Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-10-2007, 19:00
okinono
Üye Değil

Standart Re: HARUN YAHYA'YA CEVAP

Sevgili Tardu

Azdur.

Hem okinomo değil , okinono
okinomo okinononun dişisidir

Şu anda işim var.

Selamlar.
Alt 17-10-2007, 19:10
InVitatio
Üye Değil

Sevgili tardu

senin cabalarini anliyorum ve aslinda kendine göre birseyler güzel, olumlu birseyler yapmak istiyorsunki buda niyet olarak iyi birseydir diye düsünüyorum......
ama H.Y. yanlis adres dostum....neden yanlis diye soracaksin , o kadar kitap yazdi diyeceksin , bu adam bos degil diyeceksin , ona karsi bir ayri savas acilmistir ve ona karsi olanlar onu akil hastanesine sokmus diyeceksin.....evet bunlarda kismen hakli olabilirsin......

amaaaaaa sunu da lütfen unutma
H.Y. kitap mitap yazmadi, yaptigi tek sey yayincilik yapmak, yani ? yanisi su , var olan toplumsal ve dinsel sorunlara , dünyada birileri tarafindan yazilmis makaleleri genc insanlar tarafindan toparlatip, tercüme ettirip kendi adina yayinliyor......
kendisinin arapca biligisi yoktur bildigim kadari ile, kendisi az bucuk genel islam dini bilgisi vardirki bunlarin bir kismi saygi duydugu Said Kurdi'ye dayanir bir diger kismi ise Edip Yüksel ( www.19.org ) eski arkadaslik sohbetlerinden kapabildikleri dir......

yani bence sen kendini tek yönlü degilde , islami literatürün cesitlerini azimli bir sekilde okuyacak olursan sen bile o bilgin ile HY on cekecek durumda olursun.....

ha HY evrimcilik ile düsünceleri peki ?
iyidir kötüdür , dogrudur-yanlistir benim sorunum simdilik bu degil
ama bu "bilgiler" kendi düsünceleri olmadiig kesindir !
genelde amerikan hristiyan tarikatcilarin makalelerini tercüme ederek yayinlatmaktadir......

simdi ben sahsen HY islam ve müslümanlik anlayisi ile "müslüman olacaksam" sirke düsmekten korkarim , neden mi ?
kendisi bildigim kadari ile janjanli video yayinlarinin tekinde Hz Ademi ilk insan diye tanitiyor , halbuki ben kit aklim bunu Kurani Kerimdeki hangi ayete dayali olarak söyledigni anlamis degilim ! varsa böyle bu görüsü destekleyen bir ayet buyur acikla bende ögrenmis olurum.....
Hz Adem ilk insan mi ilk peygamber mi ?
bana göre ilk insan degil , benim kurani kerimden anladigima göre ise ilk peygamber oldugu yazmakta.....
yaniliyor olabilirim....beni bu konuda aydinlatirsan sevinirim.....

haa birde harun yahyanin özel hayati var ki hic dokunmaylim o tarafina....
güzel güzel manken kizlari ile evlerine kitleyip,
yakisikli jöleli sacli delikanlilari da ayni odaya sokup "haydin kafaniza göre takilin" diye ortam hazirlayip bunu video kayit yapan bir tip , Allah 1 dir dese ne kiymeti olabilir ki ?

Allaha itaat HY zirvaliklarindan arinmis sekilde daha rahat oluyor , istersen bir dene...
Alt 17-10-2007, 19:30
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Tardu;
Kaçak güreşme.
Sana bir soru sordum. Ama kıvrak yanıtlar verdin.
Hem deist olduğunu söylüyorsun, hem de mucize linkleri veriyorsun.
Deist olan evrim teorisine inanır, dinlere-peygamberlere inanmaz, HY'yı da desteklemez.
Alt 17-10-2007, 19:45
tardu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tardu tardu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

slm
Alt 17-10-2007, 19:50
Kıdemli Üye

Anladığım kadarıyla sen HY etkisinde kalmış ama çelişkiler yaşıyorsun.
Çelişki içinde olmasan Hud/ 1-2 ayetlerine değinmezdin.
Ama etki nedeniyle, Hud/ 1-2'nin Kur'an'ın değiştirildiğinin kanıtı olduğunu söylüyorsun.

Şimdi önce HY etkisinden bir sıyrılman lazım.
Onun yazdıkları arasından Kur'an'a ters bir örnek, herhalde yeterli olacaktır.
Çünkü hem Kur'an'ı savunup hem de göz göre göre ayetlerin aksi iddiada bulunmanın mantığı olamaz. O zaman o şahsın Kur'an'a, İslam'a değil kendine çalıştığı ortaya çıkar.

Konu 7 gök meselesi.
HY, Kur'an'daki 7 gök tabirini bir mucize olarak alır ve 7 gökle atmosfer tabakalarına işaret edildiğini kanıtlamaya çalışır.
Bunun doğru olmadığı, Kur'an'a ters bir iddia olduğu defalarca belirtilmesine rağmen o, bu iddiasını inatla sürdürür.

http://www.kuranmucizeleri.com/bilim...izeler_19.html

Şimdi ayete bakalım:

Saffat/ 6. Biz en yakın göğü yıldızlarla donattık.

Demek ki ayete göre en yakın gök, yani 1. gök yıldızlarla donatılmış.
Peki, Atmosfer tabakaları arasında yıldızların ne işi var?
Bunu HY ya da muritleri neden akıl edemiyor acaba?
Alt 17-10-2007, 19:51
InVitatio
Üye Değil

tardu
su koscaka www aleminde bilgi olarak bize sunabilecegin bu zirva linkler mi ?
etme eyleme ....bana birsey olmazda sana yazik olacak gibi geliyor....
Alt 17-10-2007, 19:52
deggial - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
deggial deggial isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

neyi araştırtıyorsun tardu?

"deist evrim teaorisine inanmaz" ne demek ya? bu sitede inançlı olup da evrime inananlar var

All thinking men are atheists
Alt 17-10-2007, 19:56
Kıdemli Üye

1-harun yahyayı desteklemiyorum.

2-deist evrim teorisine inanmaz. deist yaratılışa inanır.

3-link vermem o linkleri savunduğum anlamına vermez. insanları araştırmaya öğrenmeye teşvik ediyorum. malesef ateistimiz de müslümanımız da cahil.

bu kadar sığ olma pante.
Sığlık sende ki deizmin evrim teorisine değil, yaratılışa inandığını yazıyorsun.
Sen, deizmin d'sini dahi bilmiyorsun.
Rol kesmeden önce biraz araştırsaydın bari.
İslam içinde dahi bir kesim evrim teorisine inanırken, Tanrının evreni yaratıp kenara çekildiğine, ondan sonra hiçbir şeye müdahale etmediğine inanan deizmi nasıl yaratılışçı yaparsın?
Deizmin tanrısı insanı balçıktan mı yaratmış?
Yaratılıştan ne anlıyorsun?
Bir izah et de derinliğini görelim, bakalım..
Alt 17-10-2007, 20:11
gercekisim gercekisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyelikten Ayrılanlar

Standart Re: MANTIKSIZLIK SENDROMU

tardu";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1-FARZEDELİM TANRIYI YARATAN VAR. O HALDE ŞU SORU AKLA GELİR: tanrıyı yaratanı kim yarattı? farzededim onu da bir yaratan var. yine aynı soru: tanrıyı yaratanı kim yarattı?... bu soru-cevap böyle sürer gider. son cevap ise şudur: vagonu kim çeker; öndeki vagon. peki öndeki vagonu kim çeker? onu da onun önündeki vagon... ama en sonunda lokomotif vagonu çeker. peki lokomotifi kim çeker? hiçkimse. lokomotif hem vagonları hem de kendi kendini çeker. işte yaratan(tanrı) budur.
2-anladığım kadarıyla okinomo şeytana inanıyor. onun çok güçlü olduğuna dainanıyor. kuran ayetlerini baz alıyor. "evrimci yaratılış" teorisine de inanıyor. tavsiyem şu kitabı okuması:
http://www.harunyahya.org/imani/yala...alanliyor.html
Sn. Tardu "Teşbihte Kusur Olmaz" derler ama bu yazınızda teşbih olmamış ki hata olmasın..

Maddenin varolmasıyla bir lokomotifin vagonu çekmesi birbirine benzetilecek şeyler değil.
bu örneğin varoluşla (yaratılış) alakası yok. Mesele o lokomotifin nasıl meydana geldiği ya da o lokomotifin hammaddesi nasıl oluştu? mesele budur.

Zaten insanın aklının almadığı şey de düşünebildiği son noktadan itibaren,o zaman bir yaratıcının varlığına kanaat ediliyor zaten.insanın aklı sonsuzluğu almıyor,sonsuzluğun adı var ama sadece o kadar sonsuzluğun tanımını,tarifini nasıl yapabiliriz bilemiyoruz sadece sonu olmayan deriz ve geçeriz.
Alt 17-10-2007, 20:23
gercekisim gercekisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyelikten Ayrılanlar

Deizmin özellikleri *[değiştir]Deizm konsepti; belli bir merkezi, temsilcisi, ya da belirgin kanunları olmadığı için bir çok değişik bakış açısına sahiptir. Ancak; Deizm'in merkezinde iki kural bulunmaktadır.

İlan edilmiş bir dinin reddi - (bu Deizm'in negatif - eleştirici bakış açısından yönüdür)
Mantığın bize dini doğruları öğretebileceği - (bu da Deizm'in pozitif - yapıcı bakış açısından yönüdür)
Eleştirici deizm öğeleri şunları içerir:

Tanrı tarafından ilan edilmiş veyahutta yazıldığı iddia edilen kitaplara sahip olan dinlerin reddi.
İlahi olduğu savunulan kitabların Tanrı'nın sözü olduğunun reddi.
Mucizelerin ve kehanetlerin reddi.
Dini bilinmez öğelerin reddi.
İncil'deki yaratılış hikayesinin ve insanların doğuşta günahkar olduklarının reddi.
Kaynağı ilahi ilan edilen tüm dinlerin reddi.
Yapıcı deizm öğeleri de şunları içerir:

Tanrı vardır ve kainatı yaratmıştır.
Tanrı insanların mantıksal davranmasını ister.
İnsanların ruhları ölümden sonra hala vardır, bu doğrultuda ölümden sonra yaşam da vardır.
Yaşam sonrasında, Tanrı iyi davranışlarımızı ödüllendirecek, kötü davranışlarımızı cezalandıracaktır.

Deizmileilgilieleştiriler

Deizm düşünce sisteminin dini konularda insan düşüncesini reddettiği, ve insan düşüncesinin tanrı kavramını algalıyacak yeterliliğe sahip olmadığı öngörülerek eleştirilir. Cennet ve cehennem kavramı kilise, sinagog, cami, tapınak ya da diğer mabetler tanrıyla kul arasındaki ibadete reheberlik edildiği önerilen papaz, imam, şaman, rahibe, rahip, kardinal, şeyh vb. dini görevliler ve peygamberleri reddederler. Evrim teorisini reddetmemesi, evrim teorisini reddedenler tarafından eleştirilmiştir.
Kaynak : http://tr.wikipedia.org/wiki/Deizm

Evrim teorisini reddetmemesi kabul ettiği anlamına da gelmez..Ben de dinlere ve peygamberlere inanmıyorum,Tanrıya inanıyorum ama evrim teorisine dair şuanki bilgim çok yüğzeysel olduğundan bunu ne reddediyorum ne de kabul ediyorum hatta şuanda ilgi alanuım dışında ve ben de kendimi deist tanımı içinde görüyorum. Evrim teorisi adı üstünde teori ve TEORİLERE inanılmaz,Teoriler araştırılır,doğruluğu kanıtlanmaya çalışılır.

Değerli Pante doğrusu sizin ve Sn. Tardu'nun Harun Yahya konusunda neden tartıştığınızı da anlayamadım. *Benim sitede bulunduğum şu kısa süre içinde gördüğüm en mantıklı yazılara,görüşlere sahip pante'nin Tardu'nun Harun Yahya'yı savunduğunu düşünmesi bana garip geldi,ben öyle bir savunma görmedim doğrusu.Zaten Yalan yanlış şeylerin savunulacak bir tarafı da olamaz.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil