Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-10-2020, 01:39
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Carnivore'luk ve Zero Carb (Sebze ve Bitki Yoksunu) Beslenme

Arkadaşlar herkese merhabalar

Uzun bir süredir yoktum. Bir süredir carnivore'luğu inceliyorum. Ortayaş, bitmeyen geçmeyen kimi metabolik kimi mental ve zihinsel bilişsel (psikiyatrik) adı alan yakınmalar, berbat bir sağlıkla uzun süredir boğuşuyorum. Tabiri caizse artık kendimi toparlayamıyor ve yaşama katılamıyorum, hastaneleri oldum olası sevmedim, son yıllarda daha çok. En son bunu buldum.
Ne düşünüyorsunuz? Bilginiz var mı öncelikle.
Hiç bir bilimsel tartışmaya girmek istemiyorum çünkü lüteratür omnivore literatürü ve carnivore'luğu yorumlamaya ne yeterli ne de etkili ve bunun yani zero carb ve carnivore'luğun üzerine yazılmış doğru düzgün bir şey yok gibi.
Bu beslenmeyle 5-10 yıl sorunsuz sağlıklı yaşayan insanlar bildiriliyor, çoçuklar bildiriliyor, daha ilginci sağlık sorunları nedeniyle bu diyete geçiyorlar ve sağlık sorunlarından çok hızlıca kurtuluyorlar. Reddit forumlarnda geniş bir carnivore'luk içeriği ve bölümü ve ağı var ve orada yazanlar kişilere zorla yazdırılmadıysa adeta sağlık, kurtuluş, yeniden doğuş ve dünyaya geliş öyküleri yıldızlara bulutlara uçuyorlar, karanlık sisler dağılıyor, zihinler açılıyor, yaşamlar değişiyor, belki anlıktı ama ifadeler olağanüstü. İnanılmaz..
Amerika da bir kaç grup var ve öncülüğünü genellikle doktorlar yapıyor ya da onlar başı çekiyor. Risklerini (varsa yoksa da) tartışmak istemiyorum, bilgi vermek istedim çünkü bu bilgini yayılımını destekliyorum ama yine de tabi ki diyeceği olan varsa desin. Bana makul gözüktü. Bunu kendime yardım edebilme yolu olarakta artık görüyorum çünkü tıbbi protokol ve insan hakkı olarak dayatmaya ve istemeye kadar güvenli bir yol haritasını savunacağım. Bana artık öyle geliyor ki sebzeler ve diğer faktörler ki (en önemlisi yanlış sağlık uygulamaları) bizi hasta ediyormuş ki bu beslenme oldukça geri döndürebiliyor gibi. İlerleyen gönderilerim de linkler ve alıntılar sunabilirim. İkinci gönderime kabaca bilgi edindiğim bir kaç linki ekliyor olacağım ve nasılsınız ne var ne yok ne alemlerdesiniz? Kim var kim yok?
Beni en üzen bu bana size diğerlerimize farketmez yardım edebilecekken ya da ben ona inanmışken ya da bir fırsat sunmam tıbbi (sosyal insan haksal) bence gereklilikken ete ulaşamama. Niye diyebilirsiniz? Ekonomik sosyal tıbbi zor durum ve bağımlılık. Belki aşabilirim üç gün iyi hissetsem üst üste. Üçüncü dünyadayız. Topluma savunamam aileme dahil. Bana öyle geliyor. Sosyal medya da biraz zorladım ve buraya da bir uğramak istedim. Kafam biraz dağınık bilmiyorum nasıl yazıyorum kusura bakmayın....
Lütfen araştırmaksızın olumsuz geri bildirimde bulunmayın.

Sorular varsa alabilirim...

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 13-10-2020, 01:45
Üye

Kabaca Bilgi Alınabilecek Kaynaklar

meatrx - Shawn Baker Twitter -Shawn Baker
carnivoremd - Paul Saladino Twitter
Primal Edge Health - Youtube - Facebook
zerocarbzen
Empiri.ca Amber O'Haern Blog

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Konu "ictenlik" tarafından (13-10-2020 Saat 02:43 ) değiştirilmiştir.
Alt 13-10-2020, 02:07
Üye

Neden bu yolu istiyor seçiyorsun ve tıbbi protokol olarak görüyorsun diyebilirsiniz ya da bunun tıbbi zorunluluk oluşunu neden öngörüyorsun?

Psikiyatrik sorun deneyimlediğini düşünen insanların hikayeleri ve acılarına kulak verin ve dinleyin yani nasıl anlatacağımı bilmiyorum.. Zor durumdayız. Basitçe...

7 yıldır kendi psikiyatri hastalığım Bipolar tanım üzerine araştırma yapıyorum en son FMT (Fekal Mikrobiyata Nakli) ile iyileşmiş hasta bile buldum. 33 yıllık ilk kez iyi hissetme. Carnivore diyet için şunu diyeni duydum. İlaçlar terapiler herşeyi denedim hiçbir şey bu diyetin etkisini yakınına bile yaklaşamaz. Carnivore ve Keto diyetlerle remisyon yakalayan onlarca tanığa eriştik, ilaçlar işe yaramıyor ,hastalar haklı ,ilaçlar çok az işe yarıyor, bunu çoğu görmezden gelir.
Psikiyatriyi bırakın herşey iyileşiyor. Aklınıza gelebilecek tüm metabolik sorunlar neredeyse bilinen tüm kronik hastalık ve sistemik inflamasyonlar diyeceğim. Hem de çok hızlıca. Tıp mesleğine meydan okuduğunu söyleyebiliriz daha fazlası da söylemeyeceğim.

Özellikle ilk 3 yaş antibiyotik penisilin ve benzer başka kullanımların ağır metabolik hasar, başta mikrobiyata mikrobiyom gelişimi kusuru, kan beyin bariyeri hasarı gibi neredeyse kalıcı ve ömür boyu hasarlarla sonuçlanabileceğine dair araştırmalara eriştik (ki bunlar eli yüzü düzgün bile değil çektiğimizi, nerede hata yapıldığını açıklamaz) yani bizim durumuzda FMT ya da carnivore vb. diyetten başkası süreci geri çeviremiyor gibi ve inanın çok zor durumdayız. Buraya özel bir yardım istemeye tabi ki gelmedim, genel toplumsal duyarlılık adımları ve bilgilendirme için bunu yazıyorum.

1,5 yaşında penislin kullandırıldım ve bu tekrarladı bitmeyen enfeksiyonlar ve antibiyotikler ve kimse bize probiyotik diye bir şeyden bahsetmedi ve bahsedilebilecek ama bahsedilmemiş binlerce şey bulduk. (Bana lütfen mevut konjonktür de geçerli tıp uygulamalarını savunmayın, haklıysanız da. Genelenmiyor. kızgın ve haklı olan ben gibi gözüküyorum.)

Kendim gibi çok insana eriştim hepsi hasta, hepsi bana benziyor karanlıkta hissediyorlar vs. Crohn's tan carnviore'la tam iyileşmiş hasta buluyorum ve Crohn's lu bir insanla yazışıp örnekliyorum, "et bana/bize hayal" diyor. Bu durumu yaşamak istemezsiniz, kimse istemez. Tanık olunmak istenen bir durum değil.
Emsal yaşıtlarımıza, sağlıklı bireye göre cehennem yaşamışız ki belki hala öyle bugün anladık, net anladık. Hep yetişmeye çalışarak. Sosyal zorluklar dahil ve diğerleri.

Ben şu an ekran görüntüsü alabilseydim yazdığım kelimelerde şu an yerinde olmayan ve yanlış yerde olan harfler görürdük bunu okuyup tekrar düzenliyorum. 7-8 senedir böyle .Göz ucuyla saydım 40-50 kelimem yanlış.. 3 kez 4 kez bazen okuyorum nadiren iyi kafa hali yakalıyorum o da oluyor ama anlamıyorum neden nasıl bunlar oluyor.

Tamamen benim yanılgım olabilir bu fikre fazla kapılmış ve kendimi kaptırmış olabilirim ama psikiyatrik zorluk denen süreç (bence bir yönüyle metabolik hatta büyük oranda belki de öyle) biliniyor olsaydı yani özdeşim empati anlamında yine kendim empati yaparak söylüyorum hak verilir ve bir duyarlılık sunulurdu eminim. Bunu neredeyse kimyasal sakatlanma görüyoruz. Pek çok psikiyatrik tanı %40 ve 80 arası engel sebebidir. Bu gerçek bir engellilik statüsüdür.
İzninizle Shawn Baker'ın hikayesiyle devam etmek istiyorum. Her neyse kafam dağınık, kusura bakmayın.

Alt 13-10-2020, 02:40
Üye

Shawn Baker'a geçmeden

Neyim var?

Tanı konulmamış olası ya da benim şüphelendiğim sağlık sorunları

Bozuk biyatayı bir kenara bırakalım çocukluktan beri

Tanı konulmamış bağırsak inflamasyonları (IBS Ülseratif Kolit ya da diğer)
Tanı konulmamış safra karaciğer sorunları muhtemelen safra -safra kanalı tıkalı
Tanı konulmamış Böbrek sorunları
Tanı konulmamış Prostat prostatit sorunları infeksiyonları
Tanı konulmamış Muhtemel AS (Ankizolan Spondilit Gelişimi)
Tanı konulmamış Diyabet
Tanı konulmuş fıtıklar
Tanı konulmuş Bipolar
Tanı konulmuş geçmiş tansiyon öyküsü
Tanı konulmamış göğüs nefes darlıkları vb akciğer sorunları
Yarı tanılı yarı tanısız kalp kardiyak sorunlar, ritim çarpıntı vb.
Berbat duygu durum -ruh hali, ağrı yorgunluk, ufak titremler kasılmalar vs geniş...
Geçmiş atlatılmış egzama maya vb sorunları

...
İlk aklıma gelenler bunlar, doktora git diyebilirsiniz. Benim yerimde olsanız gitmezdiniz o öykü çok uzun.

Bugüne kadar fayda görmediğimi zarar gördüğümü düşünenlerdenim. Penisilin, Statin ve başka başka öyküler var maniye sebep olan muhtemelen hayatımı karatmış Prozac ki hiç Psikiyatri ziyaret etmeden ağaçtan düşemeden yazılmış
Kortizonlu ilaç ya da antibiyotik kullanımı ağrı kesici hiç bir şey istemiyorum, doğal bir molekül bileşik olmayan hiçbir şeyi artık vücuduma sokmam istemiyorum, bunların bir tıbbi kullanımını tanımıyor sömürü ticari kaygı olarak görüyorum. Kendimi iyileştirebilirim. Bunu biliyorum...

Alt 13-10-2020, 02:51
Üye

Shawn Baker günde 4 kilo et yiyen adam ki bunu 2016-2017 den beri yapıyormuş...

Shawn Baker bir genel cerrahi uzmanı ve osteopati doktoru.
Kendi sağlık sorunları üzerine araştırma yapıp tam et yemeye başlıyor ve sonuçta çok yüksek bir enerji ve motivasyon sağlıyor ve bunun çalıştığı hastaneye gelen yamulmuş insanlara da kesin faydası olabileceğini düşünüp bu fikri onlara açıyor.
Hastalara şunu söylüyor.
Sadece bolca biftek ye ve buna devam et adamım iyi olacaksın ve kendine geleceksin ameliyat olmana gerek yok. (Bu görselli düşünün. Olan aynen bu. Geçekten ve gerçekten hiç bir abartı yok.)
Çalıştığı hastane bu insanları yatırıp ameliyat etmesini beklerken.
Ne mi Oluyor?
Bazı hastalar bile onunla kavga bile etmiş ve sonra lisansı elinden alınıp mesleğine son verilmiş çalıştığı hastane onu işten çıkarmış.

Kaynaklar
https://www.outsideonline.com/238250...vore-diet-test
https://www.biohackerslab.com/ep19-d...t%20per%20meal.
https://www.theguardian.com/lifeands...nefits-dangers

Alt 13-10-2020, 03:02
Üye

Shawn Baker, Paul Saladino, Georgia Ede doktorum olursa gideyim.
Hekim seçme hakkım var değil mi?
Bu bilgi ve eylem seçme hakkımı temsil ediyor mu? Bunu doktor mu seçiyor?
Emin olun bana tek bu müdahaleyi yani et yemeyi önerecek doktorlar var. Alman doktor anne buldum çocuğu saf etçil (otsuz) ve çocuğun çiğ et ve sade (ghee) tereyağından oluşan menüsüne bakın.

Peki SGK ya da devletim ben çalışamaz, iş göremez durumdayken sağlık masraflarımı ve beni iyi edecek hukuki insani (anayasal) hakkım olan olan tedavi protokolünü ve ilacı ödemiyor. Et benim ilacım. Gerçek bilimsel anlamda sadece yazılı veriyle dolu değil ama gerçek. Araştırmaları maksini söylemiyor ve ilaçlar berbat. Mikhaila Peterson'un hikayesine bakın. Babasının Rivotril den kurtulamama hikayesini ayrıca araştırın Amerikadan Rusya ya taşındılar bunun için.
Binlerce dolarlık yurtdışı ilaç ve hiç bir tıbbi biyolojik müdahale istemiyorum.
Doktorlara saygım var. Bakın. Sevgim var. Hipokrat yeminli doktorlar bunu bize önerdi bana da. Tıp bilimine de saygım var onlarında eminim vardır.

Paul saygılar ve Shawn sevgiler ve Georgia sana da saygı ve sevgiler bu mesleği hakkıyla yapmaya devam edin lütfen.
Doktoruma güvenim tam, doktorlarıma
Onlar önerdi...

Eric Westman sevgiler
Nick Norowitz sevgiler
Chris Palmer saygılar

Bunlar öneriyor...

Özcan Yücel e de gitsem ilaç vermiyor diyet yazıyor...
Mustafa Atasoy'a gitsem AS için diyet ve takviye yazacak. Humira yazmaz..

Peki neden yapmıyorum? Neden yarın et yemeye başlamıyorum?
Günde 2-3 kilo et yemem gerekiyor ve bu yaklaşık 200 TL diyelim.
Toplumsal olarak yalıtılmış bireyler değiliz. ailem deli kaçık muamaelesi yapıyor resmen sıkıştım
Yarı kendine bakamaz halde yarı aile denetimindeyim sorun bu, ailemle bunları tartışamıyor ve süreci tek başıma aşamıyor, savunamıyor yürütemiyorum. O noktaya gelecek sağlık ve gücü toparlayamadım.
İşim yok, bitmiş evliliğimden kalan mallar var satılacak ama hem zaman hem onu bile yürütemiyorum ve bir sürü karmaşa da dahil satış zorluğu kavgalı nizalı ayrılık karşı tarafın sürüncemesi olacak zorluğu çatışacak savaşacak gücüm denetimim yok..
Ailem iş kur burada bir şey yap diye buyuruyor sabah yataktan zor kalkıyorum ben her yer ağrı..
Malı bile becersem satsam ve tutsam 2 kilo et yesem beni tımarhaneye mi kapatırlar ne olur bilmiyorum yani özgür değilim iş olmadan bulmadan burdan taşınamam felan uzun cendere..
Annem ekmek yemiyorum diye ortalığı birbirine katıyor ekmek yersem o gece uyuyamıyor nefes alamıyorum annemle bunu tartıştım yüz kere bir doktor beni onaylamalı mevcut statüko yapmıyor..

Alt 13-10-2020, 17:19
Üye

Arkadaşlar sonuca geleyim

Benim sizden ya da herkesten aslından tüm toplumdan istediğim beklediğim fayda ve destek şu

Genç ve çocuk yaşlarda çoğu (çözülmemiş tanımlanamayan) modern bilimin yeni eğilmeye ve keşfetmeye başladığı fizyolojik biyolojik anomali ve yakınmalara dayanan kimi sorunları olan yine belki sınırlı travma ve psikotik öyküsü de olan sosyal yaşama yeterince katılamamış yada az katılmış bu anlamda zorlanmış arkadaşlar ve insanlar var. Çoğu psikoloji adı altında muhtemelen biyolojik yeterisizlikler de dahil nedeniyle sosyal hayata karşı küsüyor ve içe eve kapanıyor. Bunlar değişik adlar alıyor. 20 li 30'lu yaşlarda olup karşı cinsle temas edemeyen bireyler var. İş bulmayı çalışmayı sosyal bir ortama girmeyi bile kabus gibi algılıyorlar çünkü kendilerini yetersiz hissediyorlar. Bu öykülerin çoğu inanın tamamıyla psikiyatrik ve psikolojik değil. Çoğu da genç ergen yaşlarda psikolojik yakınma adı alsa da daha ortayaşı bulmadan bir sürü metabolik hastalıkla ayrıca tanışıyor. Eve kapanıyor kilo alıyor psikiyatri ilaçları başlıyor. Son 2-3 yılım da bir çok sosyal medya psikiyatri/psikoloji grubunda bulundum ve doğal gözlem yaptım. Onlarca insanla konuştuk öykülerini dinlediğimiz de benzer şeyler buluyoruz. Örneğin majör depresyon varsa neredeyse yarısı diyabet olmak üzere insülin direnci (hiper yani yüksek insülin) kavramının ne olduğunu bilmiyor. Tek başına insülin direncini normalleştirmek majör depresyon da çoğu zaman işe yarayabilir . Örneğin benim Bipolar tanım var. Bilimsel makalelere göre Bipolarların yüzde 52 sin de insülin direnci bulunur. Bilimsel makalelere göre Bipolar olan birinin diyabet riski normal bir birey e göre en az 3 kat fazla ve atmıştır. Bu bilgiyi bilmiyorlar .
Benzer sorunlarını FMT ve diyet gibi çözümlerle aşmış insanlar gördük. Bu size ilk bakışta uçuk tuhaf gözükebilir. Sadece etçil ya da iyi optimize edilmiş bir Keto diyete yönelerek bu insanların tamamı olmasa bile çok çok büyük bölümüne yardım edilebileceğine inanıyorum. bunun örnekleri çok fazla bu anlamda ben gördüm-duydum ve sorgusu sorusu olan varsa alabilir örnekler, açılımlar sunmamı isteyen olursa gerekli kaynakları iletebilirim.

Türkiye zor bir ülke. Sosyal olarak zor, ekonomik ve toplumsal bağımsızlık el de etmek çok zor ve bu yüzden toplumsal destek aramaya karar verdim.
Bu aşama da bir fon vakıf ve dernek oluşturarak bu tip insanları birleştirerek toplumdan da yardım görerek gerekirse ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşlarına ulaşarak mümkünse bağış ve finansman sağlanarak bir bir birlikte yaşam alanı ve çalışma alanı doğa ile içiçe bir şeyler olabilir mi diye düşündüm. Aklı başında insanlara ve her türden desteğe ihtiyacımız var. Carnivore zor bir alan olduğu için konu başlangıçta keto olarak lanse edilecek ya da diyetin kendi lanse edilmeksizin öz bakımı düşmüş psikiyatri hastalarını hayata kazandırma ve bir arada sosyalleştirme ve çalışmalarını sağlayan bir girişim olarak lanse edilecek . Muhtemelen köy tarım ve hayvancılık gibi bir şey ortak faaliyet yapılması gerekecek çünkü bu kişilere onları iyi etmek için 1-2 kilo et yedirmeyi düşünüyorum. 2-3 yıl bu kampı yaşayan kurtulacak özgürleşecektir buna inanıyorum . Bu yorumu sağlayacak yeterli doneye ben ulaştım. Gerekli hasta ve kişiler iben toplayabilirim ama bunun dışında hiç bir toplumsal etkinliğe benim yeterli gücüm yok ama gerekirse ilgi ve destek bulamazsam onu da ben denemeyi umuyorum...

Alt 13-10-2020, 18:01
Üye

Arkadaşlar carnivore ve keto beslenme ile mental sağlık ilişkisini (psikiyatrik bozukluk ilişkisini de) lütfen araştırın dediklerime eminim büyük oranda hak verecekseniz ve bu araştırmayı lütfen bilimsel diyeceğimiz kaynaklardan yapmayın henüz yeterli değiller.
Özgür açık alanlar, bağımsız platformlar veri dolu ve özellikle reddit forumunda bu anlam da görüşülmüş yüzlerce hatta daha fazla başlık var, bir çok sosyal medya dayanışması ve grup, bir çokta blog alanı var. Bunun dışında ilgili doktor ve hasta dayanışma çemberleri var. Twitter da bile ilgili üç beş kişiyi takip yaparak zaman içinde süreci ve dediklerimi gözlemleyebilirsiniz.

Daha bugün Primal Edge Health facebook grubuna depresyon ve Bipolar sorunu olan bir arkadaş yazmış ne kadar zamanda fayda göreceğim ya da görürüm. Ona yaklaşık 3 ay içinde fayda görürsün diyorlar ve eşi ya da kız arkadaşıyla bu diyeti yapmak istiyor. Tartışmanın başını kaçırdım tersini söyleyen bir takipçi için (sanırım gruptan çıkarmışlar) o gerizekalıya aldırma diyorlardı her ne yazdıysa.... Yani durum bu ve bunu deneyenler bunda hemfikir.. yanılmıyoruz. Bu fikirleri sosyal medya gruplarında istediğim ölçütte sunamadım ya da kişiler o kadar çaresiz ki verilen yardımı alamıyor. Annem et alamaz diyor 3 yıldır eve kapalı.

Üniversite bırakmış arkadaşlar var. İşini biraz çalışıp sürdürememiş çok kişi var. yani bunlar biraz destek görürse sosyal yaşama katılabilecek ya da çalışabilecek haldeler. Biz Avrupa da Amerika da yaşamıyoruz. Orada sebze beslenmesine yakın bir maliyetle bu yapılabiliyor. Biz de ne yazık ki mümkün değil. Lanse edemiyoruz sinir bozucu oluyor. Daha fazla çaresizlik dayatmak gibi.

Dediğim gibi bir toplumsal fon, toplumsal dayanışma vakfı -derneği vb. adında ve görünümünde bir sosyal girişimle, sosyal destekle, sosyal sorumluluk projesi adı ve görünümünde gerekli altyapı ve bilgiyi oluşturup sürece başlamak istiyoruz.
Burada gönüllü arkadaşlar hem sağlam arkadaşlara ihtiyacımız var yani kendine sağlıklı diyenler ve olanlar, onların desteğine ve hatta ilgisine-yönetimine ihtiyaç duyuyoruz. Bir web sitesi ve içerik oluşturulması gerekecek, banka hesapları gerekecek. Üye kabulü için tüzük yönetim kurulu ve diğer süreçler. Tanıtım gerekecek, kamu kurumlarıyla destek için yazışma gerekebilir, uluslararası fonlama ve bağımsız fonlamalar araştırılabilir, alternatif bazı fikirlerimiz var. Sonuç olarak kendin pişir kendin çalış ve ye anlamında organik hayvancılık temelli doğa yaşamı sosyal yaşam atılımı ve projesi. Kişilerin sosyalleşmesini de sağlayacak. Bireye özgü ve özel basit barakalar yeterli. Çok yüksek bir fonlamaya asla gerek yok. Bir kez başlarsa kendini fonalyıp karşılayabilir üste kazanabilir ve hatta geri ödeyebilir olacak. Bu yüzden toplumsal kredi bağış gibi bir anlayışta düşünüyoruz.
Arazi gerekiyor ya da açık yakın mera. Devletin hayvancılık destekleri takip edilebilir ancak girişimi lanse etmeliyiz .
Yani sosyal mental ve psikiyatrik engelliler (bize göre aslında biyolojikte temeli var) (tanı konulmamış bile olsa, raporu olmasa bile) özbakımı düşük sosyal hayattan geri çekilmiş ve kopan aciz durumda hisseden çok karanlıkta hisseden bireyler var tam onlara ulaşacağız. Biraz itkiyle ve destekle çalışabilecek-toparlanabilecek halde olanlara yöneleceğiz. Bunu basit bir insan sevgisi olarak görün.

Bir insanın arkadaşlar 26 yaşımdayım daha bir kadının eli elime deymedi ve bu beni çok üzüyor/eziyor deyişine/yazışına tanık olmak ister misiniz.? Sanırım yetişkin ve çocuk sahibi olanlarımız vardır. Ona şunu diyorlar. Alfa ol, büyü iş ve gelir sahibi ol adamım, kadınlara aldırma adamım. Ol yap et. Emir cümleleri.
Kişi her gün intihar yakınmasıyla bir grupta. Yukarıdakini yazabilene kadar 10 intihar gönderisi ve başka başka gönderiler var. Nietzsche görseli ve ilgili bir rumuz taşıyor ciddi filozofik düşünsel birikim ve üretim kapasitesi de aslında var ve çok iyi bir okulu başaramamış. Depresyon ve kötü yetersiz hissetme ezginlik nedeniyle okulu bırakıp eve dönüş. 3.üniversite 5. sınavına hazırlananlar var. 10 tane psikiyatrik yakınması olanlar var bir sürü de biyolojik. Bunun gibi onlarca ve tonlarca örnek. Ne aile ne çevre çözmüyor... Hepimiz yarı yarıya bir yerlerde sürünüyoruz bunun da biraz farkındayız. Bu dediğimi fırsata bile çevirebiliriz. Anlatabilirim..

Eğer psikiyatri gruplarında bulunsaydınız insan evlat edinmeyi düşünürdünüz. Buna ergen genç vs bireyler dahil. Kendi sorununuza asla sıra gelmez.
Sorun çözmek isterdiniz ama ortak olmak ve katılımcı olmak. Buna emin olun.

Alt 13-10-2020, 18:21
Üye

Arkadaşlar kendimi de herkesi carnivore besleyebilecek yeterli bilgi birikimim var şüphe edilmesin. Yukarıdaki kaynakları gözden geçirin ve kontrol edin "zerocarbzen" de ki röportajları okuyun gerisini keşfedebiliriz

Adam şunu diyor tanık olun. "Son bitkisel toksini de hayatımda çıkardım."
reddit forumlarında okunacaklara kimse sanırım tepkisiz kalamaz, B12 si yerlere düşmüş ileri veganlar hariç, onları saymıyorum.

Arkadaşlar doktor ve hekim desteğini önemsiyoruz. Bilginin yaygınlaşmasının tıpkı Amerika da ki gibi Türk Carnivore hekimler geliştirebileceğine eminiz. Onlar bize öncülük edecektir bu anlamda bilgi gelişimini ve yayımını önemsiyorum. Keto adında dikkat çekmeyebiliriz herkes ne bu keto der bunu biliyoruz ve keto böbrekleri felan yorar deriz olur

30 - 40 binlik Türk Keto gruplarda bulundum gün de sadece 15 gram carb yiyen ve sağlık öyküsü anlatan ilaçlar bırakan öyküsünü açan pek çok hekim arkadaşta var..

Özellikle başta kendi sağlık yakınmaları nedeniyle bu diyete ilgi duyan denemiş deneyecek hekim arkadaşlar onlara çok ihtiyacımız var. Bize rehberlik yapmaları gerekiyor, toplumla araya set çekme anlamında ,yanlış anlaşılmama anlamında. Aynı şeye inanıyorsak zaten aynı şeye inanıyor oluruz.

Alt 13-10-2020, 19:53
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili "içtenlik",

Yalnızca et yiyerek hayatta kalabiliriz ve yaşarız, bu doğru, yalnızca bitki yiyerek de hayatta kalabiliriz ve yaşarız, bu doğru, hem et hem bitki yiyerek de hayatta kalabiliriz ve yaşarız, bu da doğru.

Biyolojik altyapımız için ince ve kalın barsaklardaki faydalı bakteri çeşitliliğinin sürekliliği çok önemliymiş bir çok bilim insanına göre. Herhalde çiğ (pişirmeden) yemek daha faydalıdır bu durumda. Çünkü pişirince faydalı bakteriler ölür. Eğer çiğ yemek biyolojik altyapımıza daha uygunsa, pişirmeden yememiz mümkün olmayan şeyleri yemememiz gerekir sonucu çıkıyor.

Örneğin; buğday, arpa, yulaf, nohut, kuru fasulye, mercimek gibi karbonhidratlı besinleri pişirmeden yiyemiyoruz. Ne diş yapımız, ne sindirim sistemimiz bunları öğütecek yapıda değil. İşkembemiz de yok ki kusup tekrar tekrar çiğneyelim. Taşlığımız da yok ki taş yutup ezelim. Pişirip yiyince karnımız doyuyor ama pişirsek bile yakın ve uzun vadede epey zarar görüyoruz.

Siz ne düşünüyorsunuz?

--/--

Bu arada, carnivore muhabbeti palavradır bana göre.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil