Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-05-2022, 13:58
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Frekansın Kadar Konuş!

Eveet sevgili ben'leer. Ben, ben ve diğer ben. Nasılsın iyi miyimiz? Ben iyiyim. İnşiben, inşisen, inşio, inşievren, inşilusifer, inşisimülasyon, inşizombiler, inşidüşmüşmelekler, inşiGod, inşiyahoo, inşeAllah, iyisinizdir. Bakın kimseyi dışarıda bırakmadım. Ondan sonra "sön bözöm dinümüze halel getürüyon" deyip kimse zırvalamasın, herkesin inancını şey ettim, ediyorum, edeceğim. Ehehe.

Şimdi bu başlıkta, biyolojinin gizemini çözmeye çalışacağız. Kim? Ben, sen, o, biz siz, yani özetle, ben, ben ve benler. Hep beraber bunu yapacağız. Önce, neden bu konuya ayıktım, nasıl ayıktım, burada kısaca özetlemek istiyorum.

Bizim burda kadın olduğu iddiasında olan ama benim gözümde insandan başka her şeyi ifade eden dallamanın biri, bana frekans dinletip duruyordu. Bu da benim modumu düşürüyordu. Tabi ben bu olayı bilmediğim için, neden git geller yaşadığımı çözememiştim. Çünkü ben onu müzik dinliyor zannediyordum. "İş yerinde müzik mi olur kardeşim, kapatsana şunu" dediğim zaman "bu müzik değil, frekans" deyince ben ondan sonra ayıktım. Aslında tam o anda ayıkmadım, zaten frekansa benzetmiştim ama olayı anlamamıştım. Hani, 5G filan olayı var ya, öyle bir numara olduğunu düşünmüştüm önceden.

Sonra konuyu araştırdım. Bakın neler buldum.

İnsan vücudunun bir frekansı varmış. Yani biz de atomlardan oluşuyoruz ve o da elektronların dönüşü filan ya. İşte bu aslında bir frekansımız olduğunu gösteriyor. Bunu da, ABD'de Dr. Bruce Tainio ismindeki adamın birisi ölçmüş, 60-68 mhz arasında frekansımız varmış. Normalde böyle yani. Ama insan hasta olunca frekansı 58mhz oluyor, kanser olunca 40 mhz, ölüm döşeğinde 25 mhz frekans oluyor.

Sonra bunu yapan vatandaşlar acaba yediğimiz içtiğimiz şeyler, dinlediğimiz şeyler, hissettiğimiz farklı duygular, kısaca etrafımızda olan olaylar ve bizi etkileyen maddi durumlar frekansımızı etkiliyor mu diye onu da araştırmışlar. Ve görmüşler ki her yediğin, her içtiğin, her hissettiğin senin frekansını etkiliyor. Aklımda şu kadarı kaldı ki en yüksek frekansı olan bitki gül bitkisi. Akşam gaza geldim, mahalledeki bütün gülleri kesip eve getirecektim, sonra etraftakiler işin yasal boyutundan filan söz edip beni vaz geçirdi. Neyse. Aslında genel olarak güzel kokulu çiçeklerin frekansı yüksek. Bu da onları koklayınca neden hoşumuza gittiğini açıklıyor. Onu kokladığında frekansın yükseliyor ve fizyolojik olarak bir üst frekansa geçtiğin için vücudun tepki vererek bu durumdan hoşlandığın mesajını beynine iletiyor. Mesela sevgi de, frekansı yükseltiyor. Kavga etmek, birinden nefret etmek, üzülmek, korku, filan, bunlar frekansı düşüren şeyler. Yoga da frekansı yükseltiyor diyorlar ama bana saçma geldi biraz.

Ben pratik bazı örnekler böyle kendi kendime ürettim. Şimdi somurtgan insanların olduğu bir ortama girdiniz diyelim ki, 50 kişi filan. İçlerinde de üç beş tane güzel kız var. Ama sen de neşeli, eğlenceli, pozitif birisin diyelim ki. O kızlardan böyle aslında iç enerjisi en yüksek olan, en pozitif olan hangisiyse, sana karşı yakınlık hissedecektir. Tersini düşün, mesela herkes ortamda neşeli ama sen somurtgansın, orda hiç kimse senle ilgilenmez, ama ordaki birisinin morali ya da modu ya da frekansı bir nedenle düşükse, kendini sana yakın hissedecektir ve muhtemelen seninle konuşacaktır. Yani mesele frekans. Bu konuya daha sonra döneceğiz, işaret koyuyorum buraya. [ * işaret * ]

Ben bu ölçümleri çok da güvenilir bulmadım. Çünkü eğer bu frekans ölçümü bilimsel bir yöntemle yapılmışsa, o zaman bu ölçümün tekrar edilebilir, konunun ilgilileri tarafından anlaşılır, ayrıca teorik izahının olması lazım. Teorik izahı var, onu anladık zaten, her şeyin bir frekansı var, o halde insanın da bir frekansı var. Bunda problem yok. Ama araştırdığım zaman "nasıl yaptı" sorusunun yanıtı yok.

Bir de mesela youtube'da "frekansınızı yükseltin" konulu videolar / müzikler var. Bunlar genelde yüksek frekansa sahip oldukları iddiasındaki rahatlatıcı müziklerdir. Peki bunların gerçek frekansı orada yazan frekanslar mı? Ben mesela bunların bazısını dinlerken olumlu etkileniyorum, oysa bazıları hiç etki etmiyor. Dinlediğim bir youtuber bunların çoğunun sahte olduğunu söylemişti.

Bir iddia 432 mhz müziğin insanı kontrol altına aldığı şeklindeyken bir diğer iddia doğadaki la sesinin 432 olması nedeniyle bu frekansın insan için daha uygun olduğu şeklinde. Kafa karıştırıcı bir durum tabi. Yine de geniş bir araştırma sahası sunuyor. Gelin bu denize hep beraber dalalım, sevgili ben'ler.

Müziğin frekansını, nesnelerin, bitkilerin frekansını, ayrıca kendi frekansımızı nasıl ölçeceğiz? Bunu yapamazsak o zaman frekans yükseltme denemelerinin işe yarayıp yaramadığını bilemeyiz. Ayrıca frekans yükseltmenin iyi bir şey olduğunu da nereden çıkarıyorlar bilmiyorum, onu da test etmek lazım. Bunun bir algoritması, programı filan yok mu? Bir bakıp bilgi verirseniz... Ordan devam edelim.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 23-05-2022, 18:53
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bilim başığına açılmış olan konunun bilimle ilgisi olmadığı anlaşıldığından 'konu dışı' başlığına taşındı.

TuranDursun.com moderasyonu

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 24-05-2022, 12:09
Üye

Biyolojik frekans konusunu ihtiva eden araştırma konusudur. Doğal olarak biyolojiyle ilgilidir. Ama moderasyonumuz elbette en doğrusunu bilir, anlar. Eleştirme hakkımız olmadığına göre, bu "anlayış", kat'i bir anlayıştır. Elbette, burada bir yetkimiz ve etkimiz olmadığına göre bu tasarruf bu konumdan gayet adil görünüyor. Biz çok bilmeyiz zaten, öyle arada hata yaparız. Hata yaptığımızda iyi anlayanların düzeltmesi bizim açımızdan sevindirici. Teşekkür ederim.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 24-05-2022, 15:11
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Dr. Bruce Tainio hakkında İngilizce tek bir ciddi kaynağa raslamadım. Bazı alternatif tıpcı yabancı sitelerde yer almış, belli ki kuantum bilinç-kuantum sağlık zırvacılarından biri. Tam da beklediğim gibi başta facebook olmak üzere alternatif tıp olduğunu iddia eden düzinelerce yerli sitede-gazetede bu kişi hakkında ipe sapa gelmez yazılar var.

Hans von Aiberg vakasına benziyor.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 24-05-2022, 16:40
Üye

Konu Dr. Bruce Tainio'nun araştırmaları olsa tamam, fakat konu biyolojik frekans. "Evrenin gizemini anlamak istiyorsanız; enerji, frekans ve titreşim cinsinden düşünün" diyen Nicola Tesla'nın görüşüne uygun bir bakış açısı. Fikir olarak böyle, ama bazı çalışmalar bilim dışı yöntemler de olabilir, bunları bilemeyiz. En azından iddia bilimsel bir düşünce sistemiyle örtüşüyor. Bilimsel bir mantığı var yani.

Her maddenin bir titreşim frekansı var, çünkü atom nötron etrafındaki elektronlardan oluşuyor ve bu elektronların bir dönüş frekansı var. İnsanlar atomlardan oluştuğuna göre insanın da bir frekansı var. Bu frekans etraftaki diğer frekanslardan etkileniyor olabilir. Bu geniş bir araştırma sahası. Dr. Bruce Tainio'nun çalışmalarını ben de araştırdım, net bir şey bulamadım. İnsanın, insan beyninin, ve hatta bitkilerin frekansını nasıl ölçmüş onu da çözemedim. Çözebilseydim aklımda olan bu ölçümleri kendim yapıp teyit etmek. Ancak bu doktorun çalışmalarının bizim tarafımızdan erişilemez oluşu ya da bilimsel olmaması konuyu bilim dışı yapmıyor. Biz yine de bu çerçevede insanın ve diğer canlıların biyolojik frekansını ölçme ve ölçümün sonuçlarını değerlendirme araştırmasını yapabiliriz. Başkaları da olabilir ama her bilimsel yeniliğe karşı reddiyeci anlayışla bilimsel ilerleme mümkün değildir. Unutmayalım ki dünya yuvarlak dediklerinde nasıl ki o adamları hızla dışladılarsa, bugün aynısını dünya düz diyenler de yaşıyor, alternatif tıp diyenler de yaşıyor, alternatif tarih diyenler de yaşıyor. Ama ilginçtir, alternatif din/ ..lerden özgürlük diyenlerin de aynı mahalle baskısının tarafında oluşu.

Ben daha önce biyorezonans, biyofrekans gibi işler yapan kuruluşları inceledim ve açıkçası kafama yatmadı. Zaten kafama yatsaydı yaşadığım deneyimlerle beraber sonuçlarını ikna edici bir şekilde paylaşırdım. Ben yani, o konuda o bahsettiğiniz şekilde düşünmüyorum. Ama konuyu hala araştırmaya değer buluyorum. Yani onların bahsettikleri, insanın sağlıklı frekansının kaydedilip tekrar insana geri verilmesini henüz bilimsel açıdan uygulanabilir görmüyorum, bence bu biraz utopik, ya da daha uzun süre denemek yapmak, sonra bunları kanıtlamak filan lazım. Bilim o düzeyde değil diye düşünüyorum. Fakat farklı açılardan, yani en azından bu frekansın ölçülüp farklı ortam değişkenleri altında davranışı ve bu davranışın sonuçları değerlendirilirse sonuç alınabilir.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil