Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-05-2021, 12:07
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Ben Bu yazıyı Simülasyoncuya Yazdım

Şimdiye kadar sitte kere yazdım ama hiç birini dick'lemedin. Belki bu sefer biraz insafa, vicdana gelirsin de gereğini yaparsın. Adamı hasta etme aqü.

Konuyu doğrudan konu dışına açtım, taşınma derdi olmasın, çünkü bu konu hiç bir yere uymuyor. Tartışma desem değil, araştırma değil, geyik değil, hiç bir şey değil. Burası iyi, burayı sevdim ben.

Şimdi reis,

Dünyayı kurmuşsun, iyi güzel, kızlar filan iyi, tamam. Adalar var adalarda maymunlar var, geyikler var, etrafı suyla çevrili, oha aqülü ada yapmışsın atoll, içinde göl, dışında okyanus, fantaziye bak mkk. Ama uzanmak istesem yoook, gidemezsin, niye? para yok, niye? zaman yok. Niye? Burada işler var halletmen lazım.

Şimdi cıbıl cıbıl genç kızlar yapmışsın sahillerde filan. Ama hoop bir saniye, yaşın müsait değil. Yaş müsaitken para yoktu, zaman yoktu, filandı zaten.

Şimdi sabah akşam burda 5 sefer, batıda haftada bir, İsrail'de günde bir bir Tanrının varlığını reklam ediyorsun. Güzel, böyle bir Tanrıyı herkes ister. Güçlü, adil, iyiyi koruyor, kötüyü mahfediyor filan. Eee? Sonuca geliyoruz, iyilerin ağzına sıçılırken kötüler tüm ülkelerde cennet hayatı yaşıyorlar.

Şimdi reis diyorsun ki, bu hayata sabret, ondan sonra Tanrı size güzel güzel cennetler verecek, orada cıbıl cıbıl kızlar hizmet edecek, şaraplar filan. Reis kusura bakma da yalan konuşuyorsun. Çünkü bu sözün, dünyada esirgediği şeyi cennette vereceğin vaadidir ki eşyanın tabiyatına aykırıdır. Yani yanlış anlama sana eşya demedim, haddime değil, adabı muaşerete uygun değil, yani genel mantığa aykırı. Bir adamı seversen ona dünyada da cennette de iyi davranırsın.Ha eğer sen dünyada ağzıma sıçıyorsan, kusura bakma cennette bana bi ski vermezsin, ben bunu yemem.

Şimdi reis madem böyle berbat bir hayat kurgusu yapmışsın, ayaklar baş olmuş, başlar ayak olmuş, her ne yapmak istersem Emruşşeytan'ın birisini illa paçamdan aşağı tutmasını sağlıyorsun, reis o zaman ne ski yemeye beni dünyaya davet ettin, işkence yapmak için mi? Sadist filan mısın. Bak bu sana ikinci mailim, daha önce de söyledim, beğenmiyorsan, sktiğimin hayatını alırsın geri, sktir olup giderim bu dünyadan. O zaman da şöyle bir soru ortaya çıkıyor: Sadist filan mısın? Bak bunu sordum yanlış anlama, sadist olabilirsin, olmaya da bilirsin, ama ben mazoşist değilim, bundan eminim. Çok böyle nazlanırsan, verdiğini geri alamıyorsan ben geri veririm bak, hiç de erinmem.

Bak reis, kurduğun dünyada hiç bir güzellik olmadığı gibi, çirkinlikler diz boyu. Yani toplama baktığın zaman, kötü, başarısız, dandik, ezik bir dünya. Yani bir insanı başarısız yapmak için bu kadar kasmak nedir?

Şimdi bu dünya kurgu, simülasyon, madde yok, Tanrı yok, hiç bir şey yok, her şey 5 duyuya hitap eden basit bir kurgu. Anlamış mıyım? Tamammı? Şimdi ordan bir düğmeye bas, ordan bir yok edici ışın gelsin, şu sktimin dünyasından beni de kurtar, kendini de daha fazla hakaret dinlemeye maruz bırakma.

Anlaştık? Bir, iki, başla!

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 24-05-2021, 12:13
Üye

Yemedi, cesaret edemedi. Bütün dünya alem simülasyonun nasıl korkak, ezik, silik birisi olduğunu gördü. Beni tek bir yok edici ışınla öldürmeye gtü yemedi. Aleme rezil oldun işte. Böyle rezil ederler adamı. Bak dünyaları kurmuşsun, alemlerin üstünde gücün var, vovovovvv Tanrılar yaratıp Tanrılar yok ediyorsun, simülasyoncusun ya, vovovovv yavaş adamım, yarattığın dünyanın içindeki gariban bir insana müdahale etmeye gtün yemiyor. İşte adamı buradan tee oraya böyle rezil ederler. Adamın gtüne böyle tekmeyi basarlar.

İşini adam gibi yap, ben de böyle konuşmuyim. Transa geçiyorum şimdi bak, yok edici ışın gelecek. Ommmmm.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 02-06-2021, 13:00
Üye

Şimdi, değişik, sana bir şey daha söyleyeceğim.

Şimdi bu hayatın sonunda üç ihtimal olabilir.

1- Gerçekten bir Tanrı var ve herkesi hesaba çekecek. O zaman sen bittin. Çünkü kötülüklerin kaynağı bu simülasyon zaten, yani sensin. Hepimiz mağduruz, tek suçlusu sensin. Ben mağdur olduğum için cennetler, cıbık cıbık kızlar sahillerde ellerinde şaraplar bana hizmet edecek. Sense tarraa yedin o durumda.

2- Tanrı Manrı yok, sen herkesi hesaba çekeceksin, ceza ve ödül vereceksin. Bu ihtimal durumu çok da şeyimde olmayacak çok afedersin. Neden dersen, senin verdiğine nasıl verdiğini, aldığından nasıl aldığını, sözünü nasıl tuttuğunu gördük. Hiç bir sözünün kıymeti yok ki. Ben önce lafa bakarım laf mı diye, sonra adama bakarım adam diye. Sen adam değilsin ki verdiğin ödülü ya da cezayı umursayayım. Etkisi de olmayacaktır zaten. Sonsuzluğa ceza veremezsin, versen de umurunda olmaz.

3- Tekillik var ve sen emanetçisin, ben seni hesaba çekeceğim. Biliyorum bu ihtimal sıradan insanlara mantıksız geliyor ama en yüksek ihtimal bu. Bunun bir simülasyon olduğunu, senin orada geçici olduğunu, kalıcı olanın ben olduğum ihtimalini göz önüne alırsak, dünyada işlediğin her şeyin, her kötülüğün hesabını vereceksin. İşte bu durumda iskiyi tuttun.

Ben sana şeytan seni aldatır demedim mi? Seni kafaya alıp bana kötülük yapmanın aslında iyilik yapmak olduğuna seni ikna etmiş. Böyle bir şey olamaz! Çıkar onu aklından! Kötülük kötülüktür ve iyilik iyiliktir! Ondan uzaklaş! Özüne dön! Anlaşmamıza geri dön!

Bir an önce tövbe et, günahlarından arın, af dile, belki Tanrı seni affeder. Böyle giderse cehenneme gidersin Allah muhafaza. Bak her şeyin kaydını tutuyorum. Üstelik benim kayıtlarım seninkilerden sağlıklı. Sen virüslenmişsin, covid olmuşsun, git aşı ol amunike.Git aşıyla beraber çip al kafana koy belki iki gram zeka gelir.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 11-06-2021, 10:15
Üye

Bana hangi ruh halini vermeye çalıştığının hiç bir önemi yok. Notlarımı aldım, sen bittin.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 11-06-2021, 15:26
Üye

Bak şimdi simülasyoncu, sana bir şey gösterecem.

Şu tabloyu görüyor musun?

Heh. Sana girsin.

Yok la, konu bu değil.

Şimdi bu dünya güya hani her şey gerçek, matematif, fizik, optik ve soktumun başka kuralları var ya, bu tabloda geçmiyor. Anlatıcam şimdi, sen de ne goduveren olduğunu anlayacaksın.

Şimdi;

İnsan gözü hafiften ovaldır böyle, biraz daha geniş açıdan görebilmek için. Aslında göz açısal bir işlemdir. Göze gelen görüntüler açı olarak gelir, sonra beyin bunları yorumlayarak düze çevirir. Bu resimde büyüklükler aslında açıdır. Şöyledir yani bak, ergen. Anlamamışsın, anlasan zaten böyle bir hata yapmazdın.

Şimdi burada 3 tane açı görüyorsun. Bu resmin hangi tarafına bakarsan bak, açı aynıdır. İstersen kafanı hafif sola çevir, sadece alfa ve betayı gör, istersen hafif sağa çevir ve sadece beta ve gamayı gör, sonuç olarak sen hep aynı noktada durduğun sürece alfa, beta ve gama değişmez. Dolayısıyla senin beyninde oluşan uzunluk oranları da değişmez. Anladın mı lan beynini diktiğimin ergeni? Anladın. Ne var la bunda diyorsun değil mi? Bak şimdi amokaçi.

Şimdi şurası İstiklal caddesi. Burda böyle yürüyorum ileri doğru, bir de foroğraf çekiyorum. Şöyle görünüyor. Normal görünüyor değil mi?

Şimdi bu aslında google 360 derece kamera. Aynı anda dört yönü de gösteriyor. Gösterdiği şekil balık gözü kamerayla tümleşik olsa da neticede bu örneği ben kendi kameramla da yaptığım zaman aynı şey oluyor. Bak şimdi seni ne yapıcam?

Şimdi kafamı sağa doğru çeviriyorum ve şurada üç tane dükkan görüyorum.

Şimdi ben İnci isimli iş yerine bakıyorum. İnci iş yeri o yukardaki beta olsun. sağındaki mavi yazan dükkan da gama olsun. İstersen inciye odaklan, istersen maviye odaklan, matematik olarak, optik olarak inci hep küçük, mavi hep büyük olması lazım. Şimdi bak amokaçi, azcık sağa doğru dönücem. Aynı notadayım bak; ne olucak şimdi.

Şimdi tam tersi oldu bak. Mavi daha küçük, inci daha büyük. Ben aynı noktadayım. Acı var mı acı? Senin proğramladığın simülasyon bu kadar olur işte. Her işin dandik amonyum.

İnci daha küçükse, ne tarafa dönersen dön, gözlem noktan aynı olduğu sürece hep daha küçüktür. Çünkü açısal büyüklüğü aynıdır. Ne oldu? Sıçtın.

Şimdi bak, sen şimdi böyle saçma sapan bir proğram yazıyorsun, bu hataları tespit ettiğim için bana teşekkür etmek yerine, bu senin öfkeni artırıyor, adeta sinirden kuduruyorsun, aşı lazım sana amonyum. Bilgiye saygı göster, bilgi önünde eğil, elimi öp, seni affederim belki, itoğlu it. Cahil ezik herif.

Sana o yetkiyi verenin de ta amonyum. Yeteneksiz herif.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 11-06-2021, 17:52
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaş bu forumun (yıllardır) gözlemcisi ve okuyucusuyum. Bu yazacaklarımı nasıl ele alacaksın bilmiyorum ama yazmak zorunda hissediyorum..

10 yıl önce daha önce aklıma haylime gelmeyecek şeyleri bir an da duyup okuyup öğrenip kişisel bir kafa karışıklığı yaşadığımda bazı forumlara gittim. Bu foruma da dönüp dolaşıp yolum öyle düştü:

Senin simulasyoncu adını verdiğine benzer bir boğuşmam da vardı ama tek fark adı simulasyoncu değildi.

Sana yardımı olabileceğini düşündüğüm bir kaç şey söyleyeceğim. Nasıl ele alacağını bilmiyorum ama söylemek durumundayım. İlgilenmesi sana kalmış

Birincisi kendi kaynağımı tavsiye ediyorum..

İkincisi simulasyoncu adında bir özneyle boğuşup ona güç yetirebiliyorsan kendi özgür iraden olmalı bunu değerlendir, çelişki bu..

Üçüncüsü simulasyoncu var diyelim. Mesela evren dünya nereyi işletiyor bu? Kafasında senin gibi kaç özne var. Bu dünya da şu zaman periyodun da 8 milyar insan var, hayvanlar var, eminim tek tek hepsiyle ilgilenmiyor ve genel bir şablon üzerinden düşünüyordur.

Üçbuçukuncusu beni de simule ediyor mu? Seni nasıl ele almamı ve seninle nasıl iletişim kurmamı simule etmeli?

Dördüncüsü simulasyoncu derken bir özne ya da düşünce merkezini kişileştiriyoruz. Burada bir kaç seçenek var.
Mesela hayvanların dünyasını kontrol eden insanlar gibi gerçek fiziksel kozmolojik çoğul varlıklar. Mesela bunun bir merkezini bulamayız ve bu tek şey olamaz. Mesela bir hayvan insanlar onu sınırladığı için kafasının içinde insanla boğuşsa bir merkez bulamaz. Eğer bir tek sahibi varsa evet kısmen ama bu da makul değil varoluşunu sorununu yine de açıklamaz.. Boğuşmanın kendi yanlış. Varoluş periyodunu deneyimlemeli hepsi bu. ve emin ol bir hayvan da insan tarafında kafese konmanın, türünün sınırlandığının tam bir bilinç ve farkındalığını yaşasa ve ya da bilgisini alsa zorlanabilirdi.

Beşincisi benim okuduğum ve ilettiğim veri kaynağında düşünce merkezi denilen bir tanımlama var. Bu varoluşun ikiyüzlü iki enerjili olarak ikiye bölümlenmesiyle temsil ediliyor ve bir de bunun bir zıttı var. Bunun en üst temsili 6.yoğunluk olarak tanım temsil görür ve 7 de her ikisi birleşir. Yani benim veri kaynağımın incelenmesiyle bakıldığında senin simulasyoncu dediğinin karşı yüzünde çözmen gereken bir şey var ve onda henüz haberdar değilsin ve şu an 6 nın bir yönünün kavrayışıyla ilgileniyorsun ve bunun emin ol bir karşı yönü ve karşı durumu var.
Kaldı ki bu düşünce merkezi dediğimden (ya da onun bir yüzünden) beri varoluşu merkezileştirip kendine ya da herşeye doğru dağıtsan bile Kapitalizmde başkana ulaşana kadar ara yöneticiler ve aşamalar bulman gibi bir süreç bulurdun. Bir de burda başkana (simusalyoncuya) ulaşsan bu hiçbir şeyi çözmezdi. Aslında başkanın bir kurgu olduğunu ve hiçbir şeyi yönetmediğini bulurdun. Bunun tam bir ağ olduğunu farkederdin.

ama asıl söylenen bu değil bu varoluşun tek nihai biçimi ve deneyimlenmesi değil. Başka türlü bir deneyimlenme mümkün. Dağılmış bir varoluş henüz hiç farketmediğin. Bu tip bir kötülüğün hiç olmamış gibi olduğu hiç olmadığı, varoluşun kurgusal olarak böyle deneyimlenmediği şu an ki bu durumun varoluş gibi bile hissedilmediği bir anti durumda varolma mümkün. Başkansız dağınık ikinci yüz. Ayna. Tarihte ayna denenler buna vurgu yapar.

Bu olanlar bir kötülük değil. Burada kötü bir şey yok yalnız değilsin bilgi al. Varoluşun özünde bir kötü durum yok. Simulasyoncu olarak biçimlediğin şeyin dağılmış iyi ya da tarafsız antisi karşı durumu gibi bir şey düşlemelisin.

Bunların hepsi geçecek bunu bilmelisin kimsenin başına kötü bir şey gelmez . Kendin dahil kimse için hiç bir şey için üzülme. Nihai bir kötü kader kötülük yok kurtulacağız. Ruhlar cehenneme gitmez azap duymaz çekmez. bunlar geçici zamana bağlı varoluşlar o yaşam dilimiyle sınırlı tecrübe ve olur ve o yaşam bittiğinde acıdan emin ol kurtuluruz üzülme

Benim kaynağım şunu söylüyor. Bilgi korur. Bilgi almalısın..

Bir de şunu söylüyor. Boğuşma varsa öğrenmiyorsun boğuşmayı kesmeli bilgi almalı ve düşünmelisin.

Bunları gerçekten tam olarak o söylüyor kendi ifadelerim değil.

Monoteizm diyoruz. Panteizme doğru gitmelisin varlığı genelleştirmelisin belli uygulamalar yapmalısın

Anarşizm kuramını oku ,doğadaki insanı gözlemle tüm o okuduklarından sana beşbin kat yardımı olacak. Benim adım içtenlik ben böyle yazacağım. İlgilenip ilgilenmemek sana kalmış . Hiç bir ilgi kuramayacağını zaten baştan kestiriyorum ama benim düşünce ve ilgi kurma ve ifade biçimim buysa böyle yazmalıyım...

Anarşizmi şu an dünyada en renkli çiçeğe benzer düşün en iyi ya da ilginç yeni şeymiş gibi düşün kirli karanlık değil ve bir göz at

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Konu "ictenlik" tarafından (11-06-2021 Saat 19:12 ) değiştirilmiştir.
Alt 15-06-2021, 14:44
Üye

Hala şunu oku, bunu yap, hep emrivaki tavırlar. Ne zaman büyüyeceksin ve karşılıklı konuşma veya tartışma adabını öğreneceksin merak ediyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 15-06-2021, 17:33
Üye

emrivaki oldubitti demek ve o kastettiğini bence tanımlamaz..

Benim yazılarım %100 önerme, öneri ya da kendince bilgilendirme .. Ben kimsenin işine karışmam dilsel kalıpta ifade öyle kolay hızlı kuruluyor ya da öyle yerigeldi öyle oluyor ve oldu bilmiyorum

emrivakiler dedin yerine "öneriler" kavramını öneriyorum. Yani oku yap et bunlar birer öneri .
Okunabilir, okuyabilirsin, okursan sana faydası olacağını düşünüyorum.
Okuma önerisini sunuyorum.. Sonuç bu. Yani demek istediğim o.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Konu "ictenlik" tarafından (15-06-2021 Saat 18:43 ) değiştirilmiştir.
Alt 15-06-2021, 18:04
Üye

Ben iki çocuk büyüttüm. Şuradan şunu ver dediğimi varsayalım ya da verir misin?
Bu ikisi arasında hiç fark yok. Çocuk bunu sorgulayabilirdi ve bazen yapmazdı, karşı çıkardı çünkü bunun cezai bir müeyyidesi ve yaptırımı yok. Yapmazsa oturur tartışırdım ya da en son olmadı mı kendim yapardım ve ilk fırsatta benden bir şey istediğin de dönüp onunla yüzleşirdim, bununla onu yüzleştirirdim. Kendimi bir otorite gücü ve figürü olarak yansıtmadığım ve tutmadığım (tanımlamadığım) için böyle bir şey yok. Çoğu zaman zaman bunun yüzünden otorite karşısında güç kaybı yaşadık ve tanımlamayan özgürlük pasifizm olarak adlandırıldı, sanılıyor.

Kaptan Fantastik izlemeyi ve Alexander Sutherland Neill ve Ivan Illich okumayı öneriyorum, bunu oku diye yazmak sadece bence daha samimi olurdu ya da yukarıdaki son cümlem anlamında bu daha geçerli ve içten gözüküyor hepsi o..

Alexander Sutherland Neill özel oku biraz araştır ne dediğimi anlayacaksın.

Benim buyruk veren baş tanımım yok. Buyruk tanım olarak benim beynimde göçmüş bir kavram.
Böyle ele alınmasını rica ediyorum.

Ben kimseye güce dayanan bir y-etkeyle bir şey önermedim ve önermem zaten. Özgür sorumluluklar.

Alt 16-06-2021, 12:51
Üye

Sayın içtenlik,
Konu başlığının farkındaysanız bu konu benim ve simülasyoncunun arasındaki bir mevzu. Burada taraf olmadığınız gibi dışarıdan bir kişiden ne ben, ne de simülasyoncu tavsiye, öneri, veya bu kategoride bir görüş istemedik. Konuşma şekliniz emrivaki, ben sizin içinizi bilemem. Onu öyle yap, bunu böyle yap, başkasından emir alacak yaşı da çoktan geçtik, tavsiye de istemedim ayrıca.
Kendinizi her konuda yazmak zorunda mı hissediyorsunuz onu da anlamadım. Yani bir konuda sizin konunuza yazmaktan dilim yandı diye yani adım adım takip edip tüm konularıma yazıp beni kusturana kadar kendinizle muhatap mı etmeye çalışıyorsunuz. Nedir derdiniz. Biraz mantıklı hareket edin bu ne ya.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil