Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-04-2018, 14:26
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Boş, Serbest ve Gereksiz Karalayabilme-Diyebilme Alanı

Buldum-Varaka!!!

Burdan sürdürdüğüm içerikleme ve takip sonucu aradığımı buldum..

babil fahişesi ve fahişe babil, babil kadını mitini ve imgesini ,arıyordum..

ekşisözlükten bir alımtı

tarih boyunca fahişenin neyi simgelediğine dair birçok iddia atılmıştır ortaya. başlarda babil devletinin yanısıra paganlığın kalbi olan roma imparatorluğu olduğu öne sürülmüş. protestanlar başta olmak üzere katolikler dışındaki neredeyse bütün hristiyanlık mezhepleri katolik kilisesinin babil fahişesi olduğunu savunmakta. son zamanlardaysa abd'nin dünyaya fuhuşu ve kültürel yozlaşmayı yaydığını, bu sebeple de babil fahişesi ile kastedilenin abd olduğunu savunan kesimler mevcut.

deccalla/deccaliyetle ilişkili olmakla birlikte, deccaldan farklı bir kişilik olduğuna inanılır. pek de hayırlı biri olmadığı kesindir. ancak tasvirlerden kadının doğurganlığını ve cinselliğini kutsayan, tanrılaştıran pagan inanışlarını ve ana tanrıça figürünü eleştirmek/karalamak için yaratılmış bir figür olduğu izlenimi uyanıyor.
bu mitik benim bizim için önemli idi
buldum sağolun...

"gel, bol sular üzerinde oturan büyük fahişeye verilen hükmü sana göstereyim. dünyanın kralları (önde gelenleri ve seçkincileri) onunla fuhuş yaptı ve yeryüzünde yaşayanlar onun fuhuş şarabıyla sarhoş edildiler."
fuhuş yapmak -fahişeyi, fahişeliği burdan tanımlayacağız,
fahişeyi burdan tanımlayacağız...
burdaki fuhuş yapmakın bir işbirliği alegorisi ve sembolizması olduğunu/içerdiğini ise görüyoruz...
fahişeliğinde başka bir şey..bi tür alma-verme..

bu imge/söylem benim için yeterli,

ekşisözlükten devşirdiğimiz biçimiyle olgu babil fahişesi;
dünya fahişelerinin ve iğrençliklerinin anası, büyük babil
babil adını burda fahişe adından bölüyoruz/böleceğiz..

fahişe adını da kadın olmaktan çıkarıp atacağız ve birleştireceğiz onu bir kadın olmaktan çıkarıp bir duruma hatta sözde uygara ve uygarlığa sürükleyeceğiz.. fahişeliği imgesel olarak kullanacağız,
göksel fahişe
babil de ,kavşak babil de gökten dünyayı ve izleyip dünyaya, dünya insanına bozgunculuk yayan kent yıkan babil mitindeki ve insanların kanlarını içmeye doymayanı ve akılarını ve kafalarını karıştıranı, dillerini ve gerçeğini bölen tanrıları/tanrı oğulları ve çocukları mitine ve imgesine çekeceğiz ve yapıştırıp ekleyeceğiz...günyüzüne vuracağız...

fahişenini erkeğine ne denir?
bu anonim bir kullanım olursa

bunu interneteki çizimsel giantess olgusalı dışavurmaları ile birleştirip bir olgu ortaya vuracağız.,

bir süperoratayavurma koyma ve süperoluşum ve oluşturum bu.!!!

ekşisözlükten bir diğer alıntı
bundan sonra büyük yetkiye sahip başka bir meleğin gökten indiğini gördüm. yeryüzü onun görkemiyle aydınlandı.

melek gür bir sesle bağırdı: "yıkıldı! büyük babil yıkıldı!

cinlerin -iblislerin- barınağı, her kötü ruhun uğrağı, her murdar ve iğrenç kuşun sığınağı oldu. Çünkü bütün uluslar azgın fuhşunun şarabından içtiler. dünya kralları da onunla fuhuş yaptılar. dünya tüccarları onun aşırı sefahatiyle zenginleştiler."

gökten başka bir ses işittim: "ey halkım!" diyordu. ...

babil nasıl davrandıysa, karşılığını ona aynen verin, yaptıklarının iki katını ödeyin. hazırladığı kâsedeki içkinin iki katını hazırlayıp ona içirin. kendini yücelttiği, sefahate verdiği oranda ıstırap ve keder verin ona.

"kendisiyle fuhuş yapan ve sefahatte yaşayan dünya kralları onu yakan ateşin dumanını görünce onun için ağlayıp dövünecekler. çektiği ıstıraptan dehşete düşecek, uzakta durup, ‘vay başına koca kent, vay başına güçlü babil! bir saat içinde cezanı buldun'
diyecekler.

"dünya tüccarları onun için ağlayıp yas tutuyor. çünkü mallarını satın alacak kimse yok artık.
.....arabaları ve köleleri, insanların canını satın alacak kimse yok artık.

babil'de bu malları satarak zenginleşen tüccarlar, kentin çektiği ıstıraptan dehşete düşecekler. uzakta durup ağlayacak, yas tutacaklar.
" ‘vay başına, vay!' diyecekler. ‘ince keten, mor ve kırmızı kumaş kuşanmış, altın, değerli taş ve incilerle süslenmiş koca kent! onca büyük zenginlik bir saat içinde yok oldu.' "

gemi kaptanları, yolcular, tayfalar, denizde çalışanların hepsi, onu yakan ateşin dumanını görünce uzakta durup, ‘koca kent gibisi var mı?' diye feryat ettiler.

başlarına toprak döktüler, yas tutup ağlayarak feryat ettiler: ‘vay başına koca kent, vay! denizde gemileri olanların hepsi onun sayesinde, onun değerli mallarıyla zengin olmuşlardı.

kent bir saat içinde viraneye döndü.'

ey gök, kutsallar, elçiler, peygamberler! onun başına gelenlere sevinin! çünkü tanrı onu yargılayıp hakkınızı aldı."

sonra güçlü bir melek değirmen taşına benzer büyük bir taşı kaldırıp denize atarak şöyle dedi: "
koca kent babil de işte böyle şiddetle atılacak ve bir daha görülmeyecek.
artık sende lir çalanların, ezgi okuyanların, kaval ve borazan çalanların sesi hiç işitilmeyecek. artık sende hiçbir el sanatının ustası bulunmayacak. sende artık değirmen sesi duyulmayacak. artık sende hiç kandil ışığı parlamayacak. sende artık gelin güvey sesi duyulmayacak. senin tüccarların dünyanın büyükleriydi.

bütün uluslar senin büyücülüğünle yoldan sapmıştı.
peygamberlerin, kutsalların ve yeryüzünde boğazlanan herkesin kanı sende bulundu."
güzel metinmiş baba/bro! !!! !!! !!! ( ( ( ! ! ! - ! ! ! - ! ! ! ) ) )

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Konu "ictenlik" tarafından (04-04-2018 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir.
Alt 04-04-2018, 14:32
Üye

Standart Giantess Olgusundaki Göksel Fahişe

Giantess Olgusundaki Göksel Fahişe

Giantess olgusuyla ilgili deviantarttan fotograf toparlayıp buraya aktarmaya karar verdim ...

Giantess olgusunda pek çok şey var. Pek çok sembolizma.. İşin ilginci çocuğa göre ebeveynin iriliği ve devasalığı kalıntısı fiskasyonların ötesine geçtiğini düşünüyoruz. ve erkeğin kendini kadın varlığı karşısında genç toy ve küçük hissetmesinin, y D kendi varlığını ezik-sinik-küçük vb. hatta böcekçe hatta alt hayvanca görme ve hissetmesinin de ve çocukça paylaşımların da çok ötesinde şeyler-izler var

Şiddetinde, cinsel şiddetinde ve ezilmenin de ötesinde şeyler. Büyütmenin de büyüğü. İncelemenizi rica edeceğim. Bunu büyük oranda bilinçaltının dışavurumu olarak ele alacağız.. Subjelerin-öznelerin ne oranda tanrılaştırıldığını, büyükleştirildiğini ve büyütülmüş olacağını göreceğinizi umuyorum

süperdışavurma...

Dünyayı bacak arasına, ağzına ya da avuçlarının ve ellerinini içine alan ya da uzaydan koca dünyanın üzerine oturan kadın-varlık imajları. İnsan yiyen varlık imajları -dışavur,ma-salları..... Varlık imajları diyorum çoğu bence kadın simgesinde olsa da kadın imajı olmayı taşıyor ve göksel bir varlığa yaklaşıyor..

Bunun süpervarlık ve üstvarlık ve dev varlık imajları içeriyor olacağını göreceğiz..

Bunu paranormal ve parapsikolojik site ve forumlarda da ve gnostik mitlerde de sunulan insanlığın demon algısı ve ilgisi yaklaşımı konusuna da ileceğim ve birleştireceğim...

Deviantart'tan bir galeri örneklemesi ile başlamak istiyorum...

GoddessTina Gallery Devaiantart

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 04-04-2018, 14:45
Üye

https://luthorlittle.deviantart.com/gallery/

https://kryptonlives.deviantart.com/gallery/?catpath=/

https://stronggirlstory.deviantart.com/gallery/

https://crushguy05.deviantart.com/gallery/

https://ambergreen.deviantart.com/gallery/?catpath=/

https://haileprime.deviantart.com/gallery/

https://shrunkenlover.deviantart.com/gallery/

https://berrysmall.deviantart.com/gallery/?catpath=/

--- https://pandoza.deviantart.com/gallery/ ----

(( müstehcen bulunan lütfen kaldırılsın...)

https://dofus59.deviantart.com/gallery/?catpath=/

https://faterkcx.deviantart.com/gallery/

Alt 04-04-2018, 23:32
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

çok güzel..

kadın ve tanrı arasındaki ilişki, bağlantılar.

insanları yaratan tanrı / insanları doğuran kadın.
tanrıya ibadet yaygındır / kadına kölelik de yaygındır.

kadının kalçalarına baktığımda tanrının suratını görüyorum.
Alt 05-04-2018, 11:32
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
çok güzel..

kadın ve tanrı arasındaki ilişki, bağlantılar.

insanları yaratan tanrı / insanları doğuran kadın.
tanrıya ibadet yaygındır / kadına kölelik de yaygındır.

kadının kalçalarına baktığımda tanrının suratını görüyorum.
ben başka bir yere gelmek istiyorum. Oradan şu aşağıdaki gibi bir yazı hazırlamak temellemek, oluşturmak, tamamlamak ya da yapılandırmak istiyorum ama nasıl yapacağımı ne deneceğini bilmiyorum. karmakarışığım...

Tüm bunlar bu yazı sentezi için verildi-döküldü...
Bununla ilgili yardım isteyeceğim.
Devam eden ve konumlanan taslak aşağıdadır...

--
Büyük Babil Miti

Ben konunun araştırmacısı ya da uzmanı değilim ancak genel bir kavram olarak İncil'de "Büyük Babil" ve "Büyük Babil Fahişesi" gibi bir anlatma geçtiğini duymuştum. Aslında Giantess (Devleşmiş Kadın Takınımı) konumu bununla ilişkilendirmek ve çözümlemek istiyorum..

İncil de Büyük Babil'in (bu her neyse) yeryüzünde ki bütün kötülüklerin ve iğrençliklerin, kötü durumların (yani fahişeliğin) anası olduğunu söyleniyor. Gnostik mitlerde Demiurgos vardır. Kavramı nasıl açabileceğimi tam bilmiyorum. Bu kavram asıl tanrıdan başka yaratıcıları belirtiyor. Tanrı Şeytan karşımı bir kavram ve mit buluyoruz...

Tanrı kavramına biz katılmamakla birlikte buradaki asıl yaratıcı kavramını insanlığın sade ve dürüst bir hayali ve özlemi olarak ele alacağız. ve böyle ele alırsak ve onun dürüst ve bütüncül bir tanrısal özlem olacağından sözedersek ve örneğin onu uzakdoğunun Brahmancılığı ve Atmancılığı gibi ele alırsak ve konumlarsak ya da Spinoza'nın tanrısı gibi ele alırsak ve buna yakınlaşmış felsefi ve bilgisel oluşumlara büyük tanrı ve asıl tanrı dersek sanırım bu kavramlaştırmayı sürdürebileceğiz..

Demiurgos kimdir? kimlerdir? Büyük Babil Fahişesi nedir? kimdir?

Babil olayını belki duymuşuzdur. Dillerin ayrılması olayı. Tanrılar durup, gökten insanlara -insanoğullarına bakıp dur şu insanların akıllarını karıştıralım ki birbirlerini anlamasın diyorlar. Kutsal kitaplar ve mitler bunu böyle yazıyor. Gökten tanrılar insanlara bakıyorlar ve tanrısallaşmaya, yükselmeye, büyümeye ve birleşmeye, göklere erişmeye hatta tanrısal olana ve bilgiye ulaşmaya ve gökselleşmeye çalışan insanlara çok kızıyorlar ve onların dillerini ve akıllarını bölerek onlara bozgun veriyorlar .Nasıl bir tanrı bunu yapar?

Sodom ve Gomora, Ad gibi mitlerde ve ilgilerde yine kızgın tanrıların çok kızarak insan kentlerini gökten yıktıklarını biliyoruz,

İnsan çocuklarıyla evlenen, dölleşen tanrı oğulları/çocukları ya da insan kızlarını seçen tanrı öykülerini biliyoruz. Yunan Roma mitolojileri de benzer kavramlarla karmakarışık. İşin aslı bunları nasıl toparlayacağımı bilmiyorum ancak bozukta olsa ortaya bir kavramsallaştırma sunmak istiyorum

Şimdi Babil Mitlerindeki Babil adını burdan alacağım. Uzaydan dünyayı gözetleyen -gözetleyebilen ve insan kentlerini yıkan-yıkabilen, insan arasında bozgunculuk çıkaran-çıkarabilen ,insanların akıllarını karıştıran-karıştırabilen göksel ya da uzaylı ve dünyadışı da diyebileceğimiz teknoloji ya da uygarlıksal gelişim olarak insanüstü uygar ve akıllı dünyadışı varlıklar sentezi ile birleştirip insana göre bir Demiurgos'lar olgusu/gökyüzü konumlayacağım..

Bunlar üzerinden mitlere daha derinlemesine ve çoklu tanrı kavramlarına da gidersek bunların geçmişte dünyayı ziyaret etmiş olabilecekleri ve insanlar arasında yaşamış ya da genetik vb. deneylere ve ırksal sentezlere de katılmış-karışmış olabilecekleri gibi izlerden de sözedebilirdik. İnsanlara verilen kutsal kutular, ahitler sandıklar ve sözler var ...seçilmiş uygarlıklar ya da doğal olarak buna tabi olmuş halklar var...

Yahudi ve İslam mitlerini biliyoruz. Kızgın Rab/Efendi..

Hristiyanlık miti Demiurgostan ve Demiurgoslardan Büyük Babil olarak sözediyor ve tanrı yerine yukarıda asıl tanrı dediğimiz imgeye daha yakın bir imge ya da iyicil ve dürüst başka göksel -baba- varlıklar imajı ve arayışı koyuyor olabilir miydi?
ya da bunun benzerinin arayışını ya da bunlardan yardım almayı-aramayı ve görmeyi deniyor olabilir miydi? Yani Demiurgos'un ve Demiurgos'ların gerçek babası .asıl Zeus? Hiç dünyaya inmemiş gölge olmayan bir Zeus..

Sonuç olarak Hristiyanlık ekolünün tanrı dediği şeyin diğerleri ile aynı şey olmadığını görüyoruz. İsa'nın göksel sevimli ve koruyucu bir tanrısı var.. Tüm bunlar birbirine karışmış, harmanlanmış şeyler olacağı ve ben demek istediğimi demeye gittiğim ve konunun asıl ilgilisi de olmadığım için bu kavramlara pek girmeyeceğim...

Bu bilinmeyen ve varlıklar, uygarlıklar ya da teknolojileri ve güçleri nedeniyle insanca anlaşılmayan ve bazen tapınılan ve kısmen de tanrılaştırılmış göksel ve dünyadışı varlıklar ve dış dünyalar ve üst gerçekliklerde ya da başka gerçekliklerde yaşayan güçlü ve yarı tanrısal varlıklar imajları parapsikoloji ya da paranormal olgucularda ya da daha halk dilinde demon, ... vb. adı ve kavramlaştırması alıyor. Sıkı bir demonculuk uğraşı ve literatürü olduğunu biraz araştırma ile görebiliyoruz. Demon çağırma ,demonlara güç bağışlama, onlardan güç isteme ,yapamayacağı bir olguyu demona adanarak ve ona hizmet ederek ve bir karşılık ödeyerek bir demona yaptırmaya çalışma ve istediğini yerine getirilmesi karşılığında ruhunu satma diyebileceğimiz ikilemlere varan sentezler var...

Neden fahişe ve kadın imajı?

Semboller sembollerdir...
Bu araştırmam kavramlaştırmam yeterli değil..Bu olgu üzerine daha fazla okumam gerekiyor ancak iyi bir saklanma olabilir. İnsan görmezden geliyor olabilir- o kılığa sokuyor olabilir. İnsanın genel tür-cins karmaşası ve kadın erkek sentezinin bozukluğu ve saçmalığı olabilir. Erkek varlığını artırmış, fazla ve farklı varetmiş, yapılandırmış olan insan varlığının genel karmaşası bunun içinde. Cinsellik bunun altına ve içine vurgulanmış olabilir.
Cinsel enerjinin kıstırılması. Tüm bunları anlamama ve yapılandırmama ile başka yollu dışavurum. Çok şey olabillir.

Seksin bozuk varlığını ,dahası ne olacağını, tartışmak istiyor muyuz?.

Şimdi bu olgularda ve Giantess denilen de insanın Demiurgos'u ya da insana göre göksel Demiurgos olan (gerçek tanrı olmayan) göksel abiler, ilgililer ya da demonsal varlıklar (kadın kılığında ve cinsel kılıkta ve ikilem de) var mıdır? gibi bir senteze yürümeliyim...

yazının ana hattı bu...

ben bu konuda yardım istiyorum-bekliyorum...

--

bir de bu kutsal kase var
http://kuyrukbilimi.blogcu.com/kutsal-kase/6419724

Şimdi kutsal vajina mı?
Kutsal rahim mi?

Bu forumda babanın rahmi gibi bir kavram üretmiştik evren için
Şimdi burdan bir de "babanın vajinası" ve "tanrının vajinası" rahmi gibi bir kaç kavramlaştırma üreteceğiz
Hem bu tanrı erkek kiplerini kırmak için de kadının erkek kiplerini kendimizde kırmak olumsuzlamak için
hem de bu vajinal olumsuzluğu gidermek için...
Bu kutsal vajinaya erişmek-yakınlaşmak için
Kutsal vajinanın gizemine erişmek için...

Alt 05-04-2018, 14:54
Üye

Standart -BÜYÜK BABİL MİTİ-

(En son bu forma sokabildim ve geliştirilmesi, düzenleştirmesi umuluyor...

(Bu yazımım araya girilen eklerle birlikte oldukça ilginç bir hal aldı..kopmalar olabilir..Başlangıçta belirttiğimiz ve yazının şimd içerdiği bazı kavramları kullanmak istememiştik ve çekimser kalmıştık.)

--
Büyük Babil Fahişeseli Mitosu- Başlangıç-1

Ben konunun 'tam bir' araştırmacısı ya da uzmanı değilim ancak genel bir kavram olarak İncil'de "Büyük Babil" ve "Büyük Babil Fahişesi" gibi bir anlatma geçtiğini duymuştum. Ve belirttiğim noktaya gelmek için bu kavramları kullanacağım ve araştıracağım. Aslında Giantess (Devleşmiş Kadın Takınımı) konumu bununla ilişkilendirmek ve çözümlemek istiyorum..

İncil de Büyük Babil'in (bu her neyse) yeryüzünde ki bütün kötülüklerin ve iğrençliklerin, kötü durumların (yani fahişeliğin) anası olduğunu söyleniyor. Gnostik mitlerde Demiurgos vardır. Kitle de ve kitle hafızasında ise göksel ve başka gerçeksel demon ve başka varlıklar kavramlaştırmaları bulunur. Bu kavramları nasıl açabileceğimi tam bilmiyorum. Demiurgos kavramı sözlüklere göre asıl yaratıcı tanrı olmayan yaratıcılar belirtiyor. Bahsedilen ve aşağıda ilişkilendirlecek kavramların bir kısmı ise bu anlamda Tanrı, Yarı-Tanrı, Melek, Şeytan, kötülükçü varlıklar ve başka gök varlıkları , ve varoluşta yaşayan barınan diğer varlıkları ve uygarları-uygarlıkları belirtiyor ve kavramlaştırıyor. Efsaneler de bunlar hep birbiri içine girmiş, sızmış ve karmakarışık bir durumda. Eğer gerçek tanrı olmayan tanrısallardan sözediyorsak ve edeceksek bu durumda gerçekte melek olmayan meleklerden de sözedebilirdik. Tanrının işlerini ya da tanrı olmayanın işlerini yerine getiren seçkinler gibi....

Sunduğumuz Hristiyanlık mitinde göksel krallığın asıl sahibi olan bir asıl tanrı miti ve imgesi ve sembolizması var .Yunan-Roma Mitolojilerinde en baş Tanrı ,tanrıların başı ve üstü Zeus Var. Zeus bir Demiurgos mudur? diğer tanrılar mı? bilmiyorum. Melekler, Şeytanlar ve Tanrılar gibi algılarımız var ve bunlar karmakarışık. Bu konuların uzmanı değilim ve burda da bunu işlemeyeceğim.

Tanrı kavramına biz katılmamakla birlikte buradaki asıl yaratıcı kavramını insanlığın sade ve dürüst bir hayali ve özlemi olarak ele alacağız. ve böyle ele alırsak ve onun dürüst ve bütüncül bir tanrısal özlem olacağından sözedersek ve örneğin onu uzakdoğunun Brahmancılığı ve Atmancılığı gibi ele alırsak ve konumlarsak ya da Spinoza'nın tanrısı gibi ele alırsak ve buna yakınlaşmış felsefi ve bilgisel oluşumlara büyük tanrı ve asıl tanrı dersek sanırım bu kavramlaştırmayı sürdürebileceğiz.. Yani biz kişisel bir tanrı ortaya koymayacağz ve kişisel bir tanrı varlığına, yani benim ve diğer insanların sıradan kaderiyle ilgilenen, bizi cezalandıracak yakacak bir tanrısala da inanmayacağımı ve bununla ilgilenmeyeceğimi ancak Spinoza'nın Tanrıcılığı ya da Doğu'nun Brahmancılığındaki bütüncül bir evren ve bütüncül bir zihin ve oluş ve bütün bir varlığa ve doğaya sahip oluşumuzu anlatan anlatmalardaki gibi aslında pekte tanrı olmayan bir asıl-tanrıcılıktan ve yarı kamucutanrıcılıktan kendimizde izler bulunduğunu söyleyip geçebiliriz. ve bunun bile bir büyük tanrı değil de Demiurgos anlamına mı eşlenmesi gerekir bilmiyorum.. ve bu yazımda bu konu da kararsızım. Yan insanlara göre dev-ler ve yüksek diğer gerçekler varlıkları olanları bu yazımda Demiurgoslar olarak mı ,Demonlar olarak mı sembolize etmeliyim? bende bunu soruyorum ve düşünüyorum...

Demiurgos kimdir? kimlerdir? Büyük Babil Fahişesi nedir? kimdir?

İnsan eğer laboratuvarda ,laboratuvar koşullarında bir insan yetiştirmeyi ve oluşturmayı başarırsa ya da ileride çok geliştireceği robotları yeni bir uygarlık kurarsa bir Demiurgos olabilirdi sanıyorum. Belki de başka göklerde yaşayanlara göre bir demon varlığı.... Belki de Demiurgos bir evren yaratmalıdır.. İnsanın bir evren ya da gerçek sanal alt ve dış gerçeklikler üretmeye ve oluşturmaya çabalayacağı ve bunun içinde gerçek formu barındıracağı ve bunu deneyeceği günleri görecek miyiz? Ya da başkalarının gerçeklerine müdahale edeceği yarı-tanrıcılık oynayacağı günleri mesele görecek miyiz?
bilmiyoruz..

Babil olayını belki duymuşuzdur. Dillerin ayrılması olayı. Tanrılar durup, gökten insanlara -insanoğullarına bakıp, dur şu insanların akıllarını ve dillerini (birbirlerini anlamlarını ve iletişimlerini) karıştıralım ki birbirlerini anlamasın ve kavga edip dursunlar diyorlar sanırım. Kutsal kitaplar ve mitler bunu böyle yazıyor. Gökten tanrılar insanlara bakıyorlar ve tanrısallaşmaya, yükselmeye, büyümeye ve birleşmeye, göklere erişmeye hatta tanrısal olana ve bilgiye ulaşmaya ve yani gökselleşmeye çalışan insanlara çok kızıyorlar ve onların dillerini ve akıllarını bölerek ve karıştırarak onlara iletişimsizlik ve bozgun kavga-kaos veriyorlar .Nasıl bir tanrı bunu yapar? ,Yukarıdaki anlamda belki bir Demiurge bunu yapar..

Sodom ve Gomora, Ad gibi mitlerde ve ilgilerde yine kızgın tanrıların çok kızarak insan kentlerini gökten yıktıklarını biliyoruz,
Bunları hep sembolizmalar olarak ele alıyoruz. Tanrının bir kılıfı var... bahanesi var...
Biz bu hikayeyi de hermafroditsi ya da kadın erkek eşey olarak birbirine yakın ve ayrılmamış birbiri arasında kadın erkek gibi bir fark bulmayan bir toplumun, türün ve cinsin sonradan kadın erkek rollerinin farklılığına bölünmesi ve Adem-Havvalaştırılması olarak ele alacağız. Yani kadın ve erkek rolleri ve kimlikleri/varlıkları arasına bir uçurum ve set çekilmesi ve kurulması olgusalı. Kimlik ayrıştırması yukardaki dil ve bellek ayrıştırması gibi. İkinci Babilizasyon gibi...

Bence tanrılar öyle demiyor...
böyle diyor...

İnsan çocuklarıyla evlenen, dölleşen tanrı oğulları/çocukları ya da insan kızlarını seçen tanrı öykülerini biliyoruz. Yunan Roma mitolojileri de benzer kavramlarla karmakarışık. İşin aslı bunları nasıl toparlayacağımı bilmiyorum ancak bozukta olsa ortaya bir kavramsallaştırma sunmak istiyorum.
Nefiller hikayesi var. Davut ve Golyat ,Tanrının Devleri ve oğulları, tanrı çocukları hikayesi var. Bu insan nesliyle uyumlaştırılmaya çalışılmış başka bir tür müydü? Uzaydan getirilen bir tür müydü? 4 metrelik bir hayvan insansı ve hümanotsi insanlarla nasıl çiftleşsin. Bunlar bozuk hikayeler .Bu genetik uyarlama denenmesi olmalıdır...Paskalya Adası heykellerine bakabilirdiniz..

Şimdi Babil Mitlerindeki Babil adını burdan alacağım. Uzaydan dünyayı gözetleyen -gözetleyebilen ve insan kentlerini yıkan-yıkabilen, insan arasında bozgunculuk çıkaran-çıkarabilen ,insanların akıllarını karıştıran-karıştırabilen göksel ya da uzaylı ve dünyadışı da diyebileceğimiz teknoloji ya da uygarlıksal gelişim olarak insanüstü uygar ve akıllı dünyadışı varlıklar sentezi ile birleştirip insana göre bir Demiurgos'lar olgusu/gökyüzü konumlayacağım..

Bunlar üzerinden mitlere daha derinlemesine ve çoklu tanrı kavramlarına da gidersek bunların geçmişte dünyayı ziyaret etmiş olabilecekleri ve insanlar arasında yaşamış ya da genetik vb. deneylere ve ırksal sentezlere de katılmış-karışmış olabilecekleri gibi izlerden de sözedebilirdik. İnsanlara verilen kutsal kutular, ahitler sandıklar ve sözler var ...seçilmiş uygarlıklar ya da doğal olarak buna tabi olmuş halklar var...

Yahudi ve İslam mitlerini biliyoruz. Kızgın Rab/Efendi..

Hristiyanlık miti Demiurgostan ve Demiurgoslardan ya da demon denilenlerden Büyük Babil olarak sözediyor ve tanrı yerine yukarıda asıl tanrı dediğimiz imgeye daha yakın bir imge ya da iyicil ve dürüst başka göksel -baba- varlıklar imajı ve arayışı koyuyor olabilir miydi?
ya da bunun benzerinin arayışını ya da bunlardan yardım almayı-aramayı ve görmeyi deniyor olabilir miydi? Yani Demiurgos'un ve Demiurgos'ların gerçek babası .asıl Zeus? Hiç dünyaya inmemiş gölge olmayan bir Zeus..

Sonuç olarak Hristiyanlık ekolünün tanrı dediği şeyin diğerleri ile aynı şey olmadığını görüyoruz. İsa'nın göksel sevimli, sevici ve koruyucu bir tanrı babası var.. Tüm bunlar birbirine karışmış, harmanlanmış şeyler olacağı ve ben demek istediğimi demeye gittiğim ve konunun asıl ilgilisi de olmadığım için bu kavramlara pek girmeyeceğim...

Bu bilinmeyen ve varlıklar, uygarlıklar ya da teknolojileri ve güçleri nedeniyle insanca anlaşılmayan ve bazen tapınılan ve kısmen de tanrılaştırılmış göksel ve dünyadışı varlıklar ve dış dünyalar ve üst gerçekliklerde ya da başka gerçekliklerde yaşayan güçlü ve yarı tanrısal varlıklar imajları parapsikoloji ya da paranormal olgucularda ya da daha halk dilinde demon, ... vb. adı ve kavramlaştırması alıyor. Sıkı bir demonculuk uğraşı ve literatürü olduğunu biraz araştırma ile görebiliyoruz. Demon çağırma ,demonlara güç bağışlama, onlardan güç isteme ,yapamayacağı bir olguyu demona adanarak ve ona hizmet ederek ve bir karşılık ödeyerek bir demona yaptırmaya çalışma ve istediğini yerine getirilmesi karşılığında ruhunu satma diyebileceğimiz ikilemlere varan sentezler var...

Neden fahişe ve kadın imajı?

Bunu araştırmaya devam ediyoruz ve edeceğiz ve anlamlaştırmaya..
Semboller sembollerdir...
Bu araştırmam kavramlaştırmam yeterli değil..Bu olgu üzerine daha fazla okumam gerekiyor ancak iyi bir saklanma olabilir. İnsan görmezden geliyor olabilir- o kılığa sokuyor olabilir. İnsanın genel tür-cins karmaşası ve kadın erkek sentezinin bozukluğu ve saçmalığı olabilir. Erkek varlığını artırmış, fazla ve farklı varetmiş, yapılandırmış olan insan varlığının genel karmaşası bunun içinde. Cinsellik bunun altına ve içine vurgulanmış olabilir.
Cinsel enerjinin kıstırılması. Tüm bunları anlamama ve yapılandırmama ile başka yollu dışavurum. Çok şey olabillir.

Seksin bozuk varlığını ,dahası ne olacağını, tartışmak istiyor muyuz?.

Şimdi bu olgularda ve Giantess denilen de insanın Demiurgos'u ya da insana göre göksel Demiurgoslar ve diğerleri olan (gerçek tanrı olmayan) göksel büyükler ,yüksek varlıklar, abiler, ilgililer ya da demonsal varlıklar (kadın kılığında ve cinsel kılıkta ve ikilem de) var mıdır?

bunlar gerçek midir? ne oranda gerçektir?
sorum bu?

Dış uzaydan insana tanrısal gelebilecek yetenekleri ya da teknolojiler olabilecek dişil varlıklar dünyaya inmiş gelmişse örneğin?
Bunlar hem ana tanrıça mitlerinin hem de insanlığın temel tanrısal-dişisel,erkeksel kafakarışıklığının nedeni olabilir mi?. Baba Tanrı, erkeksi Zeus olan öz-yıkıma uğramış olabilir.
Tanrıyı nasıl dişileştirecektik. Tanrıçalar yaratarak belki .bilmiyorum..
Eğer kadını ve erkeği arasında pekte fark olmayan dış uzaysal uygar bir türün dişileri dünyaya inmişse ve bir yarı tanrısal kimlikle dünya erkeklerinin önünde boy göstermişse?

ben sanırım buralarda yazımımı noktalayacağım.. Çünkü zaten olgumu asıl sürüklemek istediğim noktadayım. Daha fazla bilgiyi ise kimse sağlayamıyor ya da doğrulayamıyor ve gerçekleyemiyor olacaktır...

----
Kaynaklar, Linkler, Alıntılar

5. Tanrı, insanların yaptığı kenti ve kuleyi görmek için aşağıya indi
6. ve şöyle dedi: 'Tek bir halk olup aynı dili konuşarak bunu yapmaya başladıklarına göre düşündüklerini gerçekleştirecek, hiçbir engel tanımayacaklar.
7. Gelin, aşağı inip dillerini karıştıralım ki birbirlerini anlamasınlar.'

https://www.isa-sari.com/babil-kules...ki-bir-inanis/
Ve Rab Sodom üzerine ve Gomorra üzerine göklerden kükürt ve ateş yağdırdı; ve o şehirleri ve bütün havzayı ve şehirlerde oturanların hepsini ve toprağın nebatını altüst etti. TEKVİN 19:24-25

http://kosmosmacerasi.com/v1/2015/06...dom-ve-gomora/
Ve tanrı oğulları adam kızlarının güzel olduğunu gördüler, onlardan kendilerine eş seçtiler

https://www.neoder.org/?p=5277
Büyük Babil sembolik bir ifadedir. Kutsal Kitap, Büyük Babil'i "kadın" ve "büyük fahişe" olarak tanımlar ve onun hakkında şöyle söyler: "Alnının üzerinde sır dolu bir isim yazılıydı: ‘Büyük Babil'" (Vahiy 17:1, 3, 5).
Vahiy kitabı simgesel ifadelerle doludur; bu yüzden Büyük Babil'in de gerçek bir kadın değil, sembolik bir ifade olduğu sonucuna varmak makuldür Vahiy 1:1). Ayrıca onun "halklar, topluluklar, milletler ve dilleri" temsil eden ‘bol suların üzerinde oturduğu' yazılıdır

https://www.jw.org/tr/kutsal-kitabin...r/buyuk-babil/
"Ve vaki ki toprağın üzerinde "adam"lar çoğalmağa başladı ve onların kızları, doğduğu zaman, Tanrı oğulları "adam" kızlarının güzel olduklarını gördüler ve bütün seçtiklerinden kendilerine karılar aldılar. Ve Rab dedi, Ruhun adam ile ebediyen çekişmeyecektir, çünkü o da ettir, bunun için onun günleri yüz yirmi yıl olacaktır. Tanrı oğulları insan kızlarına vardıkları ve bu kızlar onlara çocuk doğurdukları zaman, o günlerde hem de ondan sonra, yeryüzünde Nefilimler (devler) vardı, bunlar eski zorbalar, şöhretli adamlardı" Tekvin Bap 6
Meleklerin mahvettiği dünyayı iyileştir. Yaşam ver ki, orayı yeniden iyileştireyim Gözcülerin açıklayıp, çocuklarına öğrettiği tüm gizli şeyler insanoğlunu yok etmesin. Azazil'in öğrettikleri yüzünden tüm dünya kirlendi.

Sonra Tanrı Cebrail'e dedi ki: Yozlaşmışlığın, gayrimeşruluğun, ahlaksızlığın ürünü olan çocukların karşılarına çık ve Gözcülerin çocuklarını insan çocuklarının arasından çıkar. Onları birbirlerine düşür ki, birbirlerini yok etsinler.
bundan sonra büyük yetkiye sahip başka bir meleğin gökten indiğini gördüm. yeryüzü onun görkemiyle aydınlandı.

melek gür bir sesle bağırdı: "yıkıldı! büyük babil yıkıldı!

---

https://hristiyankitaplar.com/sites/...split_002.html
http://suhikayeleri.com/suhik_C20_di...GokKralice.htm
http://kuyrukbilimi.blogcu.com/kutsal-kase/6419724
http://bilimdili.com/arkeotarih/arke...gda-fahiselik/
http://www.aynayayinevi.com/yazilar2.asp?yno=39
https://eksisozluk.com/the-whore-of-babylon--1425380
https://eksisozluk.com/babil-kulesi--86422
http://kosmosmacerasi.com/v1/2015/06...dom-ve-gomora/
https://4kutsalkitap.wordpress.com/2...anin-yikilisi/
http://eylulesintisi.com/Icerik/venu...ilemi-111.html
https://neferkaminanu.wordpress.com/...rsilastirmasi/
https://neferkaminanu.wordpress.com/...odern-seytana/
http://angelsdia.com/nefilimler-nefi...klerdevlerdev/
http://www.haberhurriyeti.com/devler...ur-162093.html
https://insanveevren.wordpress.com/2...moai-muammasi/
https://baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=7
https://baskalarinahizmet.com/forum.asp?FORUM_ID=33
https://eksisozluk.com/bereket-kultu...eligi--2882220
http://trend.mynet.com/fahiselik-ve-...iseler-1075505
http://blog.milliyet.com.tr/eski-cag...?BlogNo=361207
http://ozhanozturk.com/2018/03/24/gi...mesh-mitoloji/

Alt 11-04-2018, 01:42
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Kadın çok güçlü.
Zekadan ve zenginlikten daha güçlü.
Zeka ve para birer güç çeşidi, ama kadınsılık hepsinden daha büyük bir güç çeşidi.
Kadınsı özellikleri yüksek bir kadın çok fazla güce sahip.

İnsanlık olarak kadınların daha zeki veya daha zengin olmalarını sağlamamız gerekmiyor. Onlar zaten kadın olmak gibi bir güce sahip.

Dudaklar, göğüsler.. Çok fazla güç içeriyor. Kontrol onlarda.
Hele şöyle bir kadınsa.. Kontrol de onda, güç de. O göğüsler zekayı da ele geçirebilir, parayı da ele geçirebilir.
Alt 11-04-2018, 10:29
Üye

Tıbbi, yaşamsal özgeçmiş genel yaşam sağlık öyküsü

1.5 yas bronsit ve penisilin kullanımı
2-3 yas cinsel fiskasyon gelişimi
3-4 yas yüksek ates havale kendinden gecme penisilin
3- 5 yaş tekrarlayan rüya kalıpları ve öyküleri
5 yaş - bir dönem uçtuğunu sanma
5 yas cinsel taciz ve istismar
5 yaş köpek ısırması ve kuduz aşısı, kuduz aşısı sonrası bildirilen etki ve anomaliler
5-6 yaş sünnet
6 yas ağır agaçtan düşme
7-8 yas tenya tarzı bir şey
kimi yaşlar- bit sirke barsak parazitleri
7 yaşlar- zamanın anlanmaması ile çok fazla boğuşma -tanrının varlığı ile boğuşmalar-çatışmalar
7 yas Koşarken zorlanma, çabuk yorulma-kesilme ve kısmen astımsı nöbetler-yenildi
Genel çocukluk - Gece çok zor ve çok uzun sürede uykuya dalma, uykuya dalarken patlayacak gibi olma -meleklerle tanrılarla konuşma
ve serbest açık dalgın olmayan uyku, uyku zaman ve sabah hissi ile çatışmalar/boğuşmalar
zaman hissi ile ömür boyu nerdeyse boğuşma/boğulma
Herhangi yaşlar - Uykusuz geceler ve gece uykusuzlukları
Herhangi yaşlar - Çok zorlu ve acılı atlatılan uzun süren Atesli hastalıklar
Atesli hastalıklar da dünyanın kabarıyor ve ve üstüne düşüyor gibi olması, bilinç bulanıklıkları
Her kış ve bazen yaz bile ağır ateşli hastalıklar ve Geçmeyen acılar
9 yaş -geleceği ile konuştuğunu sanma
10-12 yas - ağır ve şiddetli-sürekli baş ağrıları, sinüzit vb.
Rüzgara soğuk havaya,neme vb. ne duyarlılık ve sonrasında hemen kötü ve hasta hissetme-olma.
13 14 yas ağır ağaçtan düşme
Yüksekten atlamaya bağlı yürüyememe ve bacak eklem doku zedelenmeleri
2 kez 1 ay kadar yürüyememe -çeke çeke yürüme, dönemi
5-10 yaş dönemlerinde iki çıban..
13-15 yaş - mental araştırmalar ve meditasyon çekimleri
17 yaş ilk kez dişçi ve diş çürümesi ve apsesi - diş çekini
17 yaş- Sigaraya başlangıç...
17 yaş- Kötü su....Fiziksel ortam değişimi ve ilk kez dışardan yemek yeme ve sağlama..
17 yaş - ilk alkol deneyimi , bir kaç kez ileri gitme ve yarı bilinç kaybı
17 yaş - kronik depresyonif tablo
17 yaş -çocukluk durumu, çocuk zihni ,dinçliği-etkenliği zaman mekan algısı ve mutluluğunu arayışa saplanma ve yoğunlaşma
17 yaş - Yoğun psikoloji, ,gizem , felsefe, fenomenler, parapsikoloji , uzakdoğu zen yoga meditasyon vb. araştırma ve okumaları
18 yaş gerçeklik kaybı parçalanması ,ortam yitimi gibi tuhaf bir delüzyon deneyimi _kendi kendine olası şizofreni tanısı koyma
Panik atak benzeri olabilir...
18 yaşlar - Karabasanlar--ve tuhaf rüyalar , Karabasan denilen buradan sonra hayatımın bir parçası
19 yaş -bilinmeyen -tanı konulmamış bir hafta kadar yiyemeden içemeden yeşil sular kusarak ve yediğini çıkararak yarı bilinç kayıplı yatış
19-20 yaş -ilk esrar denenmesi hepsi hepsi 3-5 kez ve sonra 24-25 lerde bir kez daha ve bunda esrara bağlı yarı bilinç uyuşması
13-25 yaş ve aralıklı yaşamsal diğer dönemler- Mastürbasyon saplantısı ve aşırı mastürbasyon eğilimi
Kısmen asosyal panikler, olgu panikleri
20-21 yaş ağır ağaçtan düşme, kaburga incinmesi ydtler, kalça incinmesi, doğru düzgün ayağa kalkıp yürüyebilme ve toparlanma için 6 ay yatış.. sonrası.. ve devamında post travmatk stres vertigo, baş dönmesi denge kayıpları, bulanık zihin.. vertigo ilaç kullanımı, antiiskemik kullanımı ve prozac türevi depreks kullanımı...
23 yas askerlik hiç geçmeyen alerji ve enfeksiyonlar, göz kızarıklıkları , öksürükler vb. sadece 3 ayda 14 kez revir 7 kutudan fazla antibiyotik ve diğerleri kullanımları
24 -25 yaş - İş bulma ve çalışma stresi
20-25 yaş tansiyon ve kolesterol öyküsü
26 yaş - Tansiyon ve kolesterol İlaçları
27- 28 yaş Evlilik ve evlenme yolculuğu
28-29 yas hemoroit, meme ve ve barsak sorunları , kabızlık denilenler ve vb. diğerleri gelişimi
Ateş ısı basmaları
30 yas metabolik sendrom ,kilo artışı, insülin direnci -şeker yatkınlığı ve diğerleri
Paragerçek, metagerçek okumaları ve araştırmalar takıntılar
32 yas ketojenik çok düşük karbonhidratlı diyetler ve aralıklı açlıklar ve çok az yeme ile 20-25 kilo verme
Meditasyon ve kapanma
Dünya ya da gerçek ile bağ yitimi-organiklik duyumsama ve bitkisel hayat -tepkisizlik/ilgisizlik gibi bi şey ve dönem..
(Bu diyette uzun dönemde kalp ya da oralardaki damarlar üzerinde ve içine ateş yanmışçasına ve varmışçasına yangılar/açılmalar ve rahatlamalar hissetmiştim ve tansiyon ilacımı bırakmıştım)
kimi cilt lezyonları, egzama-mantar, küçük su kabarcıkları gibi genel deri lezyonları ile ömrü boyu boğuşma

33 yas- bipolarite, deporsonalizasyon, okb ya da diğer sorunlar ve belki şizofreni vb. izleri bilmiyorum.doktorları takip etmiyorum.
(nörolojik sorunlarım ve ağrılarım için gittiğim bir nörolog bipolar teşhisi koyup ilaç verdi ve psikiyatriye sevketti. Gitmek istemeye istemeye aile zoru ve baskısı ile bir gittim. Bunu burada başedemezler, Samsunda da edemezler .Bakırköy'e gönderin demiş sanıyorum arkadaş babama..Burada sorulmuştu modern tıpla sorunun ne? gerçekten insan gibi çok kez o doktorlara/merkezlere gittim-denedim ve yardım istedim herhangi yaşam sağlık sorunu için... yaşam öykümle sabit ki oralardan tıbbi-bilimsel gerçekçi destek alamıyorsunuz. Burada anlatamayacağım ve gerekte olmayacağı kadar çok fazla saçma durum ve öykü var. Hastanelere küsmemi gerketirecek fazlası öyküm var. tıp için ve tıp desteği için yine paranız ve bilginiz olmalı. İşin aslı, kırık, kesik, çatlak, düşme yaralanma dışında hastane kullanmak hastalıktır...)

Buralarda genel olarak ruhsal hastalıklar diye sayılanların hepsini nerdeyse tanılayabileyecek bir genel öykü dönemi

Evliliğin ürettiği. İstenmeyen her türden sorunlarla boğuşma ve çatışmacı evlilik

Çocuk sorunsalı ,çocukların varolması, çocuklarını istediği gibi yetiştirememe, eş çatışması bu son 8-10 yılımı kapsar. Buralardaki yazım sancımın bir kısmı bölümü, kendi içinde-düşünde yaşam ekseninden ve durumundan çıkma nedeni-m sanırım budur benim...

33 yaş - odaya kapanma ve meditasyonlar sonrası tuhaf bir durum, olgu gelişimi- nasıl açıklanacağı sentezleneceği bilinmeyen durum ve hezeyanlar, delüzyonlar, çok fazla delüzyon...ya da delirme hayata küsme yakını sentezler
6 ay kadar çok zorlu yarı şizofrenik kafa sesleri-iç sesleri durumları/hezeyanlar ,
Bunu açıklayamayacağım....
iş -sizlik
Hipergrafiye varan yazım eğilimi...
İnternet mesihciliği
38 yaş ilk diş dolgusu, ikinci kez dişçiye gidiş
38 yaş kısa süreli huzursuz barsak sendromu, şişkinlikler vb.
38 yaş -Ölüme yakın bir kusma ya da İshal deneyimi, ölüme yakın diyorum çünkü berbattı..
Hastaneye gidebilecek ve bir araca binmeye dayanmaya yetebilecek kadar durumum yok..
İnfluenza, ağır grip standart -diyet dönemleri hariç
Neredeyse bütün kışı hasta ya da üşüyerek geçirme ,diyet dönemleri hariç
Güneşe ve ışığa tahammülsüzlükler
Üşüme titreme ve titremenin kimi zaman zangırdama gibi olması başedilemesi, kan şekeri problemi olabilir...
38 yas bacak lekeleri egzama ve kaşıntılar,,Yerleşik iki bacak lekesi
Burada kendi kendine bir teşhis ve Sızıntılı bağırsak , bağırsak emilim geçirgenlik ya da flora sorunları ya da kolit ,candida gibi bir durum için başetme giderme üzerine düşünceler
39 yaş boksör kırığı -ilk kırık...
39 yaş Bacak kas ve doku yırtığı,zedelenmesi
Orta Yaşamboyu- Bel boyun fıtıkları, sürekli kasılı ve ağrılı ya da kramplı kaslar ve ağrılı acılı nörolojik ağrılar
Kimi dönem -Seks bağımlılığı
Gergin kaslar ve kulunçlar
El kol uyuşmları bilinç dağınıklığı, unutkanlık, denge kayıpları kronik ve ağrılar
39 yaş- çocukluk dönemi zihinsel rahatlığı-açıklığı ,dinçliği- ve fiziksel etkenliği ve mutluluğunu arayışa yoğunlaşma
Genel son 7-8 yıl -Sesler, hisler, vizyonlar, silüetler, kötücül his-enerji basmaları, üzerine enerji yapışması oturması ve bunun dıştan gelmesi gibi bir durum ile sürekli boğuşma, çatışma ve boğulma...sırt ve göğüs bölgesini bu yüzden sürekli dinleme

Gerçeklik dışı deneyim yok- olmayanı görme hiç yok, gerçek ile bağ kopması yok
sıradışı deneyim yok, bir kaç tuhaf küçük şey dışında

Çok iyi hissettiğim, hissedebildiğim dönemler olduğu için kötü bir sağlık adlandırması yok ve yapmıyorum
Sağlıksal korku ve anksiyetem yok gibi- sağlıksal ölümsel kaygım korkum yok. ölüm üzerine düşünmelerimi yaptım..
Diyetle birlikte hiç-bir anksiyetem yok gibi..yok..
sağlığı kaybetmeye karşı korku değil de direnç diyelim var..
Kapalı alan, yalnızlık, karanlık, mezarlık, gece şu bu korkum yok
Yılan ve kertenkele sevmem ve irritasyonik tepki ama aşmak için elimden geleni yaptım...
yaralanmaktan ölmekten değil ama çok uzun süreli çok katastrobik ve fiziksel dar ve kısıtlayıcı işkenceden korkmak gibi bir yarı-ve örtülü bir korkum çekincem var sadece..sanırım bunu da aştım...

Ölümle ilgili hiç bir sorunum yok.var ama yok gibi...

Yaş; göstermiyor ya da tam yaşını gösteriyor ve sağlıklı ve dinç sayılır..

---Kendi kendine tanı ve olasılıklar ve diğerleri---

Ağır metal, aşı civa zehirlenmeleri ,penisilin yan etkileri ve bunun kısmi otizmi ve diğer etkileri, oksitlenmeler, bilinçsiz gıda tüketimi ve aşırı karbonhidrat tüketimi ve toksik etkiler, sızıntılı-geçirgen barsak sendromu ya da candida vb. önermesi ve diğer sorunlar araştırması

bir miktar nörolojik hasar ve bir miktar kalp damar sorunu
Tanı konulmamış Otizm ve fiskasyonlar
ruhsal denilen diğer zırvalıklar -bipolarizm ya da başkası

---- Çözümsel Arayışlar denemeler ,Sağlık Yaşam protokolleri ve ekleri ----

Yerleşik barsak florası, parazit mantar enfeksiyonları ince ve kalın barsak geçirgenlik sorunları,barsak mikrobiyası sorunları ve düzeltilmesi, yeniden yapılandırılması
uzun süreli keto diyetler ve uyum ile ileri de uzun aralıklı açlıklar denenmesi düşünülüyor..

Oldukça yüzleşilmiş ve aşılmış diğer sorunlar
Birincil baskın duygusal yük ve çözümleme, yaşamboyu
Anne şiddeti ve duygusal dağınık anne öyküsü
Karşı cinsle iletişim sorunları
Kısmen asosyalllik
Birincil yaşam grupları dışında toplum önünde sosyalşeme-bulunma konuşma güçlüğü gibi şeyler
Ameliyat yok
Anestezi yok
1-2 kez yükse alkole bağlı yarı buçuk biliş bulanıklığı. -Kaybı
1 kez esrara bağlı bilinç bulanıklığı
Düzenli kullanılan ilaç yok, nadir aspirin ve parasetamollü antiinflamatuarlar
Fıtık hariç sayılan -bilinen önemsenen birincil sağlık problemi, dağınıklığı yok
6 yıl tansiyon ilacı geçmişi -1 ay kolesterol ilacı kullanımı
3-6 ay kadar antiiskemik ve vertigo ilacı kullanımı
2-3 dönem toplam 6-7 ay kadar depreks prozac türevi kullanımı
diğer antibiyotikler ve ağrı kesiciler vs.vs. kullanımları

kahve çay ve sigara tütün alışkanlıkları ve başedilen oral bağım düzeyinde aşırı yeme içme isteği

Diğer.
bir tür rüya ve rüyalar ve çok fazla rüya gibi bir şey barındırma hissi.
tekrarlanan ya da sonra sonra ve yıllar boyu ya da özellikle gece yatmadan önce hatırlanan ne zaman görüldüğü belirsiz rüya örgüleri ve kalıpları
çok fazla rüya var
sabah rüya hatırlayamam ama çok fazla rüya

Çocukluk rüya kalıpları
Taşlıkent -beyaztaşkent ,eğitim yeri ve tarzan ve 3 ten dörde rüyaları
bunları ve diğer yaşam sorunlarını araştırırken uzaylı kaçırmaları kavramı ve sonrasına bun bağıl Kasyopya ile tanışma..

Zaman yitimi zamansızlık geçmiş zamanı geleceğe şimdiye karışık hissetme zaman anomalileri yer anomalileri
Seks ,cinsellik, cinsel dürtüler ve mastürbasyon ile takışmalar, çatışmalar ve
Kimi zaman diyet gibi denenip başarılmış cinsel oruçlar ve uzun süreli cinsel arzu yitimleri, cinsel soğukluk-nötrlük ve aseksüellik dönemleri de var...

İstenen, umulan-beklenen tıbbi -yaşamsal destek
mali kondüsyon beklentisi ve bu konuda iyileşme
İyi bir Keto diyet için nitelikli yağ ve işlenmemiş nitelikli protein ve destek kuruyemiş ve belki bir kaç kök sebze vb. temini
işlenmemiş kaya tuzu temin kullanım
Düzenli Melatonin temini ve kullanımı
Seyrek ya da günlük çok az miktar alkol temini kullanımı
Hindistan cevizi yağı temin ve kullanım
Propolis _Bunu sanırım ücretsiz temin edebilirim
Potasyum permanganant ve hidrojen peroksit ve lugol iyot çözümleri
Bentonit Kil deneme temin kullanım
Magnezyum yağı denilen

Denenecek yağ ya da yağlık tohum bitkileri

Keten tohumu,susam ve çörek otu vb. bitkileri ve yağları
kırmızı kantoron yağı

Özerk yaşam ve diyetini sürdürebilme, sosyal kısıtlamaların ve zorlamaların indirgenmesi

Ses kullanımı ve ses kullanımının geliştirilmesi özgünleştirilmesi istenci
Şarkı söyleyen bir makineye dönüşmek.
Serbest bağımsız zaman ve yerim olsaydı saatlerce günlerce ses egzersizi yapmak isterdim...

Bağırasın geldiğinde bağırabilme özgürlüğü!

Şiddet geçmişi, çabuk kızma sinirlenme, baskın ve sert geri tepki verme bilinci

Hak bilinci çocukluk ağlamaları ve erken çocukluk hatırlamaları

sana/bana bir şey olmayacak dönemi!

Yaşamsal yakın 2-3 kişiden geldiğine emin olunan kendinlik duyulmayan yaşam anıları ve dönemleri
---

Yeme yalnızlık, bireysel tıkanma ve takıntılar kendi durumuna takılma , sağlığına yaşam motivasyonuna takılma içe dönüklük

Kendi içine- içdurumuna saplanma ve aşamama

Eş çatışmalaru kurylamayan sosyal denge iletişim sorunları evlilik ve seks mutluluğu sorunları

Çocuklarının geleceği için endişe etme yada çocukların kendini ve potansiyelini gerçekleştşrememesi özgür-açık öğrenememesi ,kısıtlanması yanlış ve eksik beslenmesi vve yanlış yılda ve yoldan yürümesi ve kaybolması ve bunları giderememe sorunları

Doğal köysel kırsal sade bir yaşama dönme isteği

Alt 12-04-2018, 10:19
Üye

-giyojen'e-

Tanrı Bilmecesi -Varlık Bilmecesi Serbest Alan Başlangıç
Başlık için denemesel öntaslak ve ön karalama denemesi

Arkadaşlar öncelikle ben tanrının varolamayacağını kendi klasik mantık argümanlarıyla getirmeye çalışan ya da tanrının varsızlığına ilişkin mantık argümanları kullanımı üreten-türeten bir üyeyim diyelim, eski bir üyeyim. Bu forum alanında geçmişte dağınık ve duygu durumu karmaşık yazımlar yaptım ve sürdürdüm ...
Kimliğimi toparlayıp arada tekrar geldiğimde yada olaylara daha seyirci kalacağımı ve az yazıp söyleyeceğimi ve küçük cümleler kuracağımı kendi kendime söylediğim dönemler de bile sanki bir biçimde kendimi eskisi gibi olay ve duygu akışına kaptırmış bir biçimde yazar buluyorum. bunu burada bu geçtiğimiz hafta da yaşadım ve bunun olumsuzluklarını toparlamak için yeniden yazıyorum

--

Arkadaşlar Merhabalar;

Bu foruma karalanmış binlerce saçma post gömenlerden biri de benim.. Ne yazacağımı da inanın bilmiyorum. Tüm yazdıklarımı toparlamak isterdim...

Bu forumu kısmen bıraktığımda ve uzaklaştığımda başka forum alanlarında da bulundum ve kendimi denedim..

Buraya tanrı hakkında ve tanrı sorgulaması hakkında bir didaktik yapı bırakmak yazmak istiyoruz
Burada tanrı tersi didaktik üretmek ,üretmenlik denemek ve yapmak istiyoruz
ya da önceki yazdıklarımızı aşmak ve yenilemek ,doğal doğaç olan

Çünkü -bir gün- tanrının yokluğuna (ve kendi varlığımıza) ihtiyacımız olacağını biliyoruz
Çünkü tanrının yokluğunda da birbirimize ,diğerlerimize ihtiyacımız olacağını er-geç görüyor biliyor olacağız...

bu tanrı araştırmacılığı ve soruşturmacılığı benimde yaşamımın bir parçası idi.. ve herkes gibi, bir çoğumuz gibi ben de bu yola sırtımda bir tanrı düşüncesi ve ağırlığı ile çıkmıştım
İnternetin yeni yaygınlaştığı dönemlerde, çok eskiden yazdığım forum alanlarında, ben de buradaki bir çok arkadaş gibi kendi tanrı düşüncemden sözeden, tanrı anlayışına ılımlı yaklaşan yazımlarımı ya da bu konu hakkındaki bilgisizliğimi buluyorum

Bizi yaratan denilen düşünce bulutu ile ilgili olarak yaşamaboyu biz de bir şeyler yaptık. Üzülerek söylüyoruz ki ne yazık ki bildiriyoruz ki bizim için varlığını bütünüyle kaybetti.
Benim, bizim için artık kişisel bir tanrı yok .

Siz benim için şimdi hiç olmamış ve hiç varolmamış bir şeyden sözediyorsunuz..
Ben kendi içimde bunu bir yanılgılama bulutuna hapsettim Geçmişimle örtüştürdüğüm bu. Diğerlerinin,sizlerin idelai olarak onu ele alıyoruz şimdi bizler
Bana kişisel tanrınızı nakledersiniz. Bunun evrensel bir ortak bilgi ve bilme,bilişim olacağından ise sözedemezdik. elimizde çok fazla mantık donesi var..

bunu,bunları dostluktan ve umursamaktan söylüyoruz
ve gelecekleri, insan ıssızlığını, başsızlığını ve insanın kendi kendine yetmesi ve kendine sahip çıkması/olması gereğini de bilip umursamaktan söylüyoruz, ateistlikten değil...

Bizce, Ateizm Teizm karşıtlığı diye öne sürülen şey basit bir düşünce oyalamadır, geçiştirmedir. Bu tuzağa düşmeyin.. Kişisel tanrınızı madem dürüstçe araştırın ve soruşturun, sorgulayın..

insanlık kendi kurumsal özgün değerlerini yapılandırmalı
iki dünya arasına sıkışmış bir yaşam ve bilinmezcilik mi yaşayacaksınız?

Empati büyük ve güçlü bir varlıktır,
İnsanın birbirine olan güveni, bağlılığı, sarılması ve saygısı ,sevgisi gibi büyük erdemler var

İnsanın tanrı yerine koyabileceği sevgi değerleri, birleşmecilik, doğallık-dürüstlük istenci ve varlık değerleri yine de var..

Bizim için yoksanmış kişisel bir tanrıyı ve bizdeki tanrısızlığı, ve bizim tanrısızca başsız -başlangıçsız varlık ve özgür sahipsiz doğa ve varlık öne sürmemizi yine bizim için bizim adımıza da görmezden gelmek biraz fazla...
Kendinizi için bunu görmezden gelebilirdiniz ve gelmeye de devam edin...

Bizce varlık, öylece yapımsız (kendinden) var ve kendi kendine sürekli bir biçimde hareketli ve deveran,
ne zaman ne mekan hiç bir şey bölünüp başlatılamıyor...Zaman mekan bellek örgüsünü bölerek ve zaman diye sınırlayarak ve başlatarak buraya bir yaratıcı artık konumlayamıyoruz bizler...
Varlık için oluşma ve başlama gibi kavram ve sentezlerin yapay olacağını gördük ve çözdük bizler

varlık'ın tüm hareketi ve devimi ve tüm enerjisiyle birlikte (her zaman ve heryerde ve heryerinde zamanında) vardır..
varlık'n başlama zamanı yoktur. başlatma zamanı da bulunamaz..
tüm hareketi ve tüm enerjisi ve tüm oluşu onun tüm zamanlarında eksiksizce vardır. zaten buna ezeliyet ebediyet ya da "zamansızlık" deriz.

felsefeyi seviyoruz ve bunu önemsiyoruz..

varlığın oluşması ya da yoktan varoluşması ve ortaya gelmesi gibi bir süreç ve zaman anlatımı ezeliyet ve ebediyet ilkeleriyle birlikte ortaya konulamaz.dahası tanrı da konulamaz ...

süreçsel bağımlılıkla ezeliyet/ebediyet birbirine ilinemez. birinden vazgeçmelisiniz. ancak herhangi türden hakikat (ya da arayışı) sizi tanrısızlığa ve kendi varlığınızı ve özvarlığı -doğayı kucaklamaya itecektir.

varlığın oluşması ya da yoktan varoluşması ve ortaya gelmesi ya da birinin ve bir şeylerin onu ortaya koyması ve getirmesi (ya da ille de bir şeyin onu ortaya koyması gerektiği gibi bir zorun-zorunluluk) gibi bir süreç ve işlem aslında
ortaya sürülemez ve konulamaz

ve bu (süreç demek-zaman demek) bizi ne tanrıya götürür ne de evrimciliğe...sonsuz aynı şey...
evrimcilikte bir ölçü de benzer yanılgılamanın ürünüdür bizce....

Varlığın ve zamanın ne geride başı ne de ilerde sonu bulunabilirdi..

"Daha tanrı dediğiniz anda varoluşun olmadığı gibi olduğunu, başladığını ve yapıldığını -yoktan türediğini ve birinin ve bir şeyin onu türettiğini ve bunun/varlık'ın sebebi, sahibi ve başı sorumlusu olduğunu, ve valrık'ın yokluktan oluşmaya ihtiyaç duyacağını, yokluğa muhtaç olacağını, birinin onu tutup yokluktan getirip icad edip yapıp bulduğunu ve bulması gerektiğini söylüyor olurdunuz.."[/I][/B]

Deniliyor ki bunu nasıl bu kadar iddialı söyleyebilliyor ve ortaya koyabiliyorsunuz? ne görüyorsunuz siz ya da neyin kafasını yaşıyorsunuz?
bizde ki bu inanç denilen saf kandırmaca, bilmeme ya da çocukluk mu? ne biliyorsunuz?
yani bu bir aldatmaca mı? uyuşturmaca mı ? çocukluk mu? gerçekten biliyor musunuz?

"gerçekten biliyorum ve anlıyorum"

--
tanrı inancım ve düşüncem çocukça olamaz. Sen bir ateistsin?
Eğer biri bana bunu derse onda Kendi geçmişimi görüyorum sadece
Eğer bunu diyorsan sende kendi geçmişimi görüyorum

ben adı burada .. olan bu gökyüzünde/yeryüzünde yaşadım ve tanrıyı yok buldum, yoksadım
Bütün düşünce ve mantık argümanlarıyla ,iyi niyetli araştırmalar ve sentezlerle. hatta belki ona inanıp doğrulamaya gidişirken bunu yaptım ve oldu

Bana sorulursa kafamın içinde parlanmamış tek bir damar/atardamar ,uğranmamış tek düşünce topağı ve tomurcuğu ve düşüncemde çarpılmamış tek bir yamaç, durak ve kıyı yoktur bu arayışta

Bir Azizin parçalanması ve hidayet ve arayışçılık yordamıyla da belki yeri geldi tanrı ve kurtuluş-özgürlük ,refah-ferah aradım ben bayım.
bunu bana yapma ve dürüstçe beni dinle..

Dürüst bir özlemdi o göğümde göçmeden önce

Buralarda ve heryerde (ben ve biz) tanrının varlığı yokluğu ile ilgili kendi dürüst argümanlarımı-zı ve yeni nesinlerimi-zi, çözümlemelerimi-zi dürüstçe yazmak isterdik-istiyoruz..

ve göğün göğsüne...
----

--
Giyojen kadar susabilirim ve susturulabilirim..
ya da söylediklerimi öyle değil de böyle ve sizin işinize geleceği gibi söylememi istiyorsanız bunu yapmayacağım...

Bu yazım -eğer yazarsak ve açılırsak- tanrı düşüncenizi ve inancınızı bir kımıldatmayı ve sancılatmayı ve onun biçimselliğini size göstermeyi hatta yerine tanrının yücesini, yenisini ve aşkınını doğurtmayı da hedeflemektedir bu yüzden hiç ...

insan kendine nesnedir/şeydir/nedendir...

Alt 13-04-2018, 10:06
Üye

Bir kartalın uçabileceği en yüksek ya da en uzak gökyüzü belirli ya da sınırlı
ya da bir martının
uzaklıklar arayışı

olduğum yerde bir patlamaya dönüşmek gibi olan şeyler ve anlamsılzıklar

keşfedilmiş bir şeyi tekrar keşfetmek ya da olunmuş ve öyle olunacak bir şeyi tekrar yeniden zorunlu olunmak ve olmak gibi bekleyişler

delirmiş bir varlığın delirmiş sisliliği
ve yabanlaşmak- yabanlaşmak -yabancılaşmak
başkasılaşmak ya da başkasızlaşmak
gerçeksizlik gerçeksizlik
eksiklikler ve kaçışlar

sabah sabah kendini ve onu bunu bir şeyleri olmak -yapmak/yapmamak işkencesi ile
neyi düşünmen yapman ve olman gerektiği ve sürekli karar vermen gerektiği sorunsalları

varlığını bir buluta armağan etmek gibi şeyler-sisli bulutlar
alıp kaçarlar varlığını senden/kendinden
kayıp ve ayıp

kelimeleri devindirmek ve düşündürmek diye bir yer var mı?

gelecek diye bir yer görmüyorum ve kapkaranlık bir yerdeyim
her gün beni yaşayan, her gün bir yokluktan zorunlu doğuyormuşçasına ve kendini sürüp beni zorunlu ve nerdeyse istemsizce oluyormuşçasına
yokoluş gününe tapan sancı
her gün ölümü bekliyorum, her gün sadece ölümü bekliyorum ve ölüyorum

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil