Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-07-2012, 18:57
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1-Onceki sayfalara gidin, cevabini vermisti.
2-Girdiginiz basliga yazilan mesajlari okumayi adet edinin.
3-Kitabininiz acin okuyun, anlayin ama.
...önceki sayfalarda sadece namazın vakitleri konusunda yazışmalar oldu,ben namazın kılınış şeklini soruyorum,
bakın en başından beri savunuyorum hala aynısını savunuyorum..
kuran-ı kerim bana yeter,ben hukumlerimi neyin nasıl olacağını,hiç kimseye danışmadan kuranı bakarak en doğrusunu bulurum insan acıkca sapıklığa düşmüştür..
zira kuran-ı kerimin ayetlerini ilk duyan bunları insanlara nakleden peygamber efendimiz Hz MUHAMMED MUSTAFA SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEM'i geri plana atarsanız tam manasıyla bırak. hiç bir şekilde iman etmiş olamazsınız..
zira en başında kuran-ı kerimde sık sık yuce yaradanım Hz ALLAH CELLA CELALUHU ALLAH isminden sonra peygamberimize işaret ederek ALLAH ve RESULUNE itaat edin demektedir,eğer sen peygamber efendiizin yapmış olduğu ve yaşamış olduğu islam modelini geri plana atar isen ayeti inkar etmiş olursun...ALLAHU TEALANIN emir ve buyruklarını,yasaklarını,nasıl ne şekilde en iyi yaşayan o'dur.ona uymak islamiyeti ve ALLAHU TEALANIN razı olacağı şekilde yaşamaktır..
yukarda ayetleri yazdım,dileyen inanır dileyen inanmaz,ben ehli sünnet üzere yaşayan bir müslümanım ve yaşamayada gayret ediyorum..
benim için öncelikli olarak kuran=5 vakit sabittir
2.si sünnet=5 vakit olduğu sabittir
3.icma-i ümmet=sabittir 5 vakit olduğu...
o halde neden bir arayışa gerek duyayım,inandığım değerler 5 vakit olduğunu belirtiyorsa..AMENNA VE SADDAKNA....................................:thumb :

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 30-07-2012, 19:18
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...önceki sayfalarda sadece namazın vakitleri konusunda yazışmalar oldu,ben namazın kılınış şeklini soruyorum,
Insanlara hakaret etmeden de yazabilirsiniz degil mi?

Gidin okuyun gerideki sayfada yazdilar. Namaz islamla baslamadi ki bilmiyor olsunlar.
Alt 30-07-2012, 23:07
kasarsis kasarsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kurtuluşislamda:"kuran-ı keimi tek başına anlamaya calışırsan,peygamber efendimizin hadislerini,sünnetlerini terk ederde,bana sadece kuran-ı kerim yeter dersen yanlışa düşersin dememiz doğru deilmi"

sonuç: kuran insanı yanlışa götürür...

Allahsız, dinsiz dediler; ama kitapsız diyemediler...
Alt 31-07-2012, 08:33
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

kasarsis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kurtuluşislamda:"kuran-ı keimi tek başına anlamaya calışırsan,peygamber efendimizin hadislerini,sünnetlerini terk ederde,bana sadece kuran-ı kerim yeter dersen yanlışa düşersin dememiz doğru deilmi"

sonuç: kuran insanı yanlışa götürür...
kurtuluşun demek istediği şu.

Var olanı inkar etmek demek Allah'ı inkar etmek demektir. Böyle olursanız elbette ki yanlışa düşmüş olursunuz. Kuran'da Allah, Hz. Muhammed'e uyun, dinleyin der iken bunu yapmıycaksınız, sonrada ben Kuran'a uyuyorum zaten diyeceksiniz...

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 02-08-2012, 04:17
aysehatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aysehatun aysehatun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

var, tespih de et, namaz da kıl, anmak en önemli anmak, dil ile beden ile, duygular ile anmak.

Allah tekdir!
Alt 02-08-2012, 04:29
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

aysehatun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
var, tespih de et, namaz da kıl, anmak en önemli anmak, dil ile beden ile, duygular ile anmak.
Hawking müslüman olsa size göre bedenle nasıl anacak?
Alt 02-08-2012, 04:32
aysehatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aysehatun aysehatun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Estagfurullah´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hawking müslüman olsa size göre bedenle nasıl anacak?
Şöyle diyeyim, onun bedeni şu anda beyni değil mi sence?

Allah tekdir!
Alt 02-08-2012, 04:56
kasarsis kasarsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yergin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kurtuluşun demek istediği şu.

Var olanı inkar etmek demek Allah'ı inkar etmek demektir. Böyle olursanız elbette ki yanlışa düşmüş olursunuz. Kuran'da Allah, Hz. Muhammed'e uyun, dinleyin der iken bunu yapmıycaksınız, sonrada ben Kuran'a uyuyorum zaten diyeceksiniz...
böyle yapabilmeniz için kurandan başka muhammedin günlükleri olması gerekmiyor mu?
hadislerin hepsi absürd olabilir dolayısıyla...

Allahsız, dinsiz dediler; ama kitapsız diyemediler...
Alt 23-04-2017, 09:33
Shutur Nahundi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Shutur Nahundi Shutur Nahundi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kuran'da namaz yok, salat var ama salat hindu namazı değil. Zekat var ama kuran'da zekat 40/1 değil. Hac var ama hac kabeyi tavaf etmek değil, canlı yayın tartışma programı, fikir analizi yapmak gibi bir şey. Örnek ali-imran 66: Bilginiz olmayan şeyde niçin tartışıyorsunuz? Lime TuHaccune?

Kuran'da kurban var ama nüsuk kurbanı var, kanlı kurban değil. İbrahim kendi oğlu ismail'i kesmek üzereyken yerine allah'ın verdiği koyunu kurban olarak bizlere öğretmesi pagan kurbanıdır. Oruc yok savm var siyam var ve savm - siyam bildiğimiz oruç değil, kavrulmak gibi bir şey. Bunun gibi mazeretler sadece Türkiye'de var ama diğer müslümalardaki islam gerçek islam değil. İslamın gerçeği özlük ibadetlerinin tamamına sahip çıkamamışsa, müslümanlara nasıl sahip çıksın, onlara huzur verici nasıl olsun? islamdan, insanların yararına hatta sadece müslümanların yararına dahi hiçbir beklenti içinde olmamak lazım çünkü islam bu beklentiyi karşılayacak düzeyde donanımlı değil, beklentiye cevap verecek durumda değil ve asla da olmayacak.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil