Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-07-2012, 08:10
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhb,

Kur'an'da , namazın hangi hareketler ile yapılacağına ait bir çok ayeti parça parça okuyabilirsiniz...Zaman olduğunda onları da size sunarım , ancak en derli toplu gözüken şu aşağıdaki ayettir...;

HACC
26.Ve iz bevve’nâ li ibrâhîme mekânel beyti en lâ tuşrik bî şey’en ve tahhir beytiye lit tâifîne vel kâimîne ver rukkais sucûd(sucûdi).

26.Bir zamanlar İbrahim için, o evin yerini, şöyle diyerek hazırlamıştık: Bana hiçbir şeyi ortak koşma, evimi; tavaf edenler, kıyamda duranlar, rükû, secde edenler için temizle.

Burada tek eksik , " KADE " yani oturmaktır...Dileyen ve yapbilen oturmadan havada asılı kalabiliyor ise son rekatta buyursun yapsın...Yani KADE / oturmak da gizli olarak vardır...

Sağlıcakla kalınız...
Arkadaşım,

Tek eksiğin oturmak olduğunu peki nereden çıkardın? Hem diyorsun ki, namaz 5 değil, 3 rekattır, hem diyorsun şu şu okunanlar duadır namazda yeri yoktur, hem de diyorsun ki oturmak gizli olarak vardır.

Bir zamanlar UlulElbab diye birisi vardı burada, namaz yok diye bas bas bağırırdı. Ona, Alchindus'un verdiği çok güzel cevaplar vardı forumda, aradım henüz bulamadım. Onları bir önce oku derim.

Allahumme Salli duası şirkmiş. Pes diyorum hakikaten size.

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 23-07-2012, 09:13
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Sn.Yergin , olan bu...Referansımızda , yani Kur'an'daki bu...Ve yeterince de bir çerçeve oluştu sanıyorum...Ama siz dilediğiniz gibi yapınız...Bu ne bizi ne de bir başkasını ilgilendirmez...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 23-07-2012, 09:13
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Konuyu buldum, konu linki,

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=17877

Bir çok şeye cevabı içeren aynı konuda ki mesajda şudur.

http://www.turandursun.com/forumlar/...&postcount=161

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 23-07-2012, 10:36
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

bursalı68
......ey kendini alim sanan ve aslında hiç bir şey bilmeyen,benim bildiğim bu deyip burda birkac arkadaşı yanlışa sevk eden ,ALLAH cella celaluhunun emir ve yasaklarını ters anlayan ey eşrefi mahlukattan bursalı68,çağrım sanadır,müslümanım hemde sapına kadar diyen sensin,anladım ki sözde müslümansın özde deil,
kuran-ı kerimi inanıyorsun,ALLAH CELLA CELALHUYA inanıyorsun ama ne yazıktır ve nasıl batıl bir düşüncedir ki,kuran-ı kerim peygamber efendimiz Hz MUHAMMED MUSTAFA SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEM'e vahiy yoluyla tüm insanlığa indirilmiştir,yani ayetleri ilk duyan,yorumlayan,onları insanlara etrafındakileri söyleyen peygamber efendimizi sen nasıl oluyorda yok sayıyorsun,onu kenara itiyorsun ve bana sadece kuran-ı kerim yeter diyorsun,
..nedir bu dini yeni eklemeler yapmak istemeniz,sizden bizden kat vede kat nice alimler geldi,kuran-ı kerimi tefsir eden onlar sizin bu dediklerinizi bulamadılarda hayretki siz nasıl oluyorda cok bilgilisinizya bu izahatları acıklama zahmetinde bulunuyorsunuz...
..bir başlık acacam bir kac hadisi şerif için ,ve bu yazdıklarınızı kapsayan bu hadisleri gördüğünüzde acaba tepkiniz ne olacaktır?

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 23-07-2012, 11:13
Turnusol Turnusol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bursalı68
......ey kendini alim sanan ve aslında hiç bir şey bilmeyen,benim bildiğim bu deyip burda birkac arkadaşı yanlışa sevk eden ,ALLAH cella celaluhunun emir ve yasaklarını ters anlayan ey eşrefi mahlukattan bursalı68,çağrım sanadır,müslümanım hemde sapına kadar diyen sensin,anladım ki sözde müslümansın özde deil,
kuran-ı kerimi inanıyorsun,ALLAH CELLA CELALHUYA inanıyorsun ama ne yazıktır ve nasıl batıl bir düşüncedir ki,kuran-ı kerim peygamber efendimiz Hz MUHAMMED MUSTAFA SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEM'e vahiy yoluyla tüm insanlığa indirilmiştir,yani ayetleri ilk duyan,yorumlayan,onları insanlara etrafındakileri söyleyen peygamber efendimizi sen nasıl oluyorda yok sayıyorsun,onu kenara itiyorsun ve bana sadece kuran-ı kerim yeter diyorsun,
..nedir bu dini yeni eklemeler yapmak istemeniz,sizden bizden kat vede kat nice alimler geldi,kuran-ı kerimi tefsir eden onlar sizin bu dediklerinizi bulamadılarda hayretki siz nasıl oluyorda cok bilgilisinizya bu izahatları acıklama zahmetinde bulunuyorsunuz...
..bir başlık acacam bir kac hadisi şerif için ,ve bu yazdıklarınızı kapsayan bu hadisleri gördüğünüzde acaba tepkiniz ne olacaktır?
Hocam kutuplarda dahilmi?
Çünki kutuplarda 6 ay oruç tuttunmu ölürsün diyolar?Birde onlar 6 ayda 5 vakit namaz kılıyo bizler 1825 kere bu adil değil diyen ateyistler var .Merakımı giderecek bir müslüman alim olduğunuzu düşünüyorum.Mekanın cennet olsun.
Hiç bir gündüz 6 Ay sürermi ?
Belliki yalan söylüyorlar.
Allah adildir yanlış iş yapmaz değilmi hocam?
Selametle Allah CCseni korusun hocam.Aman beni merakta bırakmayın.

Koklama nadan elinden gul, al eline suseni,Gecme namert koprusunden ko aparsin su seni.
Alt 23-07-2012, 11:18
Üye

Merhaba,

......ey kendini alim sanan ve aslında hiç bir şey bilmeyen,benim bildiğim bu deyip burda birkac arkadaşı yanlışa sevk eden
Konuşma ve yazma şeklinizden ne olduğunuz belli oluyor,dolayısı ile konuşulacak , tartışılacak bir tip değilsiniz benim için...Tartışabilmek için önce ADAM olmak gerek...! O arkdaşlarda AKIL yok mu...Tek akıllı sen misin...? Niçin sürekli dilinizde hakaret ve aşağılma var...? Siz dinden bunu mu öğrendiniz...?

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 23-07-2012, 11:53
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Turnusol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam kutuplarda dahilmi?
Çünki kutuplarda 6 ay oruç tuttunmu ölürsün diyolar?Birde onlar 6 ayda 5 vakit namaz kılıyo bizler 1825 kere bu adil değil diyen ateyistler var .Merakımı giderecek bir müslüman alim olduğunuzu düşünüyorum.Mekanın cennet olsun.
Hiç bir gündüz 6 Ay sürermi ?
Belliki yalan söylüyorlar.
Allah adildir yanlış iş yapmaz değilmi hocam?
Selametle Allah CCseni korusun hocam.Aman beni merakta bırakmayın.
Kuranda tek kelime kardan,buzdan,buzullardan bahsettmez ki,daha dogrusu garibim oralari hic duymadi gormedi ki.Varsa yoksa,sicak,col,ates vs..

Birde size kiyak yapayimda,bosuna fazladan namaz kilmayin.
Cuma muma hava civa,gunde 1 vakit namaz ,yeterde artar bile

Isra Suresi
78. Gündüzün güneş dönüp gecenin karanlığı bastırıncaya kadar namaz kıl; bir de sabah namazını. Çünkü sabah namazı şahitlidir.

Gordun mu bak,sabah namazi sahitliymis.Digerlerinde sahit mahit yok.Yani Allah baba sahidi olmayan seyi goremiyor.Gorseydi sahide gerek kalmazdi.Bosa gittimi mi bu gune kadar kilnan diger sahitsiz namazlar?
Neyse siz siz olun,sahitsiz ,ispatsiz birsey yapmayin,bu guzelligimide unutmayayin.Basmagul guzellligin en iyisini yapandir.

Konu istatistik tarafından (23-07-2012 Saat 22:44 ) değiştirilmiştir.
Alt 23-07-2012, 12:55
Denetimdeki Üye

bursalı68,
ben islamiyete inanıyorsam ve ben müslümanım diyebiliyorsam ki,ALLAH CELLA CELALUHU'ya cok şükürler olsun..
1)islamiyetin hak kitabı,kuran-ı kerimdir,en başından, en sonundaki nas suresinin son harfi olan sad harfine,her bir kelimesinin ALLAH CELLA CELALHUNUN sözü olduğuna,iman eder ve tasdik ederiz,amenna ve saddakna
2)islamiyetin peygamberi Hz MUHAMMED MUSTAFA SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEM dir,kuran-ı kerim ona ve onun mahiyetinde tüm insanların okur olduğu kitap olmuştur,ben bunada amenna ve saddakna,iliklerime kadar iman ederim,şehadetliğine kalbime mühür eylerim
..şimdi bursalı68,bir konuyu,kuran-ı kerimsiz ve onu en iyi acıklayabilecek ve yorumlayabilecek olan peygamber efendimizsiz acıklamayamayız,sadece kuran-ı kerim benim için gecerlidir derseniz, size burada 10 ayet yazarım peygamber efendimize itaat konusunda,,yanlışa düştüğünüzün resmidir,tıpkı namaz konusunda olduğu gibi,
eğer benim için kuran-ı kerim tek gecerli olan diyorsanız,o halde ALLAH itaat konusunda neden kendi isminden sonra peygamberimizide itaat konusunda uyarmıştır,
.....dikkat edin ALLAH ve RESULUNE itaat edin,demekle neyi kastediyor,bana kuran-ı kerim yeter dersen ,peygamber efendimizi yok saymış olmuyormusun,bu nasıl mantıktır?

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 23-07-2012, 13:39
Üye

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bursalı68,
ben islamiyete inanıyorsam ve ben müslümanım diyebiliyorsam ki,ALLAH CELLA CELALUHU'ya cok şükürler olsun..
1)islamiyetin hak kitabı,kuran-ı kerimdir,en başından, en sonundaki nas suresinin son harfi olan sad harfine,her bir kelimesinin ALLAH CELLA CELALHUNUN sözü olduğuna,iman eder ve tasdik ederiz,amenna ve saddakna
2)islamiyetin peygamberi Hz MUHAMMED MUSTAFA SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEM dir,kuran-ı kerim ona ve onun mahiyetinde tüm insanların okur olduğu kitap olmuştur,ben bunada amenna ve saddakna,iliklerime kadar iman ederim,şehadetliğine kalbime mühür eylerim
..şimdi bursalı68,bir konuyu,kuran-ı kerimsiz ve onu en iyi acıklayabilecek ve yorumlayabilecek olan peygamber efendimizsiz acıklamayamayız,sadece kuran-ı kerim benim için gecerlidir derseniz, size burada 10 ayet yazarım peygamber efendimize itaat konusunda,,yanlışa düştüğünüzün resmidir,tıpkı namaz konusunda olduğu gibi,
eğer benim için kuran-ı kerim tek gecerli olan diyorsanız,o halde ALLAH itaat konusunda neden kendi isminden sonra peygamberimizide itaat konusunda uyarmıştır,
.....dikkat edin ALLAH ve RESULUNE itaat edin,demekle neyi kastediyor,bana kuran-ı kerim yeter dersen ,peygamber efendimizi yok saymış olmuyormusun,bu nasıl mantıktır?
Merhaba,

Halen daha önceki sorduklarımı bile anlamamışsın...! Allah rolüne soyunuyorsun " sen ne anlarsın " diyorsun HÜKÜM vermeye kalkıyorsun...Gaybı mı biliyorsun dedim sana...Ama bir kulağından girmiş diğerinden transit çıkmış...! YOBAZ zihniyetli insanların dedikleriyle gelme bana...Al sineğin yağının yağı misali kopyasının kopyası hadis,rivayet,büyüklere masallarını TEPE TEPE kullan...! Ve hiç kimsenin zekasını küçümseme...!

Buraya senin yazacağın ayetlerin karşılığında tam tersi ayetlerle de çıkarılır ki çıkartıldı...O zaman ne yapacaksın DUT YEMİŞ bülbül mü olacaksın...? Sen daha benim burada bu konu altında yapıştırdığım ayetleri anlamamışsın ya da 3-4 konudur olan huyun depreşmiş...Ki kalkmış bana DİN ÖĞRETME cüretinde bulunuyorsun...İki ayaklı PUTLARININ / TANRILARININ işi bitti , pili bitti...! Sizler gibiler yüzünden bu din şu an YERLE BİR...!

Hala anlamıyorsunuz değil mi...?

1400 yıldır o nakilcilerle nakledip durdunuz da ne oldu...? Ahlak mı yükseldi...? Yolsuzluk mu bitti...? Adalet mi tesis etti...? Ne oldu...? Bunlar oldu da buradaki insanların neden haberi yok...?

bana kuran-ı kerim yeter dersen ,peygamber efendimizi yok saymış olmuyormusun,bu nasıl mantıktır
Senin okuduklarını anlamadığını ve sürekli başka yöne çekme gayretini 3-4 konudur izliyorum...Dolayısı ile bunu da anlamanı beklemiyorum....! Peygamberi yok saydığım dir TEK CÜMLEM yoktur...!

Sürekli VAHY e uymak gerektiğini ve peygamberin de VAHY e uyduğunu ve KUR'AN'dan sorgulanacağımızı vurguladım...!

Bu tarz söylemlerimin dışında TEK CÜMLEMİ göster peygamberi yok kabul ettiğim...!

Ama sizin gibiler insanların söylemediği bir şeyi " SÖYLEMİŞLER GİBİ " etrafa yayma çabasına girerler...! İslamdan anldığınız , 1400 yıllık nakillerle yetişme tarzınız bu işte...! At iftirayı karşındakine nasıl temizlerse temizlesin...!

Seni bundan , yani YOBAZ söyleminden men ediyorum...Benim söylemediğim bir şeyi bir daha bana mal etme...! Yazılanları İYİ OKU...! Edersen İFTİRADIR bunun adı...!

Benim dediğim ÇOK NET....:Vahy'den ,Ali'nin , Veli'nin,şunun,bunun ne anladığı değil BENİM NE ANLADIĞIMDIR benim inancım...

Sağlıcakla kalınız...

Alt 23-07-2012, 14:32
Denetimdeki Üye

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Halen daha önceki sorduklarımı bile anlamamışsın...! Allah rolüne soyunuyorsun " sen ne anlarsın " diyorsun HÜKÜM vermeye kalkıyorsun...Gaybı mı biliyorsun dedim sana...Ama bir kulağından girmiş diğerinden transit çıkmış...! YOBAZ zihniyetli insanların dedikleriyle gelme bana...Al sineğin yağının yağı misali kopyasının kopyası hadis,rivayet,büyüklere masallarını TEPE TEPE kullan...! Ve hiç kimsenin zekasını küçümseme...!

Buraya senin yazacağın ayetlerin karşılığında tam tersi ayetlerle de çıkarılır ki çıkartıldı...O zaman ne yapacaksın DUT YEMİŞ bülbül mü olacaksın...? Sen daha benim burada bu konu altında yapıştırdığım ayetleri anlamamışsın ya da 3-4 konudur olan huyun depreşmiş...Ki kalkmış bana DİN ÖĞRETME cüretinde bulunuyorsun...İki ayaklı PUTLARININ / TANRILARININ işi bitti , pili bitti...! Sizler gibiler yüzünden bu din şu an YERLE BİR...!

Hala anlamıyorsunuz değil mi...?

1400 yıldır o nakilcilerle nakledip durdunuz da ne oldu...? Ahlak mı yükseldi...? Yolsuzluk mu bitti...? Adalet mi tesis etti...? Ne oldu...? Bunlar oldu da buradaki insanların neden haberi yok...?

Senin okuduklarını anlamadığını ve sürekli başka yöne çekme gayretini 3-4 konudur izliyorum...Dolayısı ile bunu da anlamanı beklemiyorum....! Peygamberi yok saydığım dir TEK CÜMLEM yoktur...!

Sürekli VAHY e uymak gerektiğini ve peygamberin de VAHY e uyduğunu ve KUR'AN'dan sorgulanacağımızı vurguladım...!

Bu tarz söylemlerimin dışında TEK CÜMLEMİ göster peygamberi yok kabul ettiğim...!

Ama sizin gibiler insanların söylemediği bir şeyi " SÖYLEMİŞLER GİBİ " etrafa yayma çabasına girerler...! İslamdan anldığınız , 1400 yıllık nakillerle yetişme tarzınız bu işte...! At iftirayı karşındakine nasıl temizlerse temizlesin...!

Seni bundan , yani YOBAZ söyleminden men ediyorum...Benim söylemediğim bir şeyi bir daha bana mal etme...! Yazılanları İYİ OKU...! Edersen İFTİRADIR bunun adı...!

Benim dediğim ÇOK NET....:Vahy'den ,Ali'nin , Veli'nin,şunun,bunun ne anladığı değil BENİM NE ANLADIĞIMDIR benim inancım...

Sağlıcakla kalınız...
.......................................hele yaz bakalım şu ayetleride görelim bakalım,
sen kuran-ı kerime göre namaz şudur, 5 rekat deildir,duadır,dersen sen peygamber efendimize elinin tersiyle itmiş oluyorsun
o halde zekatta verme
hac ibadetide yapma,hac içersinde okunacakları yazıyormu kuran-ı kerim
namaz desen zaten ne okunacağı nasıl kılınacağı belirtilmemiş
ee nerde kaldı senin müslümanlığın
..ben peygamber efendimizin sünnetine uyarım,peygamber efendimiz asla kurana ters bir konuşması ve bildirisi yoktur,
peygamber efendimize,kuran-ı kerimiz 2 katı katar hikmet verilmiştir,nedir hikmet?anlama,yorumlama
.................................................. .......................................
ilk müslüman,islamiyetin yayıcısı,tepliğcisi,neyin ne olduğu,nasıl olacağı,hangisinde makul,hangisinden kacınılacağını,emir ve yasakları ilk elden,dosdoğru bilen ve uyan peygamber efendimize örnek almayacağımda kime alacağım örnek?
hadi bana kuran-ı kerim başlı başına yeter de,
namazı nasıl kılacağız,gunde ne kadar,hangi sureleri okuyacağız,
zekatı nasıl vereceğiz
hadi bunları cevapla bakalım

Önerilen Siteler