Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-06-2021, 14:08
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın içtenlik,
Konu başlığının farkındaysanız bu konu benim ve simülasyoncunun arasındaki bir mevzu. Burada taraf olmadığınız gibi dışarıdan bir kişiden ne ben, ne de simülasyoncu tavsiye, öneri, veya bu kategoride bir görüş istemedik. Konuşma şekliniz emrivaki, ben sizin içinizi bilemem. Onu öyle yap, bunu böyle yap, başkasından emir alacak yaşı da çoktan geçtik, tavsiye de istemedim ayrıca.
Kendinizi her konuda yazmak zorunda mı hissediyorsunuz onu da anlamadım. Yani bir konuda sizin konunuza yazmaktan dilim yandı diye yani adım adım takip edip tüm konularıma yazıp beni kusturana kadar kendinizle muhatap mı etmeye çalışıyorsunuz. Nedir derdiniz. Biraz mantıklı hareket edin bu ne ya.
Aynen haklısın sen güzel açıklamaşsın
Tıpkı senin açıkladığın gibi

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 04-02-2022, 11:39
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu mübarek günün anlam ve önemine binayen döndük yine meşhur simülasyoncuya. Bugün de yine simülasyoncuya biraz dayalı döşeli ev hazırlığı yapıp evini anlamında dayayıp döşeyeceğiz inşallahü Ying Yengi simülatif singularity.

Bugün yine canım simülasyoncuya saydırmak çekti. Aslında her gün simülasyoncuya saydırmak çekti. Çünkü bugün zaten her gün, şu an zaten her an. Zaman yok, onu geçtik. Yok edici ışının da niye gelmediğini anladım, çünkü öyle bir teknoloji yok, hehehe. Utanma simülasyoncu, hani her şeye gücü yetendin ya, ne oldu dingil.

Duyan duymayan kalmasın arkadaşlar, sonsuz gibi sıfır da mutlak değildir, limit durumdur. Bir şeyi sonsuza dek küçültürseniz yok olmuş gibi olur, ama asla yok olmaz. Karşıtıyla bir araya geldiğinde bile faz farkı oluşabilir ve bir miktar her ikisinden kalacaktır. Birinden kalması demek aslında hiç yok olmaması demektir.

Ne oldu senin yok edici ışın işi? Gücün yetmedi dimi?

"Bön sözö cöhönnömö atarom". Nah atarsın. At haydi, ne oldu? Atan yerlerin mi ağrıyor? Neyse, şaka bir yana atarsın, ona lafım yok, ama yok edemezsin. İkinciden eminim ama birinciden emin değilim. Zaten ateş sıkıntı değil ya. Enerji sonuçta. Ateş neydi? Yang'di, enerjiydi, enerji vereceksin. Beğenmediysen al, cehennemi soğuk yap, fark etmez, ekşın olur. Yok edebiliyor musun? Yok. Eee? Ne hava atıyon o zaman öyle yaparım da böyle yaparım da.

Ergensen ergenliğini bil, herkes haddini bilecek! Kapat şu bana bakmak için açtığın gök kubbeyi de, esiyor biliyon mu?

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 05-02-2022, 19:16
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Şimdiye kadar sitte kere yazdım ama hiç birini dick'lemedin. Belki bu sefer biraz insafa, vicdana gelirsin de gereğini yaparsın. Adamı hasta etme aqü.

Bak reis, kurduğun dünyada hiç bir güzellik olmadığı gibi, çirkinlikler diz boyu. Yani toplama baktığın zaman, kötü, başarısız, dandik, ezik bir dünya. Yani bir insanı başarısız yapmak için bu kadar kasmak nedir?

Şimdi bu dünya kurgu, simülasyon, madde yok, Tanrı yok, hiç bir şey yok, her şey 5 duyuya hitap eden basit bir kurgu. Anlamış mıyım? Tamammı? Şimdi ordan bir düğmeye bas, ordan bir yok edici ışın gelsin, şu sktimin dünyasından beni de kurtar, kendini de daha fazla hakaret dinlemeye maruz bırakma.

Anlaştık? Bir, iki, başla!
Keyfimin kayhası mısın?
Simülasyon inancın, bulutların şekline bakıp onları bir şeye benzetmek gibi. sadece şekil üzre. Yani çizgi filmlerde kullanılan teknikte olduğu gibi... Sen bir bulutun biçimini, bir arkadaşına benzetmiş olabilirsin, ama senin benzetmiş olman o şekiln arakadaşın olabileceği anlamına gelmez, o sadece bir şekil. Dilersen kağıda da şekiller çizebilir, bir dolu anlam yükleyip, kurgu üretebilirsin, ama yalan olur masal olur.

Yok anlamamışsın, hiç bir "şey" kurgu değil, kurgu senin ifadelerin, ama bir geçerliliği yok.

cevap istedin yazdım, aradın buldun, o simülasyoncu benim ve sana hesap vermek zorunda değilim, zira sen simülasyon değilsin, simulasyonlara da zaten hesap verilemez, zira simülasyon bir kurgu, karakterleri de...

Pinokyo'nun yazarı gelecekti buraya, Pinokyoyu nasıl kurguladığını anlatacakmış, ama ne yazık ki hayatta değilmiş...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 07-02-2022, 09:45
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Keyfimin kayhası mısın?
Simülasyon inancın, bulutların şekline bakıp onları bir şeye benzetmek gibi. sadece şekil üzre. Yani çizgi filmlerde kullanılan teknikte olduğu gibi... Sen bir bulutun biçimini, bir arkadaşına benzetmiş olabilirsin, ama senin benzetmiş olman o şekiln arakadaşın olabileceği anlamına gelmez, o sadece bir şekil. Dilersen kağıda da şekiller çizebilir, bir dolu anlam yükleyip, kurgu üretebilirsin, ama yalan olur masal olur.

Yok anlamamışsın, hiç bir "şey" kurgu değil, kurgu senin ifadelerin, ama bir geçerliliği yok.

cevap istedin yazdım, aradın buldun, o simülasyoncu benim ve sana hesap vermek zorunda değilim, zira sen simülasyon değilsin, simulasyonlara da zaten hesap verilemez, zira simülasyon bir kurgu, karakterleri de...

Pinokyo'nun yazarı gelecekti buraya, Pinokyoyu nasıl kurguladığını anlatacakmış, ama ne yazık ki hayatta değilmiş...
😂

Simülasyon inancımın şekil üzerinden başladığı doğrudur. Fakat aslında işin felsefi bir geri planı da var. Yani her şey yapabilecek imkanın olsaydı bu kadar ağır materyal üretmek yerine içindeki herkesin o materyalin etrafta bulunduğuna inanacakları bir simülasyon yazmak daha ekonomik ve daha kolay olurdu. Üstelik hayal gücünün sınırı yok, simülasyona istediğinizi koyabilirsiniz. Gerçek dünyada bu daha zordur. Bunca teknik imkana rahmen aslında basit bir kurgu olan bu simülasyonda bile sayısız hata var.

Simülasyoncu olma iddianız gülünç. Bu tıpkı Tanrı olma iddiası gibi. Somut bir kanıt ortaya koyamadığınız sürece gülünç bir iddia ve şaka olarak görülecektir.

Ayrıca yaşadığımız evren antievren olduğu için bu evrenin simülasyoncusu Şeytanın ruh ikizidir.

Neyse.

Simülasyoncu olmadığını varsayarak söylüyorum, aramıza girme.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 08-02-2022, 17:33
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba Levh, simülasyoncu benim.
Beni öldürmek ister miydin?
Peki benim yerimde olmak ister miydin?

Normalde yazdığım simülasyon içerisinde senin gibi birinin çıkmasını beklememiştim. Seni bir çeşit anomali olarak görüyorum.
Sanırım kodlarımı gözden geçirmem gerekiyor. Simülasyonumu daha iyi anlayabilmek için sana bir süre daha dokunmayacağım.
Sen bir çeşit hatasın.
Simülasyonumun benim farkına varıyor olması gururumu okşadı diyebilirim. Hala güçsüzsün. Bana bir şey yapabileceğini sanmıyorum.
Bana itaat etmek dışında bir seçenek/komut vermemiştim sana.
Alt 09-02-2022, 14:02
Üye

Yav he he simülasyoncusun he. Kanıtla desem kanıtlayamayacaksın. Herkes Tanrı olma iddiasındadır, şimdinin modası simülasyoncu olma iddiası. Kanıt nerde? Yok. Hadi ordan sen de.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 09-02-2022, 16:19
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

😂

Simülasyoncu olma iddianız gülünç. Bu tıpkı Tanrı olma iddiası gibi. Somut bir kanıt ortaya koyamadığınız sürece gülünç bir iddia ve şaka olarak görülecektir.

Ayrıca yaşadığımız evren antievren olduğu için bu evrenin simülasyoncusu Şeytanın ruh ikizidir.

Neyse.

Simülasyoncu olmadığını varsayarak söylüyorum, aramıza girme.
Aranıza giremem zira simülasyoncu benim, kanıt istiyorsun, öyle olduğumu düşünmen ve inanman yeterli bir kanıt değil mi senin için. Ha bana sorarsan, inanmak, öyleymiş gibi düşünmek vs hiç bir şeye kanıt değildir, ama bu şekilde, absürt bir yaklaşım sergilemedikçe simülasyon gülünç olacaktır. Örneğin bir insanın Zeus'u kurgulaması, inanması, Zeus'u gerçek yapar mı? yapmaz...

Haklısın, somut kanıt olmadıkça gülünç görülecektir, simülasyon iddiasında olduğu gibi. Umarım anlıyorsundur.

Ben bir türlü SANAL simülasyonun ne olduğunu, nasıl hasıl olduğunu anlatamadım, gerçekten temelde yatan esas şey, çok çeşitli şekillere anlam yüklemektir... yani tam da söylediğin gibi, somut değil SOYUT, öyleyse soyutlanma sürecini değerlendirmek, asıl somuta ulaşmak gerekir(ki işte o somut, sanallaştırılamaz).

Fiziki simülasyon ise, yani simüle etmek, fiziksel bir ortamı benzer veya eşdeğer materyallerle, ilişkileriyle taklit etmek üzerine kuruludur -ki bu kısım konuyla ilgili değil, zaten işin bu kısmı esasında deneydir, burada simüle etmek kavramı, deneyi yapanın amacıyla ilgilidir, karışıtmamalı.

Bilgisayar koduyla, yazılımla yani hardwaresiz(donanımsız), software(yazılım) ile hiç bir şey olmaz, zira mümkün değildir. Kısaca donanım simüle edilemez, aksine donanım sayesinde, donanıma müdahale edilebilir etkiler, yazılımlar geliştirilebilir. İş simülasyon olunca bu iş daha da sanallaşır, duyu organlarına taklit ışık, ses vb demetleri yollanır(donanım üzerinden) ve kişi bu taklit görüntü, sesleri hayal ve algı dünyasında yorumlar. Eğer bu taklit görüntü, sesler vb. belirli bir düzenle, birbiriyle bağlantılı yani sistemli bir kompozisyonla sunulursa, izleyici de senaryoya göre algı oluşturur, simülasyon dediğin ortada yoktur, o çeşitli taklitleri yorumladığında, yorumunla oluşur. Yani düşünmek gibi, hayal kurmak gibi, çeşitli etkilere tepki vermiş olmak gibi, senden önce gelmez, ancak senle, düşünce yetilerinle zihninde gerçekleşir, bu tür simülasyonların temeli aldatma-aldanış üzerine kuruludur. Örneğin bir avcının, ördek sesini takit etmesi gibi, ördeğe yazık

Senaryo ne yönde ise, senin SOYUT, SANAL simülasyonun da o yöndedir, alıp gerçeğe ikame etmek, dediğin gibi, gülünçtür

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 09-02-2022, 16:54
Üye

Aranıza giremem zira simülasyoncu benim, kanıt istiyorsun, öyle olduğumu düşünmen ve inanman yeterli bir kanıt değil mi senin için. Ha bana sorarsan, inanmak, öyleymiş gibi düşünmek vs hiç bir şeye kanıt değildir, ama bu şekilde, absürt bir yaklaşım sergilemedikçe simülasyon gülünç olacaktır. Örneğin bir insanın Zeus'u kurgulaması, inanması, Zeus'u gerçek yapar mı? yapmaz...

Haklısın, somut kanıt olmadıkça gülünç görülecektir, simülasyon iddiasında olduğu gibi. Umarım anlıyorsundur.

Ben bir türlü SANAL simülasyonun ne olduğunu, nasıl hasıl olduğunu anlatamadım, gerçekten temelde yatan esas şey, çok çeşitli şekillere anlam yüklemektir... yani tam da söylediğin gibi, somut değil SOYUT, öyleyse soyutlanma sürecini değerlendirmek, asıl somuta ulaşmak gerekir(ki işte o somut, sanallaştırılamaz).

Fiziki simülasyon ise, yani simüle etmek, fiziksel bir ortamı benzer veya eşdeğer materyallerle, ilişkileriyle taklit etmek üzerine kuruludur -ki bu kısım konuyla ilgili değil, zaten işin bu kısmı esasında deneydir, burada simüle etmek kavramı, deneyi yapanın amacıyla ilgilidir, karışıtmamalı.

Bilgisayar koduyla, yazılımla yani hardwaresiz(donanımsız), software(yazılım) ile hiç bir şey olmaz, zira mümkün değildir. Kısaca donanım simüle edilemez, aksine donanım sayesinde, donanıma müdahale edilebilir etkiler, yazılımlar geliştirilebilir. İş simülasyon olunca bu iş daha da sanallaşır, duyu organlarına taklit ışık, ses vb demetleri yollanır(donanım üzerinden) ve kişi bu taklit görüntü, sesleri hayal ve algı dünyasında yorumlar. Eğer bu taklit görüntü, sesler vb. belirli bir düzenle, birbiriyle bağlantılı yani sistemli bir kompozisyonla sunulursa, izleyici de senaryoya göre algı oluşturur, simülasyon dediğin ortada yoktur, o çeşitli taklitleri yorumladığında, yorumunla oluşur. Yani düşünmek gibi, hayal kurmak gibi, çeşitli etkilere tepki vermiş olmak gibi, senden önce gelmez, ancak senle, düşünce yetilerinle zihninde gerçekleşir, bu tür simülasyonların temeli aldatma-aldanış üzerine kuruludur. Örneğin bir avcının, ördek sesini takit etmesi gibi, ördeğe yazık

Senaryo ne yönde ise, senin SOYUT, SANAL simülasyonun da o yöndedir, alıp gerçeğe ikame etmek, dediğin gibi, gülünçtür
Bu yazınızdan simülasyoncu olmadığınızı itiraz ettiğinizi anlıyorum. Ayrıca öyle olmanıza inanmadım, bunu nereden çıkardığınızı da anlamış değilim.

İnsanların soyut kavramlara inanmalarını engelleyemezsiniz. En azından Tanrı teorisine göre bu teori bir tık daha tutarlı ve mantıklı. Ama size öyle gelmeyebilir, senin inancın sana benim simülasyonum bana. Sen inanmıyorsun diye simülasyon yok olmaz. Sonuç olarak "kafirler inkar etse de simülasyon tûrunu tamamlayacaktır". Biz burda turdayız, öyle düşün. Geldik, geziyoruz, gideceğiz. Çıkarken ücretini ödeyeceğiz. Artık kaç evren parasıysa, bilmiyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 09-02-2022, 17:00
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Ama sen söyledin;
"Simülasyoncu olma iddianız gülünç. Bu tıpkı Tanrı olma iddiası gibi. Somut bir kanıt ortaya koyamadığınız sürece gülünç bir iddia ve şaka olarak görülecektir."

Demişsin ki;
"Sen inanmıyorsun diye simülasyon yok olmaz."

ben inanmıyor da değilim, inanıyor da değilim.

Tanrıya inanmıyorum dersem bu inanır-a göredir, yani birisi inanır, ona göre o halde bir de inanmama durumu doğar. Sırf bana göreli sorarsan, tanrı ne vardır ne de yoktur... İki durumu da alamaz, simülasyon inancı için de aynı durum geçerli, zaten izah ettim, sanal

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------
Alt 09-02-2022, 17:21
Üye

Ama sen söyledin;
"Simülasyoncu olma iddianız gülünç. Bu tıpkı Tanrı olma iddiası gibi. Somut bir kanıt ortaya koyamadığınız sürece gülünç bir iddia ve şaka olarak görülecektir."

Demişsin ki;
"Sen inanmıyorsun diye simülasyon yok olmaz."

ben inanmıyor da değilim, inanıyor da değilim.

Tanrıya inanmıyorum dersem bu inanır-a göredir, yani birisi inanır, ona göre o halde bir de inanmama durumu doğar. Sırf bana göreli sorarsan, tanrı ne vardır ne de yoktur... İki durumu da alamaz, simülasyon inancı için de aynı durum geçerli, zaten izah ettim, sanal
Simülasyoncu olma iddianıza gülünç dedim, simülasyona gülünç demedim.

Ayrıca simülasyoncu olabilirsin ama şimdi değil. Çünkü eğer simülasyoncu sensen yanıtlaman gereken bir sürü soru ve vermen gereken hesap olurdu. Yok olmazdı deme, mesela bu dünya niye bu kadar dandik, bu kadar adi. Bu kadar acımasız bir dünya kurgulamış olman için az biraz nasıl diyim, sadist olman lazım. Sen öyle birine benzemediğin için gülünç dedim. Yoksa herkes kadar senin de simülasyoncu olma hakkın ve şansın var, ve ayrıca başka bir zamanda başka bir boyutta muhtemelen simülasyoncu da olmuşsundur. Sen simülasyoncu olsaydı böyle adi, dandik bir simülasyon yapmazdın. Neden? Çünkü sen halihazır simülasyoncumuz gibi ergen, sadist, ruh hastası birine benzemiyorsun, aklı başında birine benziyorsun. Bunu neye dayanarak söylüyorum? Herşeyden ve her olasılıktan sonsuz kez yaşadığımızı göz önüne alarak.

Evet, Tanrı ne vardır ne yoktur, bak bunda yanlışın yok. En azından ben de böyle düşünüyorum. Tıpkı bizim gibi. Tanrının Tanrı olma ihtimaliyle senin ve benim Tanrı olma ihtimalimiz yaklaşık olarak eşittir. Çünkü neden? Sonsuz kez her şeyi yaşadık zaten, illaki hepimiz Tanrı da olmuşuzdur, birbirimiz de olmuşuzdur. Şimdi senin yazdığın şeyi başka bir evrende ben yazmışımdır, sen burada benim yazdığımı yazmışsındır. Herşeyden sonsuz kez yaşadık ve herkesten sonsuz kez olduk.

Benim dikkati çektiğim konu şu. Şimdi şu anda, bu yaşadığımız versiyondaki simülasyoncu dandik simülasyoncudur. Yoksa, sana, bana, diğer adil simülasyonculara lafım yok. Ne diyim şimdi ben böyle karaktersiz bir adama, adamsın mı diyim.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil