Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-09-2013, 23:19
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart 6 büyük kentte 'intikam' alarmı!

DHKP-C intikam eylemi yapacak

İstihbarat birimleri, DHKP-C’nin ‘uyuyan hücrelere’, emniyete saldırı sonrasında polisle girdiği çatışmada öldürülen Karataş için misilleme eylem yapılması talimatı verdiğini belirledi.

Terör örgütü DHKP-C’nin, Emniyet Genel Müdürlüğü binası ve Polisevi’ne yönelik gerçekleştirdiği roketli saldırının şoku henüz atlatılmadan, 6 büyük kenti alarma geçiren bir istihbarata ulaşıldı. Milliyet’in aldığı bilgilere göre, istihbarat birimleri, DHKP-C’nin, emniyete yönelik saldırıyı gerçekleştirdikten sonra polisle girdiği çatışmada öldürülen Muharrem Karataş ve ağır yaralı olarak ele geçirilen Serdar Polat’ın “intikamını almak” için bazı hücrelerine misilleme eylemi düzenlenmesi yönünde talimat verdiğini tespit etti. Terör örgütünün, büyük kentlerdeki “uyuyan hücrelererine” verdiği talimat da, ses getirecek bombalı bir eylem yapılmasını istediği belirlendi. Söz konusu istihbarat da, örgütün bu eylemi Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Eskişehir ve Hatay’da gerçekleştirebileceği bilgisine yer verildi. Terör örgütünün eylemi araçla düzenleyebileceği bilgisi de kaydedildi.

Hedef Çevik Kuvvet

.................................................

http://www.muhalifgazete.com/haber/8...am-alarmi.html

Eee sonucta soz verdigin gibi verdigin sozleri yerine getirmezsen; iste boyle senin cezani ulke ve toplum ceker.

Buradaki sen=diktator.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 29-09-2013, 23:42
Erdem Alaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Erdem Alaca Erdem Alaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Eee sonucta soz verdigin gibi verdigin sozleri yerine getirmezsen; iste boyle senin cezani ulke ve toplum ceker.
Bugünlerden ve bundan sonra olacaklardan biz suçsuz halk olarak sakınabilmek için Gezi'de bitirmeliydik işi, olmadı maalesef.

1930'lar: Uçak ihraç ediyoruz, 2010'lar: Saman ithal ediyoruz...
Alt 30-09-2013, 03:16
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu ay pkk karakol saldırılarına başlar demiştim ama pkk sabırlı çıktı..Ekim ayında bir yandan pkk,diğer yandan dhkp-c EL Akp'ye saldırabilir..
Alt 30-09-2013, 06:12
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Teror orgutu; DHKP-C ``mi?
Yoksa Fasist Devletmidir?
Terorist dedigi ve Terorist gordugu bu orgutler`in halk ve halklara yonelik hic bir saldirisi olmazken, Fasist Devlet tarafindan yasamin her alaninda surdurulen Devlet ve Derin Devlet Terorune, Terorist TC deme cesaretini gostermiyoruz, ama diger orgutlere rahatca bunu diyebiliyoruz.....

Saygi ve Insani Sevgilerimle.

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR
Alt 30-09-2013, 07:23
belangaz belangaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Halki oldurmekle polis sehit etmekle nasil halkin yaninda olur bu orgutler olsa olsa tteror orgutu olur
Alt 30-09-2013, 16:41
Denetimdeki Üye

Fasistler; bireylerin millî kimlik altında tek kişi olarak birlestigi bir organik ulusal komüniteyi esas alarak, kendi Milletlerinin yukselisini amaclarlar; ayrıca disiplin, endoktrinasyon, fiziksel egitim ve ojenik unsurlar yoluyla halk seferberligi arayisi icinde olan totaliter bir devlet araciligiyla ortak bir ata ve kultur gibi birey otesi baglarla birleşirler. Fasizm, millet üzerinde dejenerasyona sebep oldugu dusunulen veya milli kulture uyum saglamayan yabancı tesirleri defetmeyi hedefler.

Dolayisiyla Fasist sistemi halklar uzerinde uyguliyan fasist duzendir, bu fasist duzenin surmesi ve devam etemside... Fasist bireylerin bu fasist duzeni savunmasi ile omrunu uzatir.

Tank, Top, Savas Ucaklari, Savas`a ait butun silahlar, Asker, Polis, Sivil Polis, Mit Ajan vs vs Bu fasist duzenin elindeyken, yargisiz infazlari ile, toplu katliamlari ile, goz altinda kayiplari ile, iskencelerde insanligin kabul edemedigi iskencecileri ile, Fasist Yasalari ve Kanunlari ile, Sahtekarliklari, Yalan ve Hileleri ile Halklarin uzerinde zulum estirip Turkiye halkina kan kusturan bu Fasist Duzeni Savunmak!!!!!! Bu fasist duzenin bir parcasi oldugunu, Insanligin, Halk ve Halklarin dusmani oldugunu gosterir....

Boylesi bagnaz, yoz ve yobaz aciklamalar geldiginde, Isiklar icinde yatsin, AZIZ NESIN`i hep hatirlarim....
Turkiye`nin %60 aptal oldugunu idda etmisti... bir yigin tepki uzerine.. Ozur diledi, Ben yanlis soyledim. dedi. Sonra ilave etti..... %80 i aptal oldugunu soyledi.
Insanligin kurtulusu ve ozgurluk aramiyan, hak ve ozgurlukler icin mucadele vermiyen bir topluma baska ne denebilir?

Sonuc olarak Bu fasist kohne duzeni sen ve senin gibi gorevli ve temsilciler koruyamiyacaktir. Halklarin dusmani olan, Iki yuzlu, Sahtekar, Gerici Yobaz ve Barbar Kasim Pasa Canavari ve onun akil hocasi Fetfaci Gulen ve onun gibiler gunu gelecektir, Tarihin coplugune gidecektir...

Insanlik; Insanligin kurtulusu ve ozgurlugu icin butun haksizliklari bugune kadar nasil ustesinden gelip, Hak ve Ozgurluklerini zorla aldilarsa.... Bundan sonra`da hak ve ozgurlukler icin, yasamin her alaninda Bu fasist duzene karsi mucadele verilerek alinacaktir.......

Saygi ve Insani Sevgilerimle

Konu Baskoylu tarafından (30-09-2013 Saat 16:53 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-10-2013, 02:24
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Baskoylu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Teror orgutu; DHKP-C ``mi?
Yoksa Fasist Devletmidir?
Terorist dedigi ve Terorist gordugu bu orgutler`in halk ve halklara yonelik hic bir saldirisi olmazken, Fasist Devlet tarafindan yasamin her alaninda surdurulen Devlet ve Derin Devlet Terorune, Terorist TC deme cesaretini gostermiyoruz, ama diger orgutlere rahatca bunu diyebiliyoruz.....

Saygi ve Insani Sevgilerimle.
Anlaşıldı..Sizin bir bağlantınız var bu örgütlerle..Olabilir tabi..
Yalnız,yanılıyorsunuz..
Dünya üzerindeki tüm hükümetler/sistemler zaten terörizm ile ayakta kalırlar..Siz bana bir tane terörizm suçu işlemeyen hükümet veya krallık gösteremezsiniz..Sizin kafa yapınıza göre tüm hükümetler/sistemler terörist değil,TC devleti terörist..Aynı zamanda faşist filan..
Neden?
Çünkü geçmişte Atatürk ve Türk halkı kürtlere karşı acımasızca davrandılar..
Sizin derdiniz geçmişle aslında..Sizin gibi insanlar geçmişe takılıp kalmış durumdalar..

Devlet terörist olmaz,çünkü devlet soyut bir kavramdır..Terörist olan hükümetler,yani sistemin devamını sağlayanlardır..

TC devleti teröristtir diyemezsiniz ama X hükümeti terörizme bulaşmıştır diyebilirsiniz..

Size göre bu terörizme bulaşanlara karşı savaşan pkk veya dhkp-c gibi örgütler terörist değil..Bu kişiler aktivist değil mi

Ne olursanız olun ama dürüst olun..Dürüstçe bu teröristlerin terörist olduğunu söylerseniz,size saygı duyar insanlar ama gerçekleri saklamaya kalkarsanız,her zaman kaybetmeye mahkum olursunuz..

Ben Dünya üzerindeki devletleri yöneten herkesin bir şekilde teröre bulaştığını rahatlıkla söyleyebilirim..Komünizm veya kapitalizm olsun sistemin adı..Hepsi teröre bulaşıyorlar..Bu bir gerçek..Aynı şekilde devletler terörist/faşist deyip;masum insanları bile katleden vahşi terörist örgütlerde var..Bu da bir gerçek..Siz bu gerçeklerin üzerini örtemezsiniz..

TC faşist/terörist devlet..
Eeee?
Pkk terörist değil..

Bu mu yani teşhisiniz/tespitiniz/kapasiteniz?
Alt 01-10-2013, 05:24
Denetimdeki Üye

Sayin NOLAN

Sanirim burada sizden baska beni anlamiyan kalmadi...... yani siyasi ve ideolojik dusuncemi bir turlu anlamadiniz vaya anlamakta zorluk cekiyorsunuz....

Anlaşıldı..Sizin bir bağlantınız var bu örgütlerle..Olabilir tabi..
Yalnız,yanılıyorsunuz..
Anladiginizi sanmiyorum, Benim bu orgutlerle baglantim olsaydi.. Bu orgutlerin siyasi propagandasini yapardim degilmi?
Bir siyasi orgutu veya siyasi dusunceyi desteklemek baska, savunup O siyasi cizgide mucadele vermek baskadir....
Dolayisiyla bir sey anlamadinizki, benim yanildigima`da karar vermenizin mumkunu yoktur...
Ayaklari yerden kopuk bilip bilmeden ulu orta soz olsun torba dolsun misali birseyler soylemeye calismak... Siyasi ve Ideolojik olarak yetersizliginizi ortaya koymus olursunuz....

Benim sizden, sizin benden, birilerinin bizden daha cok veya fazla seylerin bilmesi cokta onemli degil, onemli olan, Guzelden, Dogrudan, Haklidan, Sevgiden ve Insanliga ayit olan butun guzel degerlerden yana olmak ve kendimizi surekli yenileyip, hakliya hakli, dogruya dogru, guzel`e guzel demesini bilmeliyiz.

Yanlis ve haksizlik yapan kendimiz olsakta bile, kendimizi soruglamasini, yargilamasini ve gerektigi gibi kendimizi elestirip sorumlu oldugumuz en ufak birey ve topluma bile hesap vermekle sorumlu oldugumuzu bilinci ile... verdeigimiz ve verecegimiz her mucadele Insanlik Icin Olmalidir demeliyiz....
Yok Degilse Insanlik Dusmani Olur Cikariz Ortaya.

Dünya üzerindeki tüm hükümetler/sistemler zaten terörizm ile ayakta kalırlar..Siz bana bir tane terörizm suçu işlemeyen hükümet veya krallık gösteremezsiniz..Sizin kafa yapınıza göre tüm hükümetler/sistemler terörist değil,TC devleti terörist..Aynı zamanda faşist filan..
Neden?
Konuyu, Yazilanlari ve karsindaki kisinin fikir ve dusuncelerini bilip bilmeden, ulu orta konusup bilgi kirliligi yaratmak!! yersiz zaman kayibindan oteye gitmez......

Gunumuze kadar butun devletlerin halklar uzerinde estirdigi Devlet Teroru ile ayakta kaldiklarini itraf ederken.
Sonra Benim Yerime radikal kararlar ve olumsuz ve yetersiz tespitler yaparak, Dunya uzerinde butun devlet ve sistemlerin gercek terorist olmadigini, Sadece TC devleti Teroristtir dedigimi idda etmissiniz!!!!!

Konusmak icin konusmamak gerekir, Yazmak icin yazmamak gerekir, sohbet etmek icin sohbet etmemek gerekir... Eger gerekiyorsa, yeri ve zamaninda bize yakisir bir yaklasimla, anlasilir, ozellikle edep erkan icinde sohbetimizi surdurmek bize yakisan yaklasimdir....
Saldirmak icin firsat kollamak yine insanlik isi degildir, verilen cevaplarla hem rezil olmak hemde kepaze olmak yerine, once anla, sonra ogren, ondan sonra cevap verilmesi gerekiyorsa, konulari sabote etmeden, kisisel surtusmlere yon vermemek cabasi ile... Bize yakisan (Insanliga) bir durus ile fikir alis verisi yapabiliriz....

Farkliliklarimiz olabilir.. bu doganin kuralidir, farkliliklarimiz olmazsa, dogrulari bulmamiz zorlasir veya imkansizlasir.. Farkliliklarimizi insani degerler icinde paylasirsak, fikir alis verisimizle, dogrulari alir, yanlislarimizi ayni sekilde mahkum etmis oluruz, gerek sizin dogrulariniz, gerek benim veya bizim dogrularimiz, bizleri aydinlatir, gelistirir, insanliga hizmet adi altinda gelecegi isik tutar....
Yanlislarimizi mahkum ederek, gelecegimize yanlislarimizi ve eksiklerimizi aktarmamis olur... insanlik gorevimizi yerine getirmis oluruz...

Anliyabilecegin sekilde Lenin`in Devlet Tespitine bir goz atarsak... Savundugun ve savunmaya calistigin devlet`in nicelik ve niteliginide anlamis olursun... ayrica benim sadece TC icin fasist bir devlet sistemi oldugunu soylemedigimi gormus olursunuz....

Lenin soyle der. "Biz kapitalist düzende proletarya için en iyi devlet biçimi olarak demokratik cumhuriyetten yanayız." Lenin'in bu tespitini demokratik haklar için mücadelenin ne denli önemli olduğunun bir ifadesi olarak okumak yerinde olur.

Ama Lenin bununla yetinmez ve ekler: "Ama en demokratik burjuva cumhuriyetinde bile halkın payına düşenin ücretli kölelikten başka bir şey olmadığını unutmaya asla hakkımız yoktur." Çünkü Marksist düşünce devleti ezilen sınıfın bastırılması için özel bir güç olarak görür. Bu yüzden hiçbir devlet ne "özgür" olabilir ne de "halkın devleti".
Lenin bu düşüncesini daha da vurgulu bir şekilde ifade ediyor: "Devlet var olduğu sürece, özgürlük diye bir şey olamaz. Özgürlük var olduğu zaman ise devlet diye bir şey olmayacaktır.".

Umarim anlamissinizdir.

Çünkü geçmişte Atatürk ve Türk halkı kürtlere karşı acımasızca davrandılar..
Sizin derdiniz geçmişle aslında..Sizin gibi insanlar geçmişe takılıp kalmış durumdalar..

Bizim gibi insanlar gecmise takilmis ve gecmisin kinini surdurenler degil... Bu sizin Irkci, Milliyetci ve Gerici yaninizin yansimasidir.

Biz soyle deriz,

Gecmisinden ders cikaramiyanlar, Gelecege saglikli bakamaz.
Yenilgileri hazmetmiyenler zaferleri kutliyamaz.
Sevgiyi, Saygiyi, Insanliga Ayit Butun Guzel Degerleri Savunmiyanlar, Insan Olamazlar.

Ataturk`u yasamin her alaninda Canli tanik, Belge ve Kaynaklarla Mahkum etmisimdir, etmeye devam ediyorum. Lakin gerek diger forumlarda gerek burada... Turk Halki`na yonelik, sizin idda ettiginiz veya etmeye calistiginiz bir soylemimi kanitliyabilirmisiniz?

Ben Turkum, Kurdum, Lazim, Cerkezim, Ermeniyim, Aleviyim, ve herseyden once Insanim... Insanlarin bulundugu ve bulunabilecegi her toplumu savunurum, ama Katliamci, Isgalci, Soykirimci ve Insanlik dusmani olan kim olursa olsun... benimde dusmanimdir, diyebilecek cesarete sahibim.... Insanliktan daha degerli bir seyin olmadigina inanan, Dunya Halklarin Kardes Olduguna inanan bir bireyim....

Turklerin, Kurtleri katlettigini hic bir yerde soylemedim, soylememin de mumkunu yok... Ama Bu Fasist Kohne Duzenin Asirlardan Beri Kurt Halki Uzerinde Milli Baski ve Milli Zulum Uyguladigini Savunurum.....

PKK zaman zaman halka yonelik karsi devrimci hareketlerini siddetle kiniyor, Halka Yonelik Olan Butun Eylemlerin Fasist Eylemler oldugunu savunurum,
PKK Fasist Devlete Karsi Verdigi Mucadele Hakli ve Dogru Mucadeledir... Kurt Halki Kendi Kaderini Tayin Etme Hakkina sahip olamasi gerektigine inanir ve savunurum.

Kurt Halkinin Bagimsizligi ve Ozgurlugunu savunmiyan... Demokrat bir kimlige bile sahip degildir.....

Ayrica PKK Kurt Halkinin Kaderini Tayin Edecek Bir Yapilanmaya Sahip orgutte degildir... Ihanetci, Isbirlikci ve Teslimiyetci bir mantiga hizmet eden. Kurt Milli Burjuvazinin boyundurugu altinda mucadele veren bir yapilanmanin, Kurt Halkinin Temsilcisi olamaz.....

Devlet terörist olmaz,çünkü devlet soyut bir kavramdır..Terörist olan hükümetler,yani sistemin devamını sağlayanlardır..

TC devleti teröristtir diyemezsiniz ama X hükümeti terörizme bulaşmıştır diyebilirsiniz..

Size göre bu terörizme bulaşanlara karşı savaşan pkk veya dhkp-c gibi örgütler terörist değil..Bu kişiler aktivist değil mi

Ne olursanız olun ama dürüst olun..Dürüstçe bu teröristlerin terörist olduğunu söylerseniz,size saygı duyar insanlar ama gerçekleri saklamaya kalkarsanız,her zaman kaybetmeye mahkum olursunuz..

Ben Dünya üzerindeki devletleri yöneten herkesin bir şekilde teröre bulaştığını rahatlıkla söyleyebilirim..Komünizm veya kapitalizm olsun sistemin adı..Hepsi teröre bulaşıyorlar..Bu bir gerçek..Aynı şekilde devletler terörist/faşist deyip;masum insanları bile katleden vahşi terörist örgütlerde var..Bu da bir gerçek..Siz bu gerçeklerin üzerini örtemezsiniz..

TC faşist/terörist devlet..
Eeee?
Pkk terörist değil..

Cok ilginc bir yorum. sahi bunu yazarken gondermeden once okudunuzmu?
Devlet hem terorist hem degil!!!!!
Basta siz sunlari ogrenin,
Devlet nedir? Devleti Kuran Kimdir? Kurulan Devleti temsil eden kimdir? Hukumetler Devletin Hangi Kurumlaridir? veya devletin Kanunlarini ve Yasalarini savunan ve koruyan kurum degilmidir???

Bu mu yani teşhisiniz/tespitiniz/kapasiteniz?
Kimin kapasitesinin ne kadar ve nasil oldugunu sizde, bende ve okuyan dostlarda gorebiliyor.....

Saygi ve Insani Sevgilerimle

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil