Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-02-2018, 00:57
bsywithfth bsywithfth isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Makale aramak için;

https://www.sciencedirect.com/
Alt 07-12-2021, 13:13
torontati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
torontati torontati isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Kendim için birkaç yararlı site buldum
Alt 10-01-2022, 23:17
hur-kus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hur-kus hur-kus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

1000 den fazla dil desteği olan,

İnanç ve sosyal konularda
Sayısız makale ve videoların bulunduğu,
Kutsal Kitap.(Tevrat, Zebur ve İncil) Pek çok dilde ve Modern Türkçede anlaşılır tercümesinin de bulunduğu,

Uluslararası bir toplum olan Yehova'nın Şahitlerinin resmi sitesi,

www.jw.org

Tavsiye ederim.

"İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın."
Jesus Christ

Matta 7:12

www.jw.org
Alt 11-01-2022, 18:18
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Dostum niye yalancı şahidliğe davet ediyorsun?
Sence bu etik mi? Ahlak içi mi?

Geçmişte bir isa figürü yaşamış ve bir sanal tanrı iddiası var. Ortada buna(kutsala) dair en ufak bir karine dahi yok. Birilerinin rivayetleri karine, delil kesinlikle olamaz. Buna rağmen buna şahidlik ediyorsun sanıyorum. Yanlışsam kütfen düzeltiniz.

Bizler de geçmişte doğuştan kazandığımız, atadan beri alışageldiğimiz, çocukluktan itibaren bu yönde manipüle edildiğimizden dolayı kelimei şaadet denilen bir olgunun içerisinde büyüdük mesela. Ve bunu şu an idrak ettiğimizde; bunun yanlış ve ahlak dışı olduğunda hemfikiriz ateistler olarak. Çünkü allax ve resulü denilen bir şeyi görmediğiz, bilmediğimiz halde varlıyorduk dilen. Yalancı şaidlik ediyorduk yani açık açık. Ve daha vahimi insanları bu yalana, vahşede, insah haklarına aykırılığa davet ediyorduk değil mi?

Gördüğün gibi bu hiç etik değil. İnsanları manipüle ederek kandırmak ahlak dışı bir davranış. Kimsenin kimseyi gerçekte olmayan bir şeyi kutsatarak, insanları manipüle ederek yönlendirmemesi gerekir. Dinler ayrıca kanlıdır. İnsan haklarına aykırıdır. Bu yönlerini gizleyerek pazarlamak hiç doğru değildir.

Hürkuş olsanız zaten ateist olurdunuz. Hür olmadığınız, kendinizi kandırdığınız açık.

Dolayısı ile sizi hürriyete, doğruluğa, dürüstlüğe, bilime, gerçeğe, ateizme davet ediyor. Yanlışdan dönmenizi umut ediyoruz. Saygılar,
Alt 13-01-2022, 16:03
hur-kus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hur-kus hur-kus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Pasteur merhaba,

Ben kimseyi bir şeye davet etmiyorum.
Sadece kendimce önemli ve faydalı gördüğüm bir sitenin linkini paylaşıyorum o kadar.

Dikkat edin bu başlık altında herkes herkes böyle yapıyor.
Bakmak incelemek kabul etmeniz anlamına gelmez. Faydasızsa bakınca görüp kanaat getirirsiniz.
Siz de ateizmi öven bir link paylaşabilirsiniz, ben size kızmam. Kim bilir belki de faydalanabilirim.

Bu dünyayı yaşanmaz yapanlar hayata at gözlüğüyle bakan ve farklı görüşlere tahammül edemeyenlerdir ne yazık.
Umarım siz böyle biri değilsiniz.

"Yalancı Şahitlik" konusuna gelince, anlaşılan kendinizi hakim yerine koyup karar verdiniz.
YŞ'ler her görüşe ve sorgulamaya açık ve insanların düşüncelerine son derece saygılı insanlardır.

Size tavsiyem konuyla bu kadar ilgilendiğinize göre biraz yansız tarafsız şekilde bakmaya en azından bilgi almaya çalışmanızdır.

Görmediğimiz bilmediğimiz bir şeye tanıklık ettiğimizi söylediniz. Siz biraz düşünün lütfen;

Görmediğiniz o kadar çok şeye inanıyorsunuz ki..

Yaratıcıyı inkar etmeniz sizin probleminiz ve bu düşüncenize saygı duyarım. Ancak sizin onu yok saymanız onun olmadığı anlamına gelmez.
Lütfen biraz kendinizi anatominizi inceleyin.

Doğaya bakın. Ve tarafsızca bakarsanız bir tasarım göreceksiniz.
Sonra kendinize bir sorun lütfen:

Bütün bunlar, her şey kör bir evrim sonucunda tesadüfen mi meydana geldi?
Yoksa bunlar bir tasarım sonucunda mı var oldu?

Sitemize bakarsanız buna dair çok makale olduğunu göreceksiniz.

Dinlerin kötü örneği sizi yaratıcıdan uzaklaştırmış olabilir.

Ancak şunu bilin ki bizler yani YŞ leri de aynı nedenlerden O DİNLERDEN AYRILDIK ve sevgi dolu yaratıcıyı bulduk.
Aramızda geçmişte her dinden gelen hatta ateist olan birçok kişi de var.

Yazımın sonunda size belki bakmak istersiniz diye sizinle bir link paylaşmak isterim. Umarım bir göz atmak sizi günaha sokmaz

https://www.jw.org/tr/kutsal-kitabin...-yaratilis-mi/

Saygılarımla

"İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın."
Jesus Christ

Matta 7:12

www.jw.org
Alt 13-01-2022, 17:11
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

hur kus Diyor ki
Görmediğiniz o kadar çok şeye inanıyorsunuz ki..
Ben hiç bir şeye inanmıyorum. Neymiş bu sanrısal "inandığımızı" iddia ettiğiniz şeyler?

Benim uzun zamandır "inanç" gibi hurafe bir kavramla uzaktan yakından alakam yok. Bilincim; inanç kavramından tamamen arındı.
Bir şey ya vardır, ya yoktur. Görmeyip duyu organlarımızla algıladığımız şeyler bilinen şeylerdir. Bunlara inanılmaz bilinir. Tanımlıdır.

Yaratıcıyı inkar etmeniz sizin probleminiz ve bu düşüncenize saygı duyarım. Ancak sizin onu yok saymanız onun olmadığı anlamına gelmez.
Lütfen biraz kendinizi anatominizi inceleyin.
İnkarcı olan sizsiniz. Bizler değiliz. Bizler olan hiç bir şeyi inkar etmeyiz. Erdem, ahlak sahibi insanlarız. Düşünce değil bu gerçek. Tanrı var iddianızı kanıtlamaya davet ediyoruz. Madem bizi olmayan şeyi inkarla suçladınız. Hadi kanıtlayında görelim hangi var'ı inkar ediyormuşuz? Hatta belki yeryüzünde bugüne kadar milyarca insanın tanırları varmış, onların ki gerçek değilde sizin kisi nasıl gerçek oluyor? Onlar mı sanrı görüyor? Yoksa siz mi? Yoksa ateistler hariç hepiniz şizomusunuz?

Doğaya bakın. Ve tarafsızca bakarsanız bir tasarım göreceksiniz.
Sonra kendinize bir sorun lütfen:
Bilim dünyasının açıklamalarını, siteyi veya ateist bilimsel kaynakları incelerseniz, bir tasarımcıya ait zerre karine olmadığını anlarsınız.

Dinlerin kötü örneği sizi yaratıcıdan uzaklaştırmış olabilir.
Yok o öyle değil, Dinler kötüyü ve iyiyi dogmatik olarak belirler ve size dayar. Haçlı seferleri, islami cihadlar(can alma) bunlar hep iyidir. Kutsal sanılan kitaplar kafirlere yaşama hakkı tanımaz. Öte tarafdan aynı dinler bir yerde öldürmeyi, savaşları sanki emretmiyormuş gibi, kendisi ile çelişerek kim birini öldürürse bütün insanları öldürmüş gibidir, size vurana, öbür yanağınızı uzatın diye zırvalar.

Ancak şunu bilin ki bizler yani YŞ leri de aynı nedenlerden O DİNLERDEN AYRILDIK ve sevgi dolu yaratıcıyı bulduk.
dostum bana maval okumana gerek yok.

YŞ : Bunun altını kitap dolusu lafsalatası ile doldurabilirsin. Bana göre lüzumsuz.

Yehove(Tanrı) Şahidleri; zaten ap açık. Altına izaha gerek yok. Olmayan bir sanrıya şahidlik ediyorsun. Ben de sana diyorum ki bu etik değil. Müslüman da aynı şeyi yapıyor. Aranızda fark yok. İsalmi tasavvuf ekolünde din yaşayanlarda var. Onlarda senin gibi sevgi dolu, hümanistler. Ama sonuçta ana dayanak kaynak kutsal sanılan kitapda, açıkça insan haklarına aykırı bir çok ayetler var. Siz iyi insan olabilirsiniz. Sizin iyiliğiniz bu inançlardan gelmiyor. O sizin içinizin güzelliğinin dışa vurumu oluyor. İsa' da kılıçtan geçirin der, Musa' da, Muhammet' te. Bunları inkar etmenin lüzumu yok.

Dediğim gibi mutlu olmak için kafanızda yarattığınız bir "tanrı" sanrısına ihtiyacınız yok.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil