Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-06-2020, 05:38
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gelir. Doğayı tanımıyorsunuz.
Doğanın gücü toplumun gücünden her zaman fazladır.

Eşitlik amacıyla ortaya atılan her türlü fikir, sistem zırvadır.
Komünizm de zırvadır.
Bill Gates ile Turdur'un aynı yemeği yemesini beklemek, aynı mahallede komşu olmasını beklemek, bunu hayal etmek zırvadır.
Doğaya karşı gelmektir. İnsanlık adına bir felakettir. Adaletsizliktir.

Evet komünizmi büyük bir felaket olarak görüyorum. İnsanların eşitlenmesi fikrini korkunç bir fikir olarak görüyorum. Onun yerine kapitalizmi tercih ederim, hatta şeriat sistemini bile komünizme tercih ederim. O derece.

Kendi içinde çelişkili cümleler.
Değer verdiği bir şey yoktur dedikten sonra paraya değer verir demen tam bir çelişki.

Doğanın nasıl işlediğini bilmeyen biriyle tartışmaya devam edemem.
Yani, şunu mu diyorsun?

Diyelim ki kaldırımda yürüyordun, bir zenginin şimarık çocuğu araçla geldi sana vurdu.

Şöyle bir bacağını orta yerinden kırdı.

Bir de sana tazminat davası açtılar. Öyle ya sen O'nunla bir olabilir misin?

Mahkemeye çıktın, utanmadan bir de asıl ben davacıyım mı diyeceksin?
Seni aşağılık mahluk...

Bak hele birde yasaların herkesi kapsamasını mı(yasalar karşısında eşitlik mi) isteyeceksin?

Seni gerizekalı dangalak.

Eşitlik nedir bilir misin?

Kişilerin birbirine eşit olması demek değildir. Bir ara değineyim, şimdi değmez...

Düşünsene dünyada o kadar spor dalı var.

Tümü de aptal, zira senin gibi akıllısı çıkmamış.

Gates 100 metre yarışında birinci olmalı. 99.metreden başlamalı, bir adım atmalı, yarış bitmeli.

Neymiş öyle start çizgisi vs. Hem birileri de çıkar, eşit şartlarda yarışa başlamaktan söz ederse, sen dermişsin ki;

Eşitlik zırvalık.

Sana derler ki; gerizekalı cahil.

Felaket saçmalıyorsun Yıldıztozu, hani bu kadar saçma-sapan ifadelere, teorik bir şey yazmaya gerek görmedim.

Sadece, ısrarla saçmalıyorsun...

Kapitalizm doğa mı, kapitalizm bok gibi bir sistemdir sadece... Sen sistemin kölesi olursan, elbette başka türlü düşünememen normal. Sistemin atgözlüklü zihniyetini aşmak, dinciliği aşmak kadar zordur, ama aşılır...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 18-06-2020, 07:15
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Komünizm bana şöyle görünüyor;

Ben böyle bir sistemde yaşamak istemeyeceğim gibi bu sistemi adil de bulmuyorum. Doktorla garsona benzer hayat kalitesi sunulması haksızlık.
Güzel kadın güzel evde kalmalı, çirkin kadın çirkin evde kalmalı. Adil olan bu..
Bak bu sözü tuttum işte Güzel kadın güzel evde Çirkin kadın çirkin evde ne o makyaj salonları çirkini güzel yapmak için uğraşıyor. Bir de estetik merkezleri kurmuşlar Bu kapitalizm de insan doğasıyla uğraşıyor.
Böyle olmaz ki.

Ha bir de Doktor garson kıyaslaması var. Ah o tıp fakültesi bu kadar uzun olmayacaktı. Sonun da teknoloji bir çok mesleği yok edecek ne doktorluk ne garsonluk kalacak Bu fakülteler para tuzağı Yarın robot amaliyat ederse ne olacak o kadar zaman o kadar emek uçup gidecek. Garsonluk gine masrafsız yok olsa da bir şey kaybetmemiş olursun.

Yani gelecek de insana çok morel vermiyor hayal kur boşa gitsin.Sahi bu kapitalizm de komünizm in yollarının taşlarını mı döşüyor bende şaşkınım .
Alt 18-06-2020, 07:26
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Güzel kadın güzel evde kalmalı, çirkin kadın çirkin evde kalmalı. Adil olan bu.
Sana güzel olan bana çirkindir, bunun ayarını mı arayacaksın? Bu güzel-çirkin estetik anlayışınız Antik Yunan idealizminin size yağlı bir kazığıdır.

Çirkin neden evde kalıyor ki, bak evde kalan Hülya Avşar olmuş hemde Feraye gibi sana muhakkak çirkin gözükecek bir kadınla aldatılmışken. İyi mi?

Güzellikten çirkinlikten sana ne, "adil olmak" seni zorla çirkinle mi evlendirecek? Bıraksana isteyen istediğiyle evlensin neden karışıyorsun, buradan adillik çıkarmaya zorlama, çünkü örneklemen bile garabet oluyor. Adalet için çirkin gördüğünü zorla mı evde tutacaksın?

Senin bu kadınlarla sorunun patolojik bir hal almış.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 18-06-2020, 09:47
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Komünizmi eleştirince kapitalizmi savunmuş olmuyoruz. Yine olmayan bir şey çıkarmışsınız.
Neyse sonuç itibariyle ben yarışmayı anlamlı bulduğum için komünist sistemde yaşamak istemezdim. Bu kısım işin bireysel tercih boyutu.
Bireysel tercih dışında komünizmde sıkıntılı gördüğüm kavramları da söyledim.

Örneğin komünizm herkese ihtiyacı kadar verilsin diyor ama ihtiyaç tanımının nesnel tanımı yok.
Emek faktörüne odaklanıyor ama emek verimli bir yöntem değil, ayrıca tek faktöre odaklanmış.

Komünizmde sınıf ayrımı olmasın diye herkese iş yaptırılıyor, yani aslında herkes köle oluyor. Bu da insanlığı bir çok zevkten mahrum bırakıyor. Bu zevkler efendilere ait değil, insanlığa ait. O efendileri insanlığın temsilcisi gibi düşünün, kıskanmayın. Uzaya gönderdiğimiz astronotlar gibi onlar temsilci.

Örneğin dün masaj yaptırdım. Masaj yapan köleydi, ben efendi. Sonra internetten yemek siparişi verdim. Eve getiren kurye köleydi, ben efendi. Eğer karşılıklı köleliği getirirseniz insanlığın elinden tüm bu zevkleri çalmış olursunuz. Bakın efendilerin elinden demiyorum, insanlığın elinden çalmış olursunuz.

Komünizmde de bu imkanlar var diyebilirsiniz, ama aslında tam olarak yok. Şöyle ki komünist sistemde güzel bir yemek yenilebilir belki ama üstüne bulaşıkları yıkamanız beklenir. Yani köleliği sırayla herkese yaptırır. E böyle olunca o zevklerin de tadı kalmıyor zaten.

Robotlar falan gelişene kadar kölelik sistemine devam.
Alt 18-06-2020, 10:56
Üye

Robotlar falan gelişene kadar kölelik sistemine devam.
Komünizm de Kim kimin kölesi mesela. Efendi yoksa köle var mı.?

Robotlar gelişti. Bak bankalar kart sitemine geçmesi ile 20 bin insan köle (çalışamaz duruma geldi) olmaktan çıktı. Fabrikalar da robotlar çalışmaya başladığında işçilerin % 20 si işsiz kaldı. Yeni dijital ve Online sistemi ile binlerce öğretmen ve bankacı işsiz yani köle olmaktan istifa ettirilecekler.

Yani bu kapitalist sisteme işçi bile ağır ve maliyetli, gelmeye başladı.

Evet Sn Yıldıztozu köleliği bile kaçırdın İşin zor kapitalist olmayı kaçırdın köle ler kölelikten istifa ettiriliyor onlarla alay etmeyi kaçırdın. Senin için hayat zevksiz olmaya başladı.Ne dersin...

Masaj ı da makinalar yapacak o zevkten de mahrumsun vücudun da pamuk eller dolaşamayacak.
Alt 18-06-2020, 11:54
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Komünizm de Kim kimin kölesi mesela. Efendi yoksa köle var mı.?
Kimin kölesi sorusu yanıltıcı. Dindarların ''dağları kim yarattı'' demesi gibi.
İlla ki birisi olması gerekmiyor.

Bulaşık yıkama eylemi kapitalizmde de gerçekleşse komünizmde de gerçekleşse yıkayan kişi için aynı eylem.
Kapitalizmde patronun keyfi için yıkarsın, komünizmde sistemi ayakta tutmak için yıkarsın.
Yıkayan kişi açısından fark yoktur. Aynı eylemi yapar.
İkisi de kölelik.
Alt 18-06-2020, 12:19
antkanser antkanser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulaşık yıkama eylemi kapitalizmde de gerçekleşse komünizmde de gerçekleşse yıkayan kişi için aynı eylem.
Kapitalizmde patronun keyfi için yıkarsın, komünizmde sistemi ayakta tutmak için yıkarsın.
İkisi de kölelik.

yukarda ki videoda ki adama bir şeyler anlatabilirsiniz.
ama alıntı yaptığım adama anlatamazsınız?

çünkü kendini akıllı zanneden, bir zavallı köle, olduğunu, bulaşıkçı olduğunu, hatta hacet den sonra kendi kıçını yıkayan, bir primat olduğunu dahi bilmeyen , asalak dan başka bir şey değil.

boşuna bir şeyler anlatıyorsunuz, anlatmaya çalışıyorsunuz. kapasite sorunu algılayamıyor. hafıza yetmiyor, işlemci yetmiyor, disk de "bed sektör" çok fazla.

çöpe atın yeni birini alın.
Alt 18-06-2020, 14:09
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İkisi de kölelik.
Hadi be, giriş seviyesine yanaş artık. Burada trollük yapmakla eline bir şey geçmez, paranın insanın önünde olduğu sistem de insanın değeri olmaz. Sen evlendin ama eşinden önce para geliyorsa, orada mutluluk ne arar, karının sağlığından sana ne olur?

Hala kölelik diyorsun, kölelik nedir anlatıyoruz geçiyorsun.

Sen büyük ihtimal ailenin tek çocuğu veya en küçüğüsün, fena şımartılmış zora gelemeyen, şımartılmışlığı yüzünden hayat tecrübesi elde edememiş, iki kelimeyi anlamaktan aciz bir tipsin. Tabi ki de sen köleliği savunacaksın, yadırgamıyorum artık.

Burada yorum yazıyorum diye bize de köpeklerim, kölelerim diyebilirsin.

Birde gelmiş dindar örneği veriyorsun, kapitalist-dinci koalisyonu savunuyorsun. Kafan almıyorsa yapacak bir şey yok. Eşitlik olacağına Şeriata razısın sonuçta : ) İlla köle olacaksın. Patolojik vakasın, mazoşist tutumların.Senin hayatın şımartılma-donma ve intikam alma rotasında gidiyor. Aklınca iki tane sağdan soldan duyma saçmalıkla Komünizmi eleştiriyorsun. Şimdi hayattan intikam mı alacaksın, onu da en ezilmiş kitleye yapacaksın gücün bu kadar. Annen baban yaşlandı pohpohlamalar yaşına uygun değil, parayı da bulup köle edinemedin, kadınları aşağılık köle görüyorsun sanırım başkası tercih edildi, beki de paran yetmedi he? İlişki yaşadığın kadınları da parapuanla mı elde etmiştin? Böyle tatmin ol o zaman. Ola ola forum trolü oldun. Yediğin ekmekten sebzeden haberin yok senin, hala diyorsun ki kapitalizm yarıştırmacı, iyi de bu hayrına mı? Sen çıkan sonuçtan, atom bombalarından, hava kirliliğinden, soygundan, katliamlardan, iç savaşlardan ve yalan yanlış ilaçlar kullanmaktan, GDO yutmaktan, nitrat yutmaktan, elindekinin gasp edilmesinden muaf mısın?

İkisi de kölelik.
Bulaşık yıkama eylemi gene aynı eylemde, içeriği ve sonucu aynı mı acaba? Sen kaç yaşına gelmişsin şu ülke de ki talana ve soyguna karşı bir kelime edemiyorsun. Hiç bir şeyden haberin yok, ne düzgün bir argümanla geliyorsun ne de Türkçe biliyorsun.

Sen sosyal adaletten bir yoksunsun, böyle büyütülmüşsün sen düzeltilemez bir vakkasın çünkü seninkisi patolojik olmuş. Bunları analiz olarak yazmıyorum, herkesin gözü önünde sana tane tane tanımlamaları yaptık, kölelik nedir bilmiyorsun, emek nedir bilmiyorsun, artı değer nedir bilmiyorsun, hayat kalitesi nedir bilmiyorsun, kapitalist-dinciler nikahını bilmiyorsun.
En önemlisi eşitlik nedir onu öğrenemiyorsun. Sen hayatında kendi mücadeleni kendin yapsaydın böyle abuklamazdın. Hazır yiyici, sen anneni de köle olarak görüyorsundur. Oda bulaşık yıkıyor çünkü.

Kapıda pizza getiren adam neden senin kölen oluyor, nasıl bir ideolojik, bilimsel, fizyolojik, biyolojik bir açıklama yapacaksın? Adam işe girmiş çalışıyor, Sosyalizm varsa Sosyal Adalet varsa adamın emeğini çalmayacaksın. Çalan kapitalist sistemin üretmesidir işte, bir yetişkin insan bunu nasıl anlayamaz. Ortada çapul varsa meydanda dinci olur, kalpazan olur, çapulcu olur, mafya olur. Senin ülkende maske sıkıntısı yok denilmiş, senin maskeler İngiltere'ye, İtalya'ya, Amerika'ya efendilerine gönderilmiş sana maske ulaştıramamışlar. 10 bin km uzağa uçakla götüren efendilerin sana maske bile vermediler. İddia o ki İngiltere o maskeleri kalitesiz diye YPG'ye bağışlamış. Sen burada paranla maske bulamadın sen hangi para puanla yaşayacaksın. En çok maske sende vardı ama paran geçmedi, çünkü parayla satışı yasakladılar. Sen tutturmuşsun Gates'in kıçını Gates'in ayaklarının altını...

Burada ekşisözlük modellemesi gibi saçma sapan şeyler yazıyorsun. Sana yazmaya değmez bu saatten sonra, sen dezorganize benzeri nevrotik tiplerden birisin işte. Hazır yiyici, gereksizce şımartılmışlık. Yaşın geçtikçe bunlar yetmiyor tabi, pizzacı kölem bulaşıkcım kölem. Dur bakalım daha ne kadar düşeceksin, evinde akvaryum besleyip balıklara köle çekecek kadar mı?

Daha da yazmaya değmez sana.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 18-06-2020, 16:28
Üye

İkisi de kölelik.
Bulaşığı makina yıkıyor artık yani bulaşık yıkayacak köle kapitalizm de bile yok. Doktorluğu robot yapacak, mühendisliği yapay zeka, Öğretmenliği de bir makina yapar. ne kaldı tarlada çalışan insan onu da yapay beyin konulan traktör Kölen olsa ona verecek iş kalmıyor. Bedavadan köle mi bakacaksın sal gitsin zaten pazarda değeri de kalmayacak.
Yani sana zevk veren bir şey kalmıyor. Bence sen bir daha düşün kölenin maliyeti yüksek . Bir tek zevk için köle beslenmez.

Tekrar söylüyorum Köle maliyetli ona göre bu kadar bedel zevk için de çekilmez sermayeyi tüketir köle olmak için sıraya girersin. Bak söylemedi deme.
Alt 18-06-2020, 17:22
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gates 100 metre yarışında birinci olmalı. 99.metreden başlamalı, bir adım atmalı, yarış bitmeli.

Neymiş öyle start çizgisi vs. Hem birileri de çıkar, eşit şartlarda yarışa başlamaktan söz ederse, sen dermişsin ki;

Eşitlik zırvalık.
Yarışa eşit koşullarda başlamaya doğa izin vermez. Siz start çizgisiyle eşit koşullar yarattığınızı sanırsınız oysaki Usain Bolt doğuştan fiziksel üstünlüğe sahiptir. Diğer yarışmacılarla eşit koşullarda başlamaz yarışa.
Ne kadar eşit imkanlar sunmaya çalışırsan çalış, doğa onu bozacaktır.

Senin mantığınla yaklaşırsak insanlar da eşit başlamıştı hayata, hepsi birer sperm ve yumurta hücresiydi. Al sana adalet ve eşitlik o zaman.
Sonra o hücrelere noldu, start çizgisindeki eşitlik doğa tarafından bozuldu. İnsanlar tarafından değil doğa tarafından.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil