Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-05-2019, 13:26
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

-> İspanya'da darbeyi desteklemediğini açıkladı.

Maduro rüşvet, yolsuzluk gırla. Eksik bozuk. Altın madenlerinden ABD'yi sıyırınca başına gelmedik kalmadı. (Yerine İsviçre geldi )

Ne İngiltere'nin gerizekalı May hükumetinin ne de Amerikanın Venezuelayı taktığı yok. Seni de taktığı yok. Beni de taktığı yok. Ölürsen de iyi olur onlara göre.

Eğer Maduro bugün kalkıp ABD'ye tavizler verirse tüm bu güçler hata yapmışız der. Özür diler ve Maduro kalır. Bu sefer kahraman olur.
Trump - Maduroyu göğe çıkarır.

Bu şekilde Maduro kalırsa Venezuela bok gibi devam, Guaido gelirse Venezuela ABD köpeği ve küresel ABD tiranlığına özellikle de
Trump tiranlığına hizmetçi bir ülke olacak.

Tayyip giderse Rusyayla Çinle bi oturup konuşmak, bu batan ülkeleri fonlamak ve batan ülkelerde gerekirse yoz iktidarları değiştirmek için CIA alternatif bi sistem kurulması gerekiyor.

Leonardo sen Dünya'da ne olup bittiğini bilmiyon. Trumpın kadrosu ve CIA hristiyan-yahudi white supremacist extremist popülist faşist bir sistem kurmak üzere 2017'den beri etkin şekilde çalışıyor Brezilya'yı devirdiler. İtalyayı devirdiler. Makedonyayı hallettiler. Yunanistanı zora soktular köpek ettiler. Ukraynayı hoplattılar. daha var

Bolivyayı devirdiler Arjantini devirecekler. Arjantin çok güzel yer dev dev binalar var. Avrupaidir baya. Hoştur. Kısmet bulsam evlenirdim.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 01-05-2019, 13:53
Üye

Bu arada Çin'e asla güven olmaz. Çin'i fazla fazla kamçılayıp mümkün olan en büyük tavizleri alacaksın.

Gerizekalı Perinçekçilerin ağzından lokma çıktı 200 milyar dolar Çinden para gelcek diyor. Gelcek tabi, böyle düğünlerde saçılan sahte paralar var ya
onlardan gelcek. Huawei Xiaomi düdükledi düdükledi. Sana 200'ü verirler tabi.

Türkiye tüm pazarını Çin'e açtı. Telefonumuz Çin PCmiz Tayvan. Az Kore.

Bakın Kore, Türkiye dizilerinin bile ülkeye girmesine engel oluyor. Güney Kore dost değil mi? Dost tabi. ABD dost bırakır mı?

Bu düzen tıkanma noktasına geldi, ondan dolayı döviz 10-12'ye kadar gider. Bi Venezuela biz olabiliriz.

Ta ki ABDye alternatif bir sistem gelip ABD ile denge politikası uygulanırsa Trumpta gideceğini anlarsa işler değişir.

Trump kadar gerizekalı birisi görmedim ben Haititen gelenlere Afrikalılara çöp demiş, Haitili herkese AIDS demiş.
Gerizekalı birisi bi toplantıda bi ülkeden gelenlere çöp diyorsa kafası da manyaktır kendi de.

Sevmezsin tiksinirsin manyaksındır ırkçısındır üst bilmemne süpersindir anlarım ama kalkıp bi toplantıda ülkeden gelenlere çöp ve AIDSLi diyosan kafayı bozmuşundur sen.
Alkışlarla yaşıyorumda seri katil elektrik işçisini izleyin. Trumpın ondan farkı yok.

ek:
Parayla oynayan varsa döviz alıp satacağına vadeli opsiyon yapsın.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 01-05-2019, 14:00
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Alt 01-05-2019, 14:08
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Leonardo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
- Juan Guaido kötü biriyse, AKP sizce neden Maduro'Yu destekliyor?

BU türden hatalar yapmamanız lazım.
- Venezüela hakkında karar verme hakkı yalnızca Venezüela halkına aittir.
- Venezüela'nın yeraltı kaynakları da yalnızca Venezüela halkına aittir. Bu kaynakların gelirleri Venezüela halkına eşit dağıtılmalıdır.

Maduro veya başkası, Venezüela'yı yönetme iddiasında olan her kim olursa olsun bunları dikkate almalı. Bana göre Maduro bu niyete sahip olsa bile (ki çok emin değilim) bu kaliteye sahip değil. Yani ben Maduro'yu desteklemiyorum. Benim desteğim ABD veya başkasının mandası olmak istemeyen onurlu Venezüela halkına.

Bunca petrol ve altın rezervi olan bir ülkede yokluk-yoksulluk olmasının, çılgınca enflasyon olmasının sebebini anlayamıyorum. Bir yönetim sorunu olduğu açık, bunu manda istemeyen onurlu Venezüela halkı çözmeli.

Guaido ise Venazüela'nın yeraltı kaynaklarını ABD'ye peşkeş çekmesi için görevli bir ABD memuru, bunun nesini konuşalım?

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 01-05-2019, 14:38
Üye

mangal yapsan geliriz aday olsan veririz.

Alt 01-05-2019, 15:22
Kıdemli Üye

ABD denen katil-hırsız devlet, darbenin bastırılmasından pek memnun olmadı. Arada Küba'yı da tehdit etmeyi ihmal etmedi.

abcgazetesi.com

ABD tehditlerini sürdürüyor: Venezuela'ya askeri harekat mümkün

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ‘gerekmesi durumunda Venezuela'ya askeri harekatın mümkün olduğunu' söyleyerek Venezuela'yı tehdit etti.
Venezuela'da dün yaşanan ABD destekli darbe girişiminin ardından ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela'ya karşı "tüm seçeneklerin masada olduğunu" söyleyerek ülkeyi tehdit etmişti.

"Ana hedef olarak barışçıl bir güç aktarımı istiyoruz" diyen Bolton, "Ancak tekrar söyleyeceğim, Maduro ve onu destekleyenler, tüm seçeneklerin masada olduğunu bilmeli" ifadelerini kullanmıştı.

‘ASKERİ HAREKAT MÜMKÜN'
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Eğer gereken buysa, Venezuela'ya askeri harekat mümkün" diyerek askeri seçeneği yeniden dile getirdi.

"Barışçıl geçişi tercih ederiz" iddiasını sürdüren Pompeo, buna karşın Venezuela'da rejim değişikliği için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Venezuela yönetimi ABD'nin darbe girişiminin "gerisinde değil, en önünde" olduğunu söyleyerek yaşananlara tepki göstermişti.

* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 01-05-2019, 15:28
Üye

Hiç ABD CIA ve abd derin devletinden bu kadar nefret etmediydim gizli üsturuplu isleri bile normalleştirdiler. Küba askerini çeksin demiş emrin olur.

Ülkemizde dolu abd ve nato misyonu var kimbilir napıyor lar.

Alt 01-05-2019, 16:12
Üyeliğini Sonlandırmış

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
- Venezüela hakkında karar verme hakkı yalnızca Venezüela halkına aittir.
- Venezüela'nın yeraltı kaynakları da yalnızca Venezüela halkına aittir. Bu kaynakların gelirleri Venezüela halkına eşit dağıtılmalıdır.

Maduro veya başkası, Venezüela'yı yönetme iddiasında olan her kim olursa olsun bunları dikkate almalı. Bana göre Maduro bu niyete sahip olsa bile (ki çok emin değilim) bu kaliteye sahip değil. Yani ben Maduro'yu desteklemiyorum. Benim desteğim ABD veya başkasının mandası olmak istemeyen onurlu Venezüela halkına.

Bunca petrol ve altın rezervi olan bir ülkede yokluk-yoksulluk olmasının, çılgınca enflasyon olmasının sebebini anlayamıyorum. Bir yönetim sorunu olduğu açık, bunu manda istemeyen onurlu Venezüela halkı çözmeli.

Guaido ise Venazüela'nın yeraltı kaynaklarını ABD'ye peşkeş çekmesi için görevli bir ABD memuru, bunun nesini konuşalım?
- Bence yanılıyorsunuz.

guaido'nun kalıcı lider olma iddiası bile yok. Sadece "Ben bu ülkenin geçici başkanıyım, çünkü ülkenin mevcut başkanı son seçimde yeterli oy alamamıştır" diyor. Ve bu doğru. Son 2016 seçiminde Maduro anayasaya aykırı olarak gücü elinde tutmaktadır.

Ve o Bakanlıkları subaylara peşkeş çekmiştir. Bu şekilde ordunun gücünü yanına almıştır ve bu şekilde ayakta kalmaya çalışmaktadır.

Sokakta maduro'yu destekler görünenler de Küba destekli motorsikletli gruplardır.

Neyse. Guaido zaten kalıcı olmayacak. "anayasal rejimi geri getirip adil seçim düzenleyeceğim" filan diyor.

+ Maduro'yu dışlamıyor. "Gelsin siyasi parti olarak çalışmasını sürdürsün" diyor.

Tek sorun şu anda üst düzey generaller. ellerindeki ayrıcalıkları verirler mi / vermezler mi? o sorun.

Trump şu anda haklı. Yani doğru tarafta yer alıyor.

Da bir de: mesele doğal kaynaklar ise, Venezüella'Nın altın rezervleri filan Türkiye'ye getirildi diye biliyorum (Ruslar tarafından). O ne iş o zaman?

Suriye / Türkiye benzeri saçma sapan bir şey oluyor. Putin yüzünden. Olan da oranın halkına oluyor.
Alt 01-05-2019, 16:13
Üyeliğini Sonlandırmış

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hiç ABD CIA ve abd derin devletinden bu kadar nefret etmediydim gizli üsturuplu isleri bile normalleştirdiler. Küba askerini çeksin demiş emrin olur.

Ülkemizde dolu abd ve nato misyonu var kimbilir napıyor lar.
- Kübanın ülkede adamları var da asker değil diye biliyorum. Karşı-gösterileri filan organize ediyorlar.

Bizim Gezi olaylarında ara sokaklarda türeyen AKP'liler gibi
Alt 01-05-2019, 16:18
Kıdemli Üye

Carlos Latuff'un konu hakkındaki karikatürleri.

Yaratıklar
"Darbe"

--/--

Petrole olan susuzluğum hala geçmedi.

--/--

"Darbe"

(Nazım Hikmet Ran)

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil