne buyultur nede kucultur.

insan olarak insan olmayan ama zeki olani gormekten korkmamak lazim veya tum felsefi dunaymizi yikmasina izin vermemek lazim.

birde bu canliyi yani ardiyi bende geride kalmis bir canli turu bilirdim ama halen canli olmasi beni sasirtti. hatta dun sabah gazetesinde ardi sole ardi bole yazisini okuyup bunu gormek beni evrim teorisinin gercekten ideolojik olduguna beni inandirdi.hic suphem kalmadi.

ardiyi halen ara form diye adleden bilim adamlari var ve diyorlar ki \rdi bulundugu yerden cikmadi o yuzden evrilmedi olecene kaldi diyor ama sunu unutuyor adam> evrim teorisinin temeli utasyon ve dogal secilimine baglidir diyen bu bilim adamlari bu bonogo maymunlarinin olecene kalmasini idda ediyorlar ama mutasyon gecirmeden doga secili olmadan? sizce bunda bir ironi yokmudur?

her neyse su aciktir ki evrim teorisi mevcut canliligi ve sureci aciklayacak teori olmayip bu sureci ve sistemi aciklayacak bir teori ve bir gercek mutlaka vardir ama bu evrim teorisnin sacma izahindan daha mantikli olmalaidir.

bu arada bilimin izahi ile gercek olan arasindaki fark izahin hep degismesi gerceginde hep ayni olmasindan ibarettir.

Alt 04-10-2009, 23:12
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

cyctec3´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Cyctec3 verdiğin videoda bile evrim olduğunu söylüyor. Şaşırttın beni bu videoyu yollayarak.

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 04-10-2009, 23:21
Üye

jazz_01´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
cyctec3 abim

tüm yazılarını takip ediyorum

kesinlikle mantıklı ve birikim sahibi olduğunu düşünüyorum

yazılarını takip ettiğim kadarıyla harun yahyadan çok çok daha kaliteli olduğunuzuda düşünüyorum

hal böyleyken

dinlere bakış açınız beni gerçekten şaşırtıyor

abim sizi buna iten olağan üstü şeyler varsa bizimlede paylaşırmısın

kendi öz fikirlerini söyle abim

deki şundan şunda dolayı
benim gerceklik algim biraz farkli.

gecmis bitmis, gelecek muallakta , simdi ise olculemeyecek kadar kucuk.

bu baglamda oalcak olana tesirimiz nedir? bence hic

gecmise tesirimiz nedir? bence oda hic.

ben bunun farkina varabiliyorsam bu nedir? bence bilinc

olana ve olacak olana yuklenen mantiksal yaklasimlar gecmisin tecrubelerinden olustugu icin ve gecmiste yerini baska bir gecmise birakacagi icin mantikta mantikli olanda degisecek olup mantik veya mantiksizlik sadece goreceliliktir. bu baglamda insan oglu devrimler yapp yenilikler getiri ve yine devrimler yapip baska yenilikler getirir belki bilmeden eski olana geri doner ama ona mantikli gelir.

iste yukaridaki mantik dogrultusunda ortaya su cikiyor yaptigimiz her sey kendimize .

dinsel yaklasimimin izahi genis zaman dilimi icindeki degisken mantiktan ote cok ama mantikli.

bence doga ustu ustu hic bir sey yoktur. Allah eger evreni yaratti ise bunu evrenin kurallari ile ve daha basindan kontrol ve idare edecek olgulari daha en basinda yarattifginda her sey evrenin kurallari icinde ve bilimseldir.

Alt 04-10-2009, 23:26
Kıdemli Üye

bence doga ustu ustu hic bir sey yoktur. Allah eger evreni yaratti ise bunu evrenin kurallari ile ve daha basindan kontrol ve idare edecek olgulari daha en basinda yarattifginda her sey evrenin kurallari icinde ve bilimseldir.

Madem doğa üstü hiç birşey yoksa, evrim diyede bir şey yok ve herşey evrenin kuralları içinder yaratıldıysa canlılar bu 3 olgu içinde nasıl var oldular?

Alt 04-10-2009, 23:27
Üye

Cyctec3 verdiğin videoda bile evrim olduğunu söylüyor. Şaşırttın beni bu videoyu yollayarak.

futbol macindmaiysiniz gibi davraniyorsun lutfen ama.

ardi bu canli hali aslinda evrime vurulan buyuk sektelreden biridir. akilli canlilarin varligi evrimin ispati degildir.

dedimya hep, her seyde bir hayir bir hikmet vardir. bun canlidada .

yillar once neandertal insan vardi. onuda aha evrimin ispati dediler sonra onlarin olu gomme rituelleri vb selerininyaninda b izimle olan dna farkliklari onlaicok ama cok daha farkli bir canli yaptiktan sonra onu evrim halkasindan cikardirlar. ama bazen unutup sokanlar var hala ama`american scientific` her neyse.

evet videoda adamlar gaza geliyor ocuyor vb seyler yapiyorlar ama ne care onlarin anladigi sekile bir evrim yok maalesef.

Alt 04-10-2009, 23:33
Üye

Madem doğa üstü hiç birşey yoksa, evrim diyede bir şey yok ve herşey evrenin kuralları içinder yaratıldıysa canlılar bu 3 olgu içinde nasıl var oldular?
fotonun yari bilincli davranmasi sizce dogalmidir?

belki su an degil ama ileride belki.

Alt 04-10-2009, 23:46
Kıdemli Üye

fotonun yari bilincli davranmasi sizce dogalmidir?

belki su an degil ama ileride belki.

Ben size ne soruyorum siz bana ne diyorsunuz. Doğa üstü hiç birşey yoktur diyorsun sonra fotonun yari bilinçli davranması doğalmıdır diye soru soruyorsun. Fotonun neden öyle davranıdığı bugün bilinmiyor olabilir 400 sene öncede güneşin nasıl ısı verdiği bilinmiyordu. Bilinmeyen şeylerin olması doğaldır yoksa bilim diye birşey kalmazdı.

futbol macindmaiysiniz gibi davraniyorsun lutfen ama.

ardi bu canli hali aslinda evrime vurulan buyuk sektelreden biridir. akilli canlilarin varligi evrimin ispati degildir.

dedimya hep, her seyde bir hayir bir hikmet vardir. bun canlidada .

yillar once neandertal insan vardi. onuda aha evrimin ispati dediler sonra onlarin olu gomme rituelleri vb selerininyaninda b izimle olan dna farkliklari onlaicok ama cok daha farkli bir canli yaptiktan sonra onu evrim halkasindan cikardirlar. ama bazen unutup sokanlar var hala ama`american scientific` her neyse.

evet videoda adamlar gaza geliyor ocuyor vb seyler yapiyorlar ama ne care onlarin anladigi sekile bir evrim yok maalesef.
Öncelikle bu canlı ardi değildir. Ardi denilen canlı Ardipithecus ramidus, Video daki canlı ise bonobo, Pan paniscusdur. Eğer ikisi aynı canlıdır diyorsan yada başka birisi diyorsa bunu çıkıp bilimsel olarak ispatlayabilir. Kimse kimseyi engellemiyor. Tabi Hy gibi kimseler oturduğuı yerden yorum yapmaya bayılıyorlar ellerinde hiç kanıt olmadan.

Asıl bonobo türü şempanze evrimin ispatlarından biridir. Çünkü İnsanın çokta özel olmadığını gösteriyor.

Israrla evrim yok diyorsun ben de sana soruyorum evrim yoksa ne var? Cevap yok.

Alt 05-10-2009, 00:08
cenker cenker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

binlerce fosil bilimci tıp adamı biyolog yanılıyor,adnan hocayla bir kaç kilisenin adamı doğruyu biliyor dimi evet.adnan hoca mehdi olduğunu 10 sene içinde isanın gelip dünyayı değiştireceğini de söylüyor.her dediğine iananma bence koparsın bu dünyadan.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil