Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-04-2017, 20:47
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Ateistlerin oy kullanma saçmalığı..!

Seçimin ne olduğunu,Matrix filmindeki bir replikle belirtmek istiyorum...Filmdeki Merovingian şöyle der;''Seçim,güçlüler ile güçsüzler arasında yaratılmış bir illüzyondur..''
Adaletin/hukukun-can güvenliğinin-seçim güvenliğinin olmadığı,seçimi yapan ysknın parti genel merkezi gibi olduğu,ülkedeki gelir eşitsizliğinin hâd safhada olduğu(aç/yoksul insanlar nasıl seçim yapacaksa..!),her seçimde hile haberlerinin olduğu,okuma/yazma bilmeyenlerin oy kullandığı,yurtdışında yaşayanların oy kullandığı,hapisteki katillerin/tecavüzcülerin oy kullandığı bir ülkede;ateistlerin sandık başında ne işi var?!

Geçenlerde ateist bir aile,çocuklarının din dersinden muaf tutulması için açtığı davayı kazanmış..Adaletin olmadığı bir ülkede,böyle bir karar alınması garip ama böyle şeyler de olabilir sonuçta..Din dersinden muaf olan çocuklar,bir şekilde ifşa edilmiş olurlar..Yani bu çocuklara,diğer çocuklar ve öğretmenler artık farklı bir gözle bakacaklardır..Dışlanmaları veya hakarete uğramaları olasıdır..Yani bu ülkedeki toplumsal baskı,sizi bir şekilde ezer..Sizinle beraber çocuklarınızı da ezer..Çünkü bu ülke laik/sosyal/hukuk devleti değil,bir müslüman devletidir..Türkiye'nin bir müslüman devleti olduğunu,son yıllarda yabancılarda kabul ettiler artık..Müslüman devleti demek,müslümanların sözünün geçtiği veya müslümanların el üstünde tutulduğu veya müslümanların gelişip çoğaldığı bir devlet demektir..Tıpkı Afganistan veya İran gibi..
''Türkiye ile İran bir değildir'' gibi bir itiraz yapılabilir..İlla birebir aynı olmaları gerekmiyor zaten..Böyle birşey de olamaz..Farklı coğrafyalar,farklı din anlayışları,farklı hayat tarzları..Türkiye'de İran'daki gibi idam yok mesela ama bir ateistin başına Türkiye'de de iyi şeyler gelmiyor..Bakınız;
http://odatv.com/barbaros-sansal-yas...504171200.html

Seçime katılanların nerdeyse hepsi müslüman..Bir ateist,müslümanla dost/akraba olabilir ama bir ateistin islama bakış açısı çok farklıdır..Yani müslümanların kimliğini/karakterini oluşturan en büyük etkenlerden biri olan İslam,bir ateiste göre kötü/yanlış bir şeydir..Kötülüğe sarılan insanların arasına katılıp,bir taraf tutmanın mantığı nedir?Bugün ''evet'' veya ''hayır'' diyerek,sadece bir müslüman tarafı tutmuş oluyorsun..Bu seçim ve diğer seçimler,aslında seni ilgilendirmiyor..Çünkü sen Türkiye'deki savaşta(seçimde) taraf değilsin,olamazsın da..Çünkü seni insan yerine koyan bir güruh yok..Senin yok edilmeni,senin linç edilmeni,senin dağa çıkmanı isteyen insanların yanına gidip bir seçim yaptığını sanman;senin bu ülkeyi ve insanını anlamadığın anlamına gelir..Senin ne işin var sandığın başında?O sandıkta oy kullananlar müslümanlar..Sandığı bir cami gibi düşün..Ateistin camide işi ne?O sandığa bir oy atmakla,bu ülkeye aydınlık bir gelecek mi getireceğini sanıyorsun?Hem ateist kişi ile müslüman kişi aynı safta durur mu?Hem müslümanlar şöyle/böyle diyeceğiz,hem de müslümanlarla aynı oy hakkına sahip olacağız?Bunu nasıl kabul edebiliriz?Ben bir üniversite mezunu ateist olarak,senede ortalama 40 kitap okuyan biri olarak;bu ülkedeki milyonlarca cahil/aymaz insanla nasıl bir tutulabilirim?Hayatında bir kitap okumamış,bir okul bitirmemiş insanlarla nasıl aynı seviyede görülebilirim?

Ezandan son derece rahatsızım ve bu konuda diyanet gibi birkaç yere mail attım..Bana ''seni bu ülkede yaşattığımıza dua et'' gibi bir yanıt verdiler..
Bu ülkenin en ünlü ateisti Celal Şengör ''ezandan rahatsız olan dağa çıksın'' dedi..
Müslümanlar beni ölümle tehdit ediyor,ateistler de ''beğenmiyorsan defol git bu ülkeden'' diyorlar..
Ülkenin durumu bu iken,sen sandık başında ne yapıyorsun ateist?!

Turan Dursun'a,Hrant Dink'e ne yaptılar?
Madımakta,Gezide,ya da 15 temmuzda ne oldu?
Bırakın bu ülkede ateist olmayı,farklı olmaya bile hakkınız yok..Farklı olmak bile linç nedenidir..
Bahriye Üçok..Ne yaptılar bu kadın müslümana?Farklı diye katlettiler..
Bu ülkeyi ne sanıyorsun ateist?
Bu ülkede demokrasi/hak/hukuk filan var mı sanıyorsun?
Bu ülkede düzgün bir şekilde seçim yapılacağını mı sanıyorsun?
Bu nasıl bir aymazlıktır?!

''Daha da beter olmayalım'',''Suriye gibi olmayalım'',''çocuklarımız için oy verelim'' lafları;boş laflar..Ya da ''oy vermemek,evetçilerin işine yarar'' gibi laflar..Hepsi boş..

Akp döneminde,yüzlerce masum insan hapiste yıllarca yattı..Kimi intihar etti..Kimi hastalandı öldü..Hâlâ da bir sürü masum insan hapiste..
Gezi'de masum gençleri linç ettiler..
Uludere'de masum insanların üzerine bomba attılar..
Türkiye'nin her yerinde canlı bombalar kendini patlattı..Yüzlerce insan öldürüldü..
Pkk açılım denilerek silahlandırıldı ve yapılan çatışmalarda köyler/ilçeler nerdeyse yok edildi..
Bugün Türk askeri,yabancı bir ülkede savaş veriyor..Türkiye'de ohal uygulanıyor..

Türkiye artık uçurumdan aşağı yuvarlanmış,hâlâ oy vererek ülkeyi değiştireceğini mi sanıyorsun?Hem de bir ateist olarak..!

''Suriye gibi olmayalım'' korkusuyla seçim yapılamaz..Zaten Suriye olduk..3,5 milyon Suriyeli girdi bize,hâlâ mı anlamadın?!

Tamam,bir şekilde bu toplumda yaşıyoruz ama bizler bu toplumun çıkardığı bir dışkı,sümkürdüğü bir sümüğüz..Bize yaşama hakkı tanımayanların,bizi dağa davet edenlerin olduğu bir ülkede oy vermek,saçmalığın daniskasıdır..

Umut için mi oy veriyorsun?
Çocukların için mi?
Bu ülkenin geleceğinde laik bir Türkiye kurulacağı umudunu mu taşıyorsun?
100 senedir laik bir ülke tesis edememiş bu homo sapiensler,senin oyunla mı laikliği sağlayacak?

Partilerden bahsedeyim biraz..

Akp'den hiç bahsetmeyeceğim..Bir ateist akp yanlısı olamaz..

Mhp'den de bahsetmiyorum..Tamamen dinci/ırkçı bir partidir sonuçta..

Chp,ateizme en yakın parti olarak aktarılır..Chplilerin başörtüsüne karşı tutumlarını gördük..Bu insanlar başörtüsünden rahatsız değiller..Bu ne demek?Başörtüsü ile camide erkeklerin taktığı takke arasında hiç fark yoktur..Yani dini bir simgedir bunlar..Bir kamu kuruluşuna bir müslüman erkeğin takke ile girmesi ne derece yanlışsa,aynı yere bir müslüman kadının başörtüsü ile girmesi de aynı derece yanlıştır..Chp,başörtüsü tutumu ile akp ile aynı çizgide olduğunu göstermiştir..Zaten bu insanlar ateistlere ''terörist'' diyen akplilere tek bir laf etmişte değillerdir..Yani chp,tutupta ateizm felsefesini,yani özünde laikliği savunacak,ateistlerin haklarını savunacak bir parti değildir..15 temmuz sonrasında Tayyip'i kucaklayanlar da bunlardır..!

Hdp,açıkça bir terör oluşumunun liderinin heykelini dikeceğini söyleyen,yani çatışmadan/savaştan yana olan bir partidir..Ayrıca dinci bir partidir de..

Saadet zaten malum..

Bbp,aynı şekilde dinci/ırkçı bir partidir..

Vatan partisi,chpye yakın bir partidir ama 15 temmuz sonrasında Tayyip'i kucaklamaları,bu partinin de dinci/bölücü/gerici bir parti olduğunu kanıtlamıştır..Doğu Perinçek'in şu lafını hatırlatırım;''H.z.Muhammed'in silahına bu Dünya çok şey borçludur..!''

Tkp gibi partilerden bahsetmeye gerek yok..

Yani sana hitap eden bir parti filan yok..Seni insan yerine koyan birileri de yok..Hatta benim gibi ezandan rahatsızsan,ateistler bile seni istemiyor bu ülkede..Yani yapayalnızsın..Will Smith'in ''ben efsaneyim'' filmindeki gibi yapayalnız..Zombilerin,hastalıklı insanların arasında yapayalnız..

Son olarak şunu söyleyeceğim..Türkiye'de oy kullanan insanların nerdeyse tamamı,televizyonda izledikleri yüzünden oy kullanır..Türkiye'de televizyonda iki program izleyen kendini siyasetçi sanır..Televizyon izleyerek oy kullanmaya gidenlere seçmen değil,''bön'' denir..!
Alt 16-04-2017, 22:35
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sandığın bizler için kurtuluş olmadığını biliyoruz ama sandığın bizler üzerindeki baskıyı azaltma özelliği olduğunu da hepten yok sayamayız.
Bu yüzden en küçük bir olasılığı dahi değerlendirmek durumundayız.
Örneğin T-D forum belki çok etkili olmayabilir ama burada bulunmamız bir deşarj olma olayından daha öte işlevi vardır.
Burada kendimizi anlatıyoruz, dinlerin toplum üzerindeki baskısını anlatıyoruz.
Bugün burada haykırıyoruz yarın sokakta olmayacağı ne malum.
Din hakimiyetine son vermek öyle bir kaç yılda olacak bir şey değil, buna çok uzun mücadeler ve yıllar gerekir.
Öyle teslim olmayla olsaydı Avrupa din hakimiyetine son veremezdi...
Alt 17-04-2017, 00:09
Üye

Bilgivehis;Avrupa ile Türkiye'yi kıyaslayamazsınız..Orası çok farklı bir konu..Protestanlık veya rönesans gibi olgular,batının bugüne gelmesini sağlamıştır..Türkiye'de böyle bir hareket(lenme) yoktur..Olmasına izin de verilmez..Türkiye,bir Ortadoğu ülkesi gibidir..Mesela,ortadoğu ülkelerindeki lidere itaat olgusu,Türkiye'de de geçerlidir..Türkiye'de siyasi liderlere tapılıyor..Hiçbiri koltuğu bırakmak istemiyor..Ortadoğu'da da bu böyledir..Yani aslında Türkler Araplaşmışlardır..Türkler,osmanlı artıklarıdırlar..Bugün sandığa gidenler,osmanlının devamı olan Müslüman türklerdir..Bir ateistin bu Osmanlı artıklarının seçiminde ne işi olabilir?Sokaktaki it kadar değeri olmayan,bir Suriyeli kadar değeri olmayan,değeri bırakın ''yok'' sayılan bir ateistin sandıkta ne işi vardır?Beni yok sayan,bana yaşam hakkı tanımayan,beni dağa kovalayan bu Araplaşmış türklerin seçiminde benim ne işim olabilir?
Teslim olma konusunda size net bir şey diyeyim..Türkler 2002'de Atatürk düşmanı,cumhuriyet düşmanı olduklarını ilan etmişlerdir ve kendilerini gericiliğe/sömürüye/emperyalizme teslim etmişlerdir..Yani bundan tam 15 sene önce türkler teslim olmuştur..
Siz deşarj olduğunuzu hissediyorsanız,gidin deşarj olun..Size seçime gitmeyin demiyorum..Benim yaptığım bir analiz/teşhis sadece..Türkiye'nin nasıl bir ülke olduğunu,ateistin konumunun ne olması gerektiğini söylüyorum..Tabi ki bana karşı çıkacaklar olacak..Tabi ki ben ezandan rahatsız olmuyorum diyen ateistler olacak..Bunlar doğal..Sonuçta evrim çeşit çeşit yaratmış..!
Alt 17-04-2017, 00:35
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yani bundan tam 15 sene önce türkler teslim olmuştur..
Avrupalılar binlerce yıl teslim olmuştu, bizden daha çok karanlık içindeydiler ama başardılar.
Aynısını Zenciler de yaşıyordu onlar da yüzlerce yıl mücadele sonucu kazandılar.
Bizlerin onlardan daha geri olmamız teslim olmamızı getirmez.
Bugün ateistlerin yok denecek kadar az olduğuna aldanma, tutsaklık karşısında herkes potansiyel ateisttir...
Alt 17-04-2017, 01:02
gungormez gungormez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tkp gibi partilerden bahsetmeye gerek yok..
Senin muazzam bir gelişme potansiyeli taşıdığını görüyor,galiba brazda seviyordum.
Patojen Perinçekin ocağında zehirlendiğininde ,farkındaydım.Mlliyetçilik zehri damarlarındayen nasıl gelişecektin ?,merakımı çekyordu.
Lugatını ,sosyalist,komunist bir lugat yapabilecek, diyalektik materyalist çizgiye sıçrayabilecekmiydin?"ne kadar zordu!"
Gördüğüm kadarıyla kendini aşamamışsın.
Tkp ,gibi partiler?Bir ülkede tek komunist parti olur.Hepsi tekleşecek bir süreçtedir
Biraz Tkp'den bahsetsen sevinirim..
Söz etmeye gerek varmı?,bizde öğrensek.
Alt 17-04-2017, 03:19
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Hileydi, Suriyeliydi, boş seçim kağıtlarına kaşelemeceydi, 1,5 milyon üzerinde geçersiz evet oyunun -kaşsesiz kağıtlara basılmış vs- geçerli sayılmasıydı(bu bile değiştiriyor) defalarca farklı sandıkta oy kullanan polisleriydi, kullanılan seçim siteminin arka kapısının olması(bu sebeple dünyada kullanılmamaya başlanması) ve sandık, sandık değil(bu açığa çıakrdı) il toplam değerleriyle oynamışlıklarıydı, nereden baksak %4, %3 hile etkisi olur diyordum, ama kurtarmamış olacak ki hile yüzdesi hayli arttı...

Bu toplum cehaletten kurtulur mu, mutlaka bir gün, ancak salt cehalet değil, islamın sözde ahlakıda kazandı, yani ahlaksızlığı... Bir insan hangi hakla hile, hurda yapıp başka insanların, milyonların hakkına, heleki bu düzeyde kitlesel olarak girer?

Neyse bir diğer faktörde, elbette lafa gelince mangalda kül bırakmayan, oy kullanmayan ve çoğu rahatını bozmamak adına(protesto edenler hariç o da toplasak %1 etmez) gitmeyenlerin etkisiydi(o kitle oy kullansa sonuç rahatlıkla değişirdi, hile, hurda bile kurtaramazdı). Bu bir parti seçimi değildi... AKP ciler bırakın bir sandıkta oy kullanmayı, hile hurdalarla çoklu oy kullanırken, rahatını bozmayıp aymazlığa düşenlere ne demeli? Genelde hep böyle olur...

Yalnız görünen şu ki, kısa sürede o sandığa gitmeyenler pişman olacak. Neredeyse tamamen faşizme evrilen ülkede, bugünleri de, bugünün absürt sosyal medyası da çok aranacak, artık bir çok insan, basit fikrini dahi söylemeyezken, diğer taraftan yılalrdır küfreden, katliamdan, karı, kızların ganimet sayılmasından söz edip ilan edenler artık zıvanadan da çıkacak. Kısaca görünen, bu ülkede, yaşanan kleptokratik faşizmin, katmerlisi ve çalkantısı yaşanacak..

Kısa vadede çözüm (eğer insan rengiyle, inancı, düşüncesiyle 10 yıldan fazla dışlanmış ve yok sayılmışsa, iktidarlar b kitleye sen kendisine biz demişse), laiklerle, anti laiklerin-cehaletin ayrıldığı, ayrı bir ekonomik-sistem, ayrı bir yönetim ve devlet, lakin bu da hem aşılanan devlet-sınır tabusu hem de milliyetçilik kapanından dolayı da pratikte mümkün görünmüyor, ama pratik bu kesimin gün geçtikçe eridiğine tanık olacak. Eğer bu olabilseydi, bugün ortadoğu ülkesi olmak için can atan, dinle kandırılan milyonlar, eminim olsaydı, kısa sürede bir Avrupa ülkesi normları yansıtacak laik ve aydın kesimin temsil ettiği ülkeye sığınmak için koşarlardı-hiç şüphem yok-. Bugün Yunanistan diye küçümsenen veya benzer küçük görülen Avrupa ülkelerinde ortalama yaşam standardı, çoğundan daha zengin kaynağa sahip Türkiye'nin en az 2 katı, neden? Bu sorunun cevabı toplumların bir kaç kalemle(örneğin din-mezhep) tamamen sürüleştirilmesi ve çoban diye tanıtılanlara ise tapınmasıdır, bildikleri, ancak çobanların kendilerine enjekte ettiğinden ibaret, etinden, sütünden, yününden, terinden, kısaca sağılan bir toplum. Başka nasıl sağılabilirdi ki? Kendisinden milyarlarca ama milyarlarca TL hayatlarını çalan bir avuç haraminin fedaisi olmaktan öte geçemediler.

bu süreç bir darbeyi de getirebilir, ama şimdilik çıkan sonuç ABD'nin işine yarayan sonuç, Türkiye de ise ordu ABD'nin isteği doğrultusunda Türk-İslam senteziyle, şimdiki durumdan çok daha faşist bir biçimde -sonuçları ortada- darbe yapmıştır ve tek adamla arası açılırsa o zaman darbe olur -ki bu da olmamalı, ya yeni Geziler olmalı, iktidarın tek taraflılığını durduracak, ya da soyup, soğana çevirdikleri ülke artık kaynak sağlayamaz hale gelmişken, Erdoğan normal seyirle emekli olmalı-. Ha diyebilseydim keşke, toplumsal bir aydınlanma ve halkın gerçekleri görüp gidişata köklü biçimde müdahale etmesi ama toplumsal bilinç ve bellekte gidişat, ileri değil geri ve yakın vadede, belirleyici olan kitlede bir aydınlanma ufukta görülmüyor... Ya da yaşanmalıydı, yaşanmalı...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 17-04-2017, 03:47
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Türkiye,bir Ortadoğu ülkesi gibidir..Mesela,ortadoğu ülkelerindeki lidere itaat olgusu,Türkiye'de de geçerlidir..Türkiye'de siyasi liderlere tapılıyor..Hiçbiri koltuğu bırakmak istemiyor..Ortadoğu'da da bu böyledir..

Türkler 2002'de Atatürk düşmanı,cumhuriyet düşmanı olduklarını ilan etmişlerdir ve kendilerini gericiliğe/sömürüye/emperyalizme teslim etmişlerdir..Yani bundan tam 15 sene önce türkler teslim olmuştur..
Siz deşarj olduğunuzu hissediyorsanız,gidin deşarj olun..Size seçime gitmeyin demiyorum..Benim yaptığım bir analiz/teşhis sadece..Türkiye'nin nasıl bir ülke olduğunu,ateistin konumunun ne olması gerektiğini söylüyorum..Tabi ki bana karşı çıkacaklar olacak..Tabi ki ben ezandan rahatsız olmuyorum diyen ateistler olacak..Bunlar doğal..Sonuçta evrim çeşit çeşit yaratmış..!
Sevgili Ahlaksız

Sen başka bir ülkede mi yaşıyorsun? İkincisi ilk paragrafta koyulaştırdığım o çobana itaat-sürü- konusunda, ikinci paragrafın kendi, kendini yalanlaman gibi duruyor... Eğer bu bir din seçimi olsaydı, dine evet, hayır olsaydı, süreğen ama durmadan ATEİST diye, diye safsataya bağladığın şeyi değerlendirme şansımız olurdu...

Ateistlere, bir yanıyla dinci, öte yanıyla ırkçı siyasi bir tercih-kılıf mı giydirmeye çalışıyorsun anlamadım. Bu oymalamanın ateistlik üzerinden tartışılmasının alakası ne? Yok sayılıyorsan, VARIM demeyi bileceksin-binbir yolu var, referandumda birisiydi, pasif olabilir ama o da bir yoldu-, bilmiyorsan kendini her şeyin merkezine koyup, oradan binbir çeşit kılıf aramanın anlamı yok.

Yok sayılıyorsan, varım diyeceksin, lamı, cimi yok... Az olabilirsin, ama bu demek değil ki varım diyemeyesin, illa çoğunluk mu olman lazım, bu tutumunla bu asla olmayacak, çünkü insanlar dünyaya yazı-tura atar gibi gelmiyor. Kısaca varım dememenin edebiyatı bence boş, geçersiz ve bir yerde kaş yapayım derken göz çıkartır rol oynuyor(elbette bunun niyetle alakası yok, sadece sonuçlarının neye vardığına dair bir tespit).

%14,5 oy kullanmadı, bunun %11'i, rahat hayır diyecek kesim, demek ki varım diyebilselerdi, durum değişirdi, bu varım diyebilenlerin, varlık biçimlerini yansıtmanında bir yolu olurdu. Kısaca, yok sayılmak ayrıdır, insanın kendisini yok sayması ayrı! Senin ifadelerinden anladığım bu, kendini yok saymak ve tüm atesitlerinde yok sayması arabeski, yok sayanlara ne zahmet, ne gerek, altın tepside sunulmuş bir ödül gibi...

Oysa ateist olup, olmamakla alakası yok, referandumun konusu belliydi, katılır veya katılamzsınız, tercih edersiniz, etmeyedebilirsiniz ama bunun ateist olmakla alakası yok, ateist demek gözüne at gözlüğü, ağzına da gem takılmış binek hayvanı demek değildir, yani ateist olur kurufasulyeyi sever, öteki nohutu, beriki A takınını tutar öteki tutmaz(benim gibi), birisi bir uygulamaya karşıdır öteki olmayabilir, gidişattan hoşnt değilse olumsuz reyini kullanabilir(ateist olmaktan çıkmaz!)...

Ekonomi-politik alan hem farklı bir zemindir hem politik olmak-davranabilmek gibi stratejik-taktik durumlar da getirir, bir ateist böyle bir ülkede yaşamak istemeyebilir(aklı başında kim ister ki!), istememesi ayrıdır, içinde olması ve gereğini yapma tutumu, hayat mücadelesi(kaçınılmaz) ayrı, kavramları birbirine boca edip, sonrada anlamsızlaştırıp çöpe çevirip atmak mantıklı bir tutum olmasa gerek...

Ha ben de senin gibi doğal biçimde görüşümü, yazdım diye farklı yerlere çekmez, kendini eleştirilemez, her şeyin üzerinde, kimse farklı düşünemez, itiraz edemez, tabuyum, dokunulmazım, yakarım, dokunan yanar bir konuma çekmezsin(zira birde bu sebeplerle bazı arkadaşlarımıza yazamaz olduk, anında işi isnata, kendilerine karşı isnata, sonra kendileride envai türden görüşün olduğu tüm foruma mal edebiliyor. hani çıkıp 2+2=8 dese, orada bir yanlış var desek, tamam isnatlı sitemler başlayabiliyor)..

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 17-04-2017, 07:52
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ateistlerin oy kullanma saçmalığı..!
Ateistlerin oy kullanma saçmalığı diye açılan bir başlık başka bir şey anlatır. Türkiye de Ateistlerin güvenlik içinde yaşamadığı düşüncelerini özgürce ifade edemediğini anlatan içerik li yazı başka bir şey anlatır.
Başlıkla içerik birbiri ile çelişen bir yazı olmuş.

Böyle bir yazı nasıl eleştiri alabilir nasıl bir doğru çıkabilir ben anlamış değilim
Bir insanın ateist olması için her hangi bir sınıfsal köken aranmaz Dindar olması içinde aynı düşünce hakimdir.

Seçimler insanların nasıl yönetilmek istediğini ve yöneticilerinde nasıl yönetmek istediklerini anlatır. Ateizmse se bunlarla hiç ilgisi olmayan düşünce biçimidir.
Bu konuda söyleyecek söz hem çoktur hem hiç yoktur.
Bence ya başlık düzeltilmeli ya içerik başlığa uyumlu hale sokulmalıdır.
Alt 02-06-2018, 22:21
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

24 haziran Seçmen sorgulama sayfası erişime açıldı.

24 haziran'da nerede oy kullanacağım sorgula, ysk.

Yurtiçi Seçmen Kaydı sorgula, e-devlet.

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir
Alt 02-06-2018, 23:15
Üye

Hâlâ aynı kanıdayım..
Oy kullanmak saçmalık zaten..Bir de ateist birisinin,tamamen din ile hareket eden bir ülkede,sandığa gitmesi beyhude..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil