Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-01-2022, 20:24
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye

Standart Twitter, hesabımı kilitlemiş.

Şöyle bir tweet attım diye hesabımı kilitlemişler;

''Müslümanların cephesinden baktığımızda, 636 yılında hristiyan Heraclius'un bir adamı tıpkı Heraclius gibi kafirdir. Belki deistti, bunu bilemeyiz. Sonuçta bu adam müslüman değil ve haliyle kafir.''
Şöyle demişler;

Nefret davranışına karşı kurallarımızı ihlal etmek.

Irk, etnik köken, ulusal köken, cinsel yönelim, cinsiyet, cinsel kimlik, dinî aidiyet, yaş, engellilik durumu veya ağır hastalık temelinde başkalarına karşı şiddeti körükleyemez ve onları tehdit edemez ve rahatsız edemezsin.
Ben kimseye kafir demedim. Cümlemin başında ''müslümanların cephesinden baktığımızda'' yazmışım. Yani müslümanlara göre Heraclius ve bahsettiğim kişi kafirdir.
Kafir kelimesi, İslami literatüre ait önemli bir kelimedir. Bu bir nefret söylemiyse eğer, o zaman sorun bu kelimeyi kullanan bende değil, bu kavramı ortaya koyanlardadır.
Neyse.
Twitter'da yazdıklarımdan rahatsız olanlar, şikayetlerinin sonucunu aldılar. Zaten hesabımı kilitlemeseler şaşardım.
Alt 21-01-2022, 02:12
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

twititır, yabancı bir şirket değil mi?

Ne nefreti, ne davranışı?

Nefret ve ayrımcılığı dinler emrediyor. Dolayısı ile, bunlara inanıp, bunları yayanlar suçu işliyor. Aksini iddia etmek, insan aklı ile alay etmektir.

Heretic(Hristiyan), kafir(müslim) v.b. leri dinlerin insanlara yapıştırdıkları terimlerdir.
Alt 21-01-2022, 17:14
Üye

Pasteur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
twititır, yabancı bir şirket değil mi?

Ne nefreti, ne davranışı?

Nefret ve ayrımcılığı dinler emrediyor. Dolayısı ile, bunlara inanıp, bunları yayanlar suçu işliyor. Aksini iddia etmek, insan aklı ile alay etmektir.

Heretic(Hristiyan), kafir(müslim) v.b. leri dinlerin insanlara yapıştırdıkları terimlerdir.
Hemfikirim. Dinin misyonu/işlevi kutuplaştırmaktır zaten.

Twitter'da benim gibi ''Allah yok'' tarzında cümle kuran insanları yobazların takip etmesi ve bizi şikayet etmeleri çok normal. Twitter yetkililerin bu şikayetleri anında işleme koymaları anormal.

Bu yetkililer bilgi sahibi olmadıkları bu tarz konularda, şikayet eden kişiyi dikkate alıp anında hesabı kilitliyorlar demek ki.

''Heraclius müslümanlara göre kafirdir'' dediğim için hesabı kilitlediler. Böyle bir şey olamaz ya
Benden o twitti silmemi istiyorlar, ben de silmiyorum. Bakalım ne yapacaklar?
Alt 22-01-2022, 10:57
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şöyle bir tweet attım diye hesabımı kilitlemişler;

Şöyle demişler;

Ben kimseye kafir demedim. Cümlemin başında ''müslümanların cephesinden baktığımızda'' yazmışım. Yani müslümanlara göre Heraclius ve bahsettiğim kişi kafirdir.
Kafir kelimesi, İslami literatüre ait önemli bir kelimedir. Bu bir nefret söylemiyse eğer, o zaman sorun bu kelimeyi kullanan bende değil, bu kavramı ortaya koyanlardadır.
Neyse.
Twitter'da yazdıklarımdan rahatsız olanlar, şikayetlerinin sonucunu aldılar. Zaten hesabımı kilitlemeseler şaşardım.
Çok fazla bildirildiğin spamlandığın anlamına geliyor

Şikayet dediğin

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 23-01-2022, 17:09
Enketum Enketum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Hemfikirim. Dinin misyonu/işlevi kutuplaştırmaktır zaten.

Twitter'da benim gibi ''Allah yok'' tarzında cümle kuran insanları yobazların takip etmesi ve bizi şikayet etmeleri çok normal. Twitter yetkililerin bu şikayetleri anında işleme koymaları anormal.

Bu yetkililer bilgi sahibi olmadıkları bu tarz konularda, şikayet eden kişiyi dikkate alıp anında hesabı kilitliyorlar demek ki.

''Heraclius müslümanlara göre kafirdir'' dediğim için hesabı kilitlediler. Böyle bir şey olamaz ya
Benden o twitti silmemi istiyorlar, ben de silmiyorum. Bakalım ne yapacaklar?
Sn. Ahlaksiz,

Sosyal medya kuruluslari sikayetlerin sayisina bakarak gonderiyi otomatik olarak engelliyorlar, hesabi kilitlemek biraz fazla olmus. Yapmaniz gereken hatali olduklarina dair bir yazi yazip inceleme talebinde bulunmak. Bunun icin genelde bir itiraz hakki veriliyor kendi hatalarini duzeltmek adina. Inceleme sonucunda genelde hakliliginiz saptanip kilitlerini kaldiriyorlar.

Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle. -RİNDLERİN AKŞAMI, Yahya Kemal BEYATLI
Alt 23-01-2022, 17:29
Üye

Sn. enketum, içtenlik; dediğiniz gibi şikayet eden birileri olmuş.
Birkaç kişi agresif söylemlerle bana twitt atmışlardı zaten. Hatta biri Edip Yüksel'in kardeşiydi.
Yazdıklarım birilerini rahatsız ediyor yani.

Twitter'a itiraz ettim ama bir sonuç çıkmadı daha. Bekliyoruz.!

Ekranda şöyle bir uyarı çıkıyor;

İtirazda bulunduğun için teşekkür ederiz
Şu konuda itirazda bulundun:

''Müslümanların cephesinden baktığımızda, 636 yılında hristiyan Heraclius'un bir adamı tıpkı Heraclius gibi kafirdir. Belki deistti, bunu bilemeyiz. Sonuçta bu adam müslüman değil ve haliyle kafir.''

İtirazını incelediğimiz sırada Twitter hesabına erişemeyeceğini lütfen unutma. En kısa süre içinde inceleyecek ve yanıt vereceğiz.

İçeriği silmeyi tercih edersen şunu yapabilirsin: itiraz isteğini iptal et .
Alt 26-01-2022, 17:30
Üye

Hesabımı açtılar ama bana şu twitti sildirdiler;

İtirazımı değerlendirmediler. Ekranda itiraz isteğini iptal et diye bir şey çıkıyor. Burayı tıklayıp ilgili twitti silmen isteniyor. Eğer silersen, o zaman suçlu olduğunu kabul etmiş olursun deniliyor. Böyle ucube bir sistemmiş.

Yani yukardaki twittimde nefret suçu işlediğimi kabul etmiş oldum.
Alt 26-01-2022, 20:37
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yani yukardaki twittimde nefret suçu işlediğimi kabul etmiş oldum.
Peki bunu bile bile neden kabul ettin?
Suç olmadığını bildiğin bir şeyi kabul ettiğin için orada itibarın varsa onun da kalmayacağını kabul etmiş oldun.
Bir sosyal medyada bile teslim bayrağını çekersen yazmanın ne anlamı kalır, artık seni bir ateist olarak ciddiye almazlar.
Ayrıca Twitter gibi büyük medya sitelerinin bulunduğu ülkenin iktidarı lehinde işlediğini bilmen gerekir. Bu ülkede iktidarın çıkarı ne ise Twitter gibi sitelerin yönetim anlayışı da o olur.
Bugün Youtube, Google gibi siteleri takip edersen her şey iktidar lehindedir. İktidar aleyhinde olan paylaşımları bulmak bir hayli zordur.
Bu gerçekleri bilemeyecek kadar değilsin ama nedense bu gerçekler yokmuş gibi davranmışsın.
Alt 26-01-2022, 21:21
Üye

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki bunu bile bile neden kabul ettin?
Suç olmadığını bildiğin bir şeyi kabul ettiğin için orada itibarın varsa onun da kalmayacağını kabul etmiş oldun.
Bir sosyal medyada bile teslim bayrağını çekersen yazmanın ne anlamı kalır, artık seni bir ateist olarak ciddiye almazlar.
Ayrıca Twitter gibi büyük medya sitelerinin bulunduğu ülkenin iktidarı lehinde işlediğini bilmen gerekir. Bu ülkede iktidarın çıkarı ne ise Twitter gibi sitelerin yönetim anlayışı da o olur.
Bugün Youtube, Google gibi siteleri takip edersen her şey iktidar lehindedir. İktidar aleyhinde olan paylaşımları bulmak bir hayli zordur.
Bu gerçekleri bilemeyecek kadar değilsin ama nedense bu gerçekler yokmuş gibi davranmışsın.
Bir arkadaş ''şikayetleri öncelikle sistem denetliyor'' dedi. Yani benim kullandığım ''kafir'' kelimesini birileri şikayet edince, sistem bu kelimeyi ''nefret söylemi'' bağlamında değerlendirecek ki, beni otomatikman cezalandırmış. Yani yapay zeka hesabımı kilitlemiş.

Hesabımı açmak için o twiti silmekten başka çarem yoktu. Nefret suçu işlediğimi kabul etmiş oldum, doğru.

Karşımda muhatap alacağım birisi olsa, tabi ki diretirim, silmem ama muhatap yok. Twitter böyle bir yer demek ki.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil