Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Sanat > Müzik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-05-2019, 00:10
Rapi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Rapi Rapi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Orkestra Şefi Gustavo Dudamel

Orkestra Şefi Gustavo Dudamel

Gustavo Adolfo Dudamel Ramírez, (d. 26 Ocak 1981, Barquisimeto, Lara, Venezuela ) Venezuelalı orkestra şefi ve kemancı.
Gustavo Adolfo Dudamel Ramírez, 26 Ocak 1981'de Venezuela'nın Barquisimeto şehrinde doğdu. Ses eğitimi veren ve trombon çalan ebeveyleri arasında genç yaştan itibaren müzik eğitimine başladı. Venezuela'daki müzikal eğitimi programı olan El Sistema'ya dahil oldu ve 10 yaşında keman çalmaya başladı. José Luis Jiménez de eğitmenleri arasındaydı. Latin-Amerika Keman Akademisi'nde eğitimini sürdürdü.
1995 yılında orkestra şefi olabilmek için, önce Rodolfo Saglimbeni'den daha sonra da José Antonio Abreu'dan eğitim almaya başladı. 1999 yılında Venezuela'nın ulusal gençler orkestrası olan Venezuela Simon Bolivar Filarmoni Orkestrası'na müzik yönetmeni olarak atandı ve pek çok ülkede konserler verdi. 2002 yılında Buenos Aires'te Charles Dutoit'tan ve 2003'te Salzburg'ta ve Berlin'de Simon Rattle'den eğitim aldı.

Venezuela Simon Bolivar Filarmoni Orkestrası, Los Angeles Filarmoni Orkestrası, Göteborg Senfoni Orkestrası, Berlin Filarmoni Orkestrası ve Viyana Filarmoni Orkestrası ile çalışmıştır.

2009-2010 yılları arasında Los Angeles Philharmonic Orkestrası adında 30 yaş altında, major bir orkestranın ilk şefi olma ünvanını elde etmiştir.
(wikizero, sonymusic)

Caracas'tan video bağlantısı ile katıldığı TED 2009'da canlı yayında Shostakovich'nin 10. senfonisi 2. bölüm ve Meksikalı besteci Arturo Marquez'nin Danzon No:2 eserini yönetirken taşıdığı enerji ile:

Beethoven 5. Senfoni'deki ruhu ile:
Alt 24-05-2019, 00:18
Üye

Ravel'in Bolero'sundaki sabrı ile:

Dvorak Senfoni No:9'daki ustalığı ile:

Brahms Hungarian Dance No. 1

Alt 24-05-2019, 00:29
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

musiki çok hoş bişey ya. bi tek türk sanat musikisi belli tarzları sevmiyom sinir krizi geçirttiriyor. ilahi falan hiç zaten.
onun harici bi şekilde dinliyoz. klasik musiki arkada gürültü olarak çalması da insanı bi garip hallere sokuyor, böyle
bi hafta her gün dinliyodum sonra yumuşadım falanski.

bi de arabesk,arabesk fantezi falan sevmiyom.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 24-05-2019, 00:43
Üye

Film müziklerinde Gustavo Dudamel:

The Liberator Soundtrack

Jurassic Park Theme Song

Alt 24-05-2019, 01:54
Üye

ForumKirpisi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
musiki çok hoş bişey ya. bi tek türk sanat musikisi belli tarzları sevmiyom sinir krizi geçirttiriyor. ilahi falan hiç zaten.
onun harici bi şekilde dinliyoz. klasik musiki arkada gürültü olarak çalması da insanı bi garip hallere sokuyor, böyle
bi hafta her gün dinliyodum sonra yumuşadım falanski.

bi de arabesk,arabesk fantezi falan sevmiyom.
Müzik sanatın en ince iletişimi insan ruhuna. Seçim kişinin subjektif dünyasıyla ilgili.
Pop tarzı, remixli eserleri de ben sevmiyorum, dayatma gibi geliyor. Tümüyle tüketim kültürü metası,yazlık ve sezonluk. Derinliği hissettiremiyor.
Klasik müzik doğru bestecilerle başlandığında ruhu özgürleştiriyor. Gürültü değil çok seslilik olarak armoni harmoniaya dönüşüyor algıda. Çocuklarıma da alıştırdım, birlikte aynı tadı alıyoruz.
Daha keşfedilecek çok eser ve müzisyen var.
Alt 30-05-2019, 18:34
Üye

Marcha Radetzky

Alt 30-05-2019, 21:13
kendosertadam kendosertadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İlginçtir Düzenli Omega 3 (balık yağı) aldığım dönemler deli gibi klasik müzik dinlerdim...omega 3 takviyelerini bıraktım,klasik muziğe ilgim azaldı.yaş ilerledikce müzikten soğuyor insan (gibi)...müzik genclikte güzel.özellikle metal,rock müzik...bu aralar "Mantra" lara kafayı taktım...ve sanki kafein müzikten alınan zevki arttırıyor ...
bisiklet ve müzik 20 li yaşlarda en büyük tutkumdu.kulağımda walkmen saatlerce bisiklet sürerdim...otobüs yolculuklarında da iyi olurdu.gözünüzün önünden hızla geçen manzaralar eşliğinde .
Özellikle 90 ların başından itibaren yoğun şekilde her tür müziği dinledim.rap,rock,country,punk,pop,caz,metal,soul, funky,piano,klasik,ilahi,soundtrack...asosyalseniz müzik en yakın dostunuz oluyor.hatta rahatsız edecek derecede.
Alt 30-05-2019, 21:30
Üye

kendosertadam´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlginçtir Düzenli Omega 3 (balık yağı) aldığım dönemler deli gibi klasik müzik dinlerdim...omega 3 takviyelerini bıraktım,klasik muziğe ilgim azaldı.yaş ilerledikce müzikten soğuyor insan (gibi)...müzik genclikte güzel.özellikle metal,rock müzik...bu aralar "Mantra" lara kafayı taktım...ve sanki kafein müzikten alınan zevki arttırıyor ...
bisiklet ve müzik 20 li yaşlarda en büyük tutkumdu.kulağımda walkmen saatlerce bisiklet sürerdim...otobüs yolculuklarında da iyi olurdu.gözünüzün önünden hızla geçen manzaralar eşliğinde .
Özellikle 90 ların başından itibaren yoğun şekilde her tür müziği dinledim.rap,rock,country,punk,pop,caz,metal,soul, funky,piano,klasik,ilahi,soundtrack...asosyalseniz müzik en yakın dostunuz oluyor.hatta rahatsız edecek derecede.
Teşekkürler içten yorumunuz için.
Müziğin ruhsal durumla, o dönemdeki toplumsal yapıyla, yaşam gerçeklerinin dinamiği ya da dönemeçleriyle, gündelik yaşam tarzıyla ilgisi yadsınamaz.
Bir de alışkanlıklar, müziğin hissettirdikleri dönem dönem değişebiliyor.
Lise dönemlerimde başladım klasik müziğe. Üniversitede ders çalışırken yerleşik bir alışkanlığa dönüştü. Daha sonra enstrümantal tarzda eserleri zihinsel dinlenme ve huzur nispetinde sever oldum. Klasik müziğin derinliğini hissedebilmek keyifli geliyor. Rock, metal, rap hiç bana göre değil. Günde 7-8 saat kavramsal anlatımlar ile konuşarak kalabalık ortamda vaktim geçtiği için sözsüz müzikler huzur veriyor.
Her insanın kişiliği ona hitap eden tarzı hissettiriyor. Farklı müzikleri dinlesek de belli türler yerleşik oluyor. Algıda seçicilik zamanla varlığını hissettiriyor.
Alt 30-05-2019, 21:51
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Spotify üyeliği olan zenginler: klasik müzik listeleri güzel. Üye olmayanlar da olsun.
Olacak parası olmayan tarzda insanlar zaten bence yaşamayı dahi hak etmiyor.

Rapi zaten zengin. Çocukları ile falan zengin hayatı yaşıyor. Siz de ona imrenebilirsiniz.

Buzlu greyfurtlu siyah üzümlü kokteylim nerede

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 30-05-2019, 23:02
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

her tür müziği dinledim.rap,rock,country,punk,pop,caz,metal,soul, funky,piano,klasik,ilahi,soundtrack...asosyalseniz müzik en yakın dostunuz oluyor.hatta rahatsız edecek derecede.
Türkü dinlemedin mi?

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Önerilen Siteler

Etiket
dudamel, gustavo, orkestra, şef