Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-10-2009, 14:11
ugorur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ugorur ugorur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ugorur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Wand´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
beni yanlış anlama sayın umurcan görür fakat bende bunu anlatıyorum..sanırım tam mana veremedin yazdığıma

Bir mutasyonla-ya da buna benzer herhangi bir şekilde- değişikliğe uğrayan bir geni kim, hangi regülatör protein aktif hale getiriyor?Daha önceden ortada, meydana gelen bu yeni geni tanıyarak onu aktif hale getirebilecek bir regulatör protein olmalı ki ...

yani zaten öyle bişe şu an yok bildiğim kadarıyla.
Sayın Wand

Bazı mutasyonlar zaten aktif olan bir gen parçasını değiştirdiği için buna ihtiyacı olmuyor, bazıları ise gendeki deaktif genleri aktive eden geni değiştirerek orayı aktif ediyor.

Bu süreç hakkında bilgim sınırlı olduğu için sizi yanlış yönlendirmek yada yanlış bilgi vermek istemiyorum. Bilen bir arkadaş detaylı bir bilgilendirme yapabilir yada ben çok yakında bilgilenip bu konuda sizi aydınlata bilirim.

Ayrıca tekrar ediyorum ben ne bir biyolojistim nede bilim adamı. Ben kendim araştırarak edindiğim bilgileri burada sizlere sunuyorum. Benimde bilmediklerim var. Ben bilmediklerimi araştırıyorum, bu açığımı kapamaya çalışıyorum.

Saygılarımla
Umurcan Görür
Alt 07-10-2009, 15:21
Wand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Wand Wand isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

elbetteki herkes herşeyi bilecek diye bi kural yok..bilgimizin ve mantığımızın yettiğince cevaplar üretmeye çalışıyoruz..sizi hiçbir şekilde bişeye zorlamıyorum zaten.

aslında ben bu soruyu hem size sordum..hem konu başlığına bir cevap olarak verdim..

cevabını vermenizin elbette bir süresi yok ne zaman verirseniz kabulumdür..

saygılarımla.
Alt 07-10-2009, 17:54
siparisci siparisci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ugorur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın siparisci

Atom Teorisi'ni duydunuz mu hiç?

Atom'da bir teori onada karşı çıkın neden sadece evrim?

E=mc^2'de bir teori bunada karşı çıkın. Neden karşı çıkmıyosunuz?

Işıkta bir teori neden evrim gibi bunada karşı çıkılmıyor?

Ayrıca bknz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Kuram

Saygılarımla
Umurcan Görür
O teorilerin sahipleri kendileriyle çelişiyor mu ? Darwin daha kendi teorisinin kanıtlanmasının çok zor olduğunu hatta fosiller bulunmadan imkânsız olduğunu kendi söylemiyor mu ? Böyle bir adamın teorisine aslında gülüp geçeceksin ki fazla ünlü olmasın. Bilmem anlatabildim mi
Alt 07-10-2009, 18:55
Kıdemli Üye

siparisci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
O teorilerin sahipleri kendileriyle çelişiyor mu ? Darwin daha kendi teorisinin kanıtlanmasının çok zor olduğunu hatta fosiller bulunmadan imkânsız olduğunu kendi söylemiyor mu ? Böyle bir adamın teorisine aslında gülüp geçeceksin ki fazla ünlü olmasın. Bilmem anlatabildim mi

Sayın siparisci

Sizde biraz kavram kargasasi var galiba. Bu bilim din değil. Bilim adamları teorilerini ortaya atarken reddedile bilirliklerinide düşünürler ve bunlarıda ifade ederler.

Einstain teorilerini ortaya attığında çoğu bilim adamı gülüp geçmişti. Onun avantajı E=mc^2'nin çok kısa bir süre sonra kanıtlanabilmiş olmasıdır. Darwin'in teorisi ilk başlarda gülünüp geçilen bir teoriydi. Ardından fosiller bulundukca desteklendi, düzeltildi ve günümüz haline geldi. Darwin'in bu kadar ünlü olması ozamana kadar söylenmiş bir çok şeyi güzel bir şekilde toparlayabilmiş olması ve bunu çok cesur bir şekilde dillendirebilmiştir.

Aynı örneği Galileo içinde verebiliriz. Daha öncede Dünya Güneşin etrafında dönüyor diyenler vardı ama bunu dillendirmiyorlar, toparlayamıyorlardı. Galileo'da yıllarca kötülendi. Şimdi teorisinin doğru olduğu bilinen bir gerçek.

Ayrıca Darwin DNA'yı bilmiyordu. O yüzden sadece fosil dedi. Şimdi her ikiside ile ilgili deliller bulunmakta.

Ayrıca dürüst ol; eğer Darwin kendi teorisini eleştirebilecek kadar açık yürekli bir insan olmasaydı ve kendisinin teorisini mutlak doğru olarak kabul etseydi, sen şimdi evrime inanıyor olur muydun?

Saygılarımla
Umurcan Görür
Alt 07-10-2009, 20:03
Üye

sayın ugorur yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla biraz sert bi mizacınız var yada içinizdeki doluluk buna sevkediyor..bence siz bildiğiniz için inanmıyor mantığınızın size söylediğini yapıyorsunuz..yorumumu mazur görün fakat ;

Aynı örneği Galileo içinde verebiliriz. Daha öncede Dünya Güneşin etrafında dönüyor diyenler vardı ama bunu dillendirmiyorlar, toparlayamıyorlardı. Galileo'da yıllarca kötülendi. Şimdi teorisinin doğru olduğu bilinen bir gerçek.

bence veremessiniz aynı örnek değildir siz bu örneği verdiğinizde bizim herşeye inanmamızı yada hiçbir bilimsel veriye inanmadığımızı söylüyorsunuz konu öyle değil ben darwin bişey bulmadıda demiyorum katkıları var fakat Galileo bi katolikti..aynı zamandada bir aydındı.yani allahı inkar etmedende bilim olabilir karşılıklı bir düşünce yanlışı var 2 taraftada.
darwin illaki reddediyor tesadüftür diyor..size tesadüf olamayacak bir veri sundum bilgim yok dediniz tamam olabilir dedim fakat bu cevap doğrultusunda sizin inanmak istediğiniz için inandığınız kanısındayım..elbetteki yanılıyor olabilirim..

Ayrıca dürüst ol; eğer Darwin kendi teorisini eleştirebilecek kadar açık yürekli bir insan olmasaydı ve kendisinin teorisini mutlak doğru olarak kabul etseydi, sen şimdi evrime inanıyor olur muydun? demişsin ;

Darwin olmasaydı ve bu bildiklerini kimse açıklamamış olmasaydı Allah'a inanıyor olurmuydun ? eğer olmuyorsan darwin ve tanrı inancını birbirine karıştırmaman dileğiyle

iyi çalışmalar..
saygılarımla.
Alt 08-10-2009, 06:20
Kıdemli Üye

Wand´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın ugorur yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla biraz sert bi mizacınız var yada içinizdeki doluluk buna sevkediyor..bence siz bildiğiniz için inanmıyor mantığınızın size söylediğini yapıyorsunuz..yorumumu mazur görün fakat ;

bence veremessiniz aynı örnek değildir siz bu örneği verdiğinizde bizim herşeye inanmamızı yada hiçbir bilimsel veriye inanmadığımızı söylüyorsunuz konu öyle değil ben darwin bişey bulmadıda demiyorum katkıları var fakat Galileo bi katolikti..aynı zamandada bir aydındı.yani allahı inkar etmedende bilim olabilir karşılıklı bir düşünce yanlışı var 2 taraftada.
darwin illaki reddediyor tesadüftür diyor..size tesadüf olamayacak bir veri sundum bilgim yok dediniz tamam olabilir dedim fakat bu cevap doğrultusunda sizin inanmak istediğiniz için inandığınız kanısındayım..elbetteki yanılıyor olabilirim..

Ayrıca dürüst ol; eğer Darwin kendi teorisini eleştirebilecek kadar açık yürekli bir insan olmasaydı ve kendisinin teorisini mutlak doğru olarak kabul etseydi, sen şimdi evrime inanıyor olur muydun? demişsin ;

Darwin olmasaydı ve bu bildiklerini kimse açıklamamış olmasaydı Allah'a inanıyor olurmuydun ? eğer olmuyorsan darwin ve tanrı inancını birbirine karıştırmaman dileğiyle

iyi çalışmalar..
saygılarımla.
Sayın Wand

Öncelikle Darwin'in teorisindeki tesadüf olayının ne olduğunu bilmediğiniz buradan belli. Bunu yeniden anlatmayacağım.

Bilgim olmadığı konuda araştırmaya başladım. Bilimsel olarak dediğinizin elbette bir açıklaması vardır.

Ben bilimsel verilerin doğrultusunda inanıyorum.

Darwin olmasaydı yine Evrim teorisi bulunurdu fakat bulunması bu günlerde olurdu. Darwin'in bu teoriyi 150 yıl önce ortaya atmış olması bizi biyolojide ve tıpda çok daha ileriye götürdü.

Eğer evrim teorisi olmasaydı yine dinlere inanmıyor olurdum.

Saygılarımla
Umurcan Görür
Alt 08-10-2009, 09:30
Yargan Kam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yargan Kam Yargan Kam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Mohikan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
100 yılın en mantıksız teorisi olduğu için olabilir mi..?
Darwin bile teorisinden soğuyup çaresiz açıklamalar yaparken günümüz evrimcilerinin bu teoriye sıkı sıkı sarılıp illa ki insanlara hayvandan türediklerini ispat etme çabaları olabilir mi..??
Ya da öteden beri evrimcilerin yaptığı sahtekarlıkların ortaya çıkması olabilirmi...?
Bir yaban domuzu dişi bulup bunun bir insanla maymun ara geçidinin dişi olduğuna milleti inandırıp yıllarca kandırmaları vs.vs...
Say say burda bitmez yaptıkları sahtekarlıklar...
İnsanların kendilerini resmen hayvan statüsüne sokan bu teoriye bu denli karşı çıkmaları pekte abes olmasa gerek...
Sayın Mohikan,

Halen daha bilim insanlarının 'teori' konusundaki anlayışlarını anlayamamışsınız.

Bilimde tezler ve anti-tezler vardır.

Bilimsel teorilerin, yine bir başka bilimsel teori ile çürütülmesi çok iyi bir şeydir.

Nedeni ise, insanlık ve bilim adına ilerleme kaydedildiği anlamı taşır.

Darwin'in teorisine, yaradılışçılara karşı öne sürülen ve bilimsel adı taşıyan doğmatik idda, karşı çıkış olarak baktığınız sürece, evet evrim teorisyenleri sizlere göre sahtekarlardır.

Eğer Adnan Oktar efendi gerçekten bilimsel olarak çürütebilmiş olsaydı, bu kadar gösterişçi, propagandavari yaklaşımlar içerisinde olmazdı.

Teoremi çürütecek bir ya da bir den çok bağlantılı makale yeterlidir.

Bunu da dünya bilimsel kamuoyuna sunması yeterliydi.

Evrim var ya da yok, teori çürütülmediği sürece varılan en son gerçeklik durumu olarak kabuledilecektir.

Biliminde gideceği daha çok yol vardır ve bu yol bitmez.

Tıpkı Newton'un fizik yasaları ile Albert Einstein'ın bulduğu fizik yasaları durumu gibi.

Biri dünyadaki yasaları göz önüne koyarken ve bilim insanlarını bu hesaplara göre çalışmalarını sağlarken, diğeri uzaydaki fizik yasalarının hesaplanmalarını sağlar ve bir çoğu Dünya üzerinde geçersizdir.

Einstein'ın teorisi gelene kadar, Newton'un yasaları olduğu gibi kabul görüyordu heryerde (uzayda da).

Tanıdığım ve tanıştığım tüm Müslümanlar tarafından söylenen bir şey vardır ki, o da Kur'an'ın ne tarih, ne de bilimsel bir kitap olduğudur.

Kur'an, Müslümanların yol göstericisidir.

Bu durumda A.O. hoca din ile bilimsel bir teoriyi çürütmeye çalıştıkça, çürüttüğü iddasına sadece inanacaksınız.

Ama ne yazık ki teoremin tümüyle içeriğini de bilemediğinizden, bilemeyeceksiniz.

Bu evrim teorisini bilmeden körükörüne savunanlar için de geçerlidir.

Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir =)

Sevgi ile...

Umut Samimiyettir...
Alt 08-10-2009, 12:23
Üye

sayın ugorur

Öncelikle Darwin'in teorisindeki tesadüf olayının ne olduğunu bilmediğiniz buradan belli. Bunu yeniden anlatmayacağım. Demişsiniz

ister anlatın ister anlatmayın..ben basit mantıkla söyledim ne olduğunuda biliyorum.İlla karmaşık anlatıp olmayanı olan gibi göstermeye gerek yok.

Eğer evrim teorisi olmasaydı yine dinlere inanmıyor olurdum. demişsiniz

2.si ben size Allaha inanırmıydınız dedim dinlere demedim..

Tanrı biliyor..Tanrıdan değil yarattıklarından nefret ettim.

Konu Wand tarafından (08-10-2009 Saat 12:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzenleme
Alt 09-10-2009, 04:32
Mohikan Mohikan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yargan Kam´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Mohikan,

Halen daha bilim insanlarının 'teori' konusundaki anlayışlarını anlayamamışsınız.

Bilimde tezler ve anti-tezler vardır.

Bilimsel teorilerin, yine bir başka bilimsel teori ile çürütülmesi çok iyi bir şeydir.

Nedeni ise, insanlık ve bilim adına ilerleme kaydedildiği anlamı taşır.

Darwin'in teorisine, yaradılışçılara karşı öne sürülen ve bilimsel adı taşıyan doğmatik idda, karşı çıkış olarak baktığınız sürece, evet evrim teorisyenleri sizlere göre sahtekarlardır.

Eğer Adnan Oktar efendi gerçekten bilimsel olarak çürütebilmiş olsaydı, bu kadar gösterişçi, propagandavari yaklaşımlar içerisinde olmazdı.

Teoremi çürütecek bir ya da bir den çok bağlantılı makale yeterlidir.

Bunu da dünya bilimsel kamuoyuna sunması yeterliydi.

Evrim var ya da yok, teori çürütülmediği sürece varılan en son gerçeklik durumu olarak kabuledilecektir.

Biliminde gideceği daha çok yol vardır ve bu yol bitmez.

Tıpkı Newton'un fizik yasaları ile Albert Einstein'ın bulduğu fizik yasaları durumu gibi.

Biri dünyadaki yasaları göz önüne koyarken ve bilim insanlarını bu hesaplara göre çalışmalarını sağlarken, diğeri uzaydaki fizik yasalarının hesaplanmalarını sağlar ve bir çoğu Dünya üzerinde geçersizdir.

Einstein'ın teorisi gelene kadar, Newton'un yasaları olduğu gibi kabul görüyordu heryerde (uzayda da).

Tanıdığım ve tanıştığım tüm Müslümanlar tarafından söylenen bir şey vardır ki, o da Kur'an'ın ne tarih, ne de bilimsel bir kitap olduğudur.

Kur'an, Müslümanların yol göstericisidir.

Bu durumda A.O. hoca din ile bilimsel bir teoriyi çürütmeye çalıştıkça, çürüttüğü iddasına sadece inanacaksınız.

Ama ne yazık ki teoremin tümüyle içeriğini de bilemediğinizden, bilemeyeceksiniz.

Bu evrim teorisini bilmeden körükörüne savunanlar için de geçerlidir.

Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir =)

Sevgi ile...
Evet bilimlerde tezler olabilir ama sen bulduğun bir yaban domuz dişini hangi hakla millete ara geçiş formu olarak tanıtırsın..?

Onuda geçtik yalnızca bir diş üzerinden bir ara geçiş ailesi resmi çizip kitaplarda hangi akla hizmet edip sergiliyorsun...?

Bu sahtekarlık değilmi..? Üç kağatçılık değilmi...?

Bunlar bu yaban domuzu dişinin bir ara geçiş formu olmayıp yaban domuzu dişi olduğunu bildikleri halde milleti ve kamuoyunu aldatmaya yönelik işler yapıyorlar..Bu bilimsellik değil sahtekarlıktır...

Evet bilimsel bir teorinin çökertilmesi çok iyi bir şeyde daha kaç defa çökertilcek acaba (:

Daha Darwin hayattayken bulunan fosillerle ara geçiş formu olmadığı ispatlandığı halde daha sonra çıkabilir diye bir umut beklediler...

Burda 1 defa çökertildimi,çökertildi ondan sonra beklendi ara geçiş forumlarına ait fosiller çıkarmı diye ama nafile 150 yıl boyunca 1 tek ara geçiş formu yok varsa eğer gösterin ayrıca bu çıkan fosillerle artık ara geçiş formu olayı tamamen bitti...

E çünkü 300,400,500 hatta 800 milyon yıllık fosiller bulundu hepsi'de bugünkü canlılarla tıpa tıp aynı...
Burdada çökertildimi, çökertildi...

Öte taraftan ileri sürülen doğal seleksiyonun evrimle uzaktan yakından bir alakası olmadı kanıtlandı burda da çökertildi...

Ondan sonra mutasyonu çıkardılar onun zarardan başka bir halta yaramadığı kanıtlandı burda da çökertildi...

Sonra bir kısım evrimci zıplamalı,sıçramalı evrim modeli çıkardılar (:
Neymiş yıllarca yanlış düşünülmüş Evrim milyonlarca yıl süreçle oluşmamış ani mutasyon patlamalarıyla birden olmuş onun için ara geçiş formlarına rastlanamıyormuş..muş...

Bunun nedenli akıl dışı olduğunu sonradan kendileride anladı... burda da çökertildi...

Sonra başka bir şey çıkardılar...

Bunun artık bilimsel bir tarafı kalmadı sürekli ortaya attıkları teoriler,tezler çökertiliyor onlar yenilerini ortaya atıyor...

Şahsen ben burada hiç evrimcilerin bilimsel bir başarılarına rastlayamadım...
tezleri,teorileri sürekli çökertilen kendileri....

Doğru Kuranı Kerim bilim ya da tarih kitabı değil bir hidayet rehberidir...

Fakat için'de bilimede,tarihede,astrolojiyede ışık tutacak pek çok ayet vardır...

Siz muhtemelen karşınızdakilere neden Kuranda şu yok neden bu yok dediğiniz için onlarda size böyle bir cevap vermek durumunda kalmışlar ve yerince bir cevap...

Ya da Harun Yahyanın çalışmaları sizi kızdırdığı için ona atıfta bulunabilmek için böyle bir demogolojiye başvurmuşunuz...

Eh Malum Yaratılış Atlası adlı eseri sayesinde Avrupa'da yaratılışçılığa olan inanış %80 çıktı Fransa başkanı bile yaratılışçılığı destekliyor...

Hatta Avrupa Konseyinde bu kitabın kunusu geçti bir çok ülkede yasaklandı buda ne denli tesiri olduğunu gözler önüne seriyor...

Uyuz oluyorsunuz tabi kendisine onun için bu tür saldırmak için bahaneler aramanıza hak veriyorum (:

Kuranı Kerimde bir çok bilimsel olaya işaret edilmiştir,önceden haber verilmiştir...

Onun için bilimle ilgili olan ayetleri elbette bu tür konularda dile getireceğiz...

Kaldı ki Evrim teorisini çökertmek için öyle çokta bilimsel ayetlere ihtiyacımız yok...

"Allah her şeyi yoktan varetmiştir" ayeti her şeyi yaratanın Allah olduğunu ispat ediyor aha işte çöktü (:

"Aklı olmayanın Dini yoktur"(H.Muhammeds.a.v)
Alt 09-10-2009, 04:44
bilirkisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bilirkisi bilirkisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayin Mohikan,
Musluman mahallesinde salyangoz satmaya calisiyorsunuz (ne yapayim deyim oyle )
Kusura bakmayin biz yemiyoruz, maymunun gozu acildi artik (ne guzel deyimlerimiz var ya)
Simdiye kadar yediklerimize sayin

Önerilen Siteler

Etiket
evrim, evrim teorisi

Başlık Düzenleme Araçları
Stil