Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-05-2009, 00:25
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Benim pervane'nin yazisindan algiladigim; onun ayrimci milliyetciligi savunmadigidir. Eger sen bunun aksini algiladiysan veya pervane; dediklerinden, ayrimci milliyetciligi belirtmek istediyse, buyrun ortaya koyalim.
Ayrımcı milliyetçilik, ayrımı reddetmemek, tersine teşvik etmektir.
Alt 06-05-2009, 00:30
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger AKHENATON;

Senin bana, turk milliyetciligini veya hakimiyetci milliyetciligi anlatmana gerek yok. Bilesinki; senin bu milliyetcilik savunularin, tamda emperyalizmin bir istemidir. Oyuzden, hazir ol. Turkiye'de insan haklari icin;hak ve ozgurluklerini almak isteyen bireyler olacaktir ve senin bunlari onleme girisimlerin; belki senin Turklugunu ortaya koyacaktir. Ama ayni zamanda senin insanlikdisi, bir ayrimcilikla; insana ihanetten sucluyacaktir.

Sen Turkluk ugruna, insan ve insanliga ihanet etmeye devam et. Cunku yakinda; o cok pesine dustugun hakimiyetci milliyetcilik te; elinde kalmayacaktir. BASKASININ MILLIYETINI KORUMAYAN, KENDI MILLIYETINI DE KORUMAYI BASARAMAZ. Tarih, bunun orneklerini cok gostermistir. Sen de; sana kalan; sevr anlasmasi icerikli topraklarla ovunursun.

Tabi o topraklarda, yasayanlari, hala tek bir milliyete indirgemek istersen, bir gun bakarsin, yapayalniz kalmissin. Sen, milliyetciligini, insanliginin onune koymaya devam et. Benim, irkci, kafatasci, ve fasizmi kendine cozum yapmis arkadasim.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 06-05-2009, 00:34
Kıdemli Üye

Saygideger pante;

Ayrımcı milliyetçilik, ayrımı reddetmemek, tersine teşvik etmektir-pante

Bunu, benim dediklerimden mi?, yoksa, pervane'nin dediklerinden mi, ortaya cikardin?

Ayrimci milliyetcilik, nasil ayrimi reddetmek olabilirki?, bu hangi mantiga sigar?

Benim, ayrimci milliyetcilik, tanimi mi, bir daha oku istersen.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 06-05-2009, 00:42
Kıdemli Üye

Ayrımcı milliyetçilik, ayrımı reddetmemek, tersine teşvik etmektir-pante

Bunu, benim dediklerimden mi?, yoksa, pervane'nin dediklerinden mi, ortaya cikardin?

Ayrimci milliyetcilik, nasil ayrimi reddetmek olabilirki?, bu hangi mantiga sigar?

Benim, ayrimci milliyetcilik, tanimi mi, bir daha oku istersen.
Saygıdeğer Evrensel-insan;

Şimdi ben "Ne olur sanki bölünülürse, dünyada ilk bölünen biz mi olacağız? Nice devletler bölünmüş, yıkılmış, tarihten silinmiş. Biz de olunca kıyamet mi kopacak? Farklı kültürde toplumlar anlaşamıyorlarsa ayrılsınlar. Ne var bunda?" dersem; ayrımcı milliyetçi olmuyorum değil mi?
Ama biri çıkıp ta bana yanıt olarak "Olur mu öyle şey? Neden ayrılınsın, bölünülsün. Bizim ortak kültürümüz, ortak değerlerimiz var. Böyle bir yol, daha büyük sorunlara yol açar." derse o milliyetçidir.
Milliyetçi de faşist sayılır. O halde milliyetçi-faşist olmamak için bölünmeye karşı olmayalım. Değil mi?
Alt 06-05-2009, 00:43
cigi cigi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger cigi;

Benim pervane'nin yazisindan algiladigim; onun ayrimci milliyetciligi savunmadigidir. Eger sen bunun aksini algiladiysan veya pervane; dediklerinden, ayrimci milliyetciligi belirtmek istediyse, buyrun ortaya koyalim.

Saygilarimla;
evrensel-insan
Sn. evrensel-insan;

Ben algiladigimi algilamisim. Ortaya koyup da tartisacak hic bir sey yok. Yasamim boyunca hic kimseye ayirimcilik yapmadan sevgi ile ve dost olarak yaklastim. Tek bir ANADOLU insaninin kilina dahi zarar gelmesini istemem. Dillerini,örflerini, adetlerini hepsini severim ve bundan keyif alirim.

Fakat benim yurdumun bölünmesine canak tutanlara, gelecekte olanlari zerre kadar düsünmeden, emperyalistlerin usakligini yapanlara karsi kesin tavrim vardir.

Benim kanimda ne ararsan her halt var. Üstelik yukaridaki yazilanlara bakacak olursak, benim bulundugum durum itibari ile; Türkiye icin sacimin kilini dahi agritmamam gerekir.

Onun icin tekrar ediyorum. Sepeti koluna, herkes yoluna..
Fakat bosaltacaklar bütün sehirleri.. Hepsi Güney Dogu Anadolu'ya cizdikleri sinirlarin icine cekip gitsinler.

Yok öyle Isanbul'da, Izmir'de, Ankara'da, Antalya'da oturup, yan gelerek bu edebiyati yapmak. Yok. Anliyormusun? Yok.
Alt 06-05-2009, 00:45
Kıdemli Üye

Saygideger pervane;

Sen acikca yazilarinda; ayrimci milliyetciligimi savunuyorsun?, yoksa; "birliktelik kurt hak ve ozgurlukleri temelinde; saglanmazsa; zaten bu ulke bolunur, bu kacinilmazdir." mi demek istiyorsun?, Aciklarmisin?

Gerci, ben senin ifadelerine yorum yapmamis, sadece ifadeni ortaya koyabilmis olabilmeni onaylamistim. Madem, bir ikircimli bir algi ve anlayis var sitede; lutfen, bu cumleni supheye mahal vermeyecek bir sekilde aciklarmisin.?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Alt 06-05-2009, 00:52
Kıdemli Üye

Saygideger cigi ve pante;

Anlayamadigim tek nokta, ne demek istedigimin algilanamamis olmasi. Benim ayrimciliktan yana oldugumu, soyleyebilirmisiniz? Bunca yazi ve izahtan sonra. Pervane, konusuna, gelince; benim sanim, sizinki gibi degil ve pervane'ye acikca sordum. Bekleyelim ve gorelim. Olmazmi?

Ama lutfen, su hakim milliyetcilik, ayrimci milliyetcilik farki ile; kisilerin bireysel hak ve ozgurluklerinin insan haklari oldugu konusunun farkini, algilayin artik. Bu o kadar zor mu?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Alt 06-05-2009, 00:54
Kıdemli Üye

Onun icin tekrar ediyorum. Sepeti koluna, herkes yoluna..
Fakat bosaltacaklar bütün sehirleri.. Hepsi Güney Dogu Anadolu'ya cizdikleri sinirlarin icine cekip gitsinler.

Yok öyle Isanbul'da, Izmir'de, Ankara'da, Antalya'da oturup, yan gelerek bu edebiyati yapmak. Yok. Anliyormusun? Yok.
Sevgili Cigi;

Sanırım bu başlığın başlarına yakın sayfalarda buna benzer bir görüş ortaya koymuştum. Belki de UKTTH başlığındadır. Soldaki görüşlerden biri, Kürtlerin referandumla kendi kaderlerini tayin etmesidir.
Elbette bunu istemeyen, demokratik bir ülkede barış içinde birarada yaşanmasını doğru bulanlar çoğunluktadır. Ama bir UKTTH saplantısından dolayı Kürt milliyetçiliğine, ayrılıkçılığına teslimiyet politikası ile bu tür önermeler de olur.
Eğer ülke böyle bir duruma geldiğinde; sadece Güneydoğudaki Kürtlere oy hakkı verilmesi demokratik olmaz. Memleketin her tarafında, Ege'de, Marmara'da, Akdeniz'de ikamet eden Kürt kökenliler de oy hakkına sahip olmalıdır.
Alt 06-05-2009, 00:56
Kıdemli Üye

Ama lutfen, su hakim milliyetcilik, ayrimci milliyetcilik farki ile; kisilerin bireysel hak ve ozgurluklerinin insan haklari oldugu konusunun farkini, algilayin artik. Bu o kadar zor mu?
------------------------------------
Alt 06-05-2009, 00:57
Kıdemli Üye

Biz anlıyoruz. Pervane'nin de anladığı görülüyor. Ama sen anlayamamışsın, belli oluyor.

Önerilen Siteler