Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-03-2006, 20:29
isyankar isyankar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart Bana islamı anlatın

mrb millet yeni üye oldum da siteye. bana islami anlatabilecek biri var mı ? mutesileye sordum cevap vermeden chatten cıkti!!!

"islamı bir de turan dursun amca dışındaki fikri akımlardan öğrenmek istediğimden *,bana islamı *iyi anlatabileceğini düşündüğün bir var mı ? dedim " *ama cıktı chatten.neyse ben de bu konuyu açıyorum...

jayjay adlı üye de sadece oku dedi sağolsun

hepsine saygı ,sevgi...
Alt 15-03-2006, 21:57
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Bana islamı anlatın

İsyankar ;
Küstahça bir yaklaşımın var insanlara.Büyüklük taslayan , yukarıdan bakan ve aşağılayan.
Adam gibi forumda yerini alacaksan alırsın , görüşlerini belirtirsin.
Yok , derdin başkaysa ona göre cevap alırsın.
Burada önüne gelen "biri bana İslamı anlatsın" , "biri bana ateizmi anlatsın" diye ortaya çıkamaz.Kimse senin uşağın değil.
Sorarsın öğrenmek istediğin konuyu , cevap alırsın.
Ayrıca kim dediyse çok iyi söylemiş "oku" diye.
Öğrenmek istediklerini başlıklarda önce okursun , kafana yatmayanı tartışmaya açabilirsin.
Doğrusu hoşgelmedin.Hoşgit bari..
Alt 15-03-2006, 22:17
Aday Üye

pante küstahça bakmıyorum kimseye.bundan emin ol önce.sen öyle görebilirisin.kelimelerin dili, ruhu yok belki sanal da okuyunca sana öyle gelmiştir.

ben samimi bir şekilde öyle bir istek dile getirdim.ve *bunu kime ve nerde söylediğimi ve aldığım cevabı yazdım sadece.

sevgi ,saygı ile...
Alt 15-03-2006, 22:32
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bana mutlulugun resmini yapabilirmisin isyankar...

panteidar gibi son derece alcak gonullu,
bir ustad
bir bilgi hazinesi,
sag duyulu,
sevgi dolu,
hosgorulu
zaman zaman hakaretlere kacan yaklasimlara bile sogukkanliyaklasan bir arkadasi bile, bu tur bir yazi yazmaya zorladiysaniz varin digerlerinin siz *dusunun...

siteyi biraz gezseydin ve yazilanlari okusaydin mutezile hakkindaki "vevap veremedi,kacti" turunden bir yaklasimin olmaz onun bir bilge oldugunu gorurdun...

mutelize tenezzul etmemis olabilirmi diyue dusunuyorum...

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 15-03-2006, 22:38
Aday Üye

istavrit.pante hakkında senin dediklerinin aksini tersini söylemedim..
ama sen benim dediklerimden farklı şeyler yazmışsın.bir kere ben kaçtı demedim bunu ima bile etmedim.tamam tenezzül etmedi diyelim peki bir admin olarak buna hakkı var mı ?herkese eşit davranmalıydı bence.ama böyle davranması hoşuma gitti benim sen dert etme...
Alt 15-03-2006, 22:45
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

O halde ben bir başlangıç yapayım İsyankar..

İslam ;
Alemlerin ve tüm varlıkların yaratıcısı olduğuna inandığı Allah'ın , ilk insandan başlayarak , insanları uyarmak ve doğru yola sevketmek maksadıyla uyarıcı peygamberler ve kitaplar gönderdiğini , son gönderdiği peygamberin Muhammed Mustafa ve kitabın da Kur'an olduğunu , ondan önce gelenlerin hükmünün kalmadığını öne süren bir dindir.Ölümden sonra insanların yeniden diriltileceklerini ve dünya yaşamlarının hesabı ile sorgulanacaklarını ,inananların , hükümlerine uyanların ve dünyada faydalı işler yapanların cennetle ödüllendirileceğini , inanmayanların ve kötülük peşinde koşanların cehennemle cezalandırılacağını iddia eder.

Konu buradan devam eder artık herhalde..
Alt 15-03-2006, 23:16
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

isyankar arkadasim...

nick'in bile ic dunyani ve celiskilerini sergiliyor bence...

isyankar";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
mutesileye sordum cevap vermeden chatten cıkti!!!
benim yazima karsilik ben kacti demedim..hatta ima bile etmedim diyorsun.
dil konusunda uzman degilim ama basit dilbilgisi kurallarini bilir ve dikkat de etmeye calisirim..

universite veya dil konusun da bir sinavda olsaniz bu alintiyi ayni sekilde karsiniza koysalar;yani

mutesileye sordum cevap vermeden chatten cıkti!!!

a-mutezilenin isi vardi gitti.
b-mutezile off line oldu.netten dustu
c-mutezile verecek cevabi yoktu.
d-mutezile kacti.

cevabiniz ne olurdu..

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 16-03-2006, 09:49
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İsyankar arkadaş;

Chat odasındaki konuşmalarımızı hatırlayacak olursan, orda kullandığın söylemleri; Turan Dursun hakkında kulaktan dolma edindiğin eklektik ve yanlış bilgileri düzeltmeye çalıştım.

Sitenin misyonundan bahsettim.

Üslubunu törpülemenden de konuştuk. Yazı dilinin daha düzeyli olduğunu sevinerek görüyorum. Odadan çıkma sebebim senin soruna cevap vermekten imtina etmemden değil; bazı hakaretlerine duyduğum öfkeden ve kalbini kırmak üzere olduğumu hissetmemdendi...

Siteye yeni gelen birine böyle davranmam doğru olmazdı. Daha çok yenisin, forumda ve chat odalarında zaman geçirdikçe şu anda önyargı ile baktığın bazı insanların ne kadar değerli olduğunun ayrımına varacaksın.

Güzel, verimli sohbetlere; dostluklara..
Alt 17-03-2006, 07:41
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ateisti oynayan ''isyankarın'' küfürbaz bir Müslüman olduğunu (hem de en galiz küfürler); 2 nick (en az) kullandığını; sitede müslüman olmayanların tamamına husumet beslediğini Ban yazısında anlatmıştık.

Şimdi bu arkadaşın açtığı topici -onun bir Müslüman olduğunu anımsayarak- tekrar okuyun ve ne kadar azıllı bir takıyyeci olduğunu anlayın derim.

Bu oynadığı oyun kaç gün sürdü? 2.

Değdi mi? Ona sormak lazım.

Bunların sebebi nedir, neden gerek duyuluyor? Önyargı, sevgisizlik, kin besleme.

Sorulara başka yanıtlar da verilebilir. Ama ne cevap verilirse verilsin. Sırf husumet yaratmak için bu yollara tevessül etmek; bu yolda zaman ve emek harcamak '' cehd etmek''..tek kelimeyle korkunç.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil