Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-11-2018, 18:57
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İslam'ı kılıç zoruyla yaymayan iki toplum var. Biri Osmanlı, biri İran. Osmanlı fetihlerde İslam topraklarına da saldırarak maksadının İslam'ı yaymak değil genişlemek olduğunu belli etmiştir. Ayrıca Osmanlı topraklarında çöküşe kadar dinlerle ilgili takıntılar yoktu. Her dinden insan ülke yönetiminde söz sahibi olmuştur öyle ki gayrimüslimler daha üst kademelerde olmuştur. İstanbul'un fethinden sonra Bizans kadroları bile değişmemiştir. İran ise misyonerlik faaliyetleri ile aslında İslam'ı değil kendini garanti altına almak ve yayılmak istemiştir.

İki toplumun da ortak özelliği İslam'ı en iyi kendilerinin bildiğini iddia etmeleridir.
Araplara göre ise İslam en iyi Araplarda daha sonra İran'da uygulanır. Osmanlıyı sık sık kafir olarak nitelemişlerdir.
Aslen halifelik makamı sadece Kureyş kabilesine ait olduğu için asla Osmanlı halifeliğini kabul etmemişlerdir.
Osmanlı halifeliği sadece Pakistan bağımsızlığına malzeme olarak tek atımlık kullanılmıştır.

İslam hiç bir dönemde asr-ı saadet yaşamamış, 4 halife döneminde de bol bol sıkıntılar yaşamıştır. Coğrafya hiç bir zaman durulmamıştır.
Kur'an-ın fatiha (fetih) suresiyle başlaması İslamın nasıl yayılması gerektiğine bir sinyal niteliğindedir. İslam, Arabistan içinde ayrıca Pers ve Türklere karşı elbette kılıçla yayılmıştır. Kölelik, ganimet, cariye, şehitlik Kur'an'da boşuna yoktur. Hadislerde bunu takip eder. Savaşlarda ele geçirilenlere karşı nasıl tecavüz etmeleri gerektiği yine Muhammedin kurallarıyla belirlenmiştir.
Alt 29-11-2018, 19:07
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizi forumun geniş arşivine havale ediyorum. Sorgulayan bir beyni hiç bir dogma ve din tutamaz.
Haticenin kuzeni de Hristiyan misyonerdi hatta söylenene göre Muhammedin peygamber olduğunu ima eden kişi o. Ebubekir döneminde de yaşanan sıkıntılar hep misyonerler yüzünden demek ki misyonerler hep vardı. Ah şu misyonerler.. Bu site de misyoner olabilir hatta hepimiz misyoneriz

Slm = islamdan önce hristiyanlıktan dönen(hatta ihanet eden) manası da içermiyor muydu yahu?
Alt 29-11-2018, 21:42
Hurma Hurma isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sizi forumun geniş arşivine havale ediyorum. Sorgulayan bir beyni hiç bir dogma ve din tutamaz.
Bende seni İngiltere'ye havale ediyorum. İngiltere'ye bir dikkat et. Şeriat Mahkemeleri kuruldu. Bu bir şey değil deneme yapıyorlar. İlk önce İngiltere müslüman olucak sonra diğerleri.
Çünkü Hazreti Muhammed "Güneş batıdan doğacaktır" dedi. O ne demişse o olacak kıpırdanmak yasak!
İslamda Gurubu olmayan bir güneştir. O da batıdan İngiltereden doğacaktır.

Anlamıyorum etmiyorum diyorsun ya. O İngiltere çoook güzel anlatacak bütün dünyaya. Türkiyeyede anlatacaklar sizlerin ne muazzam dedeleriniz varmış insanlığın hakiki kurtarıcılarıymışlar. Sen anlamamışsın onu. Bak ben sana anlatayım diyecek işte bak çaresi bulunmayan hastalıkların çaresi budur. Şu ayetten işte bak uzay nasıl aydınlatılıyor da yıldızlar kandil gibi kalıyor vs çooool güzel anlatacaklar
Alt 29-11-2018, 21:52
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Hurma;
Hz. Aişe radıyallahu anha anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Biriniz helaya giderken berabererinde üç tane de taş götürüp onlarla temizliğini yapsın. Bunlar ona yeterlidir."

Kaynak
Ben tuvalet kağıdı kullanacağım, şeriat ne der acaba ?

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 29-11-2018, 22:01
Üye

Hurma´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende seni İngiltere'ye havale ediyorum. İngiltere'ye bir dikkat et. Şeriat Mahkemeleri kuruldu. Bu bir şey değil deneme yapıyorlar. İlk önce İngiltere müslüman olucak sonra diğerleri.
Çünkü Hazreti Muhammed "Güneş batıdan doğacaktır" dedi. O ne demişse o olacak kıpırdanmak yasak!
İslamda Gurubu olmayan bir güneştir. O da batıdan İngiltereden doğacaktır.

Anlamıyorum etmiyorum diyorsun ya. O İngiltere çoook güzel anlatacak bütün dünyaya. Türkiyeyede anlatacaklar sizlerin ne muazzam dedeleriniz varmış insanlığın hakiki kurtarıcılarıymışlar. Sen anlamamışsın onu. Bak ben sana anlatayım diyecek işte bak çaresi bulunmayan hastalıkların çaresi budur. Şu ayetten işte bak uzay nasıl aydınlatılıyor da yıldızlar kandil gibi kalıyor vs çooool güzel anlatacaklar
İşidliler yine mi geri dönmüş oraya ya. AB alın dedi paylaştırdı, bazıları da kaçak gitti şimdi oralarda şeriat uygulamaya gizli örgütler kuruyorlar temizlenene kadar. Ama olan yine diğer müslümanlara insanlar o kara çarşaflıları çağdaşların yanında görüp nefret ediyor. İngiltereye göç eden müslümanlar bizim ülkeye bile almayacağımız tarz rezalet.
Alt 29-11-2018, 22:08
Üye

Hurma;

3 taş sünnettir. Peygamberimiz öyle yaptığı için ben evde hep 3 taş bulundururum, bu taşlar mekke ile medine arasından gelmiştir.
Alt 29-11-2018, 23:05
Üye

Hurma;

Müsadenle seni bilgilendireyim

Bir müslüman (ki şuurlu bir müslümansa) Hadislerin "insan kelamı" olduğunu ve Kur'an'dan seneler hatta asırlar sonra yazıldığını bildiği için, Hadislerin hepsine şüpheyle yaklaşır, öyle ulu orta hepsini kabul etmez. Kur'an'a ise; Allahın kelamı olduğuna ve Allah tarafından da korunduğuna inandığı için, olduğu gibi kabul eder.

Şöyle bir sual sorulabilir. Hadislere bakmazsak namazı nasıl kılıcaz?
Anana babana dayına ninene dedene bakıp nasıl kılıyorlarsa öyle kılıcaksın yada camiye gidiceksin hoca nasıl kıldırıyorsa uyup kılıcaksın!
Namaz öyle bir ibadettir ki. Peygamberimiz namazı insanların gözünün içine sokmuştur. Günde beş defa sürekli tekrar etmiş ettirmiştir.
O yüzden kimse namazın noktasına dahi el süremiyor. Camiye git nasıl kılıyorlarsa kıl

Ama dersenki gittim baktım bir mezhepte el bağlanıyor öbüründe bağlanmıyor vs. bunlar Ne oluyor?
Bunların hepsini peygamberimiz yapmış. Etrafındaki insanlar bunu böyle görmüş babadan oğlu oğulda yiğene vs Camilerde kırlarda ovalarda günde 5 defa tekrar edile edile Mezheb imamlarının gözünün önüne kadar böyle gelmiş. Mezheb imamlarıda bu namazlardan birini tercih etmiş O mezhep imamlarının dini anlayışlarını "ne güzel dini anlamış diye taklit edenlerde imamlarının namazlarını tercih etmişlerdir anlatabildim mi?

Vel hasıl kelam. Hakiki bir Müslüman Türk'e hadisler sökmez. ama bu demek değildir ki bütün hadisler yalandır.
Mesela buraya getirdiğin hadis yalan ve iftiradır. Çünkü Peygamberimiz su kullanmadan yani abdestsiz gezmezdi.

2. si Hadislerin yazıldığı tarih Muaviyenin kurduğu saltanatın hüküm sürdüğü tarihti.
Hazreti Muhammede sağlığındayken öldürülmesi için bütün varına vadeden, demediğini bırakmayan muaviye işte böyle kendisininde vahy katibi olduğunu etrafında söylettirdiği gibi peygamberimizi küçük düşürücü şeylerde söylettirdi.
Alt 29-11-2018, 23:07
Üye

Müsadenle seni bilgilendireyim

Bir müslüman (ki şuurlu bir müslümansa) Hadislerin "insan kelamı" olduğunu ve Kur'an'dan seneler hatta asırlar sonra yazıldığını bildiği için, Hadislerin hepsine şüpheyle yaklaşır, öyle ulu orta hepsini kabul etmez. Kur'an'a ise; Allahın kelamı olduğuna ve Allah tarafından da korunduğuna inandığı için, olduğu gibi kabul eder.

Şöyle bir sual sorulabilir. Hadislere bakmazsak namazı nasıl kılıcaz?
Anana babana dayına ninene dedene bakıp nasıl kılıyorlarsa öyle kılıcaksın yada camiye gidiceksin hoca nasıl kıldırıyorsa uyup kılıcaksın!
Namaz öyle bir ibadettir ki. Peygamberimiz namazı insanların gözünün içine sokmuştur. Günde beş defa sürekli tekrar etmiş ettirmiştir.
O yüzden kimse namazın noktasına dahi el süremiyor. Camiye git nasıl kılıyorlarsa kıl

Ama dersenki gittim baktım bir mezhepte el bağlanıyor öbüründe bağlanmıyor vs. bunlar Ne oluyor?
Bunların hepsini peygamberimiz yapmış. Etrafındaki insanlar bunu böyle görmüş babadan oğlu oğulda yiğene vs Camilerde kırlarda ovalarda günde 5 defa tekrar edile edile Mezheb imamlarının gözünün önüne kadar böyle gelmiş. Mezheb imamlarıda bu namazlardan birini tercih etmiş O mezhep imamlarının dini anlayışlarını "ne güzel dini anlamış diye taklit edenlerde imamlarının namazlarını tercih etmişlerdir anlatabildim mi?

Vel hasıl kelam. Hakiki bir Müslüman Türk'e hadisler sökmez. ama bu demek değildir ki bütün hadisler yalandır.
Mesela buraya getirdiğin hadis yalan ve iftiradır. Çünkü Peygamberimiz su kullanmadan yani abdestsiz gezmezdi.

2. si Hadislerin yazıldığı tarih Muaviyenin kurduğu saltanatın hüküm sürdüğü tarihti.
Hazreti Muhammede sağlığındayken demediğini bırakmayan muaviye işte böyle kendisininde vahy katibi olduğunu etrafında söylettirdiği gibi peygamberimizi küçük düşürücü şeylerde söylettirdi.
Hem Türk olup hem Müslüman nasıl olcan biz onu tartışıyoruz.
Dini komple türkçeleştirseniz iyi olmaz mı? bi de şu örtü sakal sarık olayını kaldırsanız çağdaş bi hale gelir. Bunları yapabilirseniz bence islam daha uzun gider. Bi de kurandaki yer isimlerine falan türkiyeden yerler verelim. Mekke yerine mersin falan olsun.
Alt 29-11-2018, 23:18
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bir müslüman (ki şuurlu bir müslümansa) Hadislerin "insan kelamı" olduğunu ve Kur'an'dan seneler hatta asırlar sonra yazıldığını bildiği için, Hadislerin hepsine şüpheyle yaklaşır, öyle ulu orta hepsini kabul etmez.
Nereden biliyor bir müslüman bunu ?

Kur'an'a ise; Allahın kelamı olduğuna ve Allah tarafından da korunduğuna inandığı için, olduğu gibi kabul eder.
Kur'an'da ki bir çok ayetin insanlık dışı olduğu forumda yıllar önce yazılmış ve tartışılmış. Kuran'ın Allah tarafından korunduğunu bilmiyorsunuz, inanıyorsunuz.

Kısacası bu bilgi yada kanıtlanmış bir şey değil, tamamen inanıyorsunuz.
Bir hristiyanın İncil'e bir Musevi'nin Tevrat'a inanmasından bir farkı yok bu inanmışlığın. Adı üstünde inanmak.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 29-11-2018, 23:42
Üye

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hem Türk olup hem Müslüman nasıl olcan biz onu tartışıyoruz.
Dini komple türkçeleştirseniz iyi olmaz mı? bi de şu örtü sakal sarık olayını kaldırsanız çağdaş bi hale gelir. Bunları yapabilirseniz bence islam daha uzun gider. Bi de kurandaki yer isimlerine falan türkiyeden yerler verelim. Mekke yerine mersin falan olsun.
Tartışmakta istediğin kadar serbestsin
Fakat bütün dünya Hele hele Bütün Hıristiyanlar biliyor ki bir kimss "Türkse" O Müslümandır. Hatta önemli birisi Müslüman oldumu. O'na Türk oldu derler.

Örtü diyorsun da Kur'an'ı okumamışsın anlaşılan Ahzab süresinde diyor ki "Mümin kadınlara söyle sıkı kapalı giyinsinler böylelikle tanınıp bile bile münafıklar (kimliğinde islam yazdığı halde ermeni hıristiyan ateist olanlar) tarafından sarkıntılık eza edilmezler
Arkasından
"o kalblerinde hastalık bılunan kısaca anasından kız kardeşinden tahrik olan o sapık münafıklara (kimliğinde islam yazdığı halde atesit hıristiyan olanlara)söyle mümin kızlara kadınlara sarkıntılık edip laf atmalar yapmasınlar. Yoksa seni Onların üzerine musallat ederiz. Öldürüleceklerini yada sürüleceklerini bildiklerinde yanına yaklaşamazlar" Diyor.

Yani bu sapık münafıklar (kimliğinde islam yazdığı halde Hıristiyan Ateisit olanlar) olmasaydı mümin kadınların kızların baş örtülü gezmelerine gerek yoktu. QRAN Bunları biliyor muydun?

Din lügatta: vadeli borça, borçlu olmaya denir. borçlu alacaklı olma düzenine din denir!
Allah aşkına Sakalın bıyığın dinle (vadeli borçlanmayşa) ne alakası olur biraderim 😂
Hep Kur'an'dan asırlar sonra yazılmış uydurulmuş insan kelamı hadisler yüzünde böyle mantıksız saçmalıklarla karşılaşıyoruz

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil