Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-04-2019, 12:46
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yavru kedilerden bir tanesinin çenesi fena yaralanmış. Bulundukları yere köpek giremez diye düşünüyorum, başka bir kedi bunu yapmış olmalı yâda yukarı çıkıp aşağıya düşmüştür. Pansuman yapmayı denedik ama olacak gibi değildi. Gece komşu veterinere götürdü bakalım tedavi olacak mı.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 18-02-2020, 19:43
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

son zamanlarda hayvanlara insanlardan daha çok değer vermeye başladım nedense.

ilerde imkanım olursa dernek falan kurmayı düşünüyorum.
ya da var olan derneklere destek olmayı.
özellikle sokakta zor durumda kalmış kedi köpeklere yardımcı olmayı.

Alt 24-09-2020, 14:29
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

https://m.facebook.com/animals.hayva...story.php&_rdr
Alt 24-09-2020, 14:59
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

4 ay evvel sokaktan annesinin terk ettigi yada annesinin öldüğü, bir haftalık 4 manığı benim ve komşuların çocukları bulup kendilerince bakıyorlardı , ilk başlarda tam olarak ilgilenmedim ama sonradan çocuklar elimden tutup götürünce durumun vehametini anladım.
Manıkların hepsinin gözleri mikrop kapmış neredeyse kapanacaktı. Hemen alıp veterinere indirdim dördünüde , veteriner saolsun sokak kedisi diye gayet iyi alakadar oldu ve birde üzerine nezle olduklarını söyleyip gerekli ilaçları yazdı . İlaçları alıp bir adette kedi taşıma kurusu maması kumu felan alıp eve getirdim. Çocuklar kedileri bagrına basarken aileleri pek istemiyordu. Kedileri 1 hafta boyunca ilaclarını vererek gözle görülür şekilde iyileştirdim. Tekrar veterinere götürdüm. Gayet iyiler dedi. Haftaya tekrar getir dedi. Ha bu arada ihtiyacı olanlar hariç veteriner bir kuruş talep etmedi.
Eve gelince 4 kedi manıgı gerçektende zor bakılınca sahiplendirelim dedik. Bahsettigim çocukların ailelerinden ikisini ikna edip onlara verdik. İkisi bende kaldı ikisine 1 ay kadar baktıktan sonra onuda gayet düzgün bir aileye sahiplendirdik. Şimdi hepsi bir aile sahibi ve gayet sağlıklılar.
Gelelim benim kedime , manık demiyorum artık ona çünkü o bir kedi artık sağlam tırmalayıp ısırıyor. Onun ısırmaları ve tırmalamaları bana terapi gibi geliyor. Beni çizdikce mutlu oluyorum. Isırma tırmalama dediysem saldırgan bir şekilde değil . Ağzını öperken ağzıma attığı dişler tırmıklar çok fena çok.
Kedimin adı lucifer ve rengi siyah.
Veteriner gülmekten yerlere yatacak neredeyse.

Çok tattlılar ya. Köpek baktım ama kedi ilk defa bakıyorum. Acemiyim ama başka kedilerde alıcam sokaklardan. Ah ev bir musait olsa evi kedi evine çevirecem.

Kedim erkek bir kedi ve bana kısırlaştır diyorlar. Ne yapıyım kısırlaştırıyımmı bilmiyorum. Tırnaklarının kesilmesine bile rıza göstermiyorum. Perde koltuk haşat. Tırnaklar onun doğallığı.

Kısırlaştırma zamanı gelinceye kadar bekliycem
Sabahları saat kurmanıza gerek yok gelip tırmalayıp uyandırıyor zaten.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil