Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Dünya Dinleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-09-2010, 09:35
hakan34 hakan34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Hür Kuş ;

Tapınma bir içgüdü değil, anne-babadan, toplumdan görerek öğrenilen bir şeydir. Şırf bu yüzden şekilleri değişiktir. İçimde hiç tapınma içgüdüsü yok. Şimdi ben insanlığın doğasından bir insan değil miyim?
Tapınmak gibi bir içgüdünüzün olmadığını zannetmiyorum.Tapınmak illaki tanrıya tapmak değildir.Örneğin;Turan Dursun'u öldüren yobazların kurmak istediği ideolojiyi kurdurtmamak, kurdutmamaya çalışmakta bir tapınmadır.Kısacası insanı hayata tutunduran şey tapındığı şeydir.

Size göre - ki bana görede - öldükten sonra bir hiç olacağız.

O halde sıkalım kafamıza birer mermi.Ne kaybederiz ?
Alt 22-09-2010, 23:21
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

hakan34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tapınmak gibi bir içgüdünüzün olmadığını zannetmiyorum.Tapınmak illaki tanrıya tapmak değildir.Örneğin;Turan Dursun'u öldüren yobazların kurmak istediği ideolojiyi kurdurtmamak, kurdutmamaya çalışmakta bir tapınmadır.Kısacası insanı hayata tutunduran şey tapındığı şeydir.

Size göre - ki bana görede - öldükten sonra bir hiç olacağız.

O halde sıkalım kafamıza birer mermi.Ne kaybederiz ?
Sayın dostum ;

Bir ara tapınma faaliyeti ile inançsal doğrular arasındaki farkı bir inceleyiniz derim.

Kafaya sıkılacak mermi benim tek ve ötesi olmayan hayatımı elimden alır. Tabii sizinde.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 23-09-2010, 01:04
hur-kus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hur-kus hur-kus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Smile

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Hür Kuş ;

Tapınma bir içgüdü değil, anne-babadan, toplumdan görerek öğrenilen bir şeydir. Şırf bu yüzden şekilleri değişiktir. İçimde hiç tapınma içgüdüsü yok. Şimdi ben insanlığın doğasından bir insan değil miyim?
Sayın AeRA,

Sizin çocuklarınız ileride asla dindar olmayacak garantisi veriyorsunuz yani.

"İçimde hiç tapınma içgüdüsü yok" derken lütfen tekrar düşünün....

Tapınma bir tür bağlılıktır ve her zaman bir yaratıcıya verilecek diye bir şey de yoktur.

Örneğin bir kişi devletine veya orduya tapınma derecesinde kayıtsız şartsız bağlı olabilir. Ondan talep edilen bir çok mantıksız şeyi bile sorgulamadan yapabilir...

Veya biri bir kişiye (Kadın veya erkeğe) ya da bir ideale tapınma derecesinde kayıtsız şartsız bağlı olanlar de vardır...

Saygılar

"İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın."
Jesus Christ

Matta 7:12

www.jw.org
Alt 23-09-2010, 01:15
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

hur-kus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın AeRA,

Sizin çocuklarınız ileride asla dindar olmayacak garantisi veriyorsunuz yani.

"İçimde hiç tapınma içgüdüsü yok" derken lütfen tekrar düşünün....

Tapınma bir tür bağlılıktır ve her zaman bir yaratıcıya verilecek diye bir şey de yoktur.

Örneğin bir kişi devletine veya orduya tapınma derecesinde kayıtsız şartsız bağlı olabilir. Ondan talep edilen bir çok mantıksız şeyi bile sorgulamadan yapabilir...

Veya biri bir kişiye (Kadın veya erkeğe) ya da bir ideale tapınma derecesinde kayıtsız şartsız bağlı olanlar de vardır...

Saygılar
Sayın Hür Kuş ;

O zaman buna tapınma demeyelim. Çünkü hangi sözlüğü açarsanız açınız tapmak filiine cevap olarak, ilk madde de hep İlahi bir merci gösterilmekte. Gelin buna düşünsel doğruların, uygulaması veya doğru kabulü diyelim.

Belli bir insan kesminin, bir eksiklik hissedip veya kendi sorularına cevap arayışı içinde Tanrıyı bulduğu doğrudur. Benim sorularım tutarsız sorular olmadığından, Tanrı ile işim olmamakta. Teolojik bir ihtiyaç içerisinde değilim. Kaldı ki sorularımın cevabını ve ihtiyaçlarımı doğrulayacak doğruları, çok daha sınanabilir cevaplardan/doğrulardan seçerim. Bu yüzden İlahi Tapınım ve İnanç, bende içgüdüsel veya ihtiyaç dahilinde bir şey değildir. Hiç yoktur.

Esen kalınız.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 26-09-2010, 13:55
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Afadersiniz araya giriyorum . "Tanrı duaları cevaplar" önermesinden hareket ederek bir şey sorayım .

İnsanların pek çok sorunu var. Eğitim, sağlık, sosyal,ekonomik vs.

Mesela , ekonomik sorunları olan kardeşlerimizi ele alalım.

Gaiplerden, bilinmeyen alemlerden ve gizemli güçlerden yardımlar geliyorsa neden bunca insan HALA çaresizlik içerisinde ? Onlar calışıyorlar,cabalıyorlar, fakat yettiremiyorlar. Dua ettiklerinde yardım geliyor mu onlara ?

İnanırlara göre bunların nedeni insan mı ? Tanrı mı ? yoksa Şeytan mı ?

Fakat dikkat edin kutsal yazılarda Tanrı şöyle söylüyor ;

Esenliği ve FELAKETİ YARATAN,
Bütün bunları yapan RAB benim." –İsaya 45:7

"RAB, ..İnsanı sağır, dilsiz, görür ya da görmez yapan kim? Ben değil miyim? -Çıkış 4:11

(Devamı )

Biraz üzerinde düşünmenizi ,sormanızı ve ŞÜPHE etmenizi dilerim.

en içten sevgi ve saygılarımla
Alt 17-10-2010, 08:29
zeonx zeonx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaş bu site ateist bir site ise ve sizler YALNIZCA ateist görüşlerin burada yer almasını istercesine bir tavır içerisindeyseniz bu IRKÇILIKTIR! Siz ateistliği,görüşler özgürlüğü içerisinde olduğunuz için kabul ediyorsunuz! Müslümanlığı bırakmanızı MODERN BAKIŞ AÇISINDA insanların dinlemesini ve kabul etmesini istiyorsunuz.Saldırılmak istemiyorsunuz! Hoş görülmek istiyorsunuz değil mi? Ancak aynı şekilde başka görüşlere saldırıyorsunuz!?
Başka görüşleri dinlemiyorsunuz!? Haklı olarak soru sorarken bile hakaret içeren tavırlar sergiliyorsunuz?

Saygıyı nasıl haketmeyi bekliyorsunuz? Ya da başkalarına saygıyı nasıl göstermeyi planlıyorsunuz?
Turan Dursun'u ben de okudum! Bir insanın BAZI sözlerini benimsersin bazılarını benimsemezsin.Ama hakaret etmezsin! Bu saygısızlıktır!
Benimsemediklerini kibarca sorarsın! Hakaretle değil.Kimsenin kimseye sen bunu yaz sen bunu yazma sen fikirlerini söyleyebilirsin sen bu sitede yazamazsın demeye hakkı var mı?
Turan Dursun olsa SENIN GIBI MI DAVRANIRDI SANIYORSUN NATAN?
Bence görüşlerine inanmıyorsan bile daha saygılı davranmalısın.Turan Dursun'un DİN BU serilerinin hepsini okudum.Müslümanlık hakkında verdiği TÜM BİLGİLERE rağmen hiç bir hakaret içeren cümlesi yoktur kendisinin.Sana hatırlatırım!
Alt 31-05-2018, 07:22
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tanrılar insan aracısı olmaksızın kendi başlarına konuşamazlar, hatta var bile olamazlar. Hiçbir dua rexona kadar etkili olamaz. Buna rağmen allah'ın yerine konuşan insan; "bana dua edin, duanıza cevap vereyim" demiş mümin 60nc ayette. Pişkinliğin böylesi; insan, allah kılığına geçip kendince iddia bulunmuş sonra karşı tarafa geçip insan kılığında dinlemiş bu ayeti, davaro filminde maho ağa tiplemesi gibi.

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir
Alt 24-09-2018, 02:17
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Duaları duyuyorsa/cevaplıyorsa birlikte dua edelim mi?
Lütfen siz yardımcı olun..

Sevgili Tanrı
Biliyorsun ki bu ara işsizim ve keyfim kaçık bu ev de sorunlara neden oluyor. Sanırım kızım da Sheila'nın durumunda olmalı.. Onun senden ümidi kesmesini istemiyorum.. Bari ona yardım et.

statik ve süreğen (kesintisiz) gelire ve yaşam şartlarına ve standartlarına ihtiyacım var çünkü diğer durumda kaygı boğucu bir hal alıyor. Buna diğer insanlarında ihtiyacı olduğunu biliyoruz ancak bize öncelik tanır mısın? Bu iyi bir dua mı? Geliştirilmeli mi?

Bunu Tanrıyla konuşmuştuk..
Bunu daha önce de konuşmuştuk sevgili Tanrı
Sevgili Tanrı kredi kartları borcum için ödenek istemiyorum. Durumuma uygun çalışma koşulları ve iş rica ediyorum senden. Mesela evde bilgisayar başında çalışabilirim.

Sevgili Tanrı

Bu Hristiyanlık işi ve Hristiyanite yayımcılığı örneğin ticari gelir ya da iş sağlıyorsa ben bu işi canı gönülden yapabilirim. Çünkü bu kolay ve cazip bir iş gibi duruyor. Hem benim iş ahlakım olduğunu herkes bilir. Mesela jw.org vb.sitelerin içeriklerini seve seve canı gönülden dağıtabilirim. Lütfen benim inançlı Hristiyanlarla bağlantı ve iletişim kurmamı ve bana iş konusunda yardımcı olmalarını sağla.
Mekanik olarak hafta da 45 saat mesai ahlakıyla canı gönülden çalışabilirim çalışacağımı ve aksatmayacağımı biliyorsun sevgili Tanrı ve bunu inançlı bir insandan ve Hristiyandan daha canı gönülden yapabilirim bunu sen de biliyorsun. 7/24 Hristiyan olabilir miyim bilmiyorum ancak haftada 45 saat kesintisiz tam bir Hristiyan olacağım kesin ve bundan kesin olarak emin olabiliriz bunu biliyorsun sevgili Tanrı ben çok dürüst bir adamım. Biz de söz sözdür sevgili Tanrı bunu herkes bilir ve işimi seve seve yapmayı hatta tüm gönüllü misyonerlik faaliyetleri için canla başla (haftada 45 saat) çalışmayı göze alacağımı biliyorsun.

Bu arada bu şaka değil sevgili Tanrı...

Bu arada bana jw.org ya da bir Hristiyan yardımıyla yardım eli uzatmanı rica edeceğim. Eskiden seni seviyordum Tanrı... Hala ordaysan sevgili Tanrı beni kendine tekrar inandırmak için şimdi bir fırsatın var..

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 24-09-2018, 02:54
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Mistik Tanrım(Enlil, Ra, El), baba Dionysos(Bacchus, İakkhos, Horus, İsa, Tammuz), yüce Hristos(Jesus, Yeşua, İsa, ben, sen, o)
Hur-kus'a akıl ver. Hayal alemlerinden, fizik alemlerine, yalan alemlerinden, masal alemlerinden, gerçek aleme gark eyle ya rab.
Amen.

"Her şeyi Yehova yarattı" Hur-kus(Kul-kus)

Kutsal Kitap "As-mens"
Yasa 0:0
Ve tanrı kendini, tanrı olsun diye yarattı.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 24-09-2018, 09:22
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İsteklerim için Tanrı yı İKNA etmek !!

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil