Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-09-2021, 17:26
tolonbey tolonbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart FORUMLAR PEŞPEŞE KAPANIYOR

şte böyleee,

DUYURU: ATEİSTFORUM 21 EYLÜL'DE YAZMAYA KAPATILIP SADECE OKUNUR BİR ARŞİV OLARAK VARLIĞINI DEVAM ETTİRECEKTİR
mantik
Yazan: mantik
13-09-2021

Ateistforum kuruluşunun 20. yıldönümünde yazı yazmaya kapatılacak ve sadece okunur bir arşiv olarak varlığını devam ettirecektir.

21 Eylül tarihinden itibaren, Ateistforuma yazı yazılamayacağından, yazışmalarınız için kardeş sitemiz Düşünce Dünyası'nı kullanabilirsiniz.

Tolonbey:Anladığım kadarıyla forumlara gittice ilgi azalmakta.Yazı yazdığım forumlardan 5 tanesi kapandı.Bunlardan biri alternatifforumdu.Çok büyük ve tutulan bir forumduda.Çokta bilge insana sahipdi.Bu insanlar TOZ olup gittiler.Ve koskoca forum kapandı.Ateist forumda yazmaya kapanıyor.Okumayada sanırım yakında kapanır.
Forumların kapanışı sizce neler olabilir?Tolonbey
Alt 17-09-2021, 19:43
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Forumların kapanması Twitter gibi sitelerdeki yoğunluğu artırıyor/artıracak. Ben de twitter'e kaydım/kayıyorum.

Bugün artık, Türkiye'de çarşaflı öğretmenlerin İstiklal marşı okuttuğu haberlerini görüyoruz. Böyle bir durumda, dinsizlerin internette iki cümle kuracağı yerlerin her geçen gün azalması, dinsizler adına iyi değil ama dediğim gibi sorun da değil.

Bu siteye veya benzer sitelere çok anlam yüklememek lazım. Forumlar sayesinde insanlar dinden çıkmıyorlar. Çıkan varsa da çok azdır.
İnsanların dinden çıkması, hayatın akışıyla alakalıdır. Özellikle siyasetle tabi.

Ateizm derneği mesela. Twitter'da etkinler, youtube yayınları yapıyorlar, çeşitli konularda davalar açıyorlar, büyüyorlar, gelişiyorlar. Batıl inançlarla mücadele, salt forumlara has bir şey değil yani.

Benim gibi insanları HAKSIZ yere banlayan ateistforumun, kapanması gayet doğal. Sonuçta forumu ayakta tutanlar üyelerdir. Sen foruma önem veren insanları küfrederek banlarsan, başına gelecek bellidir.
Forumda yazacak kimse kalmadı ve forumu kapatmaya karar verdiler, hepsi bu.

O banladıkları insanların hepsi sağa sola dağıldı işte. Kimi buraya geldi, kimi ateizm derneğine gitti, kimi facebook'a, kimi de internetin fişini çekti.!

İnsan gibi davranıp, DÜŞÜNCE VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNDEN YANA OLSALARDI, forum kapanmazdı.

Hacı denen zirzop, insanları keyfi olarak banlarken küfür ediyordu. Küfürlü başlıkla konu açıyordu.
Yöneticiydim orada. Hacı'ya itiraz ettim ama adam forumun sahibi(para filan veriyormuş). Diğer yöneticilere yaptıklarını gösterdim ama bir şey yap(a)madılar.
Sonra ''biz senle yapamayız'' dediler, yönetimden aldılar beni.
En sonunda beni de banladılar.
Alt 17-09-2021, 21:42
Barlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Barlas Barlas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu forum (TD) benim için değerli. Çok şey öğrendim burdan, öğrenmeye de devam ediyorum.

Buranın kapanmasını asla istemem. Ama yaklaşık bir yıl kadar önce de, bu forumun bir de facebook sayfası olsa güzel olurdu demiştim. Kimse fikir belirtmemişti.
Alt 18-09-2021, 00:06
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

O forumun ismi bir kere hile. Ataistforum orası.

Ata kutsal mutsal değildir. ATA da herkes gibi bir insan bireydir. Herkes eleştirilebilir, yanlışlanabilir. Kişiler, devletler kutsal ol(a)maz. Kutsal olan kişiler ve insan haklarıdır. Kimsenin kimseden zerre üstünlüğü olamaz. Bu dokunulmazlıklar, kanun tanımazlıklar, birilerinin kanun karşısında kayırılmaları, hesapsızlığı işte bu zihniyetin ürünüdür. Bunların dertleri Atatürk falan değildir. Bunlar kutsal yaratıp, kutsadıkları şeyin arkasına yaslanarak her haltı yiyip hesap vermemenin derdi içerisindedir. Bugün bu ülkede bir boşbaka, bakan v.s. bir batılı gibi yargıya hesap vermiyor ise, işte bu zihniyetin ürünüdür. Bu ikikere kiki kadar açıktır. Elin "gavuru" her türlü başbanla' da, suç işlemiş polisle de eşit iken. Bizde cinayet işlemiş adi suçlu sözde kamu görevlisi adamın, zaman aşımı ile dosyasını bile düşürüyorlar. Suç işleyen kamuculara, kutsal kişiler algısı yaratıp, dokunulmaz ilan ediyorlar, her türlü peşinen cezasızlık garantisi veriliyor, sözde kamu görevlilerine... v.s. v.s.

Hep derim. Bu ülkede tanrı enflasyonu, şirkoğlu şirk var. Derdi laiklik, sosyal hukuk düzeni olan, eşitlik olan, zaten diyanet gibi bir şeyi gayri müslim ve diğer inançlılara ve nonteistlere dayamazdı. Bu da 2 kerek kiki kadar net olsa gerek!.
Alt 23-09-2021, 16:09
Üye

Standart Ateistform kapandı,sapık mevlananın formu DÜŞÜNCE DÜNYASI bize önerildi

İşte böyleee,
Ateistform yazıma kapatıldı.SAPIK mevlanadan hep dincilerden anlatan düşünce dünyası bize önerildi.Oraya gittikki nekadar YAMUK müslüman varsa bu forumda onların övüldügü ve onların yalanlarına yer veildigini gördük.Sapık mevlana bu forumun ALLAMESİ.Mevlana sapıgının putperestının,yalancısının hakkında belgeli yazılar yazdıgım yazılar bu forum tarafından tümü silinmiştir.Demekki ataistforumcular HACI olunca gerçek yüzlerini bu forumla göstermiş oldular.Bu forumdaki yazılar bu formun bir islamcı forum oldugunu gösteriyor.
Biliyorsunuz.Ateist Aziz Nesinin oglu Koyu dinci olup çıkmıstı ortaya.Kendiside son yıllarda islam için kullandığı agır sözleri unutmaya başlamıştı.Müslümanların ateist olması beklenirken,ateistler müslüman olmaya başladılar.Yarın öbürgün ateistformun yerine SÜPER MÜSLÜMANLAR FORMU deye bir forum açılırsa hiç şaşmam.Dedeniz
Alt 23-09-2021, 16:23
Üye

Standart Düşünce dünyasıformu koyu islamcıdır

İşte böyleee,
Ateistform yazıma kapatıldı.Ateistformun yetkilileri hep dincilerden anlatan düşünce dünyası formunu bize önerildi.Oraya gittikki nekadar YAMUK müslüman varsa bu forumda reklamları yapılıyor ve onların yalanlarına yer veildigini gördük.Sapık mevlana bu forumun ALLAMESİ.Mevlana sapıgının putperestının,yalancısının hakkında belgeli yazılar yazdıgım yazılar bu forum tarafından tümü silinmiştir.Demekki ataistforumcular HACI ölünce gerçek yüzlerini bu forumla göstermiş oldular.Bu forumdaki yazılar bu formun bir islamcı forum oldugunu gösteriyor.
Biliyorsunuz.Ateist Aziz Nesinin oglu ALİ NESİN Koyu dinci olup çıkmıstı ortaya.Kendiside son yıllarda islam için kullandığı agır sözleri unutmaya başlamıştı.Müslümanların ateist olması beklenirken,ateistler müslüman olmaya başladılar demek.Yarın öbürgün ateistformun yerine SÜPER MÜSLÜMANLAR FORMU deye bir forum açılırsa hiç şaşmam.Dedeniz.
Alt 25-09-2021, 11:59
Otoriter Kemalist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Otoriter Kemalist Otoriter Kemalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ateistforum'un kapanmasına sevindim. Çünkü içinde düşünce özgürlüğü olmayan, sözde forum kurallarının yalnızca işlerine gelmeyen kişiler için geçerli olduğu, adamına göre muamele yapılan ve üstelik Kürtçü, liberal ve gizli Alevi mezhepçisi dolu bir yerdi. Görüşlerine uymayan kişiler keyfi olarak banlanırken kendi görüşlerinden olan kişilere istediğine sınırsız ana avrat küfür etme hakkı tanınıyordu.

Bu forum da Kürtçü, liberal ve gizli Alevi ağırlıklı ama şu ana kadarki izlenimlerime göre burasının nispeten daha özgür bir forum olduğunu söyleyebilirim.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gâipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.
Bizim yolumuzu çizen; içinde yaşadığımız yurt, bağrından çıktığımız Türk milleti ve bir de milletler tarihinin bin bir fâcia ve ıstırap kaydeden yapraklarından çıkardığımız netîcelerdir.
Alt 25-09-2021, 19:55
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Beğenmedinse kemalist yerler var.
Mesela kemalizmin diyenetine takıl.

Tam senlik.
Onlar sana okur sen onlara
Alt 08-06-2022, 23:46
zavallii zavallii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

tolonbey , merhaba tolon dede ... beni hatırladın umarım...ateistforumdan "zavalli" ben nasılsın ?

ateistforum kapanmış ve nedense banlanmışım. ordaki yöneticilere bi şekilde ulaşmam ve banım kaldırtmam gerek. nasıl yapabilirim ? yardımcı olabilecek bi arkadaş var mı acaba ?
Alt 10-06-2022, 19:17
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Zavallı yaşıyor musun sen?

Hacı öldü, forumu kapattılar.
Banı kaldırtıp ne yapacaksın?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil