Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Dünya Dinleri

Anket Sonucuna Bak: Sizce dünyada en tehlikeli din hangisi
İslam 66 76,74%
Hristiyanlık 4 4,65%
Musevilik 16 18,60%
Budizm 0 0%
Hinduizm 0 0%
Katılımcı sayısı: 86. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-03-2013, 03:14
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Ankette İslam seçeneğini işaretledim. Nedeni İslam'ın tehlike açısından diğer dinlerden ne daha çok ne de daha az tehlikeli olmadığı halde bu dine ait olanlar arasında seyreden yüksek eğitimsizlik oranı ve cahillik bu dini asıl tehlikeli yapan şey. Doğa dinleri veya Putperestler arasında da belki cahillik oranı çok yüksektir ama nüfus istatistiklerinde önemsiz bir yer aldıkları için bu dine ait insanların yapabileceği kötülükler de sınırlı kalıyor.
Alt 25-03-2013, 03:17
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ben de İslam'ı işaretledim, zira hristiyan, budist, hindu veya museviler arasında karşılıklı "tanrı büyüktür" diye bağırıp bibirine roket atan, boğaz kesen, kurşuna dizen bir din kalmadı sanırım.
Alt 31-03-2013, 23:02
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Su anda ve gunumuzde islam "tehlike" olarak empewryalist zihniyetin kullandigi ve one cikardigi dindir. Teroru ve terorizmi bile bu din ustune gelistirmistir.

Yalniz burada "tehlike" farkindan ziyade; her bir dinin etik yonlendirim yaptiriminin imansal inanci ve tutuculugu goz onune alinirsa; bireyi olmayan toplumlarda, hepsi tehlikelidir. Cunku teokratik bir otokrasi soz konusudur.

Tarihsel olarak bugun dunya cografi ve toplumsal dagiliminda bu tehlikenin ve her turlu hak ve ozgurluk ihlalinin islam cografyasinda ve toplumlarinda oldugu gorulur.

Hristiyanlar bu donemi karanlik cagda yasamistir. Cadi yakimi ise 16. yuzyila kadar surmustur.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 01-04-2013, 01:15
rasa rasa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben yahudiliği işaretledim!. Neden'mi! islam bölgesel etkinliği olan bir dindir. Gücü oranında bir tehtitdir! oysa yahudilik kendileri dışındaki tüm insanlığı çıkarları için kullana bileceği bir tanrı verğisi hak olarak görür. İdealleri mutlak dünya hakimiyetidir! bunuda ustalıkla ğizlice sürdürürler.
Alt 01-04-2013, 01:49
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

rasa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben yahudiliği işaretledim!. Neden'mi! islam bölgesel etkinliği olan bir dindir. Gücü oranında bir tehtitdir! oysa yahudilik kendileri dışındaki tüm insanlığı çıkarları için kullana bileceği bir tanrı verğisi hak olarak görür. İdealleri mutlak dünya hakimiyetidir! bunuda ustalıkla ğizlice sürdürürler.
Yahudilik diye bir din yoktur..Musa'nın takipçilerine ''Musevi'' denir..Yahudilik, Musevilik ile aynı anlamda kullanılıyor ama bu yanlıştır..Bu tıpkı Türklüğü müslümanlık ile aynı kefeye koymaya benzer..
Yahudi topluluğu, kutsal metinlerinde bir dinin takipçilerinden ziyade, bir ulus olarak tanımlanmalarından ötürü bir dinsel etnik grup olarak kabul edilir.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Yahudilik
İslam'daki cihat anlayışını es geçmeyin..Bu bağlamda müslümanlar için Dünya bir savaş alanıdır..Müslümanlar tüm Dünya'ya İslam'ı hakim kılmakla mükelleflerdir..Kafirlerle barış yapılıyorsa bile mutlaka müslümanların yararına olduğu içindir..Yoksa bir müslümanın kafirlere müsamaha göstermesi veya kafirleri kendi haline bırakması düşünülemez..Kafirlere ya İslam anlatılmalı,ya da kafaları koparılmalıdır..
Alt 02-04-2013, 00:03
rasa rasa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Kelime oyunları ile bir yere varılmaz! Burada kastedilen şey açık ve nettir. Oy verilen yer Museviliktir, Yahudilik, musevilik, israiliyat bunlar bir birinden ayrılamıyacak kavramlardır!. Hanğisini söylerseniz söyleyin aynı kapıya çıkar maddi bir güç bulamayan islam terörü bir halt yiyemez, zaman zaman rahatsızlık verir. Ancak siyonist yahudi idealinin dünya insanlığına verdiği zararı ancak bu konularda bilinçlenmiş kişiler bilir!. Ben anadan doğma yahudi düşmanı değilim, islamın insanları nasıl koşullandırdığınıda çok iyi bilenlerdenim!. Ancak islam taraftarları kaba ğüçdür, düşünce yapıları dar ve sığdır bunun için verecekleri zarar sınırlı ve koşullara bağlı sürelidir.! Zamanında arap alemini bile yanlış dini bilğilerle saptırmışlardır. Arap islam inancındaki yanlışlıkların,yanılmaların kaynağı nereden ğelir? Medine yahudilerinin kitap oluşumunda'ki etkilerini derinlemesine incelenirse bir takım tarihi gerçekler anlaşılır.
Alt 12-04-2013, 21:20
Excessive Excessive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Ankette Satanizm olmaması çok ilginç.

Satanizm bilinen en tehlikeli dindir. Diğer dinler Satanizm'e göre en nazik tabiriyle "hafif" kalır. Moral ve ahlaki değerleri olmayan, size zarar verene kat kat fazlasıyla zarar vermenizi öğütleyen, sizden daha değerli hiç bir şeyin olmadığı, uygulamada ve teoride "ben" merkezcil tek dindir.
Alt 04-05-2013, 15:40
Bayrak Bayrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

İslam dünyanın en tehlikeli dinidir. Sebebi ortaçağ arap yaşamı, inancı, gelenekleri ve o dönemin hertürlü ilkelliğini ilahi bir emir kisvesine sokmuştur. Bunedenle ortaçağ araplarının bütün ilkel inançları ve yaşam tarzı islam var oldukca var olmaya devam edecektir.

Böylesi ilkel bir tin elbette dünyanın en tehlikeli dinidir.
Alt 05-06-2013, 17:30
guillotin guillotin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

"Sadece Yaratıcı'ya bağlılık" içermeyen her din tehlikelidir.
Alt 01-07-2013, 13:13
efeince efeince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İslamiyet elbette, " Allah için yapıyorum " deyip, akıl almaz gaddarlıkları ben hep İslam ülkelerinden gelen yayınlarda izledim.

En basit örnek ülkemizden , Sivas. 35 kişi yanarak ve dumandan boğularak can verirken , " Allah'u Ekber" diye bağıranları gördüm - ne kazandında Allah büyüktür diye bağırıyorsun ?

Önerilen Siteler