Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-06-2020, 23:14
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...Direk küfür ediyorsun..Böyle olmaz...
Küfür falan yok. Nereden uyduruyorsun
Nerede küfürüm.?
Yalan yazmayada başladın.
Hadi din konusunda uyduruk fikirler ortaya koyuyorsun anlıyoruzda

Neden küfür ettigim yalanına sarılıyorsun.

Küfür falan etmedim. De ki senin yalanına ortak olayım ve küfür ettim diyelim.
Sen bir ahlaksız olarak niye rahatsız oluyorsunki?

Ayrıca hiç bir soruya cevap VERMİYORSUN.
veremiyorsun demiyorum bak.

Bu konunun seni aştıgını bil. Sana bir sefer yazdım , sen sadece mitlerle ilgilen gerisi senin çapını aşar.
Çapını aşınca geçmişten vucudunda kalan antikomunist duygularınla avukatlık yapıyorsun.

Küfür falanda etmedim. Et dersen ederim. Küfür dedigin KAFİRLİK kökünden küfürmü yoksa din tabanlı kültür töre olan küfürmü?
Ahlaksız degiş şu nikini. Sen ahlaklı bir kişisin. Üzerinde durmuyor.
Alt 22-06-2020, 10:26
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu Ahlaksız denen teist ahlakçı, mücahitlik yaparak ve insanları kandırarak Akparti'ye oy atmış ve bu yönde insanları kandırmaya çalışmış ve ardından insanlara Akparti düşmanlığı aşılmaya çalışmış bir profesyonel troll. Bunlarla teori-bilim-sosyoloji konuşulmaz. Bunu en başta yazdım, dincilerle sosyal adalet-kadın hakları-insan hakları konuşulamaz, hatta bunlar hayvan türlerine bile düşmandırlar. Kafaları kapatılmış ve kilitlenmiştir, kadın düşmanıyım, insan düşmanıyım der geçerler. Tek üretimleri safsatadır, bunu otomatikman yaparlar. İnanmayan alsın saftasa kılavuzunu bunların yazılarıyla karşılaştırsın. Hiç bir şekilde özellikle kısır-döngü saftası ve ad hominem ile baş edemezsiniz.

Adamın birisi oğlunu kafasına vurup "bundan adam olmaz" deyip duruyormuş. Çocuk 20 yaşına gelene dek sürekli bunu yapmış ve en sonunda "Ben bundan adam olmaz" demedim mi demiş? Bu kıssada ki adam olmayan kimdir? "Atatürk'ün yaptıkları ne işe yaradı ki" diyen sarık kafalı trollün hikayesi de buna benzer. Hem çürütür hem yıkar hem de karşıya geçip "bunların yaptığı hiç bir işe yaramadı ki" der.

Kendileri tarikatlarda, İmam Hatiplerde, Kur'an kurslarında hayat yaşayamadıkları için diğer insanların ne istediklerini anlayamazlar. Kafalarında bir imge oluşması lazım ki düşünsünler, kafalarında geçmişin imgesi oluşur insanın, bu sahtekar Müezzin ve tarikatçı çıkmasının kafasında hangi imgeler oluşabilir? Önü sonu kendilerine zerk ve image edilmiş nasihatlerin ve çarpıklıkların sonucu, öyle yada böyle gerek Atatürk'e gerek kadınlara gerekse insanlığa düşmanlık belirtecekler. Bütün girdi o olmuştu, bütün çıktıları bu olacak. Bu bilimsel sonuç olarak böyledir.

Bu tiplerin bütün çocukluğu-gençliği suya bakıp dua etmek, muskayı okuyup üflemek ve diğer bütün insanları buna uygun kandırmakla geçmiş işte, ve belkide badelenmekle, eşek tecavüzlerinin kasabasının sakinleri. Bu yobazların gruplarından ayrılması yılanın yılanlıktan çıktığı anlamına gelmez. Yılan deri değiştirir farkındalık zannederseniz. Sadece bir makyajdan öteye geçmez bu sözde değişim.

Bu trollerin çıktığı zaten din değil tarikatlarıdır, pratikte o gruptan ayrılmışlardır ama zihniyette hala orada kalmışlardır, mahkumdurlar, bunun kölesi olmuşlardır. Ahmet Davutoğlu'nun Akparti'den ayrılması gibi, ama Davutoğlu hala aynıdır. O dinden veya görüşten ayrılmamıştır sadece pratikte bulunduğu gruptan ayrılmıştır ve ölene kadarda dincilikten-zihniyetten ayrılmayacaktır çünkü bu imkansızdır, sebebini açıkladım.

Ne kadar yazarsanız yazın karşılığında tevhid, tekfir ve Şeriatçılığın tezahürü cevaplar alacaksınız. Trolleneceksiniz.

Dincinin rumuzu AHLAKSIZ ama verdiği AHLAK dersi, tamamen oksimoron troll. Bütün teşbihleri tarikat usülü, bilimsel değil sosyolojik değil. Bütünüyle tevhid ve tekfir metodolojisi. Burada kimseyle diyalektik yapmıyoruz, sadece trollendik, provoke edildik ve bu devam ediyor.

Bu AHLAKSIZ girdiği bütün forumlardan ATILMIŞ. Atılma sebeplerinin de hepsi aynı > PROVAKATÖRLÜK-TROLLÜK. Geçsinler bu dinci-ağlaşık mağdur ayaklarını. Mağdur edilen şu an bizleriz.

---

Yönetim uyuma, bunların içinde ki bütün emek, işçi, insan, kadın, insani değerler düşmanlığı ortaya çıkıyor ve ardından konuya gerçekten de komünizmi anlatmak gayesiyle girenleri suçlayıp troll atıyorlar.

Burası yılışık bir milyoner adayının ve sarıklı bir trollün dinci narsizminin tatmin edileceği yer değil. Açık açık PROVAKASYON yapılıyor karşılığında KÜFÜR EDİLMESİ DOĞAL.

Profeyonel bir dinci provakasyon ile karşı karşıya kaldık, Yıldıztozu'nun milyoner olacağı için burada bizleri, kadınları, fakirleri aşağılamaya kalkışması gün gibi ortada. KÜFÜR YAZILDIĞINDA NEDEN KÜFÜR ETTİNİZ DEMEYİN.
O buraya toplumsal ve kamusal alanda ki kadın-erkek eşitliğini anlamadığı için değil, milyoner olunca kadınların kendisine kul-köle olacağının tatmini ile yazıp çiziyor.

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yıldıztozu
Hala eşitlik konusunu anlayamadın,
Ne anlayıp anlamaması, trolleniyorsun. Onun derdi milyonuna köle bulmak.

Asıl ben sana senin derdin ne diye sormalıyım, bu kadar tutarsızlık ve buna rağmen gerekçelerinin çürük olduğunu bile, bile, güneşi balçıkla sıvamak için, neden bu kadar ısrar ediyorsun?...

Evrim teorisine karşı yazanlar var ya, o minvaldesiniz, hani envai tür yanlış bilginin yanında, bir de NİYET okumalar, kişiselleştirmeler... Dramatik-komedi diyorum...

Neyi neden savunduğunu, neye itiraz ettiğini bilmiyorsun, bunu bilmediğini de bilmiyorsun, o halde? Gölge etme, başka ihsan istemez diyebilirim, ama bunu da alakasız,konudışında, binbir türlü yere çekersin, kişisellştirirsin(muhtemel), ama madem sordun, derdim bu.
Trollüyor işte, troll budur. Dinci trollü budur, bütün girdi tarikatçı-kapitalist girdi, çıktısı da bu olmak zorunda. Neden ısrar ettiğini soruyorsunuz daha anlamıyor musunuz sizde?

İşte en zoruma giden bu, spartacus hala sarıklı trollere, bencil egoistlere, insanlık-kadın düşmanlarına laf anlatmaya çalışıyor, hala bilim-teori diyor.
-
Bu trollere LÜTFEN deyip LÜTUF beklemeyin. Açık açık insanlık düşmanlarından - darbecilerden, cübbeli sarıklı zihniyetten LÜTUF beklenmez.
Bunların suçlayıcı, aşağılayıcı, teist-yıldırıcı metodolojilerine, baskılarına boyun eğmeyin. Suçlanacak, aşağılacak birileri varsa insan-kadın düşmanlığını propagandaya, baskı unsuru silaha çevirmiş darbecilerdir, trollerdir. Ülkemizin baş belasıdırlar.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe

Konu Turdur tarafından (22-06-2020 Saat 11:47 ) değiştirilmiştir.
Alt 22-06-2020, 17:26
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
....Ülkemizin baş belasıdırlar.
Ben neymişim böyle

Akpyi destekleyen sen değil misin?
Akplisin ama kapitalizm karşıtlığı yapıyorsun ha

Ahlaksız sen şöylesin,yıldıztozu sen de şöylesin demekten başka ne yazdınız?
Yazın da,okuyalım işte..

Akpli Turdur,sen niye devrim istiyorsun?
Buyur,cevapla..Çocuklarını/torunlarını/akplileri düşündüğün için mi?
Türkiye'deki sistemin komple değişmesini NEDEN istiyorsun?
Alt 22-06-2020, 17:53
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben neymişim böyle

Akpyi destekleyen sen değil misin?
Akplisin ama kapitalizm karşıtlığı yapıyorsun ha

Ahlaksız sen şöylesin,yıldıztozu sen de şöylesin demekten başka ne yazdınız?
Yazın da,okuyalım işte..

Akpli Turdur,sen niye devrim istiyorsun?
Buyur,cevapla..Çocuklarını/torunlarını/akplileri düşündüğün için mi?
Türkiye'deki sistemin komple değişmesini NEDEN istiyorsun?
Akp'lileri,mhp'lileri mi düşünüyorsunuz?
Siz bir hümanistsiniz,hepsi bu..

-

1
özel mülkiyet ve sınır ile, barınağı, yaşam alanını karıştırmısın. Başka türlüsü de beklenemez senden, o kadar idrak edebilirsin. madem senin esas aldığı hayvanlardır, neden onlar gibi yaşamıyorsun?
2
Hümanist spartacus;insan doğal bir canlı değildir..Siz insanı diğer hayvanlarla bir gördüğünüzü söylüyorsunuz ama bu çok büyük bir hatadır..
Büyük troll attı bu sefer, hobisi bu. Ensest övücü, FETÖ darbe şakşakçısı. Böyle hobileri var.

Beyler bu yobaz trolü yönetime şikayet edin bi zahmet. Forumda troll yasak, ırkçılık yasak, darbecilik yasak, kadın düşmanlığı yasak, ama sanki sözde yasak şikayet edin bunları.

Atıldığı bütün forumlarda ki ban sebeplerinin PROVAKASYON olduğunu biliyorum. Atın şu provakatörü bunun hobisi bu trollük.

Diğer Milyoner adayı köleciyi de. Bunlar forumu trollüyor, buna fikir kılıfı geçirmişler mağdur ayağına yatıp ağalaşıyor dinciler. Açık açık insanları aşağılayıp kadın düşmanıyız, insanlık düşmanıyız diyorlar herhalde okuyamıyorsunuz.

Hiç bir cübbeli sarıklı böyle sayfalara gelip de, Atatürkçüler asalaktır, Atatürk'ün yaptığı ne işe yaradı ki, ensest övücülüğü, kadınlara işkence edelim, inananlar zombidir, evli kadınların hepsi Or.spudur, komünistler dincidir-teröristtir diyemez ama Ateistlik kılıfı altında trollüyorlar. Ahlaksız adı altında dinci ahlak pazarlamaya kalkıyor bu yobaz.

Bu ikisinin de konu başlığı ve içeriği ile alakaları yok dertleri ayrı. Bu trollerin derdi başka konuyla alakalı olmadıkları gibi sapıttıkları konuya girip neden konuyla alakalı yazmıyorsunuz diyecek kadar işi ta.şak geçme boyutuna getirdiler.

Konu Komünizm nedir ne değildirden Trol dinciler kimdir kim değildire geldi.

Konudan ve siteden bir süre çıkıyorum yoksa küfür yazacağım.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 22-06-2020, 18:11
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

''Yaz da okuyalım'' diyorum,''küfür yazacağım'' diyor
Alt 22-06-2020, 19:33
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
birkaç yıla milyoner olmayı planlıyorum zaten.
hem de çalışmadan çalarak, yani sisteme uyum sağlayarak.

size de tavsiyem hangi sistemi savunursanız savunun, hayata bir kere geliyorsunuz, içine düştüğünüz sistemle uyumlu olmaya çalışın.
Sistemden söz ediyoruz, ne demiştik, kapitalizm=hırsızlık. Sonunda kabul ettin, o çaldıkların da bir gün tükürüverek... mantıken, çalmak senin çıkarına ise, çaldırmamak da diğerlerinin çıakrınadır değil mi? Üstelik neredeyse her konuda bu tarz, bir yönü esas alıp, mutlaklaştırma ve yargı oluşturma safsatana dair uyarıyorum seni. Bir madalyonun iki yüzü gibi... sen pragmatist -bilim, felsefe bitti orada-, sadece işine gelen yüzünü esas alıp, genel yargılar oluşturmaktasın.
hayır, iyi kötü zemini etiktir, yani felsefedir.
yine cahilce konuştun.
İşte asıl cahil sensin, iyi-kötü, hatta doğru-yanlışcılık siyaseti, bilimsel, olgu esaslı konulrada iyi-kötü kıstası, ideolojik konularda iyi-kötü kıstası, ideolojiye temel olduğu sanrısı , DOGMATİKTİR, dindir. Ütelik bu kelimeler kendi başına anlam ifade etmezler, bir neye göreliğe göredir. Ciddi bir gerileme sergiliyorsun o yüzden zaman israf etmeyeceğim, ısrra edeceksen, iyi-kötü, doğru-yanlışçığın, ideoloji olamayacağı, neden dogmatik olduklarını etraflıca anlatabilirim, elbette felsefenin de konusu olurlar..
Sömürüden, eşitsizlikten bahsettin hep. Bunların temeli etiktir. İyilik için istiyorsun yani.
Komünizmi etik olması dışında hangi yönüyle istiyorsun madem?
Temeli etik mi? Etik, metik tanımam, bu konuları da bilmiyorsun. hukuka bakarım bu doğru, anca bunlar belirleyen temel değil, sonuçturlar. zaman israfısınız bu şekilde. sömürü ve sistemler, sosyal bilimler, üretim ilişkilerini, etiğe ingirgemekle zaten ne kadar bilinçsiz ve bilimden uzak olduğunu göstermiş oldun.

Ahlaksız da, sende aynı darkafalılık örneği sergiliyorsunuz. Evrim etik mi? Kozmoloji, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya etik mi? Ekonomi-politik, temelleri etik mi sanıyorsunuz?

Çatın delindi, camın kırıldı, kapı kolun çalışmaz oldu, ne yaparsın? Sorunu tespit edip, çözmeye çalışırsın, orada bir sistem vardır ve birde işleyişi, tepki-duygu durum vb sonuçlarla ilgilidir. Sistemi ne tanımlamaya ne de itiraza dair esas gerekçe olamazlar. örneğin kapın bozuldu veya sistemi yanlış diye diye tepki vermen, sinirlenmen(eğer sinirlendi isen), kapının bozulma sebebi değildir, bu bir sonutur ve sen ve Ahlaksız bu kadar basit fadelerimi anlayamyorsunuz değil mi?

Ben doğayı, sistemleri, canlıyı, cansızı irdelerken, işleyişe bakarım, form-yapıya bakarım, aynen yukarıda verdiğim örnekler gibi, sorunu o temelde ele alır, çözümlerim.

Şu anda, komünist olduğunu iddia edenlerin bir çoğu da, o etik, rölatif iyi-kötünün çatışması temelini aşamadığı için, innaç zemininde siyaset yapmaktadır. Bu bilinçli bir tercih değil, evrimsel bir süreçtir, aşma sürecidir ve bu geçiş süreci, kaçınılmaz olarak yaşanacak. nasıl ki sizler bu konunun zır cahili iseniz ve kapitalizmin ancak etik olarak değerlendirebileceğini sanacak kadar sığ iseniz, bir çok insan da meseleyi, kızgınlık, KİŞİSEL çatışma, hırs, hak arama(ki bu politik zemindir oysa, ideolojik-teorik zemin değil),iyi-ile kötünün savaşı(melek-şeytan, zerdüşt, din!), HÜMANİZM(hümanizm konusu ekonomi-poltik bir sisteme itirazın temel dayanağı olabilir mi? bu bir sonuçtur), sandığı, daha doğrusu verili koşullarda henüz bilimsel çözümlemeyi, alternatif düşünmeyi bilmediği, duygularıyla(!) hareket ettiği için aynı hatalara düşmektedir. (yukarıda kapı örneği vermiştim)

Nasıl ki bir sistemin işleyişinde bir araıza olduğunda, nesnel olarak inceleriz, sebeplerini çözümleriz, çözümü ortaya koyarız, benim yaptığımda budur, hala anlamadınız diyorum ya, gerizekalı olmalısınız... Böylece hem sana hem de Ahlaksıza, bu subjektif safsanız için de cevap vermiş oldum.

"Hümanist spartacus;insan doğal bir canlı değildir..Siz insanı diğer hayvanlarla bir gördüğünüzü söylüyorsunuz ama bu çok büyük bir hatadır." Demiş Ahlaksız

O zaman neden başından beridir kapitalizmin, mülkiyetin(bu kavrama dair de en ufak bilginiz yok) doğal olduğunu ileri sürüp, olmadı aslan kartal örneği veriyorsun. Her ifadenle kendini çürütüyorsun, konunun yobazı olunca, başka yöntem kalmıyor size.

İnsan da doğal bir canlıdır, doğanın parçasıdır ve bütünde her türlü canlı-cannsız, doğayı meydana getirir. insan doğanın bir parçasıdır demek, aslan demek değildir, her canlı biyolojik-metabolik ve kendiliğinden edinimlerinde doğaldır, doğallık farklı bir şeydir, metabolik yapı, davranış, yaşam biçimi, sosyal ilişki ağları heleki EKONOMİ-POLİTİK vb farklı. Boşuna yazmıyoruz, kapitalizmin doğal olmadığını, hadi bu bir yere kadar kabul, ancak sisteme dayalı YABANCILAŞMA diyoruz ve bu YABANCILAŞMA ekonomi-politik, sosyal bilimler alanında, bilimsel olarak ispatlanabiliyor. Hepsi bir yana bir canlı, ait olduğu doğaya ne kadar yabancılaşırsa, ait olduğu doğadan o kadar kopmaya başlar ve bu süreç olarak öyle bir noktaya kadar işler ki-bunun için yüzyıllar dahi geçse-, o canlı türü, doğadan soyutlanmakla, yabancılaşmayla, yaşam saşnızın kalmayacağı bir noktaya kadar varır. neresindne bakrsanız bakın ama bu ikinci ifadelerim temel değil, sonuçlara dairdir.

kapitalizm bir sistemdir, dolayısıyla her sistem gibi işleyişi, temelleri, sonuçları irdelenebilir.Bunun etikle, hümanizmle, aslan, kartalla ilgisi yok.

Kapitalizm, sistem-yapı olarak sömürüye, gaspa dayalı bir sistemdir, ve o gasp anlayışı meşruluk kazandığında, din gibi, kutsallaştırılma, kanıksamaya vb dönüşür. feodal sistem de öyleydi, ama ne oldu? değişti, aşıldı. demek ki, sömürüye, kölelik esasına dayalı sistemler kurulabildiği gibi, bu temellere dayanmayan sistemlerde kurulabilir, ikisi de mümkündür ve esasında her sistemin temeli, özü, işleyişi basittir, karmaşık olan ilişkiler ağıdır, ancak bu ilişki ağının karmaşıklığını da yine o temeldeki basit olgular belirler.

kapitalizm kölelik sistemidir, buherşeyden önce etik sorunu değil, bilim sorunudur. Burada kölelik ekonomi-politik, sosyal bilimelrin konusudur.Etiği, gediği vs ise bunlar sonuçtur...

Sonra kapitalizm budur denmesi için senin, kaderciliğin anlam ifade etmez, ne dersen de, ne tür kişisel saçmalıklar, kendinle çelişen ahlak vari söylemler öne sürersen sür, kısaca ne bok yersen ye, bu yaptıkların ve zihniyetin, kapitalizmin ne olduğu gerçeğini hem belirlemez hem de değiştirmez.

Örneğin evrim karşıtları da sizler gibi, bin bir türlü kişisel, ideolojik, absürt niyet okumaları, saçma-sapan safsatalar vs sıralarlar, ancak onların bu hali-durumu, evrim açısından ölçüt de, tanımlayıcı da, belirleyci de değildir.

Evrim nasıl ki, senin gerçekliğini kabul edip etmemene göre değilse, bu konu da, her bilimsel nesnel konu da böyledir. Yaptığınız sadece safsata, Harun Yahyacılık oynamak...

Sistem dendiğinde, ekonomi-politik zemine inmeniz gerekir, etik, hümanizm konularının ilgisi yok, bu olsa, olsa sizlerin, eğer sistemin işleyişini, ekonomi-politik temellerini, bilimsel olarak çözümlemeyi başarırsanız, sizn bu sistemin sosyal-bilimler alanında oluşturduğu olumlu-olumsuz etkilere karşın tavrınız olabilir... Sizin bu tavrınız sistemi belirlemez, ancak çözümlemeyi başarırsanız, sizin çözümlediklerinize karşı tepkiniz, tavrınız olabilirler. Ve hiç bir sistem, ilgili sistemin sizde oluşturduğu DUYGUSAL tepkiyle tanımlanamaz veya belirlenmez.

Yıldıztozu kapitalizmin işine geldiğini söylemekle, veya Pavlov'un köpeği gibi davranmakla(meta-lüks, marka, EGO-narsisist vb motivasyon(güdü-lenmek-güdülmek) şartlandırılmışlıkla), kapitalizmi çözümlemiş olmuyor, dinci bir yobazın evrim karşıtlığıyla çıkar elde ediyor olmasının, aynen evrim gerçeğini belirlemediği ve teorik zemini temsil etmediği gibi. Yani bu dalkavuğun işine gelmesi, kapitalizmi azize yapmıyor ve bunun tespiti de etikle ilgili değildir, etik tepitlerin ve çözümlemerin bilince edilmesinden sonra kişilerin tepkisiyle ilgilidir ve sonuçtur

Kısaca sorunlu çalışan veya verili işleyişiyle çözümsüz sonuçlar doğuran bir kapınız var, usta kapıyı yapmış, çıkışa da bir kolon koymuş, kapıda dışa açılıyor ve kolona çarptığı için açılmıyor, böylece yarım-yamalak çalışıyor.

ne yaparsınız, sorunun kaynağını çözümlersiniz, hiç bir halt gelmezse elinizden, kapının açılma yönünü değiştirirsiniz. Benim kapitalizme dair yazdığım ne varsa, tümü de bu temeldedir, yani bilimseldir, etik, hümanizm, şahsıma dair özel niyet yüklemelerin, duygu-durum, umut vb ifadeleri sanki kapitalizm bu kapı gibi değil de, benim gerekçelerimmiş gibi algılamaların, gerçek bu iken, ne yaparsanız yapın değişmez yönlü kaderciliğin safsatadan, andavallıktan ibaret. Kaldı ki, değiştirilemez, kaderciyim, şartlıyım yönlü itirazların, ilgili sorunun-kapının işleyişinde ve tasarımındaki ahmaklığın ve bilimsel tespitnin yapılmasına engel değildir.

Mesele, ilgili konu hakkında ve bilimsel yöntem ve yaklaşım hakkında bir şey bilmiyorsunuz, buna rağmen saçmalamaktan da geri durmuyorsunuz, olan-biten bundan ibaret.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 22-06-2020, 19:46
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Çatın delindi, camın kırıldı, kapı kolun çalışmaz oldu, ne yaparsın? Sorunu tespit edip, çözmeye çalışırsın.
Çatınn, camınnn diyorsun fark ettiysen. Bunlar kendime ait sorunlar. Ama senin camındaki sorunu tamir edersem işte bu etik bi hareket olur.
Sen bu ayrımları yapamayacak kadar çıkarım yapma becerilerinden uzaksın.

Etik, metik tanımam,bu konualrı da bilmiyorsun. Ben hukuka bakarım, sen ona da etik dersin ama değildir, zaman israfısınız bu şekilde.
Sana zaman ayır diyen mi oldu sığır. Kendin alıntı yaptın, açıklamayı beceremeyince de saldırıya geçtin.
Hukuk da etiğin bir parçasıdır. Bunları dahi bilmiyorsan cehaletini gözler önüne seriyorsun.

Ciddi bir gerileme sergiliyorsun
dostum senle ben eşit değiliz bak zeka olarak kat kat üstündeyim, bilgi olarak üstündeyim.
sen benim kölem olmayı hak ediyorsun, gel evime bak yapılacak işler var ortada.

efendi diyeceksin bana ok.
Alt 22-06-2020, 19:54
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

iyi-kötü kavramlarına din diyen,
sömürünün etikle ilişkisi olmadığını söyleyen,
hukuku etikten bağımsız zanneden birini hangi felsefe okuluna götürürseniz götürün gülerler.
dalga geçerler.
üstelik kendi cehaleti yetmiyormuş gibi ergen tavırlarla karşısındakine cahil diyebiliyor.

Bilmediğini bile bilmemek=Spartacus.

bu arkadaşı çok köle olarak çalıştırmışlar belli ki çok ezilmiş.
başlıktaki tüm savunmaları duygusal.
kapitalizm diyince tüm bilincini kaybediyor.
ağır doz afyonun etkisi bunlar başka açıklaması yok.
bu terörist şahıs eline fırsat geçse komünzme eleştiri getirenleri kılıçtan geçirir.
Alt 22-06-2020, 20:57
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Çatınn, camınnn diyorsun fark ettiysen. Bunlar kendime ait sorunlar. Ama senin camındaki sorunu tamir edersem işte bu etik bi hareket olur.
Sen bu ayrımları yapamayacak kadar çıkarım yapma becerilerinden uzaksın.
Yazıyı tam okumadın?

peki, benim kapım arızalanmış olsun, sen de tamir eden ol, tamir etmeden önce arızasının ne olduğunu tespit etmeyecek misin? İster kendi kapın olsun, ister başkasının sonuç itibariyle önce TEŞHİS edecesin

Ben ise TEŞHİSLE ilgili konuşmaktayım, teşhis etmekteyim, sen nelere takılıp kaldın öyle?.

Evinizde tesisat bozulur, tesiastçı gelir, önce arızayı teşhis eder ve size de arızayı söyler, ben de sistemi inceliyorum, teşhis ediyorum ve teşhisi dile getiriyorum. e-etik, metik, dalkavukluk vb bunlar senin sorunun...
Sana zaman ayır diyen mi oldu sığır. Kendin alıntı yaptın, açıklamayı beceremeyince de saldırıya geçtin.
Hukuk da etiğin bir parçasıdır. Bunları dahi bilmiyorsan cehaletini gözler önüne seriyorsun.

sen benim gerimde olan birisin, dolayısıyla kendinden üstte olan birinin yönünü kavrayamazsın.
Yuldıztozu, gerçekten bir şey bilmiyorsun, sığır deyince de olmuyor, gerimde demenle de olmuyor, gerçekten cahilsin. Her cevabımda batıyorsun, o kibirin hala bir yerlerinde duruyorsa, daha fazla batmamaya çalış. Zaman ayır demen gerekmiyor, işte ahlakçı ve ahlakçı arızaları, kişisel sermaye, istismar aracı olarak kullanmaktan yana olan bir yobaz ile, hukukçu komünist arasındaki fark. zaman ayırıp, ayırmama kararını verecek olan benim, sen değilsin ve israf olduğuna kanaat getirdim, sana kaval çalmalayacağım...

Mesele senin yönünü kavramak değil, hiç bir şey bilmediğin konulara balıklama dalıp, en basit ifadeleri dahi anlama kapasitesini gösteremenle ilgili.

Hukuk=etik değildir, kapitalist sistem, din şamarı yemiş cahil andavalları bilmez. Size böyle kanıksatılıyor değil mi?

HUKUK, hak konusuyla ilgilidir. Etik, şu ya da bu konuda davranışı belirlemek, neye göreliğiyle de sorunlu bir biçimde iyi-kötü, doğru-yanlış, başkalarınca kabul görmek, görmemek vb temeliyle ele alırken, hukuk hak konusuyla ilgilidir. Etik, kişilerin davranışını belirlemek, yönlendirmek,sınırlamak vb esasıyla faile dönük iken, hukuk, neyin hak olup, olmadığını belirlemek üzerinedir. Anlayabilecek birikimin yok ne yazık ki.

Verili koşulda, etik ile hukuk arasında İLİŞKİ kurulabilir veya ilişkiden söz edebiliriz ve bu ilişki de mutlak değildir.

İdealist şablonculuk ve indirgeme, kategorize etme hastalığı -ki ortaçağdan kalmadır- her yerde fışkırıyor, şu ya da bu alan, şu ya da bu alanı konu edebilir, örneğin etik alanında, hukuku, hukuk alanında etiği konu edebilir, irdeleyebilir, sorgulayabilir vb, konu edilmesi, bunların bir ve aynı olduğu anlamına gelmez.

neyse zaman israfısın demiştim-o yüzden detaya girmeyeceğim, zira her cahil gibi cümlelerle değil, cımbızladığın kelimelerle daldan, dala sekiyorsun-, ama konu bu değil.

çarpıtmak sanatımdır diyorsun, kendin söylüyorsun, kişiliksiz, dalkavuk, işine çıkarına ne gelirse öyle olacağanı, çıkar sağlayacaksa kendini dahi satabileceğin pragmatist yaklaşımın ayan-beyan iken, bir de üst olmaktan ve anlayamadığımdan dem vuruyorsun -al işte sana etiğin konusu-, daha bir cümlenin NEYE GÖRE ifade edildiğini dahi kavrayamıyorsun. Üstmüş de anlaşılmıyormuş, bayağısın, basitsin, anlaşılamayacak neyin var?

İgili ifademden bir iddianın daha çürüdüğünü görebildin mi? spartacus kapitalizme karşı çıkıyor çünkü etik yaklaşıyor yönlü bir martaval attın ortaya. ben de sana ifadelerimin ve meselenin etikle ilgisi olmadığını, etik gibi konu ve sorunların ancak, sonuçlarla ilgili ele alınacağını, sisteme dair bilimsel TEŞHİS ve analizlerle ilgisi olmadığını yazdım.

ve yine diyorum, eğer sonuçlar üzerinden meseleye bakacak olursam da, HUKUK yani HAK temelinde bakarım -etik-duygu temelinde bakamam-, anlayamadın, çünkü boşsun. Yine Bilal'e anlatır gibi örnekle açıklamak durumundayım

Örneğin, neden Gates'in evini yağmalamadığını sormuştum-kapitalizmi böyle meşru sayıyor ve doğadaki canlıları veya salt gaspçı anlayışa sahip insanı esas alıyordun. İşte sen bu yağmalama olgusuna ahlak temelinden bakarsın, halt edersin, ben ise HAK(hukuk) temelinden bakarım, aradaki farkı bilmiyorsun değil mi? , seni bağnaz ahlakçı seni

Etik çağdışıdır, kapitalistler, hukuk bilimi işine gelmediği zaman etiği kullanır. Neden, çünkü etik, hukukla çelişir ve çelişen her bir detayda kapitalistler etiği diri tutar. O sebeple dikkat ederseniz etik dendi mi artık tedavülde etken olarak kullanıldığı alan MESLEK alanıdır. Meslek etiği der dururlar, çünkü hukuku esas alırlarsa, bazı eylemleri suç olacak. Örneğin akademilerdeki etik kuralları, statükoya saygı adı altında hizmetçiliğin meşrulaştırılması, herhangi bir iradeyi, şu ya da bu yönlü tehditle arzulamadığı şeye yaptırmaya zorlamak veya alıkoymak, durum ve koşullar üzerinden İSTİSMAR(çocuk istismarı suç değil mi, büyüklerin de şu ya da bu mahrumiyeti, mecburiyeti vb istismarı da -hukuka göre- suçtur), zorlayıcı unsurlar kullanmak(neredeyse tüm çalışma hayatı bunlarla doludur), emir-komuta zinciri vb iradeyi yok sayan her türlü eylem, statü hukuka aykırıdır, o yüzden etiğe sarılırlar vs. Sana anlattığımı düşünerek moda girme, zira bu paragrafım bahse konu ettiğim birkaç ifadem içindir... Senin için ise, kavalı duvara astım...

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (22-06-2020 Saat 22:13 ) değiştirilmiştir.
Alt 22-06-2020, 21:40
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

iyi-kötü kavramlarına din diyen,
sömürünün etikle ilişkisi olmadığını söyleyen,
hukuku etikten bağımsız zanneden birini hangi felsefe okuluna götürürseniz götürün gülerler.
dalga geçerler.
üstelik kendi cehaleti yetmiyormuş gibi ergen tavırlarla karşısındakine cahil diyebiliyor.

Bilmediğini bile bilmemek=Spartacus.

bu arkadaşı çok köle olarak çalıştırmışlar belli ki çok ezilmiş.
başlıktaki tüm savunmaları duygusal.
kapitalizm diyince tüm bilincini kaybediyor.
ağır doz afyonun etkisi bunlar başka açıklaması yok.
bu terörist şahıs eline fırsat geçse komünzme eleştiri getirenleri kılıçtan geçirir.
Atlamışım: komünizmi eleştiremiyorsun, evrim karşıtlarının, evrimi eleştirmesi(?) gibi yazıyorsun, bizde sana, iyi de öyle birşey yok ki, hayır öyle değil, diye yazıyoruz, sizlerle ne yapmalı? yanlış biliyorsun, öyle değil, böyle diyoruz, envai tür kılık, paye biçiyorsun, evrim karşıtlarını okuyor musun? Aynı tarz-yöntemlerle, yalan-yanlış kulaktan dolma birbiçimde, aynı şeyi yapıyorsun, biz de evrimi anlatanlar gibi, öyle değil böyle diyoruz, başka ne yapabiliriz?

iyi-kötü kavramlarına din demedim, yine çarpıttın, cahil olduğun kadar adisin de. zaten böyle geçindiğini söylemiştin.

iyi-kötünün kıstasını esas-öncül alan siyasetin ideoloji olmayacağını, iyi-kötü çatışması namına siyasetin dogma, din olduğunu söyledim, sen din derken neyin kastedildiğini de bilmiyorsun değil mi?

Benim tüm ifadelerime duygusal demişsin, kapasiten sıfır, aksine ben bu konuyu kişisel, duygusal hatta iyi-kötü mü temelinde ele almanın dahi dogmatik, bilim dışı olduğunu yazdım. O kadar şaşırdın ki, "iyi-kötü" kelimesini tüm cümleden çıkartıp, neye göre söylendiğinden yalıtıp, akıntıya kürek çekiyorsun.

Üstelik yazılarım orada, duygu, etik, hümanizm vb gibi söylemler size ait yüklemeler. kendin çalıp, kendin oynuyorsun. ben de bu tarz yüklemelerin, bilimsel olmadığını, kapitalizmin hiç bir duyguya yer vermeyecek biçimde, bilimsel ele alınması gerektiğini söylüyorum. yani gerçek, sözde öne sürdüğün iddianın tam tersi.

Örneğin kapitalizm kötüdür, öyleyse ona karşı çıkalım anlayışının da, dogma, geçerli olmadığını söylüyorum, sen nerenle anlıyorsun

iyi-kötü, dost-düşman, iyinin, doğrunun savaşı, tek doğru benim, gerisi yanlış yanidoğruculukedebiyatının vb temeline dayalı siyaset anlayışı = dindir. Zaman israf etmeyeceğim demiştim, o saksıyı biraz çalıştır, belki aralarda bir yerlerde akıl-mantık kırıntısı kalmıştır... (bu ifadelerimi ise, Ahlaksızın gayet iyi anladığını biliyorum, sen anlayamıyorsun-şimdilik diyeyim)

Yazılarım orada, ne kapitalizm denince bilincimi kaybettim, ne de iddia ettiğin gibi tek bir duygu merkezli ifadem oldu, sistembenim irademe bağlı veya benim irademe dayalı değil ki, zaten dahilinde yaşıyorum, saçmalıyorsun...

2 kör dolma yiyormuş, birisi diğerine demiş ki;
- Sen neden dolmaları ikişer, ikişer götürüyorsun?
- İkişer, ikişer götürmüyorum, ifitra atıyorsun, hem görmüyorsun, nereden biliyorsun benim ikişer, ikişer götürdüğümü?
- Ben kendimden pay çıkartıyorum

demiş.

Gökten 3 kemik düşmüş...

kapitalizmden söz edilirken ben şöyle, ben böyle diye konuyu başından beridir BEN çerçevesinde ele alan senden başka kimdi?, işte o tarzın da tamamen duygusal, üstelik safsata. Kapitalizmin bilimsel teşhisinde senin, şunun, bunun arzularının, DUYGULARININ(!) vb işi ne?

Kapitalizmi teşhis etmek, duyguları, iyi-kötü anlayışını(!), hümanizmi(!) benim işime geliyor-gelmiyor vb tümünü bir yana bırakacasınız. bunu anlattım, bunu yaptım, ama sen cümlelerdeki kelimeleri kopartıp, çarpıtıyorsun. sonra da, kendi yargılarını yine kendin eleştiriyorsun, şaka gibi. bu cümlemde de "iyi-kötü" kelimesi geçti, ama cümleyi bir oku, anlamaya çalış, neye göre ifade ediliyor...

Kısaca Yıldıztozu, kapitalizmi savunma telaşını, sistemin bilimsel analiz ve teşhislerini bulandırmak, gözden ırak tutmak için, muhatapları ve kendini konu mankeni yaparak aşmaya çalıştın. Banane senin kul-köpek olma arzularından veya kul-köpekliğinden, bize ne senin zengin olma isteğinden -EZİKLİĞİN dışa vurumu değil mi bu-, bir konu bu kadar mı cahilce ele alınır?

Kapı diyoruz, kapı bozuk.. Bırak duyguları vb, bilimsel olmaya ve teşhis etmeye çalış. Her sıkıştığında, dinci yöntemlere, işte sen busun da, bu yüzden böyle yapıyorsun da, dinime küfrediyorsun da, belli ki sen çok şey istemişsin, tanrım vermemiş diye isyan ediyorsun da vb yakıştırmaları, safsata gerekçeler-sanki deve doğru da, birileri şöyle, böyle oldukları için, orası, burası eğri diyormuş gibi havalara girme, trol yöntemlerine kadar düşeceksen, üzerine soğuk su iç ve sakinleş, bu konuyu bir süre rahat bırak diyebilirim-tavsiye olarak...

kapitalizm her ne ise, benim duygularımdan, senin arzularından bağımsız ortadadır, ha ben gözlemleyip, gözlemlerimi, teşhislerimi dile getiriyorum diye rahatsız oluyorsan, ne yapabilirim? Bu senin sorunun, allayıp, pulluyorsun da gerek yok, anlamı yok, mesele beni ikna etmen değil zira allayıp, pullayıp beni ikna etmen, kapilazimin ne olup, olmadığını belirlemiyor. Bilimsel yaklaş...

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil