Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-09-2013, 19:31
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart 'İnançlı nesil istiyoruz, tinerci değil'

Başbakan Erdoğan, Malatya'da düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada CHP ve Gezi Parkı olaylarını eleştirdi.

"Çanakkale savaşında Şam'dan gelen kardeşlerimiz vardı. Afganistan'dan kolundaki bileziği gönderen kadınlar vardı. Şu anda Çanakkale'de koyun koyuna yatıyorlar. Bunlara sorsak Çanakkale'ye gidip kabir ziyareti yapmamıştır. Ama bizim hamdolsun, iktidarımız bakıyorsunuz bir dönem geliyor, Çanakkale'de geçliğimize bak burada dedelerimiz var diyor. Alıyor Sarıkamış'a götürüyor. 'Bak burada bizim dedelerimiz var' diyor.

Bu ruhu vereceğiz ki gençliğimize geleceğimiz farklı olsun. Çünkü biz tencere tavacı yetiştirmeyeceğiz. Biz elinde molotofkokteylleriyle dolaşan gençlik yetiştirmek istemiyoruz. Elinde bilgisayarıyla yarınların güçlü nesillerini yetiştirmek istiyoruz. İnançlı bir nesil yetiştirmek istiyoruz, tinerci bir nesil değil."

Haber

Tuhaf bir yaklaşım.
İnsanlar inançlı olmadığında "tinerci" mi oluyor ?
Bir ülke başbakanının insanların inançlarına dâir bakışı bu ise yandık.
Yok eğer provakatif demeçler vermeye başladı ise, yandık ki yandık.
Alt 21-09-2013, 19:40
belangaz belangaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Sayın basbakanımız kismen hakli inancli hic bir genç gezi parkindaki marjinal gruplara dhkp ve benzeri yasadisi gruplara uye olmaz ..
Alt 21-09-2013, 19:53
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Demek Canakkale'deki nesiller, tencere tavaci yetistirmis. Ve dahi tencere tava calanlar yekten inancsizdir. Sakat bakis acisi, inancli degilse, tinercidir.
Alt 21-09-2013, 20:09
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben size başbakanın kafa yapısını anlatayım..Bildiğiniz gibi bu başbakan İHL mezunudur..Bende öyle..

Dün aynı okuldan mezun olduğum arkadaşımla biraz bu konularda tartıştık..
Arkadaşım dedi ki;''Ama Allah'a kitaba sövüyorlarmış onlar(en son çatıdan düşen çocuktan bahsediyor),haliyle polisler yanlış birşey yapmamışlar'' dedi..
''Ne yani,Allah'a kitaba sövenleri öldürmek mi lazım?'' dedim..
''NE YAPACAĞIZ YA?''dedi..
''Peki,Adana gibi bazı yerleşim yerlerinde insanlar sık sık böyle küfrederler..Senin mantığına göre bu insanların hepsini katletmek mi lazım'' dedim..
Lafı değiştirdi..!

Umarım anlamışsınızdır başbakanın mantığını..Bu arkadaşım namaz kılan,kitap okumayan birisi..Tıpkı başbakan gibi..!
Alt 21-09-2013, 21:34
Erdem Alaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Erdem Alaca Erdem Alaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evet, sen 10 senede 80 senelik borcu 5'e 6'ya katla, üstüne üstlük Telekom, TEKEL gibi altın yumurtlayan tavuklar da dahil herşeyimizi ona buna peşkeş çek, bebek katiliyle gizli pazarlığa otur, önce inkar et, sonra ortaya çıkınca ben değil devlet görüşüyor diye kıvır, 4 milyon insandan işsizler ordusu yarat, bu çok tehlikeli coğrafyada son derece önem ihtiva eden gözbebeğimiz ordumuzun kolunu kanadını kır, sana muhalefet edeni belden aşağı oyunlarla içeri tıktır, protesto hakkını kullanan gençleri ak-polisinle öldürt, İsviçre bankalarında milyar dolarlar yarat, kızını 52 bin TL ile danışmanın yap, oğullarını askerden kaçır, gemicikler filosu kursunlar, hanımın hastaneler kraliçesi olsun, memleketi fiilen iç savaşın eşiğine getir, dün kardeşim dediğine bir günde gelen emirle zalim demeye başla.............

...........sonra da "Bunlara sorsak Çanakkale'ye gidip kabir ziyareti yapmamıştır." diye utanmadan beyanat ver.

Yapsalar n'olur, yapmasalar n'olur muhterem? Nedir senin yaptıklarının yanında?

1930'lar: Uçak ihraç ediyoruz, 2010'lar: Saman ithal ediyoruz...
Alt 21-09-2013, 22:13
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bu iş zorlamayla olmaz en iyi örnek benim. gençliğim islamın içinde geçti ama ateist oldum
ve içkide içiyorum zinada yapıyorum.

not

_ bilmeyenler için yazıyorrum ben ist ihl mezunuyum ve ankara ilahiyattan mezunum

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman

Konu ozgur_beyin tarafından (21-09-2013 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-09-2013, 22:24
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ozgur_beyin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu iş zorlamayla olmaz en iyi örnek benim. gençliğim islamın içinde geçti ama ateist oldum
ve içkide içiyorum zinada yapıyorum.

not

_ bilmeyenler için yazıyorrum ben ist ihl mezunuyum ve ankara ilahiyattan mezunum
Zina eskidendi hocam
Herhangi birşey yasak olmayınca pek cazibesi olmuyor..Yasak olunca daha cazip geliyor insana..Öyle değil mi sizce?
Alt 21-09-2013, 22:37
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hırsızdan, katilden, sarhoştan korkmam da, inançlı insandan korkarım.

İnsanlığa en büyük tehdit inançlı insanlar.Çünkü inandıkları anda akıl bloke oluyor ve her tür saçma sapan şeye inanıyorlar.Sınırsız. Ve daha kötüsü, hiçbir zaman kanıtlayamayacakları inançları için, adam bile öldürebiliyorlar.İftira yalan dolan, vs...Her şey var

Steven Weinberg güzel söylemiş: Din olsa da olmasa da iyi insanlar iyi şeyler, kötü insanlar kötü şeyler yapar. Ama iyi insanların kötü şeyler yapabilmesi için din gereklidir.
Alt 21-09-2013, 23:06
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Baylar, baylar... Olmuyor. Milletimizin çoğu hala okumamakta, sanki dededen kalan bir miras gibi dinimiz hakkındaki bilgileri kitaplardan değil, ondan bundan yalan yanlış öğreniyor. Bu, ülkemizi nereye götürür? Yokoluşa.

I. Dünya Savaşı sırasında bir İngiliz Generali Atatürk'e şöyle demişti: "Bir millet intihar mı ediyor?" Oradaki olay farklı idi ama bana göre, bir milletin intihar etmesi için bundan daha feci bir yol olamaz.

Başbakan'ın bu konudaki düşüncesi şudur:

Bu ruhu (Çanakkale Ruhu) vereceğiz ki gençliğimize geleceğimiz farklı olsun. Çünkü biz tencere tavacı yetiştirmeyeceğiz. Biz elinde molotofkokteylleriyle dolaşan gençlik yetiştirmek istemiyoruz. Elinde bilgisayarıyla yarınların güçlü nesillerini yetiştirmek istiyoruz. İnançlı bir nesil yetiştirmek istiyoruz, tinerci bir nesil değil.
İyi ya, asıl bu millet okumaya, araştırmaya başladığı zaman kendi gerçekleriyle, özellikle dini ve Kuran gerçekleriyle, yüzleşecek ve o zaman kelimenin tam anlamıyla hapı yutmuş olmayacak mı?

Bu forumda ve burada da gördüğünüz gibi, bazı arkadaşlarımız İHL mezunu ya da geçmişte bir tarikata üye olmuş arkadaşlarımızdır. Bunlara ne oldu da sonradan ateist oldu, içki içmeye ve zina yapmaya başladı?

Ne olduğu çok açık: Bu forumda tartıştılar ve Kuran'da verilen bilgileri bilimsel olarak analiz ettiklerinde bazı bilgilerin yanlış oldukları gördüler ve yeni bir yol seçtiler. Başbakan'ın "tencereci-tavacı nesil" olarak nitelediği kişiler, bu yolda seçim yapamayıp savrulan kişilerdir. Ama Anadolu halkı da bir gün bu gerçeklerle karşılaştığında daha kötü bir şekilde savrulacak. Onlar şimdilik kendilerini kandırarak hayatlarına devam ediyorlar. Ama Başbakan'ın dediği gibi çoğunun elini bilgisayar geçtiğinde ve araştırmaya başladıkları zaman onları da farklı bir son beklemeyecektir.

Biz, I. Dünya Savaşı'nda tencereci-tavacı ve makarnacı-kömürcü nesillerin İşgal Kuvvetleri karşısından nasıl mağlup olduklarını biliyoruz ve bu acı hatıra hala hafızamızdadır. Şimdi halkımızın ikiye bölündüğü bu gruplar o günlerde kurtuluş için utanmaksızın, bir fahişe gibi "Manda" yönetimini istemişlerdi. İlk gruptakiler İngiliz Kuvvetleri İstiklal caddesinden geçerken İngiliz, Yunan bayraklarıyla onları selamlarken, ikinci gruptakiler de onlardan farklı değildi; çaresizlikten ve akılsızlıktan İngiliz ya da Amerikan Mandası'nı kabul edecek kadar akıllarını kaçırmışlardı.

Ayrıca Başbakan'ın Çanakkale'deki şehitlerimize "dedelerimiz" diyerek kendilerine yontması, son derece rahatsız edici bir açıklama olup doğru değildir. Çünkü orada şehit olan dedelerimiz hepimizin dedesi idi. Fakat Genelkurmay Başkanlığı'nın kayıtlarına göre, Çanakkale Savaşı'na güneydoğu illerimizden ya hiç katılım olmamış ya da katılım sayısı diğer illere göre son derece düşük olmuştur. Bu son derece düşündürücü bir sonuçtur.

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 21-09-2013, 23:40
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Hayrettin Karaman

Namaz kılmayan, oruç tutmayan, içki, kumar, faiz gibi harama bulaşan ama Sünni Müslüman olduğunu söyleyen (böyle bir aileden gelen) yüzbinlerce insan var. Laik bir düzende bunları dinin emirlerini yapmaya, yasaklarından uzak durmaya zorlayamayız, hatta tavsiye bile edemeyiz.
Ama bu kişiler 'Bizim Sünni-İslam inancımız budur, bunu da İslam olarak tanıyacaksınız (hem normal Sünni Müslümanlar tanıyacak hem de devlet tanıyacak)' derse buna hem Sünni Müslüman birey olarak hem de laik devlet olarak itiraz hakkı sözkonusu olur.

Laik devlet de 'Benim devlet olarak din tanımlama ve tanıma yetkim olamaz. İsteyen istediğine inanır ve inandığı gibi yaşar, onun bu hakkını korurum ama ben, laik devlet olarak değerlendirme (tanıma) yapamam' der.

Bahailik, Kadıyanilik gibi yeni din iddiaları ortaya çıktığında durum ve hüküm aynıdır:İslam devletindebunların 'hakları korunan inançlar cinsinden' olup olmadıkları belirlenir ve 'kamu düzeni ve asayişin korunması' bakımından da durum müzakere edilir, sonra buna göre muameleye tabi tutulurlar. Nitekim ilgili kaynaklarda İslam dışı inançlara verilecek haklar ve gerekli kısıtlamalar konusu ele alınmış, mesela Müslümanların çoğunlukta olduğu yerleşim merkezlerinde Hristiyanların yortularında sokaklarda sesli parçalar okuyarak haç taşımalarına izin verilmemiştir.
Ayrıca İslâmî düzende cami, kilise, havra ve batıl din mabedini, eşitlemek amacıyla (veya böyle bir riske rağmen) camilerin yanlarına yapmak asla kabul edilemez, caiz görülemez

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/Hay...amiyoruz/39632

Komedi dunyasi ...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil