Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-09-2013, 22:17
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Anti Demokratik Demokrasi Paketi Aciklamasi Daveti

Paketin açıklanacağı basın toplantısına muhalif yayınların hiçbiri davet edilmedi.

Cengiz ALDEMİR / SÖZCÜ - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Eylül Pazartesi günü açıklanacak olan “demokrasi paketi” toplantısına penguen sansürü uygulandı.

Başta Gezi eylemleri olmak üzere, AKP hükümetine karşı tepkilere yer veren ve halka gerçekleri duyuran Sözcü ile birlikte birçok gazete ve televizyon basın toplantısına davet edilmedi.

Başbakan Erdoğan’ın yarın yapacağı “demokrasi paketi” açıklamasına Başbakanlığın sansürü damga vurdu. Sözcü, Evrensel, Birgün, Özgür Gündem, Aydınlık, Sol ve Yeniçağ gazeteleri ile Halk TV, Hayat TV, İMC TV de Başbakan’ın basın toplantısına çağrılmayan kuruluşlar arasında.

Basın toplantısına çağrılan penguenli çerçeveye aykırı tek çağrılan yayın organı ise Cumhuriyet Gazetesi oldu. AKP Kongresi’nin aksine Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi bu kez basın toplantısına çağrıldı.

Başbakanlık ‘yerimiz dar’

BirGün Gazetesi Ankara Temsilcisi Yaşar Aydın,"Toplantıya çağrılmayışımızla ilgili görüştüğümüz Başbakanlık Basın Danışmanlığı’nın verdiği ‘yerimiz dar’ yanıtı ise ciddiyetten uzak. Sansürcü yönelimlerini bu kadar açıkça gösteriyor oluşları, Türkiye için üzüntü verici” açıklamasını yaptı.

http://www.gercekgundem.com/?p=568881

Iyi guzelde bu paket tum turkiye'ye aciklanmayacak mi?

Burada herhande gelecek sorulardan "korktular."

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 29-09-2013, 00:42
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hükemet kendileri medyanın ana damarı kendilerinde ülkede silahlı isyan yok PKK silahları susturmuş bu halde uzlaşmacı bir anayasa ve reform yapamıyorlarken çıkmışlar Suriye devlet başkanı reform yapamıyor anayasa yapamıyor diye bağırışıyorlar.

Ayıp diyorum.

Anayasayı kendinizemi yapıyorsunuz.Ne gerek varki size Kuran yeterde artar bile.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 30-09-2013, 13:06
Erdem Alaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Erdem Alaca Erdem Alaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Usta paketi açıkladı

Büyük Usta az önce demokratikleşme paketini açıkladı, televizyondan canlı seyrettim.

Açıkcası AKP+PKK gene ustaca kotarmışlar işi. Yani ben daha sağlam maddeler bekliyordum, mesela bebek katiline ev hapsinin gündeme getirilmesi, Türk Milleti ifadesinin kaldırılarak Türkiye Cumhuriyet Vatandaşı tanımının getirilmesi, Tunceli'nin adının Dersim yapılması, vb. gibi.

Böyle maddeler bekliyordum ki, Gezi ruhu tatili bitirip kaldığı yerden devam etsin -bu sefer yarım kalan hesabı bitirmecesine- diye.

Olmadı bana göre, sağlık olsun. Bir dahaki sefere diyelim.

Bu durumda Tayyip biraz daha zaman kazanmış oldu, biz vatandaşlarda batağa bir adım daha saplanmış olduk. Netice çıkmaz gene yani - ona üzüldüm.

Hatırımda kalan maddeleri sayayım,

- Seçim barajının düşürülebilmesi veya tamamen kaldırılması çalışması

- Kamuda (asker, savcı, hakim hariç) türban/çarşaf/vs.nin serbest bırakılması

- Özel okullarda Türkçe'nin dışında başka bir dille eğitimin yapılabilmesi

- Köy isimlerinin değiştirilebilmesi

- Q,W,X harflerinin suç olmaktan çıkarılması

- "Andımız" ın kaldırılması

- Partilerde eşbaşkanlık sistemi

- %3 oy oranına ulaşan her partinin hazine yardımından faydalanabilmesi

- Nevşehir Üniversitesi'nin adının Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak değiştirilmesi

-Kişileri din, dil, ırk, felsefi düşüncesi, vb. gibi öğeleri kullanarak ötekileştirmeye teşebbüs edenlere verilecek cezaların arttırılması.

...gibi.

----------------

Güncelleme: Şimdi sıra ajan Bahçeli'yle ajan Kemal'de, milletin gazını azaltma görevi var.
Bahçeli eser kükrer yarın, "Bu iktidar vatan hainliği suçu işlemektedir göz göre göre diye", bakarsın Bahçeli cebinde iple gelir yine.

Kemal'de "Ey Recebim! Sen demokratikleşmeyi bir tek PKK'ya yapmışsın bu paketle, sen nasıl insansın?" falan diye sorar, film devam eder.

1930'lar: Uçak ihraç ediyoruz, 2010'lar: Saman ithal ediyoruz...

Konu Erdem Alaca tarafından (30-09-2013 Saat 13:13 ) değiştirilmiştir. Sebep: Güncelleme kısmı ilave edildi.
Alt 30-09-2013, 13:23
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Gezi ruhu diye birşey yok Erdem, insanları kullanan ruhsuzlar var. Bunlardan birisisin sanırım Böyle bir başlıkla, böyle bir içerik ile hiçbirşey tartışılmaz. Çünkü elinde sopa bekleyen insan tipindesin, tüh bu sefer de olmadı bir daha ki sefere sopayı kafana yiyeceksin...

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 30-09-2013, 13:32
belangaz belangaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Yilarca gezi ruhunun destegini arkasina alan zihniyet bu milete ne kazandirdi ? Yasaklarla mileti bir birine dusurmedimi? Nice mazlum vatandasimiz bu yasakci zihniyeten zarar gordu. Bu gun ulkemiz refeha kavusacak diye buna da elinizden gelse engel olacaksiniz
Alt 30-09-2013, 14:24
basbaya basbaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

O zaman açıklamaları bir de sizin gözünüzden okuyalım.
Bu paket demokrasi adına ne getirdi bizlere?
Alt 30-09-2013, 15:23
Erdem Alaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Erdem Alaca Erdem Alaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Gezi ruhu diye birşey yok Erdem, insanları kullanan ruhsuzlar var. Bunlardan birisisin sanırım Böyle bir başlıkla, böyle bir içerik ile hiçbirşey tartışılmaz. Çünkü elinde sopa bekleyen insan tipindesin, tüh bu sefer de olmadı bir daha ki sefere sopayı kafana yiyeceksin...
Alakası yok sayın Yergin... Gezi Ruhu diye bir şey elbette ki var. Kim o milyonları dökebilirdi ki sokağa öyle bir şey olmasa?

Öyle ya, Gezi'nin ilk günü sadece bulunduğum şehirde (o da bir şehrin bir bölgesinde) onbinlerceydik, arkamdaki kuyruğun ucu bucağı gözükmüyordu.

"Elinde sopa bekleyen insan" derken, yanlış - ben bir vatanseverim. Ve bu ABD uşağı iktidardan memleketin artık daha fazla vakit kaybetmeden kurtulması gerektiğini düşünürüm.

İlkelerim kabul etmez yani, her ikisi de emperyalizmi kucağına oturmuş; doğuda Kürdistan, batıda bir İslam devleti kurulmasını; böyle doğdum, böyle büyüdüm, ve böyle öleceğim.

Eh, daha önceleri de yazmıştım: Seçimlerde hileler olduğu, ölüler oy kullandığı, vb. için ben bu iktidardan seçimle kurtulabileceğimize inanmıyorum - Gezi bu yüzden çok önemli, alternatifi olmayan bir doğal oluşum.

Bu gun ulkemiz refeha kavusacak diye buna da elinizden gelse engel olacaksiniz
Sayın belangaz daha bugün yazdım, "Gemicikten sonra Yurtçuk" diye; niçin oraya bir-iki satır karalamaz sınız?

Yani demek istediğim Tayyip'in neredeyse sülalesi o kurulda, elinizi vicdanınıza koyarak söyleyin şimdi: Bu fakir halkın vergilerini böylesine utanmazca cebe indiren bu Erdoğan ailesinin hangi ferdinden bu memlekete fayda/refah gelir ki ajan Tayyip'ten gelsin?

Lütfen söyleyin sayın belangaz...

1930'lar: Uçak ihraç ediyoruz, 2010'lar: Saman ithal ediyoruz...

Konu Erdem Alaca tarafından (30-09-2013 Saat 15:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: Bir paragraf ilave edildi.
Alt 30-09-2013, 16:27
Nevandaar Nevandaar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Baş terörist ne istiyor ise Akp harfiyen uyguluyor. Meğer baş terörist ne kadar da vatan sevdalısıymış yahu. Bizim askerler hain, terörist ve arkadaşları vatan sevdalısıymışlar.
Ülkeyi şekillendiren adama, adamlara bak arkadaş!
Alt 30-09-2013, 17:23
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Andımız kaldırılmış..Yakında İstiklal marşını da kaldırır bunlar..Böyle bir insan topluluğu olduğu müddetçe,yakında Anıtkabir'i de yıkar bunlar..Bir avuç genç dışında sesi çıkan yok..Reziller..Hepiniz rezilsiniz..Yarın başörtüsü ile meclise girecekler belkide..Eğer buna da tepki verilmezse,yakında takke ile girerler meclise..
Alt 30-09-2013, 19:18
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Iste paketin ana maddeleri;

-SEÇİM SİSTEMİ DEĞİŞİYOR-

-SİYASİ PARTİLERE DEVLET YARDIMI-

-PARTİ TEŞKİLATLANMALARINDA BELDE ZORUNLULUĞU KALKIYOR-

-EŞ GENEL BAŞKANLIĞIN ÖNÜNÜ AÇILIYOR-

-SİYASİ PARTİLERE ÜYE OLMADA ENGELLER KALDIRILIYOR-

-FARKLI DİL VE LEHÇELERDE SİYASİ PROPAGANDA GELİYOR-

-NEFRET SUÇLARINA CEZA ARTIYOR-

-BELİRLİ HARFLERİN KULLANILMASININ CEZASI KALDIRILIYOR-

-TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞLERİ İÇİN "DÜZENLEME KURULU" GELİYOR-

-ÖZEL OKULLARA ANADİLDE EĞİTİM HAKKI VERİLİYOR-

-KÖY İSİMLERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİNİN ÖNÜNDEKİ YASAL ENGEL KALKIYOR-

-NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ "HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ" OLUYOR-

-KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINA YASAL GÜVENCE-

-YARDIMLAR İSTENİLEN YERE VERİLEBİLECEK-

-KAMU KURUMLARINDA BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI KALKIYOR-

-İLKOKULLARDAKİ ÖĞRENCİ ANDI KALKIYOR-

-MOR GABRİEL ARAZİSİ MANASTIR VAKFINA İADE EDİLİYOR-

-"ROMAN DİL VE KÜLTÜR ENSTİTÜSÜ" KURULUYOR-

http://www.gercekgundem.com/?p=569102

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil